Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CREATON TITANIA - wasze opinie


krakus73

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 301
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie też już zaczęli, dachówka na placu leży a na razie łatują.

@ bracki88 a co byś zrobił ? Zakrył tę krokwie? Wygląda jakby była grubsza niż ta skrajna.

 

Nie jest grubsza, jest po prostu ostatnia :) Nie wiem dlaczego tak akurat to rozwiazali. Na czym trzyma się w takim razie okap? Wg. mnie takie rozwiazanie jest duuużo słabsze ni w przypadku dodania ostatniej krokwi. Teraz trzeba ją jakoś ocieplić. Wg mnie troszkę bez sensu pomyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

ja mam domino piękny dach prawie 500m2.

Sąsiad ułożył titanie łupek angoba i powiem szczerze, że wygląda bardzo ładnie. Dach jest dość skomplikowany ale dachówka prezentuje się elegancko.

 

DO TEGO WYDAŁ NA DACH O PODOBNEJ WIELKOŚCI CO MÓJ PRAWIE POŁOWĘ KASY MNIEJ!!!!!!!!!!! I TO NAJBARDZIEJ MNIE BOLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Creaton nie jest w porządku. Zapytaliśmy jak długo czeka się na Titanię noblesse glazurowaną. Powiedziano nam, że max tydzień. Biorąc pod uwagę, że jest produkowana w Polsce ten termin był realny. Nasz dekarz zrobił całe oblachowanie, położył rynny, łaty i kontrłaty. Przedstawiciel Creatona na woj. mazowieckie nas zwodzi teraz, mówi, że transport bedzie może po czterech tygodniach, ale niekompletny, bo nie mają dachówek bocznych i gąsiorów. Dekarz poszedł na inne budowy a drewno moknie na dachu. Gdybysmy wiedzieli, że czeka się cztery tygodnie inaczej umówilibyśmy się na prace z dekarzem, a może wybralibyśmy inną dachówkę. Ten przedstawiciel powiedzial, że nic nie poradzi, bo gdy pytaliśmy ile się czeka na dachówkę wszystko mieli, ale właśniew przeciągu tygodnia im się pokończyło. Jest to niepoważne."

 

Witaj tak niestety bywa. Gdy dzwonisz dziś do producenta to wszystko jest dostępne a jak tydzień później zamawiasz to okazuje się, że czegoś brakuje.

Samo życie.

Znajomi zamówili brąz glazurę i okazuje się, że będą na nią czekać do przyszłego roku bo cała partia tego koloru się sprzedała ze względu na to, że jest na prawdę przepiękny.

Będą czekać gdyż kolor bardzo im się podoba.

A jeśli już masz to tylko inni mogą Ci pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w momencie gdy uzbiera się kilkunastu takich handlowców, którzy załatwią Ci coś na już i złążą zamówienie u producenta, to potem nie ma siły przerobowej, żeby faktycznie dana ilość towaru zeszła z taśmy. i to jest niestety wina nie producenta, a handlowców, którzy obiecują coś nie dowiadując się o dostępność u źródła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/maps/place/Widziszewo/@52.0397198,16.5889257,725m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4705ba7917033d19:0x2ec1efab139053df

 

To jest fabryka Titanii w Widziszewie. Kto mi powie, że dachówki nie ma na placu? Co do postu Dachowiec1976 - od kiedy przedstawiciele producentów handlują z detalistami? Jeśli dachówkę zamawia się na składach, na których są tylko wzorniki to tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów :)

Najwyższy chyba czas pochwalić się efektami budowy, a nie tylko czytać i podglądać innych :)

Mamy na dachu dachówkę TITANIA, czarną matową, choć w rzeczywistości czarna nie jest. Powiedziałabym raczej - ciemny grafit. Efekt zaskoczył nas pozytywnie. Jak narazie jest ok :)DSCF3107.jpgDSCF3134.jpg

DSCF3107.jpg

DSCF3134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję, stam222 :)

Widzę, że masz narożne okno. Ja też mam - w kuchni :)

Jeszcze odnośnie dachówki TITANIA - w momencie jej kładzenia przeraziła mnie wielkość gąsiorów. Gdy patrzyłam na dach, widziałam tylko je, nic więcej :) Są przeolbrzymie!!! Porównywałam gąsiory na wszystkich sąsiednich i okolicznych dachach i te są największe. Teraz już się do nich przyzwyczaiłam, ale na początku byłam bliska załamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

W tamtym roku udało mi się kupić Titanie na 40% rabacie. Nie żałuję decyzji, a dach wygląda oszałamiająco, w szczególności porównując z dachami znajdującymi się w okolicy ;-) Gąsiory wyglądają super masywnie (jak małe czołgi :) Panowie dekarze się postarali. Jak na razie nic nie odpada, nie luzuje się itd jak niektórzy straszyli, a ostatnio u nas na Podkarpaciu wieje dość mocno.

