Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tez mi sie podobaja biale. Tylko jak to pozniej odnosi sie do uzytkowania? Czy nie sa one jakos bardzo brudzace?

 

Są polakierowane, więc raczej nie powinno być problemu z użytkowaniem. Ostatnio wychodzę z założenia, że nie ma co panikować - drzwi białe nie, szafki białe nie, podłoga drewniana nie, bo się zniszczy, zmatowi, spuchnie albo nie doczyści - ojtam oj tam - wszystko się niszczy, wszystko się brudzi ale jak przypomnę sobie, co ile czasu muszę myć drzwi albo

szafki, jestem spokojniejsza;)

 

Julianno - cieszę się, że jest jeszcze jedna zwolenniczka matu:D

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mat i te niewidoczne uchwyty, najlepiej w kolorze frontów :D

 

A ściana przy schodach ciemna i już :hug:

 

A tu http://www.homedsgn.com/2012/11/19/brian-road-morningside-by-nico-van-der-meulen-architects/

miedziane kulki i kule we wnętrzu

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobioną niwelację terenu:wave: W tygodniu umawiam się z geodetą, żeby odtworzył mi słupki i będziemy mogli działać dalej.

 

Na budowę ma zajechać odpływ liniowy do dolnej łazienki - już czas. Łazienki zagruntowane - czekają na hasło akcja.

 

Byłam dzisiaj w trzeciej firmie podłogowej i jestem pod wrażeniem kompetencji właścicielki - oby tylko cenę dała dobrą, to wybierzemy tę firmę.

Niestety runęło moje wyobrażenie o podłogach olejowanych w moim domu - nie będzie ich Karmiona wizją samodzielnej naprawy w razie sytuacji kryzysowej nie uwzględniłam jednego - SZCZOTKOWANIA - jeśli wyszlifuję kawałek podłogi i nawet go zaolejuję, to co ze szczotkowaniem? Wrócił temat matowego lakieru i chyba już tak zostanie. Na szczęście matowy lakier jest łudząco podobny do oleju.

 

Ustaliłam ze stolarzem jak będzie wyglądać kuchnia - musimy się jeszcze spotkać, żebym mogła obejrzeć półmat (matu nie robi ale jeszcze pogadam) i klepniemy sprawę.

No i kazał mi wybierać AGD.Nie uwzględniłam tego w moim harmonogramie na ten tydzień:cry:

 

Aaa- nie będę mieć szafek górnych - wywaliłam, bo psuły mi układ - zawsze mogę dorobić, a jeśli już zapłacę, to będzie po śliwkach. Na ścianę przy zlewie pójdzie farba ceramiczna albo spieki kwarcowe (patrząc na kurczący się budżet pewnie raczej farba;) )

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jakiej marki kupujecie lodówkę? Podoba mi się Liebherr ale coś czytam, że ostatnio sprzedawcy nie polecają:confused:

Teraz mam wszystko Boscha i jest niezawodny ale lodówka ma niepotrzebne jak dla mnie schowki (na wędliny i na owoce) - nie lubię dziadostwa i wolałabym taką prostą jak Liebherr właśnie ale.. no właśnie - dobra to firma? A indukcja? A piekarnik? Dlaczego nie ma 3 piekarników w produkcji i koniec?:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podłogi - to racja, jak masz mieć potem kłopot przez to szczotkowanie to pewnie, musi być podłoga praktyczna i niekłopotliwa! :)

 

 

ja wiem że lodówkę na 90% sharp bierzemy - powód: tylko ta wizualnie nam się podoba :D

palniki - chyba electrolux/bosh

zmywarka - ? - kryterium małe zużycie wody i szuflada na sztućce

piekarnik - ? - może ten podwójny to chyba samsunga? ale nie jestem pewna

koleżanka ma taki co drzwiczki się nie otwierają tylko wyjeżdżają jak szuflada - strasznie fajne :) może ciut niewygodne jednak, ale extra wygląda :-P

 

 

Anetka jakie masz drzwi zewnętrzne? cal?

muszę się brać w końcu i je zamawiać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okap electrolux -bo tylko oni mają model, który mi pasuje. (Taki w 100% schowany w szafce)

P.s. co to jest podwójny piekarnik (ze ma 2 funkcje?:confused:)

 

a jaki to okap??

podwójny piekarnik to taki min http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/standard/BQ2D7G144/XEO

funkcja dual cook czy twin pozwala piec dwie rzeczy jednocześnie na różnych ustawieniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, tak na szybko - drzwi CAL -są super - chodzą jak ta lala:)

 

Jest na forum wątek o AGD

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26374-KUCHNIA-sprz%C4%99t-do-kuchni-AGD-kuchenne-co-wybra%C4%87-opinie-modele-do%C5%9Bwiadczenia/page269

 

facet chwali Amicę i jestem w stanie mu uwierzyć:)O Liebherr opinie są słabe od jakiegoś czasu. Ponoć niewart swojej ceny, bo od takiego Boscha droższy o 30%, a klasa ta sama..Co robić?

 

Jutro cd orki agd;)

 

Ps. Teraz mam najtańszą płytę gazową Mastercooka i ludzie marudzą, a ja nie mam zastrzeżeń - nigdy nie wiadomo, jaki egzemplarz się trafi.

 

Wiem jedno - chcę, żeby piekarnik i mikrofala były czarne. Kusi mnie rożen i termosonda ale czy ja będę piec jak szalona? Oczy chcą, a potem stoi i się kurzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze o drzwiach dyskutujecie, to wtrace sie... ni z gruszki ni z pietruszki ale sie mi skojarzyło.

My mamy takie piekne drzwi, ktore nie maja klamki z zewnatrz.

