Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo ja to milczę o takich cudach... Ł mi popsuł plany całkiem swym uporem maniaka i dupa... nie zmieszczę wszystkiego :( więc siedzę cicho ze swymi marzeniami...

 

a to że nam się podoba często to samo - to nie od dziś wiemy :hug:

 

jak pokazałaś fotki ze sklepu to podtrzymuję swoje zdanie NATURAL - te bielone takie nijakie, nie będą widoczne, zwyczajnie zginą... wg mnie urok ma naturalne drewno a nie już jakieś "kombinowane" (i mówi to ta co całkiem niedawno niecierpiała drewnianego wszystkiego :-P chyba do drewna trzeba dorosnąć jednak :) )

 

Widać jesteśmy jakieś inne;) Czasami warto zaryzykować- bielony jest bezpieczniejszy ale czy lepszy?:p

 

Zgadzam sie z Karolina na tych sklepowych zdjeciach podloga wyglada innaczej. Naturalny prezentuje sie lepiej, o niebo lepiej. Nawet pokazalam mojemu P i mowi"NATURALNE! Naturalne to naturalne" -tjjjjaaa powiedzial co wiedzial.

 

A ja tam wciąż za bielonym i podejrzewam nawet stronniczość ;)

 

W każdym razie wniosek jest jeden taki, że jeśli wybierzesz Chloe natural, to też dostaniesz od nas błogosławieństwo :yes: Amen, haha :lol2:

 

I dziewczynki dochodzimy do sedna sprawy - każda z tych desek wygląda w innym świetle zupełnie inaczej - ba - nie jest to nawet wina aparatu -chodziłam z nimi po pokojach, przymierzałam do dywanów, wystawiłam na dwór i co?? I raz byłam za naturalną, raz za bieloną:bash:

 

Jedyne co, to jakiś wewnętrzny głos powtarza mi, że naturalna będzie bardziej moja. No masz babo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? I co? I co? :popcorn:

 

Nie chcą powiedzieć przez telefon, cholery;) Muszę do nich pojechać - jeśli im się wydaje, że uścisk dłoni przeważy szalę na ich stronę, to się mylą. A tak serio, to dzwonię zaraz do konkurencji i poproszę o wycenę tego samego drewna. Obie firmy wiedzą o sobie - mam nadzieję, że współzawodnictwo będzie zdrowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie tez naturalny, u nas niektore sklepy wypozyczaja taka probke zeby zobaczyc kolor u siebie w domu, w naturalnym swietle...

my chcemy orzecha amerykanskiego a kolory bardzo sie roznia w zaleznosci od producenta...

finish tez sie przewija :) niebardzo mi zalezy na tym by to bylo koniecznie lite albo koniecznie warstowka... wazne by kolor mi podpasowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dziewczynki dochodzimy do sedna sprawy - każda z tych desek wygląda w innym świetle zupełnie inaczej - ba - nie jest to nawet wina aparatu -chodziłam z nimi po pokojach, przymierzałam do dywanów, wystawiłam na dwór i co?? I raz byłam za naturalną, raz za bieloną:bash:

 

Jedyne co, to jakiś wewnętrzny głos powtarza mi, że naturalna będzie bardziej moja. No masz babo!

 

i właśnie...na zdjęciach Twoich jestem za bieloną, na zdjęciach ze sklepu za natural :-) Myślę ze i tak potem "nowe" deski dla Ciebie będa jeszcze inne :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie tez naturalny, u nas niektore sklepy wypozyczaja taka probke zeby zobaczyc kolor u siebie w domu, w naturalnym swietle...

my chcemy orzecha amerykanskiego a kolory bardzo sie roznia w zaleznosci od producenta...

finish tez sie przewija :) niebardzo mi zalezy na tym by to bylo koniecznie lite albo koniecznie warstowka... wazne by kolor mi podpasowal :)

 

Słodka, no właśnie te pierwsze zdjęcia są z naszej budowy - wypożyczyliśmy 5 takich palet ale nic to nie daje - w salonie jest mnóstwo światła, że jakj stanę dalej,nie widzę nawet, czy deska jest biała, czy zielona - tak odbija słońce. Z kolei w innych pokojach raz wygląda lepiej bielony, raz naturalny:rolleyes:

 

U nas nie może być lite drewno, bo w całym domu mamy podłogówkę - plusem Finisha jest na pewno warstwa drewna do cyklinowania - dwa razy więcej niż u innych producentów (przeważnie jest ok 3 mm)

 

i właśnie...na zdjęciach Twoich jestem za bieloną, na zdjęciach ze sklepu za natural :-) Myślę ze i tak potem "nowe" deski dla Ciebie będa jeszcze inne :cool:

Oto to to:)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na wycenę firmy B - do firmy A podjadę jutro, bo dzisiaj już nie zdążyłam.

 

Od wczoraj działa u nas tymczasowy kibelek - wszyscy się cieszą;)

 

Kominek już stoi i zastanawiam się, co zrobić z miejscem obok niego? Między ścianą z oknem, a wspomnianym kominkiem mam wnękę o dł.135cm i głębokości 75cm. Nie wiadomo, co z nią zrobić, bo są tam kratki wylowowe z ciepłym powietrzem - nie da rady jej zabudować, a przynajmniej nie od góry do dołu, bo jest to:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c9724c94d501.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/14a38be9ccc2.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2fcf8b4fb514.jpg

 

Chyba pozostanie mi dać tam lampę stojącą na jakimś wysięgniku i postawić koszyk na drewno. Buu.. Chciałam tam biblioteczkę - spłycić wnękę i zrobić półki ale kurczę... zhajcują mi się:mad:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/41bd53aa111e.png

 

 

Co robić? Jak żyć??