 

Kolor czarny mat, postaram się wrzucić kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
dzien bez krytyki dzien stracony, natomiast titania creatona jest swietna :) i godna polecenia zwłaszcza przy gwarancji na 50 lat ;)

 

Witam

Z ta gwarancja to jest tylko chwyt marketingowy , na naiwniaków.

 

50 lat jest ale na piekno i nic wiecej

Czy ktokolwiek z was zapoznał si szczegółowo z warunkami gwarancji?

Chyba widocznie nie.

 

punkt 9 . Gwarancja nie obejmuje :

a) uszkodzen spowodowanych działaniem mrozu , których obowiazujące normy nie kwalifikuja jako niedopuszczalne uszkodzenia dachowek ceramicznych,

itd.

 

pod ten punkt w ich gwarancji mozna uznac wszystko . NO I PO GWARANCJI . zostaje tylko jakies piekno zapewniane na banerach reklamowych przez 50lat

 

Zaden z innych producentow nie ma takiego zapisu

inni producenci maja realna gwarancje na 30 lat i to jest jasno zapisane np BRAAS , ROBEN

 

Takze radze tez zapoznawac sie jasno z warunkami gwarancji.

 

Z mojej strony to radze kupowac dachowki produkowane w niemczech z jasnymi warunkami gwarancji ,

a jak juz polskie to tez z jasnymi warunkami gwarancji i poprosic sprzedawce o przypiecie tych warunkow do faktury wraz z wypełniona karta gwarancyjna na dana dachowke.

POZDRAWIAM i Zycze udanych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam,

 

prowadzę skład budowlany ponad 25 lat...

w creatonie nie ma gwarancji

oni mają proste podejście: coś Ci nie odpowiada, nasza dachówka jest najlepsza, lecz jeżeli twierdzisz inaczej udowodnij to przed sądem...

tak jest zawsze...

 

w naszej branży dachówka titania ma nazwę tytanik :)

na miejscu tej fabryki inni producenci chcieli postawić fabrykę dachówek, badania gliny zawsze były jednoznaczne:

z tej gliny nie da się zrobić dachówki...

 

domino też się zepsuło, nie polecam też premiona w wersji finesse. bardzo dużo reklamacji

 

ze starych dobrych dachówek została futura, optima...

resztę co dziwne wycofali...

pozdrawiam

h.o.

 

Witam

Z ta gwarancja to jest tylko chwyt marketingowy , na naiwniaków.

 

50 lat jest ale na piekno i nic wiecej

Czy ktokolwiek z was zapoznał si szczegółowo z warunkami gwarancji?

Chyba widocznie nie.

 

punkt 9 . Gwarancja nie obejmuje :

a) uszkodzen spowodowanych działaniem mrozu , których obowiazujące normy nie kwalifikuja jako niedopuszczalne uszkodzenia dachowek ceramicznych,

itd.

 

pod ten punkt w ich gwarancji mozna uznac wszystko . NO I PO GWARANCJI . zostaje tylko jakies piekno zapewniane na banerach reklamowych przez 50lat

 

Zaden z innych producentow nie ma takiego zapisu

inni producenci maja realna gwarancje na 30 lat i to jest jasno zapisane np BRAAS , ROBEN

 

Takze radze tez zapoznawac sie jasno z warunkami gwarancji.

 

Z mojej strony to radze kupowac dachowki produkowane w niemczech z jasnymi warunkami gwarancji ,

a jak juz polskie to tez z jasnymi warunkami gwarancji i poprosic sprzedawce o przypiecie tych warunkow do faktury wraz z wypełniona karta gwarancyjna na dana dachowke.

POZDRAWIAM i Zycze udanych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

prowadzę skład budowlany ponad 25 lat...

w creatonie nie ma gwarancji

oni mają proste podejście: coś Ci nie odpowiada, nasza dachówka jest najlepsza, lecz jeżeli twierdzisz inaczej udowodnij to przed sądem...

tak jest zawsze...

 

w naszej branży dachówka titania ma nazwę tytanik :)

na miejscu tej fabryki inni producenci chcieli postawić fabrykę dachówek, badania gliny zawsze były jednoznaczne:

z tej gliny nie da się zrobić dachówki...

 

domino też się zepsuło, nie polecam też premiona w wersji finesse. bardzo dużo reklamacji

 

ze starych dobrych dachówek została futura, optima...

resztę co dziwne wycofali...

pozdrawiam

h.o.

 

Daj sobie facet siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...