Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy pamiętamy? Ja mam nawet rysunki pokoiku Twoich dziewczynek u siebie:)

 

Mel pewnie że wybaczone :hug :)

 

Anetko http://media.opendoor.pl/images/articles/2011-07-08/960x720/crop_fotolia_22710975_subscription_xxl.jpg

wersja ustawienia łóżka (na pokój tj 2) tylko odbiciu u Ciebie, zamiast biurka np drabinka by wejść na górę :)

 

 

R E W E L A C J A! Powiem Ci nawet, że lustrzane odbicie pasuje do obu opcji ( z drobnymi modyfikacjami)

 

Wiecie co? Naszło mnie, że jeśli będziemy się przeprowadzać we wrześniu, nasz mały może mieć trudny czas - teraz śpi w łóżeczku, a tu nowy dom, nowe łóżko i przedszkole:( Może jeszcze na jakiś czas mu to łóżeczko zostawić? Mieści się spokojnie, bo on jest raczej z tych drobniejszych dzieci - nawet szczebelków mu jeszcze nie wyjęłam, bo śpi w śpiworku i i tak sam się nie wygrzebie.. Jak się budzi, od razu jest "mamuuuuuusiiiiiaaa!"

A ten domek baaardzo mi się widzi - choćby w najprostszej formie - dzieci lubią takie wynalazki:)

 

Coś mnie dzisiaj tchnęło i pojechałam na budowę, mimo że pracowałam na pełnych obrotach ale ekipa nowa, więc poszłam sprawdzić. Raz, że nikogo nie było (kiedy zadzwoniłam do szefa, przyjechali po 20 minutach - niby sprawa w urzędzie, eche) dwa, że źle położyli folię na folię - nie zostawili 3 cm dylatacji, mimo że kierownik wyraźnie tłumaczył ich szefowi, skąd taka przerwa i dlaczego to ważne. Powiedziałam, że źle i że się upewnię ale raczej kierownik każe zdejmować. Majster mi na to, że on 20 lat na dachach pracuje i że folia się naciąga i że on to widzi tak a tak, po czym dostał do telefonu kierownika i już poprawia. Patrzyli na mnie, jak na kosmitkę, blondynkę, która znalazła sobie zajęcie pomiędzy przeglądaniem gazety a malowaniem paznokci, haha - teraz jakby te spojrzenia bliżej ziemi są;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Naszło mnie, że jeśli będziemy się przeprowadzać we wrześniu, nasz mały może mieć trudny czas - teraz śpi w łóżeczku, a tu nowy dom, nowe łóżko i przedszkole:( Może jeszcze na jakiś czas mu to łóżeczko zostawić? Mieści się spokojnie, bo on jest raczej z tych drobniejszych dzieci - nawet szczebelków mu jeszcze nie wyjęłam, bo śpi w śpiworku i i tak sam się nie wygrzebie.. Jak się budzi, od razu jest "mamuuuuuusiiiiiaaa!"

A ten domek baaardzo mi się widzi - choćby w najprostszej formie - dzieci lubią takie wynalazki:)

 

C

 

A może mu zrobić domek i zostawić łóżeczko a to niech będzie do zabawy chilowo słuzyło - domek dla samochodów czy coś?? a potem ustalić z "dorosłym" synkiem ze będzie zmiana łóżeczka na łóżko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mu zrobić domek i zostawić łóżeczko a to niech będzie do zabawy chilowo słuzyło - domek dla samochodów czy coś?? a potem ustalić z "dorosłym" synkiem ze będzie zmiana łóżeczka na łóżko ??

 

 

Albo zrobię "goły" domek - na przykład taki:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/844/1zad.jpg

 

albo taki (z samym materacem) i do tego łóżeczko?

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/835/mbx9.jpg

 

To są dwie opcje, gdzie nie bałabym się, że młody skoczy na główkę. Jak podrośnie, można zrobić nowy domek albo pięterko, bo ta pierwsza opcja raczej nie wygląda na drogą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie gadaj, że zapisałaś sobie te moje malunki :D hehehe

 

no a co do Twych rozterek to miałam to samo... dzieci śpią z nami w pokoju, po przeprowadzce będą w drugim - dlatego starsza już dostała łóżeczko "dorosłe" i śpi bez szczebelków, mam nadzieję że dzięki temu będzie jej łatwiej się zaaklimatyzować w nowym domu, bo będzie w nim miała swoje stare :D już wtedy łóżeczko... mała jest za mała - i jej to wszystko jedno :-P

 

domek możesz zrobić jako osobną konstrukcję i wstawić pod niego łóżeczko co ma teraz... a potem tylko wyrko się wymieni :)

 

a co do fachowców - co ja bym dała by wiedzieć ich miny!! :rotfl:

 

edit

obie wklejone opcje nie wyglądają na drogie :)

takie konstrukcje są tanie, gdy nie ma konieczności buszowana na górze :)

