Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

pesteczka, ale ty masz to tak jak antresola u siebie tak? ze tobie doswietla na dole...?

 

no, ja mam caly strop zrobiony....

 

ja to bym z mila checia postawila drugi domek obok tego co mam... na pewno by sie na dzialce zmiescil i by bylo, ze kazdy (ja i maz) ma swoje spelnione marzenie :rolleyes: bo mi sie podobaja inne bryly niz mojemu M ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chloe, gratuluję 8 m do szczytu sufitu :wiggle: U mnie tyle samo w salonie. Gwarantuję, że efekt po byku :) Tyle, że u mnie widać belki, a sufit cały deskowany, czeka na nakładane krokwie.

Muszę pochwalić projektantkę (nie obca jakaś - przyjaciółka przyjaciółki, która zresztą też jest architektem ale przeskoczyła na branżę meblarską), bo ma dziewczyna tego wnętrzarskiego czuja. Nie wiem, czyj to był pomysł z pustką przy schodach ale hasło: przestrzeń, wysoki sufit, duże przeszklenia wyczarowało spod jej ołówka to, o co nam chodziło. Między innymi tak zaciekle walczę o tą naszą witrynę z powodu naszej projektantki - tak mi wbiła do głowy, że okno zlicowane z sufitem da super efekt, że nie może być inaczej, nawet jeśli za to dopłacę:p

 

Meliska- zawsze możesz wybudować Melisę - kiedyś tam:yes:

 

Mam dach jak koperta i też ciągle mi żal, że nie dwuspadowy i nie mam okna o jakim piszesz. Albo przynajmniej nie uparłam się na dachowe nad oknami tarasowymi. Dachowe mam na zachodniej połaci i też dają świetne efekty świetlne. Słońce późnym popołudniem „włazi” aż do kuchni, która jest od wschodu.

 

Nawet nie wiesz, jak chciałabym zobaczyć Twoją galerię Pesteczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Meliska- zawsze możesz wybudować Melisę - kiedyś tam:yes:

 

 

 

Nawet nie wiesz, jak chciałabym zobaczyć Twoją galerię Pesteczko

 

Melisa juz zapomniana przeze mne ;) przeciez juz kiedys tobie pisalam, ze nastepnym razem zbuduje taki dom jak ty :D :lol2:

 

Pesteczka no wlasnie... moze taka szczypte zdjeciowa moglabys okazac nam tutaj forumowym kulezankom :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy innych forumkach nie mam czym chwalić :( Właściwie nie mam miejsca w domu, które mogłabym nazwać wykończonym. Ciągle mam w planach porobić takie zdjęcia, żeby nie było widać tego, czego nie chcę pokazać i figa... czasu mało. Ale zima idzie, może się zbiorę w sobie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy innych forumkach nie mam czym chwalić :( Właściwie nie mam miejsca w domu, które mogłabym nazwać wykończonym. Ciągle mam w planach porobić takie zdjęcia, żeby nie było widać tego, czego nie chcę pokazać i figa... czasu mało. Ale zima idzie, może się zbiorę w sobie:)

Nie wierzę - coś czuję, że u Ciebie dusza domku widoczna jest w każdym najmniejszym nawet kącie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u nas chciałam pustkę nad salonem zrobić właśnie i mój się zgodził... ale w momencie robienia stropu teściu mu nagadał (starej daty, nic niereformowalny) i dupa - wylali cały :( przeryczałam :cry: co swoje wtedy... ale raz dwa wymyśliłam alternatywę wtedy i musiał się zgodzić...

 

a pesteczki galerię też bym chętnie oblukała... skończoną czy nie... o tak :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u nas chciałam pustkę nad salonem zrobić właśnie i mój się zgodził... ale w momencie robienia stropu teściu mu nagadał (starej daty, nic niereformowalny) i dupa - wylali cały :( przeryczałam :cry: co swoje wtedy... ale raz dwa wymyśliłam alternatywę wtedy i musiał się zgodzić...

