Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TH z patio - komentarze


cormac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
A myślałem, że tylko dzięki mnie żyły w ubiegłym roku huty :). Widzę, że u Ciebie stali tez poszło co nie miara.

 

Poszło, poszło.... na dzień dzisiejszy już jesteśmy z końcówka z zamawianiem prętów

 

jazzy ja Ci zazdroszczę etapu, na którym jesteś. Na myśl o wykończeniówce robi mi się słabo...

 

Elfir witaj u mnie.

 

Ostatnio rzadko zaglądałam na FM (mimo ,że mieliło się gdzieś w tle) ,

 

Ahya i iw777 witajcie w moim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni- ja bym nie przerzucala płyty na sciane tylko zostawiła na wyspie ( tylko nie jestem pewna czy to dobry pomysł zeby była tak blisko krawędzi) ja mam teraz i plyte i zlew na wyspie oddzielone od siebie ok 60 cm i jest to super wygodne rozwiazanie. Plyte mam oddalona od krawędzi ok 50 ale mysle ze juz z 30-35 tez by wystarczyło dla bezpieczeństwa. Jesli dasz plyte pod sciane a zlew zostawisz na wyspie to ciagle bedziesz musiała sie odwracać, przenosząc mokre jedzenie czy naczynia nad plyte podłoga wiecznie bedzie zachlapana i brudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcz odnosnie szuflad- 90 cm sa wg mnie wygodniejsze niz 60 wiec jakbys to chciała zamienić to moze byłoby ci wygodniej natomiast nienadający wtedy do wneki płyty. I cargo 30cm- wg mnie lepiej kupic system szuflad wewnętrznych niz całe cargo. Otwierasz sobie front i wysuwasz tylko ta szuflade ktora chcesz. Jak wysuwasz cargo to całe i w przypadku gdy jest wysokie i nabite jedzeniem to dosc ciężkie. Zatem trzeba kupic porządne zeby sie szybko nie rozwalilo a poza tym nie do konca takie wygodne- szczególnie dla dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koktajl faktycznie nie myślałam o brudnej podłodze. Sprawdzę jak mogę odsunąć płytę od krawędzi. Szuflady 90 planowałam właśnie poniżej wnęki 180 cm w dwóch rzędach. Cargo może faktycznie nie jest najlepszym pomysłem. Nigdy nie urządzałam kuchni , każde mieszkanie miało ją już na wyposażeniu. Chciałabym, by była funkcjonalna, muszę chyba poczekać , aż zdejmą mi ostatnie stemple na budowie i ją sobie rozrysować kredą po chudziaku.

Na razie waham się nad dodaniem do zabudowy ekspresu do kawy (ale nie wiem czy nie lepiej kupić lepszy sprzęt wolnostojący i schować go we wnęce koło lodówki - blat wnęki mógłby być chowany za panelem podnoszonym do góry. Miałabym tam wszystkie sprzęty jak czajnik, sokowirówka , toster itp) jak i kostkarki. Istnieją chlodziarki do zabudowy z wbudowaną kostkarką? Zawsze chciałam mieć lodówkę SBS , ale pooglądałam trochę zdjęc i jednak wizualnie mi nie pasują. A takie SBS do zabudowy to tylko w Stanach są chyba do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak istnieją chłodziarki do zabudowy z kostkarką- np. liebherr ma taką. Moja mama właśnie ją ostatnio kupiła- wtedy kostkarka znajduje się w zamrażarce jako jedna mała szuflada czyli musisz otworzyć zamrażarkę i nabrać lodu-nie jak w SBS przykładasz kubek pod otwór i z niego leci lód. Myślę, że to akurat nie ma żadnego znaczenia czy tak czy tak. Ta chłodziarka ma też doporowadzenie wody do niej, niestety jako samo przestrzeń lodówkowa to jest naprawdę mała. Byliśmy bardzo zaskoczeni jak przyjechała- pół biedy u moich rodziców bo ich jest tylko dwójka ale jeśli ty masz większą rodzinę to możesz mieć tego mało. SBS w środku też dużo miejsca nie ma. O koszcie lodówki mamy nie wspominam ale widać że za tą kasę to w środku jest naprawdę porządnie wykonana i wyposażona.

A czy np. nie myślałaś żeby kupić osobno chłodziarkę i osobno zamrażarkę?(takie duże- oczywiście a nie małe) można by postawić wtedy te dwa urządzenia obok siebie jeśli potrzebujesz bardzo dużo przestrzeni, chciałabyś mieć zabudowane (wg mnie też lepiej wygląda wizualnie kuchnia wygląda z niewidoczną lodówką) no i można by poszukać wtedy zamrażarki z kostkarką. Myślę, że za takie dwa urządzenia zapłaciłabyś tyle ile za tą lodówkę.

Płytę jeśli możesz zostaw na wyspie niedaleko zlewu- jest to mega wygodne rozwiązanie tylko pamiętaj, że wyspa musi mieć min. 1 metr szerokości i żeby nie robić miejsc siedzących niedaleko płyty ( w razie gdybyś cos piekła, żeby tłuszcz nie poparzył innych).