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie gadaj, że zapisałaś sobie te moje malunki :D hehehe

 

Twoich nie mam ale kombinowałam z ustawianiem łóżek i mam własne:)

 

no a co do Twych rozterek to miałam to samo... dzieci śpią z nami w pokoju, po przeprowadzce będą w drugim - dlatego starsza już dostała łóżeczko "dorosłe" i śpi bez szczebelków, mam nadzieję że dzięki temu będzie jej łatwiej się zaaklimatyzować w nowym domu, bo będzie w nim miała swoje stare :D już wtedy łóżeczko... mała jest za mała - i jej to wszystko jedno :-P

 

domek możesz zrobić jako osobną konstrukcję i wstawić pod niego łóżeczko co ma teraz... a potem tylko wyrko się wymieni :)

 

a co do fachowców - co ja bym dała by wiedzieć ich miny!! :rotfl:

 

Mówiłam Ci kiedyś, że siedzisz w mojej głowie:yes:

Myślę o takim stelażu przechodnim, co nada się i do łóżeczka i do łóżka:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa przyjechala blondynka i jeszcze sie do majstra mundruje :D :lol2:

 

bylo zapytac... kto placi za metarial, on czy ty? i koniec dyskusji :p (ten jezyk to na majstera)

:D:D

Sorki ze sie nie udzielam w kwestii pokoju... ja walcze obecnie z kuchnia...

wlasnie wyslalam email do studia... ojjj az sie martwie o goscia czy na zawal nie padnie po przeczytaniu jego...sama ta tresc meczy oczy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe - pewnie że daj Młodemu samemu przejść do dużego łóżka. Wstaw w pokój obydwa i w którymś momencie będzie chciał do większego. Tym bardziej jak ono będzie takie atrakcyjne - domkowe ;)

 

Opcja z materacem na podłodze i do tego stelaż domku tez bomba! Te daszki nad głową jedynie to takie - kapliczkowe trochę ;) nie, że złe, ale skoro są alternatywy... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe - pewnie że daj Młodemu samemu przejść do dużego łóżka. Wstaw w pokój obydwa i w którymś momencie będzie chciał do większego. Tym bardziej jak ono będzie takie atrakcyjne - domkowe ;)

 

Opcja z materacem na podłodze i do tego stelaż domku tez bomba! Te daszki nad głową jedynie to takie - kapliczkowe trochę ;) nie, że złe, ale skoro są alternatywy... :rolleyes:

To jest dobra myśl - dwa łóżka - albo łóżeczko i materac - tylko boję się, żeby nie zechciał nocować w tym małym do 10 roku życia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej :)

 

Chloe widzę, że temat łóżka na tapecie J Chloe powiem Ci, że przechodzenie dziecka do większego lozka zazwyczaj dorosłym kojarzy się z trudnością, a dla malucha to etap kolejnego kroku w dorosłość. Wiesz ile to dla dziecka znaczy mieć „dorosle”lozko ?? Zobaczysz, ze bardzo szybko się zadomowi J

Ja ze strachu, by dzieci zsuwajac się w nocy z lozka na podloge nie uderzyly o podloge, meble czy sciane (bo mielismy wtedy bardzo ciasno), położyłam kołdrę (a mialam taka fajna welniana i była na to idealna) J

Materac jest tutaj idealnym rozwiązaniem J Nie kupuj tzw przejściowego lozka, jeśli masz miejsce. Dzieci szybko rosna, a na większym lozku/materacu można nie tylko spac wygodnie, ale i w dzien się bawic J

Oczywiście to są moje obserwacje i doświadczenia i u nas się sprawdzily J byćmoże i u Ciebie ta rada się przyda J

Pozdrawiam cieplo i obiecuje, ze postaram się częściej zagladac J

No i w koncu wymierze przy wyspie to, co potrzebujesz J

p.s. pisze tego posta w Wordzie, bo mój laptop firmowy ma jakies blokady i post na FM nie wpisuje mi każdej literki, musze pisac jakbym uczyla się na maszynie, takiej sprzed 30 lat ;/

Spotkałyście się z czyms takim ?? bo nie wiem, czy dam radesama to zmienic, czy to na forum musze zmienic czy w lapku ?? bo jak widac w Wordziewpisuje mi normalnie, w mailach także …….. dziwne to, nie spotkalam się jeszczez tym …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadło mi dziś w oko :)

http://static.brit.co.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/02/7-rustic-kids.jpg

 

edit

a tutaj fajne (akurat motyw farmy, no ale chodzi o sam zamysł) masz konstrukcję niezależną i wstawione łóżeczko

http://content4.viralnova.com/wp-content/uploads/2014/03/kid-rooms4.jpg

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadło mi dziś w oko :)

http://static.brit.co.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/02/7-rustic-kids.jpg

