Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miał być Z7, ale...- Danuta.


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Meble kuchenne zamówione. Za jakieś 3 tyg korpusy i blat przywiozą, a jak poskładamy to pomierzą i cokół oraz fronty przywiozą dopiero i też z jakieś dwa tygodnie może potrwa, ale kuchnia w końcu będzie. Miałam brać lakierowane, ale w końcu zdecydowaliśmy na matowe fronty z płyty. Będzie jak zwykle szarość. Kafle już mam zakupione, będą układane jak blat będzie już położony. Kafle z Cersanitu Abisso grey:

https://dekordia.pl/produkt/producent-tubadzin/kolekcja-abisso/abisso-grey-plytka-scienna-29-8x74-8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy drzwi :wiggle::wiggle::wiggle:

Dre wiąz antrcyt:

P1210216.jpg

P1210218.jpg

i z oświetleniem

P1210221.jpg

Parapety zewnętrzne też nam założyli, ale folia jest to nie widać dobrze, żeby zdjęcia robić. Braliśmy granitowe

 

Jeszcze teraz listwy przypodłogowe położyć i super już całość będzie wykończona.

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No i mamy problem z Czechami, którzy kombinują jak nas tu obrobić. Przyjeżdżają na zmianę autami i zatrzymują sie przy naszej posesji, a jak się wyjdzie i oni to widzą, to zaraz odjeżdżają, ale mamy ich rejestrację auta i zgłosiliśmy to na policję. Myślimy o jakimś monitoringu. Co polecacie taniego i sprawnego do takich zadań, aby nagrać np. Albo alarm jakiś. :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to tylko droga do nas, ale do kilku sąsiadów co dalej mieszkają. No to może kamerkę jakąś na podczerwień kupimy, chociaż w sumie to oni za dnia przyjeżdżają. No i co tu zrobić? Może będziemy czatować jak bedzie ktoś jechał i jak oni to faktycznie jakieś kolce rozsypać i po policję dzwonić. Sąsiadom chyba jeszcze powiedzieć, ale nie waidomo jak do tej sprawy podejdą. Chyba kamerkę kupimy lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana o ogrzewaniu tu ci odpiszę, żeby w Bukowej Chatce nie 'śmiecić' - ogrzewanie daje radę.

W zeszłym roku próbowałem zmaksymalizować udział prądu nocnego - w salonie i kuchni nastawiałem wyższą temperaturę od 4 do 6 rano, za dnia słonko trochę dogrzewało. Podlicznik do mierzenia zużycia prądu przez panele mam zwykły, bo dwutaryfowe są bardzo drogie. Ogólnie na wszystko zużycie oscyluje u mnie około 70% w taniej taryfie, myślę że niezły wynik. Grzejący domy tylko w drugiej taryfie wyciągają ogólnie w okolicach 80-84%.

W tym roku ustawiam stałą temperaturę przez całą dobę, zobaczymy co wyjdzie. Poza tym zamieszkała u nas ciepłolubna teściowa, więc temperatura musi być wyższa.

Miłego i ciepłego mieszkania, jeszcze raz gratuluję tempa i zaradnego męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniego monitoringu to raczej nie uświadczysz bo musza być kamery HD albo i lepiej a wieczorem to i tak jedyne co zobaczysz to tylko postać.

O ile to tylko droga do was to bym jakieś kolce rozsypał

Monitoring można sprzęc z naświetlem LED na czujnik ruchu - intruz będzie czuł się mniej pewnie gdy okolica domu będzie oświetlona i wtedy nawet tańsza kamera powinna być w stanie coś nagrać.

Monitoring sprawili sobie Iwona i Mariusz, pokazywali zwierzynę która im się nagrała. Jakbyście chcieli coś z wypasem, a mąż nie boi się elektroniki to zagadnijcie do Jarek.P on sobie system postawił na Raspberry Pi, ma raportowanie na maila, czy sms-em.

 

Sprawdźcie też firmy ochroniarskie, abonament w okolicach 50 zł/m-c, około 1000 zł za sprzęt na start...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wpadłam na chwilę od Bepo :)

Gdybyś jeszcze kiedyś miała problem z klejem na jakiekolwiek powierzchni, użyj czystej nafty aptecznej. Jest szybsza w działaniu od benzyny i na pewno nie uszkodzi żadnej powierzchni. Miałam wiele razy problem z usuwaniem starych klejów z racji mojego zawodu. Jeszcze w czasach głębokiej komuny, kiedy nie stały na półce w Leroy Merlin odpowiednie specyfiki jak Mellerud :) Nafta zadziałała nawet na okładce mojego paszportu, gdzie kretynka z biura podróży przykleiła papierową nalepkę. Tyle, że potem trzeba było z pomocą "kompresu" z talku i ligniny usunąć tłustą plamę z papieru na wewnętrznej stronie okładki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki blekowca. Ogrzewanie bardziej mi teraz się podoba jak jest nastowione na 0,5 reakcji. Ja mam G11 i raczej nie będę zmieniać, ponieważ jako niepracujący już mąż na szybszej emeryturze górniczej i ja też bez pracy to nie mam zamiaru kombinować i ciągle z zegarkirm kiedy gotować, a kiedy prać. Tym bardziej, że my obiad jadamy po 16tej, czyli musiałby gotowac się w drogiej taryfie po 15tej na indukcji to raczej bysmy nie oszczędzali, a mycie się też nam te godziny tańszej taryfy nie pasują nijak. Ja też lubię ciepełko, ale bez przesady, mamy nastwy w strefie otwartej w dzień na 20,6stopnia i w sypialni między 21szą a 23cią też tyle, żeby się nagrzało, a potem 20stopni. W gościnnym tylko 19cie bo nikt tam nie śpi i nie przebywa na razie. Gosci to chyba raczej w lato będziemy mieć.

