Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Oczywiscie nie jest to wiedza akademicka, ale wystarczająca do zastanowienia sie i przemyslenia nad super atrakcyjnymi propozycjami Pana Tomasza.
do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu takie właśnie są studia ... uczą szukać i rozwiązywać problemy, przynajmniej ja mam takie wrażenie.

 

Värmepumpsägare może grzecznie napisałem, ba orać rugać itp ...

Patrząc na samą lambdę powietrza i gruntu jest to wartość nie 6x razy a ponad 100 razy.

To nie wystarczy 30 cm a trzeba dać 30 metrów ... jedno z pierwszych czereśniackich domysłów jakie się rodzą patrząc na te "lambdy"

Nie jest tak i nie będzie ... powietrze jest w ciągłym ruchu ba przy 1m/s wartość oporu przejmowania ciepła zewnętrznego wynosi 0,04 m^2*K/W ...

a przy 10m/s jest zero .

Czyli tyle ile wat stanie na krawędzi np EPS'a i powietrza które pędzi 10m/s tyle z niego ujdzie .

Przy 1m/s ujdzie o tyle mniej ile jeszcze ta warstewka zablokuje o te 0,04 ... m^2*K/W to wydaje się śmiesznie mało .

Nie mniej ze stali która ma przewodność cieplną 59kW robi się 24 waty ... a jeśli doda się opór wewnątrz to 5,9 wata ...

stąd nie ma gorszego U jak 5,9 wata ... na metr kw razy stopień .

Pogorszyć się może przez zdmuchnięcie tej warstewki .

 

PC Inverterowe istnieja tylko od 3 zim... gdyz pewnie wczesniej on o nich nie slyszal... a ta co ma nie potrafi okreslic ani nazwac..

już z 8-7 jest tak PC w tym w moich łapkach 3 lata ... w lecie chłodzi w zimie grzeje :D

 

Wypisuje wiadomosci na priv posadzajac o brak inteligencji
do mnie też pisał kiedyś jak nie atakowałem.

Począłem go atakować jak ... zauważyłem ... że miesza fakty i kłamie.

A potem na mnie pomyje wylewał pierwszy, bo obnażyłem jego kłamstwo.

Teraz nie mam dla niego litości, ponieważ maluczkich zwodzi... co widać po niedawnych postach.

Im do większej grupy ludzi dotrze... że jego droga jest jego wymyśloną ścieżką która nie prowadzi do konkretnego celu ... a tylko do tego aby wcisnąć swój kit to na to przyzwolenia od mnie miał nie będzie.

 

Czasem wstawię jak ja widzę izolację tylko po to aby zbić jego bredzenie o ... zwalczaniu izolacji ...

Nie wiem w prost nie wynika z mojej natury auto promocja i nie zachwalam jak to jestem super promotor .... ale w sprawach izolacji promuję rozwiązania syte .. masne ... z komentarzem czego jeszcze nie więcej ... a no dla tego że ... inne skrzypce będą się odzywać ... jak wentylacja... mostki termiczne itp..

jeśli ktoś nie jest nastawiony na przerabianie do standardu pasywnego ... co na teraz wiem że w Rzeczypospolitej nikt tego nie robił ...

Nie chodzi mi o zejście do 15kWh ... tylko jak w stopce mam napisane do 10Wat mocy ...

 

Akurat sklecam projekt ... budynku w którym izolacja od gruntu wyniesie 50cm ... w reszta będzie miała znacznie więcej ...

Świadomy jestem każdej ... klamki w drzwiach... ponieważ wiem że teraz jest czas aby zrobić to bez kosztów ... i przeróbek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proponuje żeby administrator forum posprawdzał IP komputera TB i nowego inwestora. Oraz Vgregora który tu kiedyś pisał. Jeśli są takie same to jest to złamanie regulaminu forum. Baniak wszystkich kont i po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co prostowac... mozna jedynie ustrzec innych przed TB.... zeby sobie nie nakukali sluchajac jego "prawd" bez zadnego uzasadnienia czy

chociazby obliczen...

On w swoje prawdy uwiezyl bo powtarza jak mantre... no coz stara metoda...

