Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miał być Z7, ale...- Danuta.


Recommended Posts

Szira piękna,kolor zupełnie taki sam jak Tofik:yes: Życzę szybkiego zakończenia budowy i jeszcze dużo pięknych chwil spędzonych z Szirą:)

Będę kibicować:wiggle:

 

Witam się :bye:

Namierzyłam Cię u Any i przyszłam zajrzeć :)

Faktycznie Szira i Tofik kolorystycznie takie same.

 

Podpatruję zmagania budowlane i kibicuję oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym przełączaniem to trochę skomplikowane. Tylko jeszcze jeden problem skoro na zimę ta wersja była, to jest tylko wydalanie brudnego powietrza na zewnątrz, a dopływ powietrza w miarę ciepłego w zimę to skąd skoro u nas w większości okien to fixy?

Odsyłam do rysunku - zimne powietrze zasysacie spod połaci dachu, płynąc w rurze na poddaszu ogrzeje się od powietrza z pomieszczeń 'brudnych' - ten bufor na poddaszu działa dokładnie jak rekuperator, tylko że możecie go mieć za przysłowiowe 'grosze', a nie tysiące.

 

Planowaliście rekuperator - zapewniłby wam pewne oszczędności na ogrzewaniu powietrza zimą - tu koniec korzyści.

 

Pompa cwu + bufor na poddaszu - podobny koszt inwestycyjny - zyski:

  • oszczędności na ogrzewaniu powietrza zimą (strzelmy - trochę mniejsze niż klasycznego rekuperatora)
  • obniżenie kosztu na podgrzanie wody do ok. 100 zł rocznie
  • możliwość klimatyzowania latem
  • brak zużycia prądu przez rekuperator (dwa wentylatory chodzą cały rok non-stop), wentylator ma pompa cwu

Edytowane przez blekowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dalszy postęp prac. Oba wieńce zrobione, ale zdjęcia tylko jednego (miesiąc temu wylany) i po wrzuceniu przeze mnie i mojego męża 32 sztuk belek stropwych na górę, a spooooore były i cięęęężżżżkie też. :wave: ale udało się w dwa dni popołudniami, bo do południa były heblowane strugiem. Oto zdjęcia z postepujących prac.

20160719_141748.jpg

20160719_141816.jpg

20160719_141820.jpg

20160719_141830.jpg

Nie miał nam kto zdjęć zrobić jak razem pracowaliśmy, więc zdjęcia zrobiłam potem ja i na górze to Andrzej.

20160719_141904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jak mnie denerwuje kiedy zawiesza się ten komp. Napisałam się i wszystko poszło ap. Więc tak, dach prawie zadaszony, krokwie i membrana położona. Okna wstawione i drzwi wejściowe też, więc chyba SSZ jest. Blacha częściowo położona, byłaby cała, ale wynikł problem. Pruszyński większośc blachy posłał nam nie trzymających wymiaru, prawie 2/3 to odpad. Jedna strona dachu cała ta od tyłu domu, ale w tym też bubel nam wyszedł, ponieważ blacha miała mieć szerokośc krycia 1080 a ma 1085, więc każde 5mm szerokości dało nam 6cm szerzej, a murłata przycięta i zamiast ładnego dachu będzie brzydki, jedna fala odcięta w połowie. a dach był dostosowywany do wymiarów podawanych przez producenta. :sick:

 

IMG_20160920_100740.jpg

IMG_20160920_150759.jpg

IMG_20160920_144711.jpg

20160930_151017.jpg

20160930_150940.jpg

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z dachem narazie stoimy bo brakło nam błachy. Poza tym jak na razie wszystko sami, trochę pomocy znajomych przy dachu i jeden fachowiec do prądu, bo trzeba było miec kogoś kto ma uprawnienia do odbioru potem. Fachowcy będą jeszcze do tynków i wylewek, bo maszynowoi szybciej oraz do ocieplenia stropu pianą bo też maszyną, a tak resztę myslę sami damy radę z niewielką pomocą znajomych np. przy suficie podwieszanym, żeby ktoś pomógł przy tych płytach nielekkich przecież. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! prawie SSZ już jest i to waszemy rencamy :D - szacun.

Z tą blachą to producent dał ciała, a wydawałoby się, że jak się robi samemu to chociaż problem fuszerek odpada :(

Pewnie wiecie, że z pokryciem reszty dachu nie można zwlekać, membrany niszczeją na bezpośrednim słońcu - kilka miesięcy to nie problem, ale dłużej to już byłoby nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do starzenia się membrany to ja wiem, ale to mniejszy problem bo dopiero około miesiąca jest położona, jedna strona zakryta, ale bardziej obawiam się śniegu i zarwania membrany, a 3go listopada ma padać śnieg, a część blachy na drugiej stronie położona i łaty są na większej części dane, to jak ten śnieg w razie czego zrzucić? Jak nie zdążymy to memrana będzie do wymiany, a kto nam za nią zapłaci? Pruszyńskiego o to posądzimy o odszkodowanie jak tak się stanie. Dwa tygodnie mnie już zwodzą, najpierw przyjedzie ktoś, potem reklamację pisemnie złożyć, ok. Potem okazało się, że poszła na rejon Wrocław bo od września obsługuje Wrocław, a my kupowaliśmy w sierpniu, więc przesłanie reklamacji na Kraków teraz w poniedziałek i całe dwa tygodnie w plecy. Nie dość że trzy dni zmarnowane kładzeniem i rozbieraniem blachy i przekładanie i nie szło ułożyc. Potem zmierzyli i okazało się, że bubel. Zmierzyli z drugiej paczki i dobre. Zaczęli kłaść i półtorej dnia i cała jedna połać położona. Gdybyśmy blachę mieli to 2-3 dni i cały dach zakryty byłby, a tak masakra czekać trzeba. :mad: Załamać się idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