Kawiarkę kupiłabym jakąs porządną ale właśnie wolnostojącą- jeśli się zepsuje to wyślesz ją do naprawy a nie czekasz na serwisanta. Poza tym extra wolnostojące kawiarki są w cenie przeciętnych do zabudowy (ja swoje małe agd trzymam na specjalnie do tego przygotowanym blacie w spiżarce bo też tego nie chciałam mieć na widoku)

Szuflady zdecydowanie na tak- ja mam 24 szuflady w swojej kuchni- i jest to najbardziej wygodne rozwiązanie. mam 8 szt. po 90cm i w nich trzymam wszystkie sztućce, garnki, niezbędne akcesoria do gotowania, pozostałe 16 sztuk po 60 cm służą mi jako spiżarnia (normalną spiżarnię też mam). Cargo tak jak pisałam wcześniej- przemyśl porządnie. Porządne carga są dość drogie-myślę, że za ta cenę miałabyś kilka szuflad. Poza tym ja mam szuflady różnych firm - zew. 90 cm blum intivo (w wyspie) a te wewnętrzne w wysokiej zabudowie 60 cm jakiś amix (no name z chin)i musze przyznać, że amix nie ustępuje blum ani trochę więc może warto poszukać zamienników (amix były o połowę tańśze niż blum)

dobra to tak na szybko co mi przyszło do głowy:)jak coś to pisz- ostatnio zrobiłam swoją i mamy kuchnię więc póki co wszystko pamiętam")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcecie miec na dachu? Styro czy welne? Pape czy membrane? Mnie robiła dach lokalna firma ale miałam tez ofertę z tej firmy http://www.dach.katowice.pl. To znacznie większa firma i moze podjęłaby sie wykonania dachu na Pomorzu?( ich oferta była zbliżona do tej ktora wybraliśmy ale z kilku względów przegrała- jednak ta firmę tez ktos nam polecił)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koktajl na dachu mamy wszędzie stryro. Tarasy w systemie dachu odwróconego, górny dach jako,stropodach niewentylowany.. Chcieliśmy membranę, a architekt jednak nalega na papę. Dzięki za namiary na firmę, mam już też kilka innych. W końcu zaczęły nam spływać oferty.

Nie wiem tylko czy odwodnienie i ocieplenie tarasu robić przed oknami, czy po. Chyba jednak przed, muszę w końcu przysiąść i przemyśleć plan robót.

Wykonowca mi oświadczył, że 1 czerwca musi być w Niemczech. Zostały dwa tygodnie , nie wiem jak się wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczyliście już OZC?

 

No przeliczyliśmy. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie zadzwoniłam do Asolta omówić wyniki. W sumie nie wiem jak to czytać, który wynik jest ostateczny.

 

Ja też w projekcie miałem papę ale poszło EPDM. .....

Ale na tarasy taż papa?

 

Tarasy mamy mieć w systemie dachu odwróconego. Częśc firm nalega na papę, mówią, że lepsza tutaj. Architekt też chciał membranę, a ostatnio po rozmowach ze swoim wykonawcami poleca papę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tarasy bedziesz miec w pełni użytkowe czy one tylko beda służyć w urozmaiceniu bryły domu?Ja mam tez dom częściowo piętrowy a częściowo parterowy i nie chciałam juz robić na dachu parterowej części tarasu- po to mam ogród zeby w nim siedzieć a nie na dachu wlasnie- zreszta u mnie akurat widok z niego niczym nie powala. Nie wspominając ze trzeba zadbać o dom, ogród wiec kto by myślał o tarasie jeszcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras w okolicach wyjścia z sypialń ma być użytkowy. Potrzebuję paru metrów, by rozstawić teleskop i sprzęt. Po reszcie nie trzeba chodzić. Chociaż myślałam , by na tarasie zamontować basen dla młodego albo jacuzzi.

My nie chcieliśmy robić dachu skośnego, stąd ilość tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koktajl na dachu mamy wszędzie stryro. Tarasy w systemie dachu odwróconego, górny dach jako,stropodach niewentylowany.. Chcieliśmy membranę, a architekt jednak nalega na papę.

Cześć !

Jeśli w projekcie i w zamiarach macie dach odwrócony to zdecydowanie odradzam zastosowanie styropianu !

Styropian (nawet ten hydrofobowy) chłonie wodę zdecydowanie bardziej niż styrodur (XPS), co powoduje, że traci on właściwości termoizolacyjne (w ekstremalnych przypadkach gdy będzie nasiąknięty wodą a ujemna temperatura może spowodować jego rozwarstwienie).

 

Alternatywnie do pap i membran można zastosować masy polimerowo-bitumiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras w okolicach wyjścia z sypialń ma być użytkowy. Potrzebuję paru metrów, by rozstawić teleskop i sprzęt. Po reszcie nie trzeba chodzić. Chociaż myślałam , by na tarasie zamontować basen dla młodego albo jacuzzi.

My nie chcieliśmy robić dachu skośnego, stąd ilość tarasów.

 

nie no rozumiem:) ja też nie chciałam dachu skośnego dlatego mam płaski:) ale wszyscy nam wmawiali (tj. znajomi i rodzina wg których to fajny pomysł) żeby zrobić taras nad częścią parterową... jakie to byłoby super!:) tylko ja nie dość, że mam średni widok na ta stronę, w dodatku od północy to jeszcze 60m2 do obrobienia było zdecydowanie za dużo jak dla mnie na NIE:) a czy do oglądania nieba musisz mieć tam taras? czy nie wystarczy, że to będzie tylko dach na który można wyjść? bo będziesz musiała robić barierki, utrzymywać podłogę w czystości więc kolejne m2 do mycia itp. itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja też mam dach odwrócony - a na nim membranę Baudera i Roofmate jako izolację. Dach wraz z wpustami robiliśmy przed oknami.

O ile dobrze pamiętam - papa wymaga większych spadków na stropie niż membrana. Musicie omówić temat z architektem, żeby nie okazało się np. że musicie podnieść do papy attyki, a tym samym zaburzyć pierwotne proporcje bryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...