Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Witaj Chloe - można?

 

Piękny dom budujecie. Przeszkleń zazdroszczę (ceny już trochę mniej :p), my się mocno zgapiliśmy z jednym oknem - kiedyś na pewno je rozwalę, żeby zrobić witrynę :yes: ale nieważne.

 

Chciałam o roletach :yes: My świadomie zrezygnowaliśmy z rolet zewnętrznych. Nawet mieliśmy już otwory okienne przygotowane na takie z roletami, ale w ostatnim momencie udało mi się M. przekonać, żeby zrezygnować. Budowlańcy musieli sztukować pustaki, żeby otwory zmniejszać :rolleyes: Powody były dokładnie takie jak opisała belgijska pralina - funcja antywłamaniowa tylko w założeniu, nie w praktyce, a na słońce zamontowaliśmy roletki wewnętrzne z podgumowaniem. Jak je sobie wszystkie spuszczę to mam niemal jaskinię, więc spokojnie dają radę na i podglądaczy i na słoneczne promienie :p Na to jeszcze dojdą przepuszczające świtło roletki rzymskie. Też nie lubię strojnych okien :no:

 

W kwestii koloru okien to rozumiem, że jeżeli rozważasz białe to tylko w środku? Mój tato krótko przede mną wybudował dom. Nazywamy go "rezydencja Carringtonów", bo jest bardzo gustownie urządzone przez jego elegancką kobietą. Dom wprawdzie w absolutnie innym stylu, ale powiem Ci jak jest - okna zrobili białe (w całości, bramę też) i powiem Ci, że tego wyboru nigdy nie zrozumiem :wtf: Wygląda to po prostu tanio (bez obrazy dla taniości oczywiście, ale domyślam się, że nie o taki efekt się rozchodzi :no:). Może to tylko subiektywne wrażenia wyniesione z tego jednego domu, ale ja się już chyba z tego wrażenia nie wyleczę :sick:

 

pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach, bo sporo ich teraz przed Tobą :rolleyes:

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może białe okna nam się kojarzą z "taniością" bo takie blokowe są?

ja osobiście od początku nie chciałam białych bo właśnie ja całe życie w bloku mieszkałam i tam takie okna...

bardzo chciałam na początku te jasne szare :) bo zakochałam się w tej inspirce co tu wkleiłam... ale... mąż zaproponował :eek: antracyt i odjechałam... zakochałam się w tym kolorku :)

 

no ale tu decyzja należy do Was, my tylko naprowadzamy... i mam nadzieję że coś pomagamy, a nie tylko gorzej mieszamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Chloe - można?

 

Piękny dom budujecie. Przeszkleń zazdroszczę (ceny już trochę mniej :p), my się mocno zgapiliśmy z jednym oknem - kiedyś na pewno je rozwalę, żeby zrobić witrynę :yes: ale nieważne.

 

Chciałam o roletach :yes: My świadomie zrezygnowaliśmy z rolet zewnętrznych. Nawet mieliśmy już otwory okienne przygotowane na takie z roletami, ale w ostatnim momencie udało mi się M. przekonać, żeby zrezygnować. Budowlańcy musieli sztukować pustaki, żeby otwory zmniejszać :rolleyes: Powody były dokładnie takie jak opisała belgijska pralina - funcja antywłamaniowa tylko w założeniu, nie w praktyce, a na słońce zamontowaliśmy roletki wewnętrzne z podgumowaniem. Jak je sobie wszystkie spuszczę to mam niemal jaskinię, więc spokojnie dają radę na i podglądaczy i na słoneczne promienie :p Na to jeszcze dojdą przepuszczające świtło roletki rzymskie. Też nie lubię strojnych okien :no:

 

W kwestii koloru okien to rozumiem, że jeżeli rozważasz białe to tylko w środku? Mój tato krótko przede mną wybudował dom. Nazywamy go "rezydencja Carringtonów", bo jest bardzo gustownie urządzone przez jego elegancką kobietą. Dom wprawdzie w absolutnie innym stylu, ale powiem Ci jak jest - okna zrobili białe (w całości, bramę też) i powiem Ci, że tego wyboru nigdy nie zrozumiem :wtf: Wygląda to po prostu tanio (bez obrazy dla taniości oczywiście, ale domyślam się, że nie o taki efekt się rozchodzi :no:). Może to tylko subiektywne wrażenia wyniesione z tego jednego domu, ale ja się już chyba z tego wrażenia nie wyleczę :sick:

 

pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach, bo sporo ich teraz przed Tobą :rolleyes:

 

asiazett, pewnie że można:welcome: Zapraszam o każdej porze:D

 

Dzięki za opinie na temat okien i rolet - właśnie uważam podobnie- rolety co najwyżej mogą opóźnić moment włamania, jak ktoś ma wejść, to wejdzie. Liczę na sąsiadów, jakieś antywyważeniowe wzmocnienia i alarm;)

 

