Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wnętrza do poprawki....


Recommended Posts

pamiętacie preparat do fug, który mi poleciła Tomkowa? :hug:

 

Catti, chciałabym polecić Ci świetny środek do czyszczenia fug :rotfl::rotfl:

 

Nazywa się Forlux Czysta Fuga SF 101 i kupiłam go TU

A

filmik jak on działa i potwierdzam, że tak jest w rzeczywistości :D

 

I Robiłaś jakiś test płynu na małym kawałku? Wiesz, że ja się bałam, że mi to płytki rozpuści? :lol2:

 

dopiero dziś się za te fugi wzięłam, choć preparat stoi już ładne dwa miesiące :rolleyes::rolleyes:

najpierw nie miałam czasu, a potem zapomniałam, że go mam, a dziś rano przed wycieraniem podłóg dostałam takiej nerwy na te zabrudzone fugi, że postanowiłam działać testowo natentychmiast!!! :D

do pudełka po lodach wlałam na dno prepararu, dodałam wody, żeby mniej więcej było pół na pół i gąbką z taką szorstką drugą stroną nanosiłam na fugi, czekałam chwilkę obserwując zapienienie (znaczy tak piana, biały nalot się robił ;) ) po czym zbierałam całość tą szorstką stroną gąbki... praktycznie po zebraniu cały brud zniknął :wiggle:

 

taką miałam właśnie nadzieję, tego się spodziewałam i potwierdzam, że zadziałało znakomicie.... potem przetarłam zwykłą szmatką, a potem po prostu umyłam podłogę.... po wyschnięciu mam fugi jak nowe.... ale, że one były na początku takie jasne, to jestem zdziwiona :rotfl:

 

Ania, dziękuję :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 947
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pamiętacie preparat do fug, który mi poleciła Tomkowa? :hug:

 

(..)

po wyschnięciu mam fugi jak nowe.... ale, że one były na początku takie jasne, to jestem zdziwiona :rotfl:

 

Ania, dziękuję :hug:

 

:wiggle: Super!! Bardzo się cieszę :) Ja ostatnio lałam bezpośrednio z butelki tak, jak na filmie :) Nadal nie umiem opanować obawy, że mi zeżre płytki :lol2:

Ale fakt, fugi jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup, będziesz zadowolona, na pewno o niebo skuteczniejsze od wszystkich gotowych preparatów typu "czysta fuga" w sprayu....

mnie nawet kilka kropel podeszło pod taką plastikową listwę zabezpieczającą meble kuchenne i trochę się wystraszyłam, że mi to zeżre, wyżre, uszkodzi :eek:... ale na razie spoko... nic się nie dzieje ;)

gdyby to było bardzo żrące to byłby smród.... a nie było tak źle....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wpadłam z rewizytą :bye:

Twoje metamorfozy podczytywałam już od pewnego czasu, a teraz odwiedzinami u mnie zmobilizowałaś mnie do doczytania :yes:

Dokonałaś wielkich rzeczy :yes:

Zdjęcia przed/po są niesamowite.

 

Co do chemii do zmywarek - to zgadzam się - Fairy jest świetny.

My dodatkowo używamy raz na 1-2 miesiące taki preparat http://sprytnazuza.pl/pl/p/Finish-odswiezacz-do-zmywarek-cytryna-limonka-oraz-Dual-Action-plyn-do-czyszczenia-zmywarek-250-ml/1293 pięknie czyści i dba zwłaszcza o filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, dziękuję za miłe słowa :hug:

fajnie, że wpadłaś.... namiary na ciacho podkradłam od Ani

gratuluję wymarzonej kuchni, bo doprawdy cudna...

 

Co do chemii do zmywarek - to zgadzam się - Fairy jest świetny.

My dodatkowo używamy raz na 1-2 miesiące taki preparat http://sprytnazuza.pl/pl/p/Finish-od...ek-250-ml/1293 pięknie czyści i dba zwłaszcza o filtr.

 

jeśli chodzi o filtry, to mnie poradził kiedyś pan naprawiacz, że koniecznie 1 raz w tygodniu lub przynajmniej raz na dwa tygodnie zmywarka musi pójść na programie z maksymalną temperaturą... u mnie 70 st. (chodzi o rozpuszczanie tłuszczu w tych plastikowych przewodach....)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia, dziękuję za miłe słowa :hug:

fajnie, że wpadłaś.... namiary na ciacho podkradłam od Ani

gratuluję wymarzonej kuchni, bo doprawdy cudna...

