Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CREATON TITANIA - wasze opinie


krakus73

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 301
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

U nas na dachu jest położona Titania czarna glazura. Dachówka jak najbardziej w porządku, prezentuje się ślicznie.. :) Zmieniło się to, że jest teraz lepiej zabezpieczona do transportu- każda dachówka od strony wewnętrznej w najbardziej wystającym punkcie jest pokryta czarną farbką, przez co nie widać zarysowań na kolejnej dachówce.

 

Super, dzięki za info. Chyba się szarpnę na tą dachówkę, choć wychodzi mi drożej o 12% niż np. Roben Monza plus Tobago. Nie mniej na składach budowlanych mówią, że technicznie jest mocniejsza dzięki wzmocnionej konstrukcji, a do tego nie ma tego brązowego nalotu jaki czasem w pewnych warunkach wyłazi z dachówki Robena. Przynajmniej tak mi się wydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam!

 

Podczas montażu gąsiorów dekarz zastosował metodę obcinania (zeszlifowania) rantów dachówek ostatniego rzędu.

Część dachówek jest głębiej wsunięta pod gąsiory, część mniej.

Czy taśma uszczelniająca nie jest za krótka? Czy nie powinna być dłuższa i sięgać przed rant? A poza tym czy powinna być zastosowana taśma wentylacyjna, a nie szczelne połączenie.

Wg materiałów producenta przy zastosowaniu przy kalenicy dachówki połaciowej połączenie ma być na zaprawę, a wentylacja odbywa się przez dachówki wentylacyjne w połaci.

Gąsiory leżą dość wysoko nad dachówką i obawiam się że przez szczeliny wentylacyjne taśmy może dostawać się śnieg.

Producent oferuje również dachówki kalenicowe wentylacyjne do ostatniego rzędu, oczywiście 3 razy droższe, ale zapewniają estetyczne wykończenie i dość szczelne połączenie dachówki i gąsiora - oczywiście pod warunkiem że zostanie wszystko dobrze ułożone.

Czy miał ktoś problem z ułożeniem ostatniej warstwy?

Macie zbliżenie na połączenie kalenicy?

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

IMG_20160815_145104.jpgIMG_20160812_171915.jpgIMG_20160812_171616.jpgIMG_20160812_171513.jpgIMG_20160812_171506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja w kalenicy na pewno powinna być zrobiona. Masz już ocieplenie poddasza? Jak nie to wejdź od strony poddasza pod kalenicę i zobacz czy czujesz "cug" powietrza. U mnie nawet widać jak pajęczyny zrobione przez pajączki ruszają się od ruchu powietrza.

 

Jak u mnie kładli pokrycie to rozcięli papę w kalenicy, położyli na to jakąś membranę (zapewniali, że nie utrudni wentylacji), położyli dachówkę i pod gąsiory dali taśmę, która niby wentyluje (tak jak niżej). Ta taśma ma jakiś klej więc nie ma konieczności klejenia jej na zaprawę.

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

 

Witaj, mam identyczny problem z creaton titania czarna glazura. Te ranty są na maxa widoczne patrząc na dach z ziemi.. Podobnie jak Ty mam część położone reszta nieodpakowana, zastopowałem robote dekarzy. Złożyłem reklamacje bo to na pewno nie jest tak jak być powinno. Tak jak piszesz, rant cały z cegły. Za 2 dni ma się pojawić gość od którego mój skład budowlany zakupił dachówkę. Wręcz gotuje się we mnie. Szpeci dach jak diabli i jest nie do przyjęcia. Możesz napisać jak rozwiązałeś problem swojego dachu? bo chyba tak tego nie zostawiłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha głupszego tekstu jeszcze na tym forum nie przeczytałem..:jawdrop: nie po to płace 14000zł za dachówke żeby podziwiać ją z kilkuset metrów. Mam w dupie jak widzą ją przechodnie. Interesuje mnie co widze jak wracam z ogrodu, a widze to co na zdjęciu. Siejesz panike- dooobre, rzeczywiście nie ma o co bić piany w końcu czerwono czarny dach jest taki piękny że powinienem creatonowi jeszcze dopłacić za taką niespodzianke

 

ps. mój telefon 3 mega piksele nie wie nawet co to makro..

Edytowane przez westen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha głupszego tekstu jeszcze na tym forum nie przeczytałem..:jawdrop: nie po to płace 14000zł za dachówke żeby podziwiać ją z kilkuset metrów. Mam w dupie jak widzą ją przechodnie. Interesuje mnie co widze jak wracam z ogrodu, a widze to co na zdjęciu. Siejesz panike- dooobre, rzeczywiście nie ma o co bić piany w końcu czerwono czarny dach jest taki piękny że powinienem creatonowi jeszcze dopłacić za taką niespodzianke

 

ps. mój telefon 3 mega piksele nie wie nawet co to makro..

