Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Onegdaj był Pan uprzejmy pisać,że nie mam doświadczenia,mimo,że nie mamy przyjemności się znać. Fakt,że i może ciut starszy niż ja,ale skoro w podobnym wieku ,to i podejrzenie o doświadczenie podobne.
Pan wie co mówił Szanowny Pan dr?

A ja... ja dalej uważam, że nie ma Pan doświadczenia z domami izolowanymi jak w temacie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjoner to pochlebne. Nazwał bym inaczej . Utopia .

Europa czy dobrze czy źle ogranicza moc max. .W tym odkurzaczy,potem czajników,potem suszarek .Dorwą się i do domów. Namawianie na 100-150W/m2 jest delikatnie mówiąc utopią. Należy zacząć poważnie myśleć o potencjale akumulacji i wykorzystaniu słońca dla domu jak w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizjoner to pochlebne. Nazwał bym inaczej . Utopia .

Europa czy dobrze czy źle ogranicza moc max. .W tym odkurzaczy,potem czajników,potem suszarek .Dorwą się i do domów. Namawianie na 100-150W/m2 jest delikatnie mówiąc utopią. Należy zacząć poważnie myśleć o potencjale akumulacji i wykorzystaniu słońca dla domu jak w temacie.

Nydar, czekaj T.B od kilku postów usilnie stara się wzbudzić ciekawość co mówił Pan dr. Parę razy już T.B. chwalił się podobnymi rozmowami ale go zlewano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan wie co mówił Szanowny Pan dr?

A ja... ja dalej uważam, że nie ma Pan doświadczenia z domami izolowanymi jak w temacie.

 

Wiem co mówił do mnie. Jak Pan to zrozumiał ,to proszę opisać. Będzie pole do dyskusji.

Co do doświadczenia to może porozmawiajmy o pasywnych i możliwościach odzyskania tego co daje dom i natura. O izolowanych to niechętnie bo to ni 4L ni 2L. Zależy co wyjdzie.A nie można liczyć na to co wyjdzie,tylko trzeba być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, czekaj T.B od kilku postów usilnie stara się wzbudzić ciekawość co mówił Pan dr. Parę razy już T.B. chwalił się podobnymi rozmowami ale go zlewano.

 

Ależ wiem co mówił. Rozmawiałem to wiem. Chcę jedynie dowiedzieć się,co TB z tego zrozumiał.

Dr ma otwarty umysł i dyskutuje nawet z takim niedoświadczonym jak ja. Ważna cecha. Słucha i wyciąga wnioski . Mądry gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo ciekawe i owocne spotkania. Odbyłem długa rozmowę z dr Michałem Strzeszewskim o ogrzewaniu i Audytorze OZC http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/ioiw/praktyki.htm i nieco krótszą z Panem Thomasem Brinkmannem o izolowaniu i materiałach. http://www.brinkmann.com.pl/
Namówił Thomasa na EPS pod płytą. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, czekaj T.B od kilku postów usilnie stara się wzbudzić ciekawość co mówił Pan dr. Parę razy już T.B. chwalił się podobnymi rozmowami ale go zlewano.

 

Kolektor.Ty badasz te dni słoneczne. Możesz podać ile jest takich w ciągu sezonu grzewczego .Najlepiej w h/dobę i z jakiego kierunku? Ile to oferuje mocy cieplnej dziennie,tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor.Ty badasz te dni słoneczne. Możesz podać ile jest takich w ciągu sezonu grzewczego .Najlepiej w h/dobę i z jakiego kierunku? Ile to oferuje mocy cieplnej dziennie,tak średnio.

W zależności od roku jest ok. 1600-1900 godzin w pełni słonecznych.W linku sprawdzisz dzień po dniu poziom nasłonecznienia dla kazdego archiwalnego dnia. Czujnik jest ustwiony równolegle do ziemi a więc należy przeliczyć do danego kąta jeżeli kolektor na dachu.

 

http://www.meteo.waw.pl/hist.pl?XTOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsza jest zmiana a nie to co było.

 

Ma Pan rację dr się zgodził co do szkodnictwa. Mało tego - wg programów w domach izolowanych ogrzewanie podłogowe wodne zasilane pompą ciepła jest najdroższym ogrzewaniem.

 

Szanowny Pan błądzi. Wynika to z tego,że w domu pasywnym,nie izolowanym, podłoga może mieć max, 23-24,góra 25 oC. Powietrze zasilające PC to średnia ze zużytego,GWC i ewentualnie świeżego .To jest min. gradient gwarantujący max. moc.

Pan zużywa powietrze zużyte do reku p-p ,ignorując ścieki. A to powietrze niesie oprócz ciepła w suchym powietrzu,sporo pary wodnej.Pan robi błąd logiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od roku jest ok. 1600-1900 godzin w pełni słonecznych.W linku sprawdzisz dzień po dniu poziom nasłonecznienia dla kazdego archiwalnego dnia. Czujnik jest ustwiony równolegle do ziemi a więc należy przeliczyć do danego kąta jeżeli kolektor na dachu.

 

http://www.meteo.waw.pl/hist.pl?XTOT

 

Musimy pogadać na priwa. Jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tanich ścian betonowych. Panele które ktoś tu linkował wcześniej (na FM) są podobne, tylko typu sandwich, bez styrobetonu. Cena za metr kw. 100 - 150 zł co jest ceną bardzo niską. Nie mogę ich niestety odnaleźć. :(

 

może coś w historii wyszukiwania ? szkoda takiej informacji. na pewno gdzieś sobie zachomikowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...