 

 

 

jeśli chodzi o filtry, to mnie poradził kiedyś pan naprawiacz, że koniecznie 1 raz w tygodniu lub przynajmniej raz na dwa tygodnie zmywarka musi pójść na programie z maksymalną temperaturą... u mnie 70 st. (chodzi o rozpuszczanie tłuszczu w tych plastikowych przewodach....)

 

 

Dziękuje jeszcze raz za pochwały pod adresem mojej kochanej kuchni :hug:

 

Co do zmywarki - to każda metoda przedłużenia jej życia jest dobra, bo to niezwykłe urządzenie.

Jest u mnie na liście genialnych wynalazków ludzkości, które kwalifikują się do Nobla (obok prostownicy do włosów i bidetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją pierwszą zmywarkę ARDO kupiłam w absolutnej tajemnicy przed mężem, który uważał, że nie ma szans jej u nas zmieścić w kuchni, a on nic nie będzie przerabiał, a poza tym co to za problem zmywanie :D (to było jakieś 20 lat temu i pochłonęło wszystkie moje ówczesne oszczędności :lol2:)

od tego czasu mam już trzecią i każdą kocham do końca jej żywota :rotfl:

 

Tomkowa, jak to mówią... każdy ma jakiegoś "....olca".... i kto bogatemu zabroni? :lol2:

ja tam zgadzam się z Pusią (jeszcze fluid zaliczam do takich wynalazków :rotfl:)

 

Emi, musisz zmywać w bawełnianych rękawiczkach, a na to gumowe.... nie ma zmiłuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti ja nie wiem jak to się stało że nie wiedziałam o Twoim wątku.

Przeczytać wszystkiego nie zdołałam ale Twoje Przed i Po bardzo mi się podoba.

Ogromne zmiany, dom bardzo ciepły i klimatyczny :)

Powiedz jak sprawują się kanapy, chodzą za mną od dawna ale... jak widzę czasami foty w necie w jakim potrafią być nieładzie, wygniecione to mi się odechciewa ... już sama nie wiem :) Choć jeśli chodzi o wygodę to pewnie nic im nie dorówna...

Pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię Mugatko :hug: i dziękuję za miłe słowa....

no cóż.... ja wciąż uwielbiam moje kanapy... za to, że są bardzo wygodne, że mobilne (choć najczęściej stoją teraz w układzie równoległym na środku pokoju, bo tak możemy sobie wygodnie leżeć patrząc na TV, popijając winko czy gadać ze znajomymi na skypie ;) ), że mają taki świetny kolor, że się nie brudzą i absolutnie mi nie przeszkadza, że się trochę poduchy odkształcają :rolleyes:

ale ja mam dwie dwójki....

i muszę ci powiedzieć, że to był doskonały wybór, również ze względu na odkształcanie się poduch...

moi Młodzi też kupili te kanapy (wystarczyło, że posiedzieli na naszych :D), ale mają dwójkę i trójkę... dwójka wygląda spoko, bo te poduchy są jakby większe i chyba sztywniejsze , za to trójki nie da się tak dobrze "strzepnąć" i ciągle wygląda jak pognieciona :rolleyes: ... z pewnością zależy to od wkładu..

(co tam u nich jestem, to dziękuję Bogu, że małż wymienił trójkę na dwójkę :wiggle: , wtedy byłam zła, a teraz... zadowolona :rolleyes:)

ja przy każdym sprzątaniu odkurzam poduchy na których się siedzi i oczywiście odwracam je do góry nogami i dość porządnie daję im w kość :D, natomiast poduchy, o które się opieramy przekładam co tydzień z lewa na prawo (zamieniam je po prostu miejscami, odwracając je tym samym, żeby nie opierać się ciągle w tym samym miejscu)

po roku wyglądają na razie tak samo :wiggle: (a siedzimy i leżymy codziennie :D )

ale mój materiał jest dość "sztywny"...

jak widzę, że są wysiedziane to wpadam z łapami i po sprawie...

 

gdzieś tam wcześniej pisałam, że siedziałam na wszystkich wtedy dostępnych kanapach z Ikei i te wygrały... ja poza tym jestem niska i muszę mieć kanapę z krótkim siedziskiem (znaczy nie szerokim), nie za wysoką, żeby mi nogi nie majtały i ta spełnia te wszystkie moje chciejstwa.... a co tu dużo mówić... cenę ma świetną :)

no i jak się znudzi, to kupujesz inne pokrowce i masz nowe kanapy :)

 

tu widać poduchy przed "formowaniem"...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=335008&d=1445622214

IMG_1901.jpg

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...