 

Niestety muszę Cię zmartwić, ale ta dachówka tak ma. I kolega Stam nie pisze głupich tekstów tylko ma rację. Przeczytaj dokładnie warunki gwarancji i zakupu na stronie creatona. Jest tam wyraźnie napisane, że dachówkę ocenia się z "chodnika". Więc przyjedzie jakiś Pan może nawet z Creatona i sam Ci to powie jak nie wierzysz.

U mnie leży też titania tylko, że czarna angoba i jak robiłem kominy, to rzeczywiście są takie drobne ceglaste ranty. Jednak stojąc na podwórku czy w ogródku tego nie widać. Większe ubytki dekarze zamalowali angobą na zimno, a bardziej "niedorobione" położyli na garażu na tylniej połaci. Ważne, aby dachówka nie była cięta na dachu. To zdjęcie, które załączyłeś pokazuje, że była, potrzeba sporo deszczy, aby zmyć pył, a nawet może trzeba użyć myjki (nie wiem). Tak wiem, że chodzi o ranty, a nie pył. Jednak ten pył zaburza obraz całości. Moim zdaniem gdyby nie było tego pyłu te ranty nie byłyby tak bardzo widoczne.

Jeśli jesteś takim "pieszczochem" i idealistą trzeba było kupić dachówkę barwioną w masie i nie byłoby takiego problemu. Titania to średnio - tańsza dachówka i niestety ma pewne drobne wady. Mi nie przeszkadzają, a Tobie tak. Teraz jak już kupiłeś zaakceptuj to i zajmij się kolejnymi etapami domu, albo zwalaj i kupuj inną - barwioną w masie.

Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć

 

Na prawdę nie rozumiesz słów wziętych w cudzysłów? No wiem, że to nie twoje zdjęcie tylko piszesz, że u ciebie jest podobnie - nie ciągnij wyliczanki, tylko wrzuć jakieś zdjęcie. Będzie wiadomo o co chodzi. Bo tak to będziesz traktowany jako czarny PR albo pieniacz. I nie wylewaj żali na forum, bo kupiłeś dachówkę średnią, a oczekujesz jakości jak za meyer. I powtarzam ci, że jak trzymasz dachówkę w ręku to czasem są niedoskonałości na rantach. Na dachu, który jest 3m nad wejściem do domu już nie widać. Twoi dekarze cieli dachówkę na dachu czy nie? Co to znaczy, że masz dwie różne dachówki? Mówisz o dachówkach funkcyjnych czy bocznych, czy jeszcze coś innego masz na myśli?

 

Zadarzały sie już zdjęcia połaci w ciapki, innych odcieni i różnych wpadek wielu producentów. Jak masz rzeczywiście taką tragedię na dachu to oczywiście korzystaj ze swoich praw. Tylko po prostu przeczytaj warunki sprzedaży i gwarancję, to będziesz bardziej świadomy co ci mogą powiedzieć na reklamację.

 

Gościu, który sprzedał ci tę dachówkę czegoś takiego nie widział?? Bezpośrednio z creatona wysłał ją do ciebie? NIe przechodziła przez jego ręce? I powtarzam wrzuć zdjęcie. Sprawdź też datę produkcji (od spodu dachówek) jeśli były robione po jakimś przestoju (np święta itp) to rzeczywiście mogła wyjść tandeta.

 

PS. Tak nawiasem mówiąc jak z 20-30 m widzisz na dachu, który jest4-5 m nad ziemią kreskę szerokości 1mm masz niezłą ostrość widzenia. Biorąc jeszcze pod uwagę warunki, oświetlenie o tej porze roku i tło (czarna glazura >90% powierzchni). No chyba, że cały bok tej dachówki jest niedomalowany??

Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie moje zdjęcie tylko kogo innego, jakbyś cofnął się kilka postów wyżej wiedział byś to. Po drugie widać czerwono czarny dach z odległości nawet 20-30 metrów, chodnika nie ma w ogóle bo to nowe działki. Po 3 przyjechał dzisiaj gość zajmujący się sprzedażą tych dachówek na codzien i powiedział że czegoś takiego jeszcze nie widział i opisze to konsultując się z creatonem. Po 4 sąsiad obok też ma creatona titanie i nie ma u niego tego problemu. Po 5 Jak Ci nie przeszkadza czerwono czarny dach to fajnie, przez takich jak Ty creatonowi wydaje się że jest bezkarny i może robić takie rzeczy. Po 6 na pewno nie wywale tej dachówki tylko ją zwracam jeśli creaton nie uwzględni gwarancji. Po 7 mam dwie różne dachówki, jedne mają ząbki na łączeniach, inne są płaskie. Pewnie znalazłoby się po 8 po 9 i po 10 ale nie chce mi się już tego ciągnąć

 

Tak jest jak się bierze dach z niższej półki.

Myślę że tą dachówkę da się przeciąć ręczną piłką do drewna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...