Sliczne, cudne... tylko ze trzeba sie strasznie pilnowac zeby miec przy sobie klucze bbo inaczej do domu nie wleziesz.

Ostatnio wyjeżdzałam w delegacje. Wyciagnełam z torebki klucze, no bo po co mam brac jak na tydzien wyjezdzam, zgubie jeszcze...

Maz dzentelmen wyniósł mi do taksówki walizke, ja wyszłam.... zamknelam drzwi...

i kiedy usłyszałam dzwiek zatrzaskującego sie zamka pomyslała: zesz, on na bank nie ma kluczy!!!!

 

No i nie miał.

W domu były dzieci - tylko ze spały :D

Ja miałam telefon wiec dzwoniłam do starszego, zeby ojcu drzwi otworzył tylko ze... był to pierwszy dzien wakacji i zabrałam mu telefon z pokoju zeby go nikt nie obudził wiec mogłam se dzwonic do woli.

A. stał pod drzwiami i stukał, stukał, stukał...

a deszcz sobie padal, padal i padał.

Po ok 30 minutach wstał nasz Starszy, otworzyl drzwi i powiedział: "czemu tak głosno pukasz tatusiu"

 

Wniosek: obojetnie jakie drzwi, byle klamki miały z dwóch stron!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które macie? rycerskie?

powiedzcie czy cena z cennika to tak faktycznie wiarygodna??? - bo mi wychodzi ok 6tysi za drzwi :cry: bo mam naświetle boczne

matko jak drogo :bash:

 

szocik to o czym piszesz znam doskonale z opowieści mego taty jak był dzieckiem... w mieszkaniu mieli taką klamkę nieruchomą... moznabyło tylko z klucza otworzyć i babcia nie raz wyszła tylko do sąsiadki drzwi na przeciw i zostawiła u siebie otwarte (bo wiadomo, widzi drzwi i to tylko na słowo na klatce) a tu nagle przeciąg się zrobił i drzwi bach-zamknięte :D no i musiała czekać u sąsiadki kilka godzin do powrotu dziadka albo dzieciaków :D

 

na początku strasznie chciałam ten pochwyt właśnie, bo to pięknie wygląda... ale by dodatkowo założyć mu klamkę jeszcze :-P hihi

ale wczoraj ustalaliśmy już dokładnie z Ł i nie będzie tego - będzie zwykła klamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które macie? rycerskie?

powiedzcie czy cena z cennika to tak faktycznie wiarygodna??? - bo mi wychodzi ok 6tysi za drzwi :cry: bo mam naświetle boczne

matko jak drogo :bash:

 

szocik to o czym piszesz znam doskonale z opowieści mego taty jak był dzieckiem... w mieszkaniu mieli taką klamkę nieruchomą... moznabyło tylko z klucza otworzyć i babcia nie raz wyszła tylko do sąsiadki drzwi na przeciw i zostawiła u siebie otwarte (bo wiadomo, widzi drzwi i to tylko na słowo na klatce) a tu nagle przeciąg się zrobił i drzwi bach-zamknięte :D no i musiała czekać u sąsiadki kilka godzin do powrotu dziadka albo dzieciaków :D

 

na początku strasznie chciałam ten pochwyt właśnie, bo to pięknie wygląda... ale by dodatkowo założyć mu klamkę jeszcze :-P hihi

ale wczoraj ustalaliśmy już dokładnie z Ł i nie będzie tego - będzie zwykła klamka

 

Rycerskie - Zyndram konkretnie. One mają ten kawałek stali na górze i na dole szyby i to jest ich niedoskonałość ale trzeba było coś wybrać. Są bardzo solidne i leciutko chodzą ale niestety są drogie.

Karolina, musisz pamiętać, że ta cena to nie wszystko - dochodzą różne duperele - nie pamiętam już teraz ale chyba zamek, klamka itd. Moje z naświetlem wyszły łącznie chyba z 8 tys.(minus rabat), a nie brałam tej właśnie klamki z pochwytem, bo raz, że była droga, dwa wydawała mi się już zbyt nowoczesna, trzy -odradzali w sklepie ale zapomniałam już, dlaczego:P

 

Szociku, a Ty masz właśnie taki pochwyt, czy jakiś inny system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nad tym zyndramem myślałam też...

tej stali też bym najchętniej nie chciała, no ale gotowe to trzeba brać co dają :D

domyślałam się że cena trochę jeszcze poszybuje w górę za te duperele ale aż tyle :o

czuję że skończy się na jakiś innych drzwiach :cry: za 3tysiaki max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nad tym zyndramem myślałam też...

tej stali też bym najchętniej nie chciała, no ale gotowe to trzeba brać co dają :D

domyślałam się że cena trochę jeszcze poszybuje w górę za te duperele ale aż tyle :o

czuję że skończy się na jakiś innych drzwiach :cry: za 3tysiaki max

 

Mnie polecali też drzwi Łikęd ale nie znam nikogo, kto ma, więc odpuściłam. Kierowałam się też wspóczynnikiem przenikania ciepła dla drzwi - styropian gruby jak lodowiec, okna energooszczędne, więc drzwi musiały jakoś dorównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejoo

 

co do drzwi to też polecam cala, moi teściowie mają. Bardzo solidnie wykonane z dobrych materiałów. Co do pochwytów oni właśnie mają i dodatkowo taka funkcję, że się naciska taki pręcik w zamku i można je otwierać od zewnątrz lub nie) tyle, że dla mnie otwarcie drzwi za pomocą pochwytu wymaga dużej siły i jak już mam coś w rękach to nie da rady... taki minus pochwytów:p

 

jeśli chodzi o Łikęd to są zamontowane w tym samym domu (tylko drugie wejście) i już nie wyglądają tak solidnie. Są jakby plastikowa i gorzej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...