Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TH z patio - komentarze


cormac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

Ja też mam dach odwrócony - a na nim membranę Baudera i Roofmate jako izolację. Dach wraz z wpustami robiliśmy przed oknami.

O ile dobrze pamiętam - papa wymaga większych spadków na stropie niż membrana. Musicie omówić temat z architektem, żeby nie okazało się np. że musicie podnieść do papy attyki, a tym samym zaburzyć pierwotne proporcje bryły.

 

Attyki mamy i tak wysokie, robią częściowo za barierki tarasów. Info, że dach robiliście wcześniej od okien jest dla mnie bardzo istotne, bo też się ku temu skłaniam. Jesteś zadowolona ze swojego dachowca ? I przy okazji okien(mam wrażenie, że to Ci sami wykonawcy) Pytam się, bo prowadzimy ostro zaawansowane rozmowy i z jednym i z drugim:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zrób najpierw dach potem okna! Gdy pada deszcz na niegotowy dach i woda z niego spływa po ścianach to raczej pewne ze zniszczy okna- w betonie jest tyle związków ktore mogą zrobic wżery w oknach na zawsze. My tez najpierw mieliśmy zrobiony dach a okna potem choć mogliśmy miec kilka miesięcy do przodu ale nie chcieliśmy ryzykować zniszczenia okien. My akurat mamy mbrane Sika plan czyli jest to PCV a nie EPDM- nie wiem czy jest to az tak mniej trwały produkt niz PCV- nam mówiono ze eEPDM powoli jest juz przestarzałym produktem wiec jak widac każdy ma inne podejście. Przez to ze sika była tańsza niz np membrana firestone ( epdm) ktora nam oferowali to zrobiliśmy dach nie ze styroduru a z wełny skalnej rockwool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jesteś zadowolona ze swojego dachowca ? I przy okazji okien(mam wrażenie, że to Ci sami wykonawcy) Pytam się, bo prowadzimy ostro zaawansowane rozmowy i z jednym i z drugim:)

Pozdrawiam

 

Tak, z obu firm jestem zadowolona. Z perspektywy czasu, minusem jest odległość między siedzibą firmy wykonawczej a inwestycją, zwłaszcza, gdy nie da się zamknąć tematu jednoetapowo lub gdy trzeba coś poprawić. Alltop wypada tu korzystniej.

Pozdrawiam, lulla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...