Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/850/b8oo.png

 

Niestety wizki słabo oddają rzeczywistość - mam ograniczoną bibliotekę - jeśli dam przezroczyste, to na pewno ściana nie będzie biała, bo cały dół będzie w szarym-białym, lub białej kawie - będzie zbyt monotonnie, a ściana przy schodach jest jedyną ciągnącą się przez całą wysokość domu i aż prosi się o zaakcentowanie. Nie wiem tylko, na jakie nasycenie się zdobędę:confused:

 

Pierwsze próby kolorystyczne - szukam bazy dla większości pomieszczeń:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/856/gtx8.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/856/uj2l.jpg

 

 

To najciemniejsze to farba z efektem struktury - nie tak łatwo położyć ale daje jakiś obraz - myślałam o niej na ścianę ze schodami ale mam wątpliwości, czy nie jest za ciemna. W LM widziałam też jaśniejszą;

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/820/ecr6.jpg

 

Tutaj lepiej widać, jak to wychodzi:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/849/bbyw.jpg

 

Obawiam się, że trudno będzie położyć taką farbę na dużej powierzchni, bo schonie dosłownie w 10 minut. Tylko że fajna jest i daje baaardzo delikatny efekt, a nie chciałabym, żeby to on dominował.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla mnie ta farba z efektem struktury średni, ale ja z tych mało nowoczesnych.. ;)

 

za to na pewno tą wysoką ściane dałabym w ciemniejszym kolorze i na to jakiś duży obraz/ grafika i do tego szklane kulki w różnych rozmiarach

 

te czarne złotawe od środka jakieś takie ciężkie mi się wydają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, i jak widac na załączonych obrazkach, debeściarska jest biała ściana i szklane kulki.

Zobacz jak ta pomalowana na ciemno ściana, spłyca tę wnekę.

Ściana idzie na widza.

Nie cuduj.

Pierwszy pomysł najlepszy.

Pierdyknij tam tylko jakis obraz.

Zaufaj trolowi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, i jak widac na załączonych obrazkach, debeściarska jest biała ściana i szklane kulki.

Zobacz jak ta pomalowana na ciemno ściana, spłyca tę wnekę.

Ściana idzie na widza.

Nie cuduj.

Pierwszy pomysł najlepszy.

Pierdyknij tam tylko jakis obraz.

Zaufaj trolowi :cool:

 

A co, jeśli pierwszy pomysł, to ciemna ściana?:lol2: Macie rację z tą ciemną strukturą - tak sobie i za ciemno - szukam dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna sciana. Szklane lampy. Dlaczego nie Dixony i nie miedziane kuki? Proste, bo szklane beda swiecily we wszystkie strony a nie tylko na dol. Nie boj sie szkla na ciemnym tle. A na ciemna sciane mozesz sobie pozwolic, bo masz ogromne okna. Ciemna sciana wyluska salon, bedzie przytulniej. Imo. Poza tym rob jak czujesz a nie zbieraj ilosc glosow. Ty potem bedziesz tam mieszkala. Wiekszosc glosujacych obob nigdy nawet Cie nie odwiedzi ;p

 

Co do farby strukturalnej... Nie wiem. Jesli nie masz w planach zbyt duzo struktur i faktur w salonie i korytarzu, mozesz sobie urozmaicic. Pytanie czy bedzie to widac i czy bedzie Ci sie to na tyle podobalo, ze warto podjac taki trud. Polozenie zwyklej farby bedzie tam wyzwaniem a te specjalne trzeba najladac wielokrotnie i przecierac mocno nad nimi pracujac. Nie mowie zebys nie robila. Sugeruje jedynie abys to przemyslala. Zwlaszcza jesli planujes tam cos zawiesic. A jaki format obrazu? Jaka kolorystyka i co bys tam widziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna sciana. Szklane lampy. Dlaczego nie Dixony i nie miedziane kuki? Proste, bo szklane beda swiecily we wszystkie strony a nie tylko na dol. Nie boj sie szkla na ciemnym tle. A na ciemna sciane mozesz sobie pozwolic, bo masz ogromne okna. Ciemna sciana wyluska salon, bedzie przytulniej. Imo. Poza tym rob jak czujesz a nie zbieraj ilosc glosow. Ty potem bedziesz tam mieszkala. Wiekszosc glosujacych obob nigdy nawet Cie nie odwiedzi ;p

 

Co do farby strukturalnej... Nie wiem. Jesli nie masz w planach zbyt duzo struktur i faktur w salonie i korytarzu, mozesz sobie urozmaicic. Pytanie czy bedzie to widac i czy bedzie Ci sie to na tyle podobalo, ze warto podjac taki trud. Polozenie zwyklej farby bedzie tam wyzwaniem a te specjalne trzeba najladac wielokrotnie i przecierac mocno nad nimi pracujac. Nie mowie zebys nie robila. Sugeruje jedynie abys to przemyslala. Zwlaszcza jesli planujes tam cos zawiesic. A jaki format obrazu? Jaka kolorystyka i co bys tam widziala?

