Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Mel, zamówiłaś oczywiście inoxy :wiggle:

 

Jak papierowe, to trzeba zrobić od razu na zapas i zamiast czyścić to wyrzucać zakurzone.

 

Też miałam napisać o Nowodvorski, szczególnie, że oni mają lampy żarowe (Edisonki) w bardzo dobrych cenach. Gdzie indzie jest koszmarnie drogo.

http://www.lights.com.pl/Zarowki-dekoracyjne-262k/

Naprawdę jest wybór. To tylko dwa przykłady spod palca:

Hemisfere po 88 zł – czarne lub białe, a od środka różne kolory. Można się pobawić.

Ibiza – szkalna w trzech kształtach. 5-7 sztuk powieszone na różnych wysokościach.

nowodvorski-IBIZA 3598.jpg

Do tego wkręciłabym edisonki o różnych kształtach.

 

Bardzo lubię Aja i Prato z http://www.karko.com.pl/kolekcje.html

Są śliczne, delikatne, eleganckie i na dodatek, jeśli ktoś może się troszkę pomęczyć przerabiając długość kabli, to można osiągnąć świetny efekt.

KARKO-aja-lampa-wiszaca-pojedyncza.jpgKARKO-aja.jpgKARKO-prato-lampa-wiszaca-pojedyncza.jpgKARKO-prato_2.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest dosyć podobne do tego co chcę mieć u siebie pod dachem salonu Hanging-Pendant-Lighting-Ideas-For-Living-Room-Decoration.jpg Szukam ładnych i oczywiście nie zabijających cenowo opraw, najchętniej mosiężnych, ale porcelankami też nie pogardzęenvironmentally-friendly-glass-chandelier-motivating-concepts-and-also-light-sofas-ideas-present.jpg Moje żarówki mają wisieć pod sufitem na różnych wysokościach.

 

 

Może szalony pomysł, ale gdyby ktoś go chciał zrealizować, efekt byłby zadierzysty – szklany sześcian bardzo duży, ale dopasowany wielkością do przestrzeni pustki przy schodach. Tak żeby zajął mniej więcej 1/9 przestrzeni w poziomie. Można go wykonać tak samo jak akwarium. Wewnątrz umieściłabym pęczek żarówek.

spectacular-loft-in-reconvereted-barn-in-rome-4-thumb-autox945-39029.jpg

Takie koło zrobiłabym z samych żarówek. Te powyżej bym wywaliła Growing_Vases_Pendant_Lighting_Lasvit_CubeMe1.jpg

 

Na bogato – potężny żyrandol o bardzo regularnym kształcie. Świetny efekt, catch eye.spectacular-loft-in-reconvereted-barn-in-rome-6-thumb-autox947-39025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne te lampy Pestus...

 

aa i oczywiscie.. tak..zmowilam inoxy:rolleyes: nie wiem czy slusznie, ale tak jakos od poczatku bylam za nimi...

podczas montazu mam i tak wybor na inne kolory...sam mi to zaproponowal wlasciciel :wiggle:

 

ale i tak bylo jeszcze wiecej spraw do rozwiazania... dotyczace frontow itp...

w poniedzialek podpisanie umowy i zamawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mel, zamówiłaś oczywiście inoxy :wiggle:

 

Jak papierowe, to trzeba zrobić od razu na zapas i zamiast czyścić to wyrzucać zakurzone.

 

Też miałam napisać o Nowodvorski, szczególnie, że oni mają lampy żarowe (Edisonki) w bardzo dobrych cenach. Gdzie indzie jest koszmarnie drogo.

http://www.lights.com.pl/Zarowki-dekoracyjne-262k/

Naprawdę jest wybór. To tylko dwa przykłady spod palca:

Hemisfere po 88 zł – czarne lub białe, a od środka różne kolory. Można się pobawić.

Ibiza – szkalna w trzech kształtach. 5-7 sztuk powieszone na różnych wysokościach.

[ATTACH=CONFIG]265364[/ATTACH]

Do tego wkręciłabym edisonki o różnych kształtach.

 

Bardzo lubię Aja i Prato z http://www.karko.com.pl/kolekcje.html

Są śliczne, delikatne, eleganckie i na dodatek, jeśli ktoś może się troszkę pomęczyć przerabiając długość kabli, to można osiągnąć świetny efekt.