No i dach w końcu zrobiony po perypetiach związanych z blachodachówką i Pruszyńskim, choć i tak do końca nie jest dobrze, ale to wymagałoby całego artykułu na temat całej współpracy z nimi jak i pośrednikiem tzn sklepem. Ale jest zadaszone i ok. Mogliśmy wystąpić o nastepne środki na dalsze prace. Oto zdjęcia.

20161104_134951.jpg

20161111_123007.jpg

20161111_123039.jpg

20161111_123122.jpg

20161111_123149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ocieplenie robią nam pianą. Strych poddasze na krokwie 23cm i strop od spodu 15cm. potem na obniżonym juz suficie KG. Ale teraz mam problem z wyborem rekuperatora. Pomóżcie :cry: . Chciałam Lunę 200, ale teraz myślę o Vents VUT 100 P. mam wyprowadzone W sufiecie rury pod anemostaty fi125, dlatego Vents 200 odpada bo on ma wyjścia tylko fi 100. I co tu robić.? Muszę jak najszybciej zdecydować. Podobno w Vents-ie łatwiej jest wymieniać filtry. Czy da się samorókę wkładu do obu rekuperatorów zastosować, aby móc stosowac lepsze tkaniny filtracyjne, które zatrzymują pyłki i zapachy z zewnątrz?

POMOCY. :( :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ok. Zdecydowaliśmy na rekuperator Luna 200 po przeczytaniu wątku o Lunie. Sufit zrobiony (zakryty płytami KG). Teraz bruzdowanie jeszcze pod odkurzacz centralny, bo wczesniej zapomnieliśmy. W tym tygodniu jeszcze poskładać cały system rur do Luny i tynki robimy razem ze sufitem. Sufit gipsem 5mm szlichty, a ściany około 1-1,5cm. Do końca roku powinno być wszystko zrobione. Powoli po tynkowaniu zakładamy na sufit ogrzewanie i powoli sobie bedzie schło. Potem styro na podłoge rozłożymy i wylewki pójdą. :wiggle: Mam nadzieję, że firma będzie solidna i termin nam nie przesunie się. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tynkami lekki poślizg. Mają we czwartek zacząć. Rekuperator cały system złożony. Podłączony poprzez regulator napięcia z 5-cio stopniowym pokretłem i super, na 1-ce wcale nie słychać, na 2-ce delikatnie w pomieszczeniu gospodarczym, ale tam schody jeszcze nie zainstalowane, to może dlatego, bo luna nad nim jest obok schodów. Na 3 biegu słychać delikatnie w gościnnym. Na razie anemostatów nie mamy założonych więc nie wiem czy będzie potem jakaś różnica. Narazie myslę, że jest dobrze, bo gdy włączyliśmy Lunę bez regulatora i chodziła wtedy na maxa to głowę chciało urwać w nawiewach. :lol2:

Gniazdka do odkurzacza centralnego też zamontowane do podłogi i kabelki pociągnięte, więc do tynków przygotowani już jesteśmy. :wiggle:

Jeszcze chciałam pokazać okazy, które sobie kupiłam, a mają się potem znaleźć na parapetach w salonie i sypialni.

IMG_20161028_093728.jpg

IMG_20161127_130540.jpg

IMG_20161127_130446.jpg

IMG_20161127_130438.jpg

IMG_20161127_130455.jpg

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję ślicznie. :hug: Mam nadzieję, że będą. Staram się dbać o nie.

A na budowie tynki sie robią powoli, bo czwartek i piątek przygotowywali narożniki, drzwi i okien, pooklejali taśmami i folią okna. A w poniedziałek 19.12. zaczęli tynkować sufity. We wtorek dalszą część sufitów i pokój gościnny dwie ściany. Mieli w trójke robić, ale jeden pochorował się na korzonki i we dwóch robią. W środe pompa coś padła i we czwartek część dowieźli i wymienili i reszte sufitów dokończyli oraz dwie ściany w salonie. Dziś salon i kuchnię skończyli. No i przerwa, maja w środe dopiero przyjechać. Tak, że przeciągnie im się przez te wolne do około piątku 06.01. po nowym roku. Na 02-03.01. ma być transport styropianu na podłoge Termoorganiki Gold, 20cm i 10cm. Folia jeszcze i po 10-tym będziemy rozkładać styro oraz rury z wody. Potem wylewki i czekanie aż będzie schło, żeby móc dalej coś działać. Może w tym czasie jak pogoda pozwoli to podłącze wody zrobimy. Został nam tylko kawałek w drodze wcinki i POŚ-a zamontujemy o ile koparka będzie chciała wjechać. Może będzie na tyle nadal sucho, że zienia będzie dość zbita.

Już się nie moge doczekać kiedy zamieszkamy w naszym domeczku. :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...