 

Jak widać trollowanie ma swoich zwolenników w nieświadomych inwestorach oraz muratorze. Aby napisać, albo chociaż wkleić 2000 postów w przeciagu 3 miesięcy trzeba być chorym psychicznie lub mieć za to dobrze płacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby napisał zadowolony inwestor... to dopiero by było. A niezadowolonych nie ma.

- Pan Waldemar się nie wycofał - stwierdził po przeczytaniu postów, że Panowie się nie znają, chcą tylko rozrabiać na forum... i lepiej posłuchać się kogoś z polecenia.

proponuje żeby administrator forum posprawdzał IP komputera TB i nowego inwestora. Oraz Vgregora który tu kiedyś pisał. Jeśli są takie same to jest to złamanie regulaminu forum. Baniak wszystkich kont i po kłopocie.
Nie pisałem na dwóch kontach albo podpisując się inaczej.

 

Ależ panika - by inwestor nie opisał co robimy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pan Waldemar się nie wycofał - stwierdził po przeczytaniu postów, że Panowie się nie znają, chcą tylko rozrabiać na forum... i lepiej posłuchać się kogoś z polecenia.

To jego sprawa i jego ryzyko, jeżeli sprawdza wiarygodność wykonawcy dopiero po podpisaniu umowy.

Ciekawe jaką gwarancję daje mu Pan, że rzeczywiście koszty ogrzewania spadną mu o 2/3?

No i przede wszystkim jakie będą koszty takiej modernizacji budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję? A renoma firmy? Ryzyko? Przecież głównie klienci są z polecenia. Niezadowolony inwestor zniechęci dziesięciu, a zadowolony zachęci dwóch.

Oszustwa i tak wypłyną!!! Rachunki i kWh - to rzeczy jak najbardziej mierzalne!! I można opisać na forum. Prawda?

- W rozmowie z inwestorem, wykluczyliśmy izolowanie domu, do podłóg nic nie można dołożyć, a ściany w zamieszkałym domu izolować to za duży koszt i kłopot, a bez zaizolowania podłogi - i tak marny efekt.

Ale dam sobie radę - wszak dwadzieścia kilka lat praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim jakie będą koszty takiej modernizacji budynku.
- nie wiem, czy tego nie powinien pisać inwestor, ale zdaje się, że się zraził poziomem i tym, że Pan pw na forum opublikował - ale podam akurat w tym domu to 25000zł brutto Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie jest, żaden problem zmniejszyć rachunki do 1/3 !!! Bo dom ma ogrzewanie gazowe!

 

Ciekaw jestem jaka będzie stopa zwrotu z tej inwestycji. Kiedy (czy wogóle) zwrócą się klientowi zmiany, które na forum forsujesz. Załóżmy, że zaproponujesz mu te swoje klimatyzatory inwerterowe za 8k / szt., które to mają niby COP ponad 5. Tylko zawsze brakuje Ci dopowiedzieć, że ten COP nie będzie przy -15 i przede wszystkim nie wspominasz, że ten wysoki COP jest osiągalny tylko w jednostkach o mocy grzewczej 2,5kW. Przy domu "nie izolowanym" musiałbyś takich inwerterów nawalić "kupę", żeby dały radę.

 

Ciekawe jaka to kwota te 2/3 oszczędności. Ciekawe ile klient zapłaci za mateirały, urządzenia i pracę. Wszystko będzie można policzyć, jeśli tylko klient lub TB napisze parametry domu, jego zużycie oraz co zaproponował klientowi i ile go to kosztowało.

 

- nie wiem, czy tego nie powinien pisać inwestor, ale zdaje się, że się zraził poziomem i tym, że Pan pw na forum opublikował - ale podam akurat w tym domu to 25000zł brutto

 

Co wchodzi w skład tych 25 tys. zł ? Ile rocznie klient zaoszczędzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie w tego klienta? Bez jaj! Wymyślił go sobie Brzęczkowski. Jeżeli byłby z tych co czytają fora to ma wystarczającą ilość informacji by wiedzieć że Brzęczkowski to nieporozumienie. Jaki inwestor zapłaci 25 tyś człowiekowi który budowlanych dwa do dwóch nie potrafi dodać. Chyba że jakiś nie czytaty i nie pisaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie w tego klienta? Bez jaj! Wymyślił go sobie Brzęczkowski.

