Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Hej Pesteczko :)

 

Z komputerem też miałam problem, bo umarł całkowicie - udało mi się odzyskać dane ale jakoś mi to chęci odebrało. Postaram się coś podziałać, tylko czekam na lepszą pogodę, bo u nas od dwóch tygodni ciągle pada..

 

Trochę podganiamy z ogrodem - zrobiliśmy obrzeża wokół trawnika i kostkę podjazdową przed domem, bo zanim doczekamy się czegoś od miasta, minie pewnie z 10 lat - a tak jest ładniej i czyściej - pozostaje dosadzić dwie śliwowiśnie, żeby zachować ciąg drzew (wszyscy na naszej ulicy posadzili takie same drzewa - kiedyś będzie pięknie).

 

Otwarty jest również temat pergotendy - nie wymyśliłam nic bardziej sensownego do osłonięcia tarasu - osłaniać będziemy tylko szerszą część - była już ekipa - wymierzyła, pokazała - czekam na rysunek i ostateczną cenę.

 

Pergotenda podobna to takiej - jeśli będzie taka możliwość - bez spadu - czekam jeszcze na informacje.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/480425ab9301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć dziewczynki :)

Tomkowa - ja już sobie Ciebie oblukałam dokładanie - widzę że masz pomysł za pomyślałam - fajnie patrzeć na to, że komuś się chce:yes:

 

Będę, będę - czekam na słońce i wrócę

 

--

Pesteczko - 25 stopni - dzięki ze mi przypomniałaś - zobaczymy co wyślą panowie od konstrukcji ale to może być dobry kierunek - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dzień dobry :)

O ja okropna, dwa lata temu miałam zajrzeć i... życie mnie pochłonęło ;)

 

Czas płynie, u nas już remonty się szykują.

Pergotenda stoi - uwielbiam - jak ładna - tak niepraktyczna w naszym przypadku ale tak czy siak polecam, bo od deszczu chroni. Ale to moja wina - chciałam, żeby spad był w kierunku południowym, bo inaczej trzeba by wstawić w rogu okna słupek, co zniweczyłoby efakt otwierania okna bez słuppka narożnego, o który walczyłam kilka lat temu jak lwica ;)

Więc jest ładnie i mniej praktycznie, dlatego mamy dodatkowy żagiel w razie ataku lata.

 

Pokój młodego wymagał "liftingu" - szkoła, szkoła. I tak narodziła się koncepcja długiego blatu. Człowiek lubi sobie życie utrudnić ;)

 

Ogólna koncepcja - blat na całą ścianę, jesionowy, meble - Ikea

 

 

 

aafbca07895c.jpg

 

I mój cudny rysunek poglądowy nr 2

 

40daa422a17d.jpg

 

Wykonanie w trakcie. Biurko stoi, czekamy na nowe rolety i inne drobiazgi.

 

A.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch... CHLOE :hug:

 

U nas w pracowni też blat na całą ścianę, a pod nim szafki na kółkach. 2 komputery z przyległościami się mieszczą.

 

 

Cześć Pesteczko:hug:

 

A ile się pod blatem zmieści...

 

Szukam jakichś zdjęć aktualnych, coby trochę galerię zapełnić. Mało robię kurczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 2.

 

Skończyłaś wnętrzarsko dom?

 

 

A wiesz, że nie? :)

 

Ogród - w tym roku można powiedzieć - skończony - rzeźba jest, pergotenda jest, miejsca na grilla i pergola, drzewa są ;)

 

W domu cały czas coś jest do zrobienia, pełno wiszących przewodów, których nie zauważam. Teraz szykują się zmiany w gabinecie, bo straszny mamy tam bałagan i stół nie daje rady jako biurko.

 

Cały czas mam też takie przeświadczenie, że gdybym bardziej słuchała siebia a nie mód, miałabym mniej do poprawiania. Jednym zdaniem - uklasyczniam. Chciałabym nieco odmienić górną łazienk ale są protesty więc czekam.

 

A tymczasem jesień za oknem

 

392d4830fa16.jpg

 

i kawałek salonu

 

11a4a4273820.jpg

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak u nas. Ogród przeżywa kolejne stadia rozwoju, przeróbek i zmniejszania trawnika. W zeszłym roku rozebraliśmy stary taras i jakoś dotąd go nie odbudowaliśmy m.in dlatego, że jest pomysł na dobudowanie niewielkiej szklarenki z wejściem z tego tarasu. Poza tym chcemy lepsze drewno, a to kwestia kasy.

