Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

owieczka ta... chyba przy 10tym :-P

 

przy każdym domu wyjdą inne sprawy... te co wiesz to przypilnujesz/dopatrzysz a zonki będą nowe/inne... i tak w koło :-P

 

ale Mel, co ja słyszę? ale news :)

a więc tarranto kładziecie w kuchni?

 

a Chloe o co kaman z tymi drzwiami? bo nie kumam...

jakie przygotowanie otworów?

eeeeee u mnie nie ma nic takiego, a może powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dawno nie pisałam, bo ostatnio coś nieiwiele bywam. Chloe, współczuję bardzo bo mam tak samo. Dręczą mnie wszelkie wybory bo podświadomie szukam rozwiązań idealnych. A takich nie ma... Ostatecznie (zazwyczaj) jestem zadowolona lub odpuszczam (wtedy już się da) ale etap podejmowania decyzji jest trudny. Po czasie na szczęście się to wszystko zaciera.

Ostatnio znajomy, który buduje dom pytał mnie o okna. Niewiele pamiętam, a rady miałam w stylu, że mi się moje podobaja:D a jeszcze rok temu mogłam się z okien habilitować:yes: Dziś dywagacje na ten temat wydają mi się mocno przesadzone.

 

Nie mam nic do dodania - tak samo się czuję:yes::hug:

 

Owieczka ma rację . Każdy sam musi zdecydować i ciężko jest podpowiedzieć co leposze, bo dla jednej osoby priorytetem jest kasa a dla innej trwałośc itp.

My kupiliśmy drzwi za ok 700 zł sztuka, stolarz wycenił nam po 1200 zł . U mnie zdecydowała kasa , a raczej jej braki .Wybraliśmy drzwi droższe z tańszych ;)Wyglądają bardzo ładnie.Jakie będą po kilku latach? nie mam pojęcia...Ale nie liczę na cuda ;)

Wiem tylko , że teraz kupiłabym inny wzór.:lol2:

My zakupy płytkowo-panelowo-drzwiowe ityp zrobiliśmy w grudniu 2013 a montaż od marca do teraz.

Za długo , bo co chwię widziałąm coś nowego i ładniejszego ... haha Tak więc najlepiej na świeżo robić zakupy i od razu montować .

Migotko ja też jeszcze nie tak dawno miałam wszechwiedzę na temat stawiania murów, okien itp. A teraz już nawet nie pamietam dobrze wymiarów ..:lol2:

 

Aniqa - zauważyłam tę samą prawidłowość - gdybym kupiła coś dużo wcześniej, 5 razy mogłabym zdążyć pożałować - najlepiej zamawiać coś, co już niedługo będzie zamontowane, pomalowane itp.

 

Podpisuję się pod dziewczynami tak to właśnie jest.

 

a po zamieszkaniu to nikt na nic nie bedzie zwracal uwagi...

no chyba zeeeeee jakis tynk odpadnie.. to wtedy bedzie dziura-widoczna dziura :D

 

drzwi zawsze mozna wymienic..okna tez...

trzeba troszke wrzucic na luz..

 

ja od kiedy tak zaczelam robic..wszystko idzie sprawniej...

 

pamietacie moj temat zywicy?

miala byc lana...juz mialam materialy zamawiac, i gdyby nie email od goscia ze sklepu ze jednego materialu nie maja na stanie, to bym to miala..a tak

wczoraj zasiadlam z moim mezem i sobie urzadzilismy dyskusje w tym temacie-czy warto?

wyszlo ze nie warto... tutaj nie chodzi o koszt..bo to bagatela tylko za material bysmy zaplacili...

ale o efekt-czy nam sie bedzie to jednak podobac, czy bedziemy sie dobrze czuc w takim wnetrzu..

 

wiec w kuchni beda kafle a salon z jadalnia w desce :)

i tez sie ciesze-to byl nasz pierwszy plan, :) :yes:

 

I będzie świetnie - ale mnie zaskoczyłaś z tą żywicą!

 

Me?! Nie będzie żywicy? ! Wow ale mnie zaskoczyłas teraz!

 

Wszystkie chorujemy na ta sama przypadłość chcemy by było perfekcyjnie ale tak się nie da (no może przy 3 domu):)

 

Albo nigdy;) Nie zauważyłyście, że tu się logują perfekcjonistki?:lol2:

 

owieczka ta... chyba przy 10tym :-P

 

przy każdym domu wyjdą inne sprawy... te co wiesz to przypilnujesz/dopatrzysz a zonki będą nowe/inne... i tak w koło :-P

 

ale Mel, co ja słyszę? ale news :)

a więc tarranto kładziecie w kuchni?

 

a Chloe o co kaman z tymi drzwiami? bo nie kumam...

jakie przygotowanie otworów?

eeeeee u mnie nie ma nic takiego, a może powinno?

 

No więc Zgrywusie standardowe drzwi wymagają określonej wielkości otworów - te gotowe potrzebowały 88cm szer. dla drzwi 80 - te, które wybraliśmy, a UWAGA - WYBRALIŚMY DRZWI, są robione u stolarza ale też mają jakieś standardy (92 cm dla 80-tek) - wymiar nietypowy to 150zł więcej za każde drzwi, dlatego lepiej podkuć ścianę odrobinkę w pół godziny i być tysiaka do przodu:)

 

Nawet nie pytajcie, co to za drzwi - w każdym razie białe, drewniane i od stolarza - ok 30-35% droższe od typu pierwszego. Do tematu wrócimy, jak już złożę zamówienie, bo obawiam się, że dyskusja mogłaby źle wpłynąć na moje systemy decyzyjne;)

 

Leżę na łóżku i normalnie oczy mi się zamykają - budowa wycisnęła mnie jak cytrynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej nie dosc, ze masz okno marzen, to jeszcze drzwi biale i drewniane. Do mojego idealu brakuje tylko aby byly bezprzylgowe. Takie mialam plany/ zalozenia/ marzenia a mozliwosci starczylo na jakas oklejana tandete z marketu. Ale co tam, wazne, ze chociaz na takie starczylo. Moge niec jedynie nadzieje, ze beda przyjemnie wygladaly :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ojaa to az sie boje... ze sobie tylek obije :lol2:

trzeba mieć pod ręką mrożony groszek :-P

 

 

dawajcie te lampy!!

też chcę!

 

 

 

Chloe super że wybraliście drzwi :)

w sumie to fajnie u stolarza bo można ciut pomarudzić :-P

u nas będą raczej gotowce z porta/dre czy innych takich - te tańsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...