Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CREATON TITANIA - wasze opinie


krakus73

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 301
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czytam i płaczę. Rupp zmienił nazwę na Braas ale nie ze względu na Siriusa czy Ambera tylko po pierwsze dużo wcześniej a po drugie to była zmiana koncernowa. W Niemczech o paru ładnych lat nie ma marki RuppCeramika.

Otarcia na dachówce Creatona są takie same jak na Amberze. I co? Z Amberem wielka afera a z Creatonem - nic się nie stało i z dołu tego nie widać. Śmiechu warte.

Creaton jest dobrą dachówką ale popadajcie w samozachwyt. Koramic i Braas są na tym samym poziomie i myślę że Creaton może ugrać coś tylko i włącznie ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno wybieram Creatona a Rupp Ceramiki już nie ma teraz, zmieniła nazwę na Braas (pewnie po wtopach z Siriusem i Amberem) do tego Creaton ma 50 lat gwarancji a Braas tylko 20. O czymś to świadczy.

 

Dobrze się wczytaj w tą 50 letnią gwarancję bo to jest dopiero wtopa....

Edytowane przez ramsky2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję, czytam i ... żałuje że jednak nie zdecydowaliśmy się wziąć tej TITANI...

A jeszcze po "przygodach" z ALEGRĄ 9, mój żal jest coraz większy.

Mówi się trudno...

 

Witam,

my własnie wachamy się pomiędzy Titanią a Alegrą 9- mamy dwie wyceny, nie ukrywam, że są do siebie zbliżone, różnica jest nie aż taka duża. nie możemy się zdecydować. Boję się, że Titania to nowość na rynku, jeszcze nie sprawdzona.

 

pozdrawiam,

nasza oliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się nie podoba w TITANI to bardzo duża ilości dachówek na palecie z pęknięciami od spodu dachówki, wygląda to jakby były to rysy wynikłe ze skurczu gliny podczas wypału, widać to na spodniej stronie dachówki... może na to zwróć uwagę.

 

dzięki za podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją na placu budowy w kolorze czarnym. Cóż nie jestem dekarzem. Wybrałem ją z uwagi na wielkość, kształt i cenę (relatywnie atrakcyjną jak na dachówkę ceramiczną). Gwarancja jest przyzwoita, firma również. Wadliwe wymienię w składzie budowlanym na wolne od wad i tyle. Wg mnie jest ok, a do końca gwarancji pewnie nie dożyje (a może jednak się uda). Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją na placu budowy w kolorze czarnym. Cóż nie jestem dekarzem. Wybrałem ją z uwagi na wielkość, kształt i cenę (relatywnie atrakcyjną jak na dachówkę ceramiczną). Gwarancja jest przyzwoita, firma również. Wadliwe wymienię w składzie budowlanym na wolne od wad i tyle. Wg mnie jest ok, a do końca gwarancji pewnie nie dożyje (a może jednak się uda).

 

a dostałeś gwarancję na piśmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na której dachówce z creatona są takie same otarcia jak na amberze? W siriusie i amberze w paczce dachówki ta z góry rysowała powłokę tej dolnej. Co ciekawe nie podlegało to reklamacji. Jak ktoś miał kolor ceglasty lub miedziany to tego widać nie było ale przy innych kolorach porażka. Z tego co zauważyłem najwięcej stłuczek w palecie było z tej firmy. Dlaczego zamknęli zakład w Przysusze,który produkował to g...o. Już go nie ma. Sprzedaję już parę ładnych lat dachy i zdążyłem już sobie wyrobić opinię o poszczególnych markach. Do Rupp-a vel Braas-a nic mnie nie przekona. Mają wg. mnie najgorszy serwis przed i po sprzedaży, a to co mnie najbardziej zniechęciło to to w jaki sposób traktują klientów. Najpierw zrobili wielką promocję na Siriusa ceny były z kosmosu i biły innych, po czym jak się prawie wszystko sprzedało to poinformowali że już więcej syfiusza nie będzie i teraz jest amber. Od tego roku od czerwca już nie produkują ambera. A ja ciągle widzę wyceny z innych firm i śmiać mi się chce. Na pytanie, czy klienci wiedzą o tym że już nie produkują tej dachówki i mogą mieć kłopoty z dokupieniem jej robią wielkie oczy. Braas sam sobie strzelił w nogę swoją polityką, JA OSOBIŚCIE NIE POLECAM NIKOMU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas sam sobie strzelił w nogę swoją polityką, JA OSOBIŚCIE NIE POLECAM NIKOMU.

 

Tak zanikająca produkcja jest problemem przy próbach dokupienia. Jaki z tego wniosek ... kupować więcej (ale ile) i trzymać na zapas? Wypychanie takiej dachówki przez składy budowlane (choć z jednej strony zrozumiałe) może być duża pułapką dla kupujących.

Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zanikająca produkcja jest problemem przy próbach dokupienia. Jaki z tego wniosek ... kupować więcej (ale ile) i trzymać na zapas? Wypychanie takiej dachówki przez składy budowlane (choć z jednej strony zrozumiałe) może być duża pułapką dla kupujących.

 

Żaden szanujący się skład budowlany nie będzie takich rzeczy robił, bo to obróci się przeciwko niemu przy próbie dokupienia. Chyba że traktuje się klientów przedmiotowo (kupił u mnie głupi to niech się sam potem martwi) a nie podmiotowo. Zadowolony klient wróci i jeszcze przyśle innych klientów. Ja zawsze jak sprzedawałem syfiusza to ostrzegałem przed tym że mogą być trudności w dokupieniu, ambera na szczęście nie sprzedałem. Nawet szukałem i domawiałem nie moim klientom syfiusza, bo składy w których kupili cały dach się na nich wypięły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...