 

edit

a tutaj fajne (akurat motyw farmy, no ale chodzi o sam zamysł) masz konstrukcję niezależną i wstawione łóżeczko

http://content4.viralnova.com/wp-content/uploads/2014/03/kid-rooms4.jpg

 

No świetne - to pierwsze już w ogóle rewelacja ale będzie to pomysł na później - teraz będzie coś prostego, jak dzieć podrośnie, będziemy tworzyć od nowa:)

 

hej hej :)

 

Chloe widzę, że temat łóżka na tapecie J Chloe powiem Ci, że przechodzenie dziecka do większego lozka zazwyczaj dorosłym kojarzy się z trudnością, a dla malucha to etap kolejnego kroku w dorosłość. Wiesz ile to dla dziecka znaczy mieć „dorosle”lozko ?? Zobaczysz, ze bardzo szybko się zadomowi J

Ja ze strachu, by dzieci zsuwajac się w nocy z lozka na podloge nie uderzyly o podloge, meble czy sciane (bo mielismy wtedy bardzo ciasno), położyłam kołdrę (a mialam taka fajna welniana i była na to idealna) J

Materac jest tutaj idealnym rozwiązaniem J Nie kupuj tzw przejściowego lozka, jeśli masz miejsce. Dzieci szybko rosna, a na większym lozku/materacu można nie tylko spac wygodnie, ale i w dzien się bawic J

Oczywiście to są moje obserwacje i doświadczenia i u nas się sprawdzily J byćmoże i u Ciebie ta rada się przyda J

Pozdrawiam cieplo i obiecuje, ze postaram się częściej zagladac J

No i w koncu wymierze przy wyspie to, co potrzebujesz J

p.s. pisze tego posta w Wordzie, bo mój laptop firmowy ma jakies blokady i post na FM nie wpisuje mi każdej literki, musze pisac jakbym uczyla się na maszynie, takiej sprzed 30 lat ;/

Spotkałyście się z czyms takim ?? bo nie wiem, czy dam radesama to zmienic, czy to na forum musze zmienic czy w lapku ?? bo jak widac w Wordziewpisuje mi normalnie, w mailach także …….. dziwne to, nie spotkalam się jeszczez tym …..

 

Czesć Słonko - cieszę się, że jesteś - pisz, w czym się da, jeśli tylko będzie można to odczytać, to już sukces:) Masz absolutną rację z tymi obawami dorosłych - już nie raz zauważyłam, że boję się czegoś, podchodzę, jak do jeża, przedłużam.. A jak przyjdzie co do czego, dzieckojest dojrzalsze, niż mi się wydaje - tak było ze smoczkiem, z odpieluchowaniem i pewnie jeszcze kilka innych istotnych spraw by się znalazło.

Słonko dobrze gada :yes:

Takie wypierdziste łóżko to normalnie kumulacja w totka!

 

Słonko a co Ty z ta liteka J ?

Jakbyś telegram pisała :eek:

 

Mam nadzieję, że potraktuje swój nowy pokój, przynajmniej jakby wygrał 5 w totka;)

 

Mari, a doczytaj do końca – toż napisała, że Word bruździ :lol2:

Ano właśnie - najważniejsze, że jest i pisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) smiejcie się smiejcie ;P

a ja szalu dostaje

 

Chloe podrzucać jakieś ispirki łóżek ??

a na czym stanelo z kuchnia ??

wiem, wiem, mam Ci zmierzyć i wciąż zapominam :( wstyd .... wiem ......ale nie bądź zla

 

Mari - J to u mnie buzka .... czasem tak się dzieje, jak cos przelejasz

 

Pesteczko to nie word tylko cos w ustawieniach w lapku .......i za chiny nie mogę dojść co ...... bo tylko FM nie pracuje z nim :(

ustawienia na FM mam dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) smiejcie się smiejcie ;P

a ja szalu dostaje

 

Chloe podrzucać jakieś ispirki łóżek ??

a na czym stanelo z kuchnia ??

wiem, wiem, mam Ci zmierzyć i wciąż zapominam :( wstyd .... wiem ......ale nie bądź zla

 

Mari - J to u mnie buzka .... czasem tak się dzieje, jak cos przelejasz

 

Pesteczko to nie word tylko cos w ustawieniach w lapku .......i za chiny nie mogę dojść co ...... bo tylko FM nie pracuje z nim :(

ustawienia na FM mam dobre

 

Słonko, chodzi mi o szerokość przejść po bokach wyspy- wtępnie już mi podawałaś,więc nie stresuj się;) Wyspa ma być wszerz:)

 

Chętnie przyjmuję inspiracje - zawsze:) Teraz szczególnie szukam tych prostych, bez pięterka, bo J. jest jeszcze mały, a na pewno chciałby wykorzystać wszelkie dane mu możliwości, więc myślę o daszku, częściowym przysłonięciu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...