Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TH z patio - komentarze


cormac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

koktajl witam pierwszą podglądaczkę:D

chcę iść w minimalizm, ale co z tego wyjdzie niewiadomo.Inwestor Sponsor z kategorii wyjściowej kolumienki i oka bawole ( ale po 2 latach projektowania coś się zmienia w temacie) dostaje drgawek na hasło chłod prosektorium, beton i stal wszędzie.

 

GUMISIOWA błakałam się po Twoim dzienniku jakiś rok temu i zaliczyłam opad szczęki na widok Twojej kuchni :jawdrop:. Witaj .

 

lullaby hello :welcome: , chcemy startować pod koniec września , co z tego wyjdzie niewiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE niemożliwe-to musiał być nie mój dziennik:lol2:i nie moja kuchnia:lol2::lol2::lol2:

Dziękuje:yes:

Cos czuje ze opad szczeki to ja zalicze jak Waszą zobaczę i cos czuje ze nie tylko kuchnia mnie zachwyci-no chyba ze będą same betony:cool:-ale wlasnie czytam ze nie:D

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumisiowa zanim cokolwiek Ci opadnie, to trochę to potrwa.

Projektowaliśmy 3 lata 3 projekty przed naszym panem A, 3 z nim. Nasi znajomi są nami załamani. Osobista siostra na info o PnB powiedziała ''rozumiem, że za 5 lat startujecie z budową''.

O wnętrzach nawet nie myślimy, chociaż chcielibyśmy , żeby wnętrza nawiązywały do bryły. Plan jest taki, by robić je z naszym architektem. Przeraża mnie trochę hasło ''jakoś się dogadamy....'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumisiowa zanim cokolwiek Ci opadnie, to trochę to potrwa.

Projektowaliśmy 3 lata 3 projekty przed naszym panem A, 3 z nim. Nasi znajomi są nami załamani. Osobista siostra na info o PnB powiedziała ''rozumiem, że za 5 lat startujecie z budową''.

O wnętrzach nawet nie myślimy, chociaż chcielibyśmy , żeby wnętrza nawiązywały do bryły. Plan jest taki, by robić je z naszym architektem. Przeraża mnie trochę hasło ''jakoś się dogadamy....'

BĘDZIE DOBRZE;)

Ja rozrysowałam projekt architektowi...Co do metra...Indywidualny robiony w tepie błyskawicznym - 3 miesiecy:rolleyes:

Generalnie jesteśmy zadowoleni bo jest bardzo funkcjonalnie co nie znaczy idealnie;)Może lepiej dluzej a PERFECTO;)

Ze srodkiem to już sam się musiałam meczyc:rolleyes:no i mecze się dalej;)Z tym ze u mnie to se taki domek.....

Ja kibicuje i podgladac będę bo zapowoiada się nietuzinkowo:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie odświeżyć Twój wątek. Przez rok nie wchodziłam na forum Muratora, ogarnął mnie totalny marazm i ogólne zniechęcenie budowlane . Pan Architekt uprzedzał - trzeba szybko, szybko , bo potem kaplica i nikomu się nic nie chce :bash:

Z okazji PnB coś się ruszyło i powoli nadrabiam zaległości buszując w dziennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie odświeżyć Twój wątek. Przez rok nie wchodziłam na forum Muratora, ogarnął mnie totalny marazm i ogólne zniechęcenie budowlane . Pan Architekt uprzedzał - trzeba szybko, szybko , bo potem kaplica i nikomu się nic nie chce :bash:

Z okazji PnB coś się ruszyło i powoli nadrabiam zaległości buszując w dziennikach.

 

U mnie nic nie odświeżysz bo mam watek zlikwidowany:(

Zainteresowani dostają zdjęcia na maila:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast klimy zrobic GWC skoro robicie wentylacje mechaniczna?( my mamy ukryte płytowe GWC pod garażem więc nie musieliśmy zabierac arealu z ogrodu tylko trzeba o tym pamiętać na etapie fundamentów) wg mnie zdecydowanie zdrowsze niz klima( ja jestem co chwile przeziebiona) a dlaczego musicie robić eko grosze zeby przepchnąć PC? Jak żyje jeszcze nie słyszałam zeby nie mozna było zainstalować PC skoro jest bardziej ekologiczne. No i o jeden komin mniej a tym samym mniej dziurawienia dachu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie chyba przepisy zmienily i jak chce się mieć PC przy pozwoleniu trzeba od razu przedstawiać zgodę na odwierty. Nie byliśmy jeszcze zdecydowani na firmę od PC , więc Architekt wstawił nam piec na ekogroszek , by przepchnąć pozwolenie. Teraz będzie to zmieniał , likwidował komin itd.

 

kocurek i Kendra witajcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć M.A.G fajne macie schody :) , zazdroszę Wam etapu, na którym już jesteście.

 

My tymczasem jesteśmy umówienie z panem na sobotę co może zrobi nam SSO. Zarekomendowany przez kolegę , co nam polecil naszego Architekta. Cena na maila była zachęcająca, zobaczymy jak się sobie spodobamy na żywo. Wspominał, że mógłby wejśc pod koniec września, stan zero na bank przed zimą , a co z resztą? Ścian dużo nie mamy ( przeszklenia mają mieć ok 105m2) ,za to stropów trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno jest przedzielone. Wstawiliśmy tam ścianę dł 2 m. Ten dłuższy kawałek szyby ma mieć 9,35 m długości. ( nie mam aktualnych wizek jeszcze) Uwierz mi, też się zastanawiamy kto nam to okno wstawi....

 

Attyki obniżyć musimy , to było warunkiem dostania PnB. Architekt zapewniał nas , że niewiele to zmieni , podobno dopiero z odległości 20 m ma być widać,że jest tam dach inny niż płaski. No i mamy pomysł jak to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni_ta tez ma taki dach- wielospadowy ukryty za attykami. Natomiast Oliwia29 miała taki miec- ale udało sie przepchnąć w urzędzie plan zeby jednak zmienic na całkowicie płaski pomimo iż był zaprojektowany tez wielospadowy i MPZP wymagał domów z jakimś tak katem nachylenia( ale chyba nie zakazywal jednoznacznie plaskiego....) moze u was tez by cos takiego przeszło?( zmiana w trakcie budowy) bo dach wielospadowy ukryty za attykami to podobno nie taka łatwa sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...