 

---

Skoro mowa o salonie - coraz głośniej rozmawiam z M. na temat ściany przy schodach - chodzi za mną jakaś ciemna struktura, może nawet tapeta?

 

Ponieważ elektryk wysłał mnie dzisiaj do Leroya po gniazdka tymczasowe, popatrzyłam sobie na różne rzeczy i mam takie coś:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/021dff8202f6.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3f4b819c614.jpg

 

Szukam jeszcze innych, subtelnych pomysłów.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe a czemu obie kratki na dole? Nie powinna byc jakas na gorze komory kominka?

 

Kakusku - ja nie chciałam mieć naćpane z kratkami - są jeszcze 3 (powinny być minimum dwie na górze przy obliczeniach dla naszego kominka) ale dzięki sprytowi kierownika będą ogrzewać 1 piętro:) Dwie wychodzą w moim gabinecie przy klatce schodowej, a jedna będzie dogrzewać nieogrzewany składzik nad garażem - takie mini DGP bez kosztów dodatkowych.

Jak mi pokazali projekt kominka z tymi wielkimi kratkami, miałam zawał dizajnerski:p.

 

Poza tym kominek jest dość blisko sof i będzie ciepło i bez tych kratek - nadmiar ciepła też raczej komfortowy nie jest.

Zastanawiam się tylko, jak to jest, że jedni mają po jednej kratce na górze i na dole, a inni muszą mieć po dwie? Nasz kominek nie ma jakiejś super mocy.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta ucałuj swego kierownika ode mnie!!

świetny pomysł!! niech mi tylko Ł podskoczy teraz i powie że tak nie zrobi to odstawię go od http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/liebe/d014.gif

zmałpuję pomysł i dzięki temu będę miała ciepło na górze :) :) :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos ogarniamy :)

zdarza sie zapmniec o jakims spotkaniu na szczescie 10min i jestemy ;) wiec wybaczaja :)

 

ja juz odliczam do wyknczeniowki :)

za 2tyg okna, pozniej przez 3tyg elektryka hydraulika i rekuperacja, kolejny tydzien tynki i posadzki, miesiac schniecia i we wrzesniu wykonczenie :D

w miedzy czasie elewacja i ogrodzenie :D do sciat musimy byc domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe dla mnie tez takie duze kratki sa watpliwa ozdoba dlaetego przerobilam kominek i dalam kratke typu tunel http://kratki.com/pl/produkt/kratka-wentylacyjna-luft-60x1000-mm---kolor-kremowy_luft6100k

Nie rozumiem jak cieple powietrze z komory dekompresacyjnej bedzie Ci sie przedostawac na pietro?Masz w stripie zrobione specjalne dziury?

Ja rowniez mam kominek sluzacy bardziej celom rekraacyjnym (szyba vis avis ) z mala moca (chyba 11 KW) i na gorze mam dwie kratki a dolem jedna plus doprowadzenie powietrza z zewnatrz.

Stoi sobie biedaczek od 4 lat i jeszcze nie byl odpalany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta ucałuj swego kierownika ode mnie!!

świetny pomysł!! niech mi tylko Ł podskoczy teraz i powie że tak nie zrobi to odstawię go od http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/liebe/d014.gif

zmałpuję pomysł i dzięki temu będę miała ciepło na górze :) :) :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

 

Hehe,ciekawe, co kierownik powie, jak go od Ciebie wycałuję;). Pomysł uważam za dobry - szkoda marnować ciepło:)

 

Chloe dla mnie tez takie duze kratki sa watpliwa ozdoba dlaetego przerobilam kominek i dalam kratke typu tunel http://kratki.com/pl/produkt/kratka-wentylacyjna-luft-60x1000-mm---kolor-kremowy_luft6100k

Nie rozumiem jak cieple powietrze z komory dekompresacyjnej bedzie Ci sie przedostawac na pietro?Masz w stripie zrobione specjalne dziury?

Ja rowniez mam kominek sluzacy bardziej celom rekraacyjnym (szyba vis avis ) z mala moca (chyba 11 KW) i na gorze mam dwie kratki a dolem jedna plus doprowadzenie powietrza z zewnatrz.

Stoi sobie biedaczek od 4 lat i jeszcze nie byl odpalany :(

 

Aż żal, że nieużywany..

 

Mnie się taki tunel podobał ale jak obliczyli mi jego szerokość dla naszego kominka, to już nie był tunel, tylko ośmiopasowa autostrada i to jeszcze narożna:( O otworach w stropie pomyśleliśmy przed wylewką, więc są ładne przelotki i rury biegną bez problemu - w ścianie niestety musieliśmy się już przekuć, bo była skończona ale też dało radę, czyli można to zrobićnawet na późnym etapie budowy.

 

Z tymi kratkami to miałam bonus bo u mnie z koleji nie zrobili, ale mój tata czujnym okiem się dopatrzyl i wykul.

 

Dobrze, że tata czuwa, bo byłby niezły zonk:sick:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wyrzut ciepłego powietrza z drugiej strony komina co wypada na spocznik, na klatce schodowej i ciepło swobodnie wędruje sobie do góry. Daro sam na to wpadł :p I też mieliśmy przeoczony jeden otwór wentylacyjny w obudowie kominka. Przeoczyli go monterzy kominka, kierownik budowy, Daro, a zorientował się teściu :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...