Mogę tylko potwierdzić, że otrzymałem na priv taką wiadomość, zresztą taką samą wiadomość otrzymał asolt http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6156407&viewfull=1#post6156407 .

Z wiadomości usunąłem tylko nazwę miejscowości.

Proponuję jednak, aby nadawca tej wiadomości się ujawnił i udzielił na FM więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje żeby administrator forum posprawdzał IP komputera TB i nowego inwestora. Oraz Vgregora który tu kiedyś pisał. Jeśli są takie same to jest to złamanie regulaminu forum. Baniak wszystkich kont i po kłopocie.
Nie przesadzaj. Jaki to problem zmienić adres IP? Wystarczy, że zalogujesz się z telefonu i już masz inne IP. Do wysłania dwóch postów na PW, to w zupełności wystarczy. Dlatego też podejrzewam, że jest to prowokacja TB.

Gdyby ten klient rzeczywiście miał wątpliwości, podałby więcej informacji.

Jeśli nie jest tak jak myślę, to TB ma okazję, żeby pokazać swoje umiejętności.

Przy ogrzewaniu gazem ze zbiornika takie oszczędności pewnie udałoby się uzyskać, przy gazie ziemnym czarno to widzę.

No, chyba, że jest to dom używany tylko okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka krytyka ?! Pytam. Odpowiesz, czy to poprostu kolejna fikcja ?

Przecież nie ja to umieściłem na forum.

Co do działań to żadna tajemnica.

- 0- w poniedziałek przyjdzie ekipa usunąć gazowe ogrzewanie ( to nie moi)

 

- 1 - uszczelnienie domu - w poniedziałek zrobimy wewnątrz 50Pa puszczamy dym i uszczelnimy cały dom.

- 2 - wykorzystując kanały wentylacyjne ( tzw wentylacji grawitacyjnej) założymy rekuperator 90%

- 3 - wykorzystując kanały do DGP z wyjściami w pokojach - zostanie założona ppci ( inwestor zdecydował się na LG) z bezpośrednim skraplaniem i parowaniem

- 4 - grzejniki konwekcyjne z mikroprocesorem ASIC - ze zdalnym sterowaniem 500W w pokojach - mają dogrzewać i pełnić rolę automatyki pokojowej

- 5 - w łazienkach grzejniki z "dopalaczem" nadmuch gorącego powietrza w dół

- 6 - terma 10l pod zlewozmywakiem - 15 litrów/2kW. do łazienek - za (pod) wanną terma przepływowa.

 

Jak Pan widzi: SZCZELNOŚĆ I REKUPERACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy gazie ziemnym czarno to widzę.
Z kotła kondensacyjnego nie zostaje w domu więcej jak 5-maksymalnie 6 kWh/m3 gazu. To łatwo sprawdzić porównując zużycie w identycznych domach prefabrykowanych stojących obok siebie a ogrzewanych kotłownią kondensacyjną i prądem niecentralnie.

Dlatego też podejrzewam, że jest to prowokacja TB.

Gdyby ten klient rzeczywiście miał wątpliwości, podałby więcej informacji.

Jeśli nie jest tak jak myślę, to TB ma okazję, żeby pokazać swoje umiejętności.

By to była prawda... musiałbym jeszcze wiedzieć, że Pan tę pw opublikuje !~Prawda? Jesteśmy w zmowie, czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że otrzymałem na priv taką wiadomość, zresztą taką samą wiadomość otrzymał asolt http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6156407&viewfull=1#post6156407 .

Z wiadomości usunąłem tylko nazwę miejscowości.

Proponuję jednak, aby nadawca tej wiadomości się ujawnił i udzielił na FM więcej informacji.

 

Dlaczego Pan tego nie zrobił ( zapytał się o szczegóły ) przed upublicznieniem. Pan chce to kreować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie prądem pomieszczeń i wody w domu nieizolowanym :)

I to cudowne w swej naiwnosci zdanie "w poniedzialek robimy wewnątrz 50 Pa puszczamy dom i uszczelniamy cały dom"

;) Stolarkę tez wymienicie, jesli okaże się, ze jest nieszczelna ? ;)

 

Jakie ten dom ma obciązenie cieplne i jaką pompy chcesz zamontować ?

 

Ta wentylacja kanałami grawitacyjnymi to też niezly kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...