 

a pesteczki galerię też bym chętnie oblukała... skończoną czy nie... o tak :popcorn:

 

A może ja mam lepsze pomysły niż sama potrafiłam zrealizować :p

 

Karolina, coś ja Pesteczce nie wierzę:p;) Może kiedyś doczekamy się choć skrawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny zima idzie ,wieczory dlugie to moze pesteczka sie zlituje i da oko nacieszyc:yes:

wczoraj dyskutowalam ze swoim M ze na kazdym pietrze cos mi nie pasuje ,a on na to ze niema zawsze tak jak bysmy chcieli ,ze sa pewne reguly ,pozwolenia ,nakazy ktorych ominac sie nie da i ze ja jako laik tego nie rozumiem,a mi sie poprostu wydaje ze architekt to dupa:yes::yes: i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny zima idzie ,wieczory dlugie to moze pesteczka sie zlituje i da oko nacieszyc:yes:

wczoraj dyskutowalam ze swoim M ze na kazdym pietrze cos mi nie pasuje ,a on na to ze niema zawsze tak jak bysmy chcieli ,ze sa pewne reguly ,pozwolenia ,nakazy ktorych ominac sie nie da i ze ja jako laik tego nie rozumiem,a mi sie poprostu wydaje ze architekt to dupa:yes::yes: i tyle

Pewnie że są obostrzenia ale jeśli dysponujesz planem miejscowym albo warunkami zabudowy, to już wiadomo, co można robić na zewnątrz:)

Jak dodatkowo przewidzisz "widzimisię" na etapie projektu, czy jego adaptacji, to można naprawdę dużo. Mimo to budowa jest sztuką kompromisów - ważne, żeby było tak, jak nam się podoba:yes:

Żebyście wiedziały, jaki bój stoczyłam z projektantką, która z uwagi na wielkość domu chciała mi postawić słup na środku salonu - powiedziałam - albo wylatuje albo ja tego nie buduję. I dało się załatwić (co prawda mam stali i żelbetu co niemiara ale jest, jak chciałam), także czasami warto się uprzeć;-)

--

Korzystając z wolnej chwili pojeździłam z M. po okolicy - tak się napaliłam na te antracyty, że nie ma raczej opcji zmiany:rotfl:

 

I w środku też jestem coraz bardziej ZA:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/sz5l.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/849/jxyb.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/41/e1tx.jpg

 

Swoją drogą podobają mi się te lampy - byłyby w sam raz do mojej pustki nadsalonowej:lol2:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki są rewelacyjne. Uwielbiam takie kuleczki, ale... CENA. Znam kilka i to jest zabójstwo tępym nożem

Hihi - mam zacząć odkładać do skarbonki? W 2020r się wyrobię?;) Coś czuję, że ból będzie promieniujący:rotfl:

Ale pomarzyć można;) To wrzucę jeszcze coś:

Tutaj pocierpię z tęsknoty..

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/203/s6n3.jpg

 

trochę orientu - nie dla mnie zapewne, choć widziałam te lampy w klasycznym wnętrzu i pasowały doskonale:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/23/oiye.jpg

 

Z tych też można by skomponować jakieś cudo:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/824/tu7d.jpg

 

Wpadłam w odwiedzinki:D

Tzn....często wpadam, tylko nie zawsze wszędzie się da odezwać:D

O to to, to:)

Jak już człowiek zdąży coś przeczytać i nawet spróbuje skomentować, to temat się zmienia i tak w kółko;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

CIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

balonowe lampy!!!!

marzyłam o nich do lasek do pokoju... dopóki nie zobaczyłam ceny :cry:

ja to nie wiem skąd oni wymyślają je? ceny pięknych lamp są koszmarne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

CIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

balonowe lampy!!!!

marzyłam o nich do lasek do pokoju... dopóki nie zobaczyłam ceny :cry:

ja to nie wiem skąd oni wymyślają je? ceny pięknych lamp są koszmarne :(

 

A tak z czystej ciekawości Karolina - ile kosztowały? Mnie się wydaje, że zrobię indywidualną kompozycję - kupię kilka i powieszę na różnych długościach - jest szansa, że będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTe okna antracytowe wygladaja pięknie i super pasują do przeszkleń. Jak kiedyś będę zmuszona wymienić swoje (za ile to lat!!!!) to też sprawię sobie antracyt - a co! ;-) podoba mi się zyrandol "bąbkowy". Wygląda niesamowice. Jak się na niego patrzy ma się wrażenie takiej "elegancji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...