Na poddaszu kompletna rozpierdziucha. Wreszcie zabraliśmy się za łazienkę. Pokoje wymagają masę pracy, bo ja zabrałam się za prace fizyczne :p i muszę mieć miejsce. No, i ciągle nie jest wykończona antresola-niespodzianka nad pomieszczeniami poddasza.

 

To w dużym skrócie ;)

 

Ładne foteczki :) A ze schodów nie sypie się na dół? U nas okazało się to być problemem i myślimy jak zrobić, żeby nie obsypywało się. Wszystko dlatego, że moja pracownia robót ręcznych i szwalniczych jest na poddaszu. Co bym nie zrobiła, to każde otwarcie okien wywleka śmieci na górny hall, a stamtąd na schody :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schodów się nie sypie -sama jestem zaskoczona. Na pewno nie z powodu, że mamy tak czysto w domu ;)

 

Z trawnikiem u nas identycznie -co roku jest go mniej, bo wycinam rabaty. Nie chciałam robić wszystkiego na raz,bo musiałam być pewna, że nam się to podoba. Teraz już została tylko jedna, góra dwie rzeczy do zmian. Chciałabym też dosadzić dwa drzewa, bo być może w przyszłym roku zacznie się obok kolejna budowa, wolę być przygotowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Mel, ty też miałaś pod górkę. No, chyba, że zaglądasz gdzieś, gdzie ja nie wiem. A szkoda, bo brak mi "starej gwardii". Forum skapcaniało, a ja nie mam do kogo zaglądać, gdy mi robota dopiecze :(

 

Chloe, mam prośbę :) Czy mogłabyś wstawić trochę starych zdjęć, bo wszystkie zdaje się poszły w powietrze. 2 dni temu chwaliłam twoje urządzanie kuchni, salonu i łazienki. Podlinkowałam wątek u Mania1220 dla jednej z bywalczyń i pudło, bo nie ma fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mel, tutaj to my się dawno nie widziałyśmy :hug:

 

Liczę na to, że ożywiając wątek, ożywię i siebie, bo muszę się zabrać za tę chatę w końcu:lol2: Ludziom robię z sobie nie mam czasu. I chęci też. Musi mi wrócić serce do domu :)

 

O, Mel, ty też miałaś pod górkę. No, chyba, że zaglądasz gdzieś, gdzie ja nie wiem. A szkoda, bo brak mi "starej gwardii". Forum skapcaniało, a ja nie mam do kogo zaglądać, gdy mi robota dopiecze :(

 

Chloe, mam prośbę :) Czy mogłabyś wstawić trochę starych zdjęć, bo wszystkie zdaje się poszły w powietrze. 2 dni temu chwaliłam twoje urządzanie kuchni, salonu i łazienki. Podlinkowałam wątek u Mania1220 dla jednej z bywalczyń i pudło, bo nie ma fotek.

 

Pesteczko, siądę i poszukam - zrobię na 2 stronie edit. do strony ze zdjęciami. Jeśli jakimś cudem zmobilizuję się do działania, dorzucę wersję aktualną.

 

Dzisiaj odebrałam nowe rolety do pokoju J. I nawet sama zamontowałam,choć wstępnie zgłosiłam prośbę przyjazdu montażysty. Muszę odwołać.Obcykam i wkleję.

 

edit.

Pokój J. - nie skończony wprawdzie, muszę przenieść ten plakat i dać go w ramkę, niema półki nad biurkiem - ale najważniejsza rzecz jest - biurko - całe 4 m (i jak się okazuje małe ;) )

 

Przed:

 

97729ed808ce.jpg

 

8d6985d3aaf4.jpg

 

w trakcie:

 

84ee9ce53bce.jpg

 

teraz:

 

83c32f3d3619.jpg

 

b9e32aaf46cd.jpg

 

Już zapomniałam ile czasu zjada taka fotorelacja ;). Cdn.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, patrz Joana jak trafiłaś.

 

Świetny pokój.

Gdzie chcesz ten plakat przewiesić, Chloe?