[ATTACH=CONFIG]265365[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]265366[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]265368[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]265367[/ATTACH]

 

Pesteczko,nie mam wyboru - żadna lampa na oryginalnym kablu się u mnie nie ostanie - od sufitu do po parteru mam z 8 m jak nic - odejmuję wysokość, na jakiej zawiśnie - i tak wychodzi ponad 6 m. Dlatego planuję kupić kolorowe kable (np. granat, fiolet albo jakieś dwa dla kontrastu i będziemy przerabiać.

 

Z tego linka, co podałaś, wyhaczyłam przykładowo takie coś:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e87745029fb2.jpg

 

wywalamy kabel (nie wiem, jak z oprawką - czy da się wymienić, czy lepiej pomalować)

 

zamieniamy na taki:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9868fa085e9.jpg

 

i dajemy żarówkę:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0dc4510734a8.jpg

 

Czy coś bredzę w gorączce, czy to ma sens?

 

Muszę jeszcze obczaić same klosze - może uda się jakoś dopasować je do oprawek?

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kable dałabym w jednym kolorze. Jak przekolorujesz, to będziesz mieć zobowiązująco z innymi duperelami.

Jeśli chodzi o oprawkę - zawsze można pomalować. Jest sporo rodzajów farb. Oczywiście zawsze najlepiej rozmontować i dać do malowania proszkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Cię Pesteczko normalnie - dzięki Tobie mój mąż ujrzał światło - podoba mu się pomysł składania lamp do tego stopnia, że właśnie zamówiliśmy na próbę ten zwis, 6 m kabla, Edissonka i czarną oprawkę:lol2:

 

I Edissonki bardzo mu się podobają:D

 

Mel - niby nic w niej nie ma, a jednak jest tak prosta, że aż ładna:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe a gdzie te kolorowe kable można kupić? I jak się przerabia kabel żaby był np. krótszy?

Ja chciałam na betonie zawiesić hak i taki żółty kabelek zaczepić z żarówka ala kinkiet ale to trzeba DIY a ja się kompletnie nie znaju!

Aniu,nie znam się kompletnie - liczę na mojego tatę, który jest fachmenem w dziedzinie wszelkich kabli i elektryki w każdej postaci - największe obawy mamy, czy taki kabel utrzyma lampę ale skoro on w oplocie, a dzwonu Zygmunta nie wieszam, to da radę;)

 

Wpisz w wujka google: kolorowe kable i wyskoczy Ci od razu naście firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, zapomniałam napisać o jeszcze jednym ważnym kryterium - lampy powinny być ładne od dołu - pod nimi będzie sofa, także jest to dość istotne. Przynajmniej nie mogą być brzydkie;) Z Dixonami jest tak, że oryginały fajnie wyglądają od środka, a inspirowane niestety wyglądają dość tandetnie - przynajmniej te, które widziałam. Nawet zapytałam w sklepie (z inspirowanymi), dlaczego nie mają dixonów, to usłyszałam, co już sama widziałam- dużo reklamacji, brzydkie wykonanie.

Kulki wyglądałyby od dołu dobrze - a już na pewno z takim Edissonkiem..

 

Z tematem wstrzymuję się do czasu otrzymania lampy, o tmowa powyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe znalazłam twój fotel (no nic nie mówiłaś! )[ATTACH=CONFIG]265392[/ATTACH]

 

:lol2::lol2::lol2::lol2:

 

bo to pewnie tam pisze, ze to jest jej :D :lol2:

 

Nie no - czym tu się chwalić - projekty mebli strzelam jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - jakbym zaprojektowała jakiś statek, może podlinkuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foch :mad: Nie czuję się babcią :no:

 

Lampy – qrcze, czemu Joss&Main sprzedaje tylko za oceanem :(

LAMPS-crystal_Joss&Main-01.jpgLAMPS-crystal_Joss&Main-02.jpgLAMPS-glass_Joss&Main-01.jpgLAMPS-metal_Joss&Main-01.jpg

Jak kryształków nie lubie, tak te mi się podobają

 

Masz jeszcze jedne kule szklane w pustce. To rendering projektu Kraszewskiej:

dreamy-private-residence-loft-library-interiors-designs-with-glass-fence-and-large-chrome-pendan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...