Co do monitoringu to myślę, że faktycznie leflektor na czujnik ruchu i kamerkę zainstalujemy, raczej gotowca, bo Andrzej złota rączka we wszystkim prócz właśnie elektryki a tym bardziej elektroniki, to raczej ja w tym bardziej jako taki laik, ale zawsze coś zrobię: gniazdko założę, podłączę lampę, ale raczej to drugie to łączy się z zawieszeniem i u nas wyglada to tak: Ja mówię co, gdzie i jak i jak kabelki podłączyć, a Andy to robi po prostu. :lol2::lol2::lol2:

Dzięki za miłe słowa i się cieszę, że już też mieszkamy, a jeszcze niedawno marudziłąm u Was kiedy to nastąpi ten etap, a tu ten czas tak szybko leci, no i ten mój pracuś, całe dnie przy pracy, nie umie usiedzieć w ogóle. Co on będzie robił jak już wszystko u nas będzie porobione? :p Chyba nie wytrzyma długo bez pracy i od nowa się zacznie kopanie w ogródku i kombinowanie co tu gdzie coś wyrwać i przesadzić w inne miejsce :no: Jak ja tego nie lubię, mi się tak podoba, a on chyba z nudów wymyśla.

Co do firmy ochroniarskiej to chyba z Czech właśnie jak już, bo u nas za daleko, zanim by przyjechali to ptokach by było. Ale w sumie to tez chyba po ptokach, ponieważ nie mamy jak tego wszyskiego po mieszkaniu nie porozkładaliśmy żadnych kabli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas założony alarm i już nawet ptaszek zdążył go uruchomić, trzeba było zamknąć dziurę w stropie ;)

 

Co do alarmu na Raspberry Pi.... Uczucia mamy raczej mieszane, po tym jak użytkujemy malinę w trochę innych celach w starym domu. Plany były wielkie, ale współpraca z maliną nie układa nam się bezawaryjnie, zatem do alarmu jakiś inny system zostanie wykorzystany.

 

Ogrzewanie też odpalone, działa świetnie i w domku jest cieplutko. Taryfę mamy G11 i dopóki nie zamieszkamy, to nie będziemy jej zmieniać. Zwykła żarówka 100W potrafi w pokoju podnieść temperaturę o 2 stopnie w ciągu 1,5h, normalnie w szoku jestem :lol2: Fajnie mieć domek-termos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałam w związku z tym alarmem, ale my raczej kamerkę chcemy zainstalować do nagrywania tego co będzie się działo przy naszej posesji i na niej. Już nawet kupiliśmy. Zobaczy jak to się sprawdzi.

Co do domku to masz rację z tym ogrzewaniem i tym termosem. Też się cieszę, że daliśmy więcej styro i piany oraz lepsze pustaki niż zakładaliśmy. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki karolkak. Mamy jednego tzn suczkę, która ma już 12 lat średniego wzrostu, ale była cały czas w bloku. Ona ok, szczeka ale tylko jak ktoś pieszo albo na rowerze jedzie, a na auta raczej nie reaguje, poza tym strasznie się boi jakiegokolwiek strzału, a strzelnicę mamy obok niedaleko więc wtedy to ona tylko w budzie siedzi. Ale już myslelismy wcześniej o tym, aby wziąć drugiego no i zdecydowaliśmy. We czwartek teraz przywieźliśmy nowa sunię małą około 2 lata ma, miała szczeniaki już ale teraz wysterylizowana jest (takie więcej hałasują). Oto ona:

P1210241.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze ogrzewanie. Podlicznik pokazał na dziś 14 pażdziernika 2017r. po miesiącu czasu: 2352 kW. Wcześniej było 15 wrzesnia 2017r.: 2235 kW czyli wyszło: 117 kW.

Prąd po 0,54zł czyli: 63,18zł :p:P

Ciepło była, ale też i zimno, nawet przymrozek był ze dwie noce, tak, że oceniam narazie na ok. Chyba dobrze wybudowaliśmy ten dom. Jednego tylko żałujemy co przeoczyliśmy nie dając na ostatnią warstwę pod wieńcem pustaka ze styro, jaki dawaliśmy na pierwszą warstwę. Dlatego zdecydowalismy sie w konsekwencji ocieplić cały dach co wiązało się z większym kosztem. Gdybyśmy ten pustak dali pod wieńcem, to byśmy więcej ocieplenia włożyli na strop, a na dach mniej i wyszłoby taniej. Ale i tak dobrze, że ocieplaliśmy pianą, to zawsze dokładniej i we wszystkie dziury powchodziło miedzy krokwiami.

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To powoli meble do kuchni weszły, tzn same nie weszły :p Musielismy listwę zamocować i powiesić szafki oraz je wyregulować. :wiggle: Ale już sa, nie do końca, ponieważ zapomnieli dać jednej listwy i na drugiej ścianie brak na razie wiszących szafek, stoją sobie w holu spokojnie. Ale ok zdjęcia, na razie bez frontów tylko same korpusy:

P1210258.jpg

P1210259.jpg

i z oświetleniem chociaz dzień jest:

P1210260.jpg

 

i przy dodatkowym świetle z okapu ledowym też:

P1210263.jpg

P1210261.jpg

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...