 

Dzięki Aga:) Ja pytam, bo czasami człowiek nie jest już obiektywny ale na koniec i tak decyduję sama. Jak wszyscy mówią, że będzie źle, to na ewno mocno się zastanowię ale jeśli coś czuję, to będzie ryzyk-fizyk. nie jestem pewna co do tej struktury - boję się wlaśnie,że wyjdą łaty, bo powierzchnia duża i miejsce niewdzięczne. Rozważam teraz dwie opcje - albo ciemny szary albo zupełnie jaśniutki, jak ten na próbce powyżej. Do salonu klaruje mi się powoli kolor kremowy - bardzo mi się podoba to zestawianie kremów z szarościami, więc taka napjewniej będzie baza. Nie będzie konkurować z podłogą, więc powinno wyjść fajnie. Co do obrazu, kolorystyki nie znam ale myślę o czymś naprawdę mocno kolorowym. Do tych moich delitatności potrzebny będzie jakiś pazur - obrazy, poduszki, koce, dodatki- tutaj stawiam na odrobinę szaleństwa:)

 

--

Właśnie kończę pakowanie rodzinki i jedziemy nad morze, coby z rozpaczy nie zapłakać, że Was dzisiaj nie zobaczę:(

Wypiję Wasze zdrowie - bawcie się dobrze:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia dobrze prawi.

Ty sie będziesz męczyła z tymi wyborami, nie My.

Decyduj babo, ale mozesz brac pod uwagę i nasze sugestie wszak BĘDZIEMY CIĘ ODWIEDZAĆ STADAMI ;)

 

Kogo dzisiaj nie zobaczysz ?

Gdzie ?

Nie kumam... :eek:

 

Gdzie i na ile jedziecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia dobrze prawi.

Ty sie będziesz męczyła z tymi wyborami, nie My.

Decyduj babo, ale mozesz brac pod uwagę i nasze sugestie wszak BĘDZIEMY CIĘ ODWIEDZAĆ STADAMI ;)

 

Kogo dzisiaj nie zobaczysz ?

Gdzie ?

Nie kumam... :eek:

 

Gdzie i na ile jedziecie ?

 

Odpowiedź masz od Agi;)

 

Pewnie chodzi o zlot.

Tez w końcu nie pojechałam. Wczoraj impreza, dziś Mama Miśka nas odwiedzała, jutro znowu ktoś. Życie.

 

No właśnie - życie.

 

Nie przypominam sobie, żeby Chloe miała jechać :eek:

Ty też planowałaś ? :eek:

Ja za Wami nie nadążam :bash:

 

Andzia, a dopiero co pisałaś, że nikt Cię/Was nie odwiedza.

No to jak tam w końcu jest ?

 

Nie planowałam ze względu na odległość - gdybym miała 200 km do przejechania, no problem ale to było zbyt wiele - czekam na zlot w innym miejscu:D

 

 

Ps.

 

Kołobrzeg - żyć - nie umierać - siedzę opatulona bielutkim szlafrokiem i pochłaniam oczami resztki zachodu słońca. Rzadko co mnie już zachwyca ale tym razem 1:0 dla przyrody - bezwzględnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypało mnie pracą - nie byłam na budowie od piątku ale jutro nadrobię, gdyż...

 

pojawi się oto ekipa od łazienek:wave: Co prawda pewnie tylko sobie zagruntują ściany i popryskają folią ale ważne, że ruszamy:)

 

Jeszcze kilka dni i wszystkie ściany w domku będą gładkie - 70% prac jest już wykonanych - ekipa szybka i dobra - w niedzielę nawet pracowali:sick: Podziwiam tym bardziej, że oprócz 30 stopniowych upałów panowie mają saunę od spodu, bo wygrzewa się wylewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...