 

Cześć Joanno:welcome:

 

Postaram się wkleić post o kuchni - prawie skompletowałam już zdjęcia. Mam nadzieję, że dzisiaj lub jutro uda mi się zrobić fotorelację i reportaż ;)

 

 

Plakat planowałam przewiesić na ścianę polewej stronie, bo jest zupełnie pusta ale chwilowo mam spadek mocy ;)

 

edit.

 

Wymarzyłam sobie kuchnię z wyspą. Kuchnia graniczy z salonem ale nie jest do końca na niego otwarta, ma co prawda dwa wyjścia ale gdyby wstawić drzwi, byłaby zupełnie niezależnym pomieszczeniem.

 

168d740735ca.png

 

Pierwotna koncepcja była taka, żeby wyspa powstała wszerz kuchni i ta koncepcja najbardziej mi odpowiadała.

 

1cfecc5d85d8.png

 

Skorzystałam z pomocy projektantki. Powstało kilka koncepcji w stylu niekoniecznie wymarzonym ale moża było sobie wyobrazić, ile miejsca zajmą meble.

 

3063cc4e9a8f.jpg

 

Narodziła się też chęć posiadania szafki zlicowanej ze ścianą i umieszczenia w niej kawiarki.

 

ea7da1f4db70.jpg

 

Wszystko ok, tylko lodówka i piekarnik były jakoś daleko od ciągu roboczego...W poprzedniej kuchni miałam trochę niewygodnie i nie chciałam tego problemu przy budowie domu. Problem polegał na tym, że kiedy przenosiłam wysoką zabudowę na prawą stronę kuchni, projektantka rysowała wyspę wzdłuż, bo podobno wszerz się nie mieściła. Brakowało chyba 4 albo 6 cm. Każda kolejna koncepcja była coraz gorsza. Wątek aż dudnił od pomocy forumowiczów i wtedy Słonko powiedziała, żeby robić tak, jak się czuje. Jeśli wiem, czego nie chcę, to już naprawdę dużo, a nie chciałam wyspy wzdłuż - to wiedziałam na pewno ;)

 

Koncepcja po której zrezygnowałam z usług projektanta :p

 

27d23707996d.jpg

 

Wtedy pojawiła się Magda J., która narysowała kuchnię tak, jak chciałam, z wyspą o te kilka cm za dużą i... zmieściła się!! Ba - użytkuję czwarty rok i nie obijam się o krawędzie. W trakcie imprez przy wyspie stoi 15 osób i oni również się mieszczą ;)

 

Taka rada od serca - trzeba wierzyć w swój zdrowy rozsądek. To, że w projekcie coś nie chce przejść, nie znaczy że w życiu się nie uda, choć ponoć papier wszystko przyjmie, obecnie projekty akceptują programy, a tu nie ma dyskusji ;)

 

ff5d59a8447c.jpg

 

I finalny rysunek Magdy, z wnęką na kawiarkę, zrobioną rzutem na taśmę.

 

d79ab3f37251.jpg

 

Montaż kuchni:

 

7542dfd42b17.jpg

 

d84da8fbe6c0.jpg

 

i gotowe:

 

1392e5764346.jpg

 

61ffad51cbd1.jpg

 

Miejsce na ekspres:

 

287b4ce83b4e.jpg

 

i obecnie (niestety mam tylko takie słabe zdjęcie)

 

76e2c45aa9a7.jpg

 

 

 

Najwięcej czasu zajęło znalezienie serwantki. Upolowałam taką. Pół roku stała niezrobiona i zżerały ją korniki ale doczekała się.8ef8d9962e48.jpg

 

7059e03aebca.jpg

 

42be8141c2f8.jpg

 

df06fa1d2b17.jpg

 

1e31b496f4b1.jpg

 

aktualnie:

 

d73bc0949fb7.jpg

 

To by było na tyle. Kuchnia jest funkcjonalna - może nie jest katalogowa, na pewno nie jest idealna ale żywa, używana ;).Nigdy nie jest w niej wystarczająco posprzątane, żeby zrobić ładne zdjęcia:lol2: ale jest sercem domu, a goście lubią sobie tutaj przycupnąć,

 

Powoli myślę o zmianach - fronty, blaty ale niespiesznie, leniwie, bez stresu. Pomysły są ale nie ma chęci na realizację, więc wszystko musi zaczekać :)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...