Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CREATON TITANIA - wasze opinie


krakus73

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 301
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Utknąłeś w mentalności lat osiemdziesiątych , skoro gotów jesteś pokazać bramę klientowi ,chcącemu wydać łacznie ponad 200 tyś zł na materiały budowlane do budowy domu , w tym dachówek. Powodzenia.

 

Sprzedawcy to nie małpy a skład to nie ZOO często mam do czynienia z podobnymi klientami, którzy sobie myślą że jak mają kasę to wszyscy muszą na nich chuchać i dmuchać. Ja nie mam zamiaru wysłuchiwać chamskich obelg i komentarzy tylko dlatego że nie mam tyle kasy co klient kupujący materiały za 200 tyś. Szacunek należy się KAŻDEMU. Zresztą jak ktoś lubi takich klientów to są inne składy. Tort jest duży i każdy coś z niego uszczknie. Na klientów nie narzekam bo mam ich bardzo dużo tylko JA ich szanuję i ONI szanują mnie. I wszyscy są zadowoleni.Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie mam już dach zrobiony, ale ostatnio oglądałem w hurtowni dachówkę Titania - z ciekawości. Moje wrażenia w stosunku do niej: nie jest barwiona w masie, jak ktoś ma dużo miejsc gdzie widać cięcia to może być wada. Powierzchnia dachówki nie jest jednolicie gładka - taka jakby chropowata. Nie wiem czy nie będzie bardziej podatna na porastanie. Miejsca jakby nie domalowane, ale tych ponoć nie widać. Jakbym miał jeszcze raz wybierać to - w stosunku do Creatona Premion - to wybrałbym Creaton Premion, chyba że bardzo ograniczone fundusze to wtedy Titania. Przy okazji podaję link do mojego dachu: http://forum.lipinscy-projekty.pl/gallery/album.php?album_id=275 (ostatnie zdjęcia zamieszczone przez JerzyR).

 

Pozdrawiam

JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie mam już dach zrobiony, ale ostatnio oglądałem w hurtowni dachówkę Titania - z ciekawości. Moje wrażenia w stosunku do niej: nie jest barwiona w masie, jak ktoś ma dużo miejsc gdzie widać cięcia to może być wada. Powierzchnia dachówki nie jest jednolicie gładka - taka jakby chropowata. Nie wiem czy nie będzie bardziej podatna na porastanie. Miejsca jakby nie domalowane, ale tych ponoć nie widać. Jakbym miał jeszcze raz wybierać to - w stosunku do Creatona Premion - to wybrałbym Creaton Premion, chyba że bardzo ograniczone fundusze to wtedy Titania. Przy okazji podaję link do mojego dachu: http://forum.lipinscy-projekty.pl/gallery/album.php?album_id=275 (ostatnie zdjęcia zamieszczone przez JerzyR).

 

Pozdrawiam

JR

 

Widoczne cięcia można zawsze zamalować angobą na zimno w kolorze dachówki. To bym raczej wadą nie nazwał - zresztą barwienie w masie wygląda tak że kolor jest ciemno brązowy także do grafitu to też super nie wygląda. Natomiast na pewno dużym problemem jest chropowata powierzchnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miesiąc temu Titania pojawiła się na naszym dachu - czarna angoba. Trochę obawialiśmy się, czy dachówka nie będzie zbyt duża, ale wygląda naprawdę dobrze. Kolor fajny, bo dachówka nie jest zupełnie czarna, bardziej ciemno - grafitowa. Póki co wyboru nie żałujemy!

 

Pozdrawiam!

bw02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana miedziana z wystawki. Co do powłoki to nie jest idealnie gładka ma małe chropowatości ale nie ma to żadnego wpływu na jakość a jak pisał ramsky2000. Do ciemnych kolorów zawsze jest zimna angoba.

[ATTACH=CONFIG]231167[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231168[/ATTACH]

 

O jakości nic nie piszę. Oczywiście na szczelność pokrycia nie ma to wpływu, ale powierzchnia w porównaniu z innymi producentami nie jest ładna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
I jest nowy cennik dla spóźnialskich od 01.02.2014 miedz 3,85 netto a czarna mat i łupek 4,05 netto katalogowo. Ale dalej wychodzi atrakcyjnie cenowo. Jedyny minus to palety. Od tego roku bezzwrotne po 26 netto szt :-(

Witam, mam już cennik Creaton na 2014 r. Titania nie uwzględniając żadnych promocji, czyli katalogowo kosztuje netto odpowiednio:

miedziana 4,30, czarna, łupek 4,50, czerwień winna i czarna glazura 4,70, brąz glazura 5,00. Tak to wygląda.

Oczywiście cena katalogowa ma mało wspólnego z ceną transakcyjną.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..od wczoraj zaczęłam interesować się tą dachówką bo dostaliśmy wycenę z hurtowni i jest porównywalna do monza plus Robena, która była naszym faworytem. Mam mętlik w głowie..cena jaką nam przedstawił sprzedawca za czarną glazurę to netto 3,34 a brutto 4,11. Dostępna dopiero marzec/kwiecień. Czy naprawdę creaton jest lepszy jakościowo od Robena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..od wczoraj zaczęłam interesować się tą dachówką bo dostaliśmy wycenę z hurtowni i jest porównywalna do monza plus Robena, która była naszym faworytem. Mam mętlik w głowie..cena jaką nam przedstawił sprzedawca za czarną glazurę to netto 3,34 a brutto 4,11. Dostępna dopiero marzec/kwiecień. Czy naprawdę creaton jest lepszy jakościowo od Robena?

 

ja zamawiałem dachówkę w dach stal koło Bydgoszczy lisi ogon cenowo bardzo dobrze podam ci numer sprawdz u ich cene 506-082-431

ja zamawiałem creaton premion czarna glazura chcesz taki sam kolor powiem ci że bedziesz zadowolona tylko elewacje musisz do tego dobrać jak bede miał zrobioną swoją wyśle ci zdjecia może ci się przydadza tylko za za pare miesięcy bede robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie creaton to najlepsza dachówka ale teraz jak na to patrze to powiem ci szczerze że nie ważne jaką wybierzesz dziś dachówki ceramiczne są jakościowo naprawdę dobre i prędzej drzewo na dachu będzie do wymiany niż dachówka

jak mam creatona premion i jakościowo jest super dekarze też to potwierdzili ale drzewo na dach jak dla mnie to katastrofa sciente zamoczone zeby kolor złapało i do klienta tylko kasa dla nich sie liczy, to młode dzrzewo bez żywicy i mokre ono nie nasiąknie preparatem nie ma czasu na to suche drzewo by nasiąkło mokre tylko ma barwe nic po za tym, może ty lepsze kupisz moje niby miało dwa tygodnie leżeć ale im na bieżąco schodziło dwa tygodnie spóźnienia mieli czyli nie miało czasu

 

z drugiej strony to mnie i moich dzieci przeżyje :) nie można się tym przejmować budowa wiele razy wystawi ci na stres :)

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...