Tym bardziej dziękuję, bo decyzję muszę podjąć do dzisiaj - panowie wczoraj już cofnęli mi jedno nadproże, więc trzeba decydować (przynajmniej o parterze)

 

Karolina, właśnie chyba chodzi o okna w bloku - mamy ich dosyć. Osobiście wychowałam się w domku i jakiś mi okna nie przeszkadzają ale już kilka razy słyszałam o tym, że jak robić, to każde, tylko nie białe:p

 

My nadal w czarnej.... no powiedzmy otchłani. Białe jednak odpadają. Myślę też o pierwotnym pomyśle - kolor pinia ale lepiej żebym się już nie wywnętrzała, bo chaos zapanuje;). Antracyt w każdym razie nadal na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma za co :)

układ masz bardzo podobny do mojego - też mam wyjście na garaż :)

no i zaproponowałam Ci buciki na wprost szafy - identyko jak u mnie :lol2:

pasuje Ci taki układ??

 

fajnie że możesz tą szafę mieć tak głęboką - mokre parasolki to nie jest najwspanialszy widok na wejściu:no: u mnie się tak nie da i "wiadro parasolkowe" wywalam do garażu :D

 

ps. a weź powiedz gdzie Wy się budujecie? jakie województwo? albo większe miasto?

może gdzieś blisko mnie :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Chloe_ ja rowniez polnoc... srodkowe pomorze ;)

 

Jaka decyzja z oknami?

U nas jak mi moj maz zaproponowal antracytowe to bez zastanowienia sie zgodzilam, oczywiscie komentarze rodziny i znajomych byly rozne...od :cooo? takie ciemne okna? do : wow! swietne!

 

Pozdrawiam i milego weekendu zycze :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł z tym dekoracyjnym pudełeczkiem :) zmałpuję!!

 

jeśli zaś o okna chodzi... to właśnie dziś rano jadąc po jajeczka od wiejskiej babeczki :) przejechałam koło właśnie budowanego domu, a raczej rezydencji!!:jawdrop: , mojego ginekologa :-P i wiecie co? właśnie mu wstawiają okna... białe:rolleyes: no i na pewno nie przez cenę, bo tam brzydko mówiąc "srają kasą"...

ogólnie takiego połączenia jak u niego to jeszcze nie widziałam - okna dzielone w poziomie: dół gładki a góra w szprosy ;)

 

o nasze antracytowe teść ciągle mówi, że to takie mysie :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w obecnym domu mam komode i na niej postawilam dekoracyjny pojemnik na duperele meza:)

 

No to chyba postawię tam kosz na śmieci, bo inaczej duperele się nie zmieszczą:p:rotfl:

 

_Chloe_ ja rowniez polnoc... srodkowe pomorze ;)

 

Jaka decyzja z oknami?

U nas jak mi moj maz zaproponowal antracytowe to bez zastanowienia sie zgodzilam, oczywiscie komentarze rodziny i znajomych byly rozne...od :cooo? takie ciemne okna? do : wow! swietne!

 

Pozdrawiam i milego weekendu zycze :bye:

Fajnie Meliska - trochę jest tu LUDZI PÓŁNOCY;)

 

Okna niewybrane ale chyba na zewnątrz będzie ten antracyt. Wlaśnie przygotowuję się do rozmowy z M. - znaczy zaznaczam w gazetach aranżacje z oknami białymi od środka oraz ciemnymi.

 

świetny pomysł z tym dekoracyjnym pudełeczkiem :) zmałpuję!!

 

jeśli zaś o okna chodzi... to właśnie dziś rano jadąc po jajeczka od wiejskiej babeczki :) przejechałam koło właśnie budowanego domu, a raczej rezydencji!!:jawdrop: , mojego ginekologa :-P i wiecie co? właśnie mu wstawiają okna... białe:rolleyes: no i na pewno nie przez cenę, bo tam brzydko mówiąc "srają kasą"...

ogólnie takiego połączenia jak u niego to jeszcze nie widziałam - okna dzielone w poziomie: dół gładki a góra w szprosy ;)

 

o nasze antracytowe teść ciągle mówi, że to takie mysie :rotfl::rotfl:

 

Mnie się takie myszy podobają - najwyżej nikt nie będzie nas odwiedzał:p

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba postawię tam kosz na śmieci, bo inaczej duperele się nie zmieszczą:p:rotfl:

 

 

Fajnie Meliska - trochę jest tu LUDZI PÓŁNOCY;)

 

Okna niewybrane ale chyba na zewnątrz będzie ten antracyt. Wlaśnie przygotowuję się do rozmowy z M. - znaczy zaznaczam w gazetach aranżacje z oknami białymi od środka oraz ciemnymi.

 

 

 

Mnie się takie myszy podobają - najwyżej nikt nie będzie nas odwiedzał:p

 

:eek: :wtf: Cykniesz fotkę kiedyś jakąś tajną? Bo mam za płytką chyba wyobraźnię na to, a aż mnie zaintrygowało, hehe... ;)

 

 

Asiazett, może to tak po amełykańsku?

I jeszcze te szprosy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...