Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]277269[/ATTACH] Kończą się testy najlepszej na świecie centrali do domów pasywnych ONYX REGEN.

Centrala przy 150m3/h i utrzymywaniu dokładnie 50% wilgotności względnej odzyskuje 10 000 kWh rocznie .

Czyli średnio, dla całego sezonu grzewczego 2kW/h. Dla 150m3 powietrza pozwoli to na jego podgrzanie o 40 st. Przez 200 dni. Coś się misiu nie zgadza. Nie przejmuj się strzelaj dalej, może kiedyś trafisz. Nie lubisz czytać mądrych książek, bo ich nie rozumiesz. No trudno, sam siebie nie przeskoczysz. Może jednak w tym twoim maglu nie mówią prawdy? Bierzesz to pod uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę perm,że nie należy się denerwować . Nasze wpisy kłócą się z intencjami drobnych handlarzy z aspiracjami twórców skomplikowanych domów wymagających grzania i chłodzenia co 10min, by tylko utrzymać temp. +/-0,1oC. Hasło reklamowe komfortowe i tanie to tylko lep dla maluczkich z grubymi portfelami.

 

ps. idea kominka to mistrzostwo świata w komplikowaniu ogniska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth. Myślę że nie będzie przesadą jak powiem ,że posadzka 50mm odprowadzi w dół +/- 5Wh/m2/oC minus opór jaki daje suchy piach. Pompiarze twierdzą że suchy piach może przenieść 15Wh/ m2.

Są jeszcze ściany niczym radiatory.

 

Byłem dzisiaj u klienta mającego klimatyzację. Normalny piętrowy dom ze skośnymi dachami .Jedna jednostka zewnętrzna plus reszta a zapłacił 20.000PLN:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę perm,że nie należy się denerwować . Nasze wpisy kłócą się z intencjami drobnych handlarzy z aspiracjami twórców skomplikowanych domów wymagających grzania i chłodzenia co 10min, by tylko utrzymać temp. +/-0,1oC. Hasło reklamowe komfortowe i tanie to tylko lep dla maluczkich z grubymi portfelami.

 

ps. idea kominka to mistrzostwo świata w komplikowaniu ogniska .

Ma Pan lepsze sterowanie ciepłem z kominka ?

Co ma Pan do zarzucenia mojemu rusztowi z żeliwa ruszt.jpg z przodu jest wentylator sterowany termostatem . Po bokach wyjścia ciepłego powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth. Myślę że nie będzie przesadą jak powiem ,że posadzka 50mm odprowadzi w dół +/- 5Wh/m2/oC minus opór jaki daje suchy piach. Pompiarze twierdzą że suchy piach może przenieść 15Wh/ m2.

Są jeszcze ściany niczym radiatory.

 

Byłem dzisiaj u klienta mającego klimatyzację. Normalny piętrowy dom ze skośnymi dachami .Jedna jednostka zewnętrzna plus reszta a zapłacił 20.000PLN:lol2:

Jaka reszta? Kanałówka? Może na spity naciągnęli.

A może jako klima z cop 5.8 i grzanie cop 4 nie jest drogo

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy? To zabawa.

To fakt. Idea misia - "kominek izolowany". Jak on na to wpadł? I co jeszcze przeczytamy? Strach się bać. :)

 

Nie śmiem zapytać TB ile taki kominek i jego funkcje kosztują. Ale fakt ,że w kotłach przemysłowych wykorzystuje-wykorzystywało się ruszty chłodzone medium grzewczym ,by się nie przepalały zbyt szybko . W kominku spalającym drewno, no cóż..... . Mam kominek 3-ci rok i nie z żeliwnym rusztem a stalowym . Myślę,że wytrzyma następne 25 lat ,sądząc po ubytku materiału konstrukcyjnego rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu musimy zatem określić jakie funkcje winien spełniać kominek .Ja uważam,że estetyczne i grzewcze.A Pan?

W domu "jak w temacie" kominek (klimat) jak ma coś grzać powinien mieć automatykę. Co Pan chce od tego rusztu?

Przecież nawet świadomy inwestor może chcieć kominek

Co Pan chce od tego rusztu sterowanego termostatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu "jak w temacie" kominek (klimat) jak ma coś grzać powinien mieć automatykę. Co Pan chce od tego rusztu?

Przecież nawet świadomy inwestor może chcieć kominek

Co Pan chce od tego rusztu sterowanego termostatem?

 

Do rusztu nie mam nic ,tylko wyjaśniłem funkcję chłodzonego rusztu .Czyli co i po co. Po co to w domowym kominku ,skoro drewno nie koks .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu musimy zatem określić jakie funkcje winien spełniać kominek .Ja uważam,że estetyczne i grzewcze.A Pan?

Inwestor chce w domu jak w temacie kominek, to trzeba go zrobić . Ten "zaizolowany" na zdjęciu 100_0140.jpg jest ze styropianowca , którego zdjęcia były wyżej

Co Pan ma do mojej automatyki kominkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony OK, ale z drugiej zauważ, że to jego pierwszy sezon i miał większe zużycie ze względu na odparowywanie wilgoci ze ścian.....

 

z których? gipkartonowych?

 

nie chcę rozpętywać nowego konfliktu z prokuratorem-kierownikiem, ale o ile pamiętam to nie narzekał na zbyt wysoką wilgotność przy niskiej wentylacji, a raczej jak wszyscy w zimę

 

niech się jednak wypowie właściciel, jeśli łaska oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...