Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miał być Z7, ale...- Danuta.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to powoli trzeba by było skrobnąć jak to się zaczęło. :D

 

Tak więc zaczęło się od szukania projektu i działki. Projekt znaleźliśmy, miał być Z7 z małymi przeróbkami i przez ten projekt znaleźliśmy się na muratorze w dzienniku Iwonki i Mariusza i tak zaczęłam czytać dzienniki i inne stronki dotyczące ogrzewania i wystroju. :cool:

po długich poszukiwaniach przypadkiem przez znajomych znaleźliśmy działkę na jesieni 2012r. Dużą działkę ponad 32ary. :wiggle:

Piękną działkę już dość ładnie zagospodarowaną. :wave: Do transakcji doszło w grudniu, tak, że wtedy dopiero powoli do nas docierało, że mamy ziemię pod dom :yes:

Potem zaczęły się przymiarki do złożenia o Warunki Zabudowy, a że zima dłuuuugaaa była to dopiero złożylismy wszystkie papiery w czerwcu, musieliśmy czekać z Taurona na warunki. I tu wtedy nastapił zooonk co do projektu. W gminie dowiedzieliśmy się, że absolutnie taki bungalow z niskim dachem, przynajmniej 35 stopni. :sick: Poza tym kalenicą prostopadle do drogi i plany wybudowania Z7 spełzły na niczym. Szukanie odpowiedniego projektu nie miało sensu, po pobieżnym przeglądzie ( przecież wcześniej szukając dogłębnie wgryzłąm sie w poszukiwania ) wiedziałam, że musi być indywidualny. I tak zaczęłam tworzyć wizję na papierku. :rolleyes:

Potem poszukiwania wykonawcy projektu czyli architekta. Znaleziony, super współpraca jak na razie. :hug: z panią Anetą.

Dalsze wywody i może zdjęcia jak się uda coś stworzyć jutro, papa... :bye: :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wekto . Masz rację, że to nie Śląsk, to góry opawskie prawie, bo zaledwie kilka kilometrów. Jak wyjdziemy za bramę i pod górke kawałek to rozciaga się panorama gór i miasta. Widok piękny mamy i blisko Czechy, dosłownie przy granicy kilkaset metrów i piekne stare po niemieckie miasto :) Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki :hug:

Na początku dużo nie będzie wpisów, bo zaczniemy dopiero w przyszłym roku, musimy czekać na PB, a potem to zima będzie. :( Na wiosnę grunt za mokry, żeby koparka wjechała, trzeba będzie czekać na lato, aby w miarę suche było, wtedy da się zacząć coś powoli z fundamentem. Raczej wolno nam to pójdzie, bo nie chcielibyśmy brać kredytu, więc potem czekanie na sprzedanie mieszkania i dalsze prace się będą mogły zacząć. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Danusiu, witam się w Twoim dzienniku.

Obejrzałam rzut i wpadło mi w oko jedno - czy planujecie telewizor? Bo jeśli tak, to nie bardzo widzę na niego miejsce, ale może masz jakąś oryginalną koncepcję i się nią podzielisz :)

Działkę macie tak dużą, że musiałam szybko w głowie przeliczyć ;) - bo ja na ary to mam 3,8 :lol2:

 

Życzę wszystkiego dobrego i udanej budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bury_kocur . W sumie jakis tam telewizor planujemy, ma wisieć nad stołem, w zasadzie to my rzadko telewizor ogladamy, mąż może w zimę cęsciej coś tam będzie oglądał ( latem to działka jego żywioem jest od samego rana ). Ja tam wolę komputer, a ten stać będzie w holu na ściance zaraz koło drzwi łazienki, tak, żeby przejście do sypialni było. Co do działki to naprawdę spora, w porównaniu do Twojej to prawie 10 razy taka. Dziś tuje będziemy dosadzać od jednej strony, bo musimy płot wyrównać z sąsiadem. wczesniejszy właściciel użyczył mu kawałek działki i tak dziwnie ogrodził, trochę zygzakiem i tak posadził tez rosliny tuje na żywopłot, potem bedziemy to jakoś zmieniać jak nasze nasadzenia urosną. Jak płot od tej jednej strony przestawimy to nam działk aładnie się wyrówna i powiększy się do naszego w końcu metrażu o jakieś 3 ary. Czytałam Twój dziennik, ale jeszcze wielu osób tez i już mało pamiętam. Zeby nie ta skleroza. :lol2: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dana, czyli będzie domek nieduży na przestronnej działce i to z jakimi widokami... Coś mi się wydaje że po przeprowadzce będziecie chcieli spędzać więcej czasu na dworze niż w środku. Rzadkość oglądania telewizora podzielam... Pamiętam, że kiedyś u znajomych byłem w lekkim, pozytywnym szoku gdy zobaczyłem 'władcę salonu' zdegradowanego do parteru, stał sobie prawie na podłodze i od razu było widać że nie on tu rządzi...

Co do prac na działce, przed samą budową można wiele rzeczy przygotować sobie samemu, na działce, więc teraz jesień i zima na planowanie, a wiosną do prac ręcznych odmaszerować! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć dana0606. Możecie teraz sobie spokojnie przygotować przyszły plac budowy. Przeznaczyć miejsce na składowanie materiałów budowlanych wrażliwych na pogodę, czy chcecie szopę, czy garaż tymczasowy, może drewutnię... Przemyśleć temat prowizorycznego wc na czas budowy, Zrobić miejsce do przygotowywania zbrojenia, prowizoryczny warsztat, miejsce do umycia, zjedzenia, przebrania. Gdzie będziecie gromadzić śmieci, ich wywóz - robi się tego bardzo dużo gdy ruszają prace. Co zrobicie z ziemią z wykopu? Idealnie byłoby gdyby chociaż część tych tymczasowych rzeczy mogła posłużyć później jeszcze raz.

Takich spraw jest dużo i myślę że lepiej przygotować sobie ile tylko można zawczasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o składowanie ziemi, to nie ma problemu działka duża, WC to nawet dwa są, bo teraz zrobiliśmy drugie bliżej :D Umycie i takie tam to mamy zapewnione, bo nawet spać można, woda doprowadzona do środka i zlewozmywak jest, i kuchenka na butlę gazowa, i nawet lodówka. Zadaszenie na materiały zrobi się wiosną, mieliśmy teraz to robić, ale auto trzasnęło w kalendarz, nie mamy czym jeździć, więc odkładamy to na wiosnę. Na śmieci też znajdzie się miejsce, pomyślimy. :yes: Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...