Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Na pewno nie droższe od Twojego okna ;) :p hehe...

Musiałaś mi przypomnieć:bash:;)

Swoją drogą to ten zwykły narożny jakiś taki wdzięczniejszy i poczciwszy mi się wydaje. Poza tym kominek z miedzianego domu jakoś tak w tej poszatkowanej ścianie średnio mi się prezentuje :/. Choć pomysł ekstremalnie pojechany :yes:, tylko realizacja trochę nadwyrężona ;)

Chyba jestem właśnie za prostym rozwiązaniem. Planowałam zwykły kominek, prostokątny i takie mi się najbardziej podobają ale narożny może okazać się koniecznością,żeby go było widać (przekonamy się, jak komin wybudują;) ) - bez potrzeby narożnego nie zrobię:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten przelotowy z „miedzianego” widzę, że jest gazowy :( albo nawet olejowy. Fuj... kominek ma być kominek.

 

Chloe, przemyśl kształt i rozmiar szyby w kominku. Oglądałaś pionowe? Rzadko są u nas montowane, a przecież dają fajny efekt wysokiego ognia i bardzo interesująco prezentują się w przestrzeni.

Świetnie by się taki wysoki chudzielec komponował z Twoim wspaniałym oknem.

 

Bellfires Vertical Bell Large_hidden door_nature stone.jpg Bellfires Vertical Bell medium_3_ff.jpg Bellfires Vertical Bell Small Tunnel 3(4282euro).jpg Bellfires-Vertical-Bell-medium_tunnel_3_hdw.jpg

 

http://kotly.com.pl/kategoria-wklady-kominkowe-46.html?l=pl Wpadła mi taka strona. Od razu zastrzegam, że jej nie sprawdzałam, ale są tu ciekawe formy wkładów, np. tenFireplace_P100V_16 kW_vertical(kotly.com.pl)1.jpgSzyba ma niecałe 40 cm szerokości i prawie 85 cm wysokości. I cena fajna – 4225.00 PLN

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal, ale jaki niebanalny full23641071.jpg Wcale nie musi być kamienny. Może być z betonu, albo murowany z bloczków.

Też niebanalne ustawienie względem ścian kal-fire-fairo-105-tunnel-2.jpg Ciekawe i daje ciekawe możliwości zagospodarowania przestrzeni

To chyba portal ze stalową ramą vertical4.jpg (tapis.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak...ten kominek dzielacy kuchnie a salon to gazowy... ja tylko pokazalam zdjecia jak tez mozna fajnie zrobic jezeli ktos ma miejsce na takie rzeczy...

co do tych polecek pierdoleczek to tez mi sie nie podobaja... to nie ja wymyslalam a wlasciciele...pewnie zapelnia je zdjeciami i ksiazkami ;)

 

na zdjeciu jest widoczny zyrandol kuchenny... moj M mi powiedzial, ze elektryk bawil sie z nim caly dzien :rolleyes:

 

co do kominka to podoba mi sie pomysl z naroznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przelotowy z „miedzianego” widzę, że jest gazowy :( albo nawet olejowy. Fuj... kominek ma być kominek.

 

Chloe, przemyśl kształt i rozmiar szyby w kominku. Oglądałaś pionowe? Rzadko są u nas montowane, a przecież dają fajny efekt wysokiego ognia i bardzo interesująco prezentują się w przestrzeni.

Świetnie by się taki wysoki chudzielec komponował z Twoim wspaniałym oknem.

 

[ATTACH=CONFIG]221317[/ATTACH]

Pesteczko - ten podoba mi się strasznie! Od razu ten ekstremalnie najwyższy;) Nie wiem, na czym stanie (bo coś widzę, że w wersjach ostatecznych stawiam na standard:/) ale dałaś mi do myślenia. Ciekawe, czy w takim kominku można palić większe polana - mam nadzieję, że z uwagi na małą ilość miejsca na przy podstawie trochę się jednak ten ogień pali..

 

 

na zdjeciu jest widoczny zyrandol kuchenny... moj M mi powiedzial, ze elektryk bawil sie z nim caly dzien :rolleyes:

 

co do kominka to podoba mi sie pomysl z naroznym :D

Wcale się nie dziwię - raz miałam okazję przymierzać żyrandol do łazienki , a miał on pewnie 1/3 tych linek, co na Twojej fotce i umęczyłam się nieziemsko. Ostatecznie kupiłam coś dużo prostszego, choć żyrandol złożyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w panoramicznych 80-100 cm szerokości można palić polana 70–80 cm długości, to nie widzę przeciwwskazań, żeby w tym wysokim chudzielcu stawiać takie pionowo.

Zauważyłaś, że on jest jakby sztukowany u góry ta czernią? Sprytne :)

Myśl i może się złamiesz na takie cudo niebanalne i rzadko spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w panoramicznych 80-100 cm szerokości można palić polana 70–80 cm długości, to nie widzę przeciwwskazań, żeby w tym wysokim chudzielcu stawiać takie pionowo.

Zauważyłaś, że on jest jakby sztukowany u góry ta czernią? Sprytne :)

Myśl i może się złamiesz na takie cudo niebanalne i rzadko spotykane.

 

Może,może - kusi mnie, to wiem na pewno;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj chloe doczytałam , ze to boskie okno będzie drewniane czyli będziesz mieć najbardziej zajebiste okno jakie widziałam:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop: czyli antracyt nie kolor drewna?

 

Cześć Reni:D

Będzie drewniane ale w kolorze antracytu. Dopiero wczoraj dowiedziałam się, że na pewno będzie z drewna, bo w grę wchodziło również aluminium.

No i się cieszę - okno to będzie nasze jedyne takie szaleństwo w domu ale mam nadzieję, że to wystarczy - szaleństwo również pod kątem finansowym - chyba pod koniec budowy czeka nas chlebek z masełkiem na każdy posiłek:p

 

Mam nadzieję, że wyjdzie fajnie i się nie zawiedziesz:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super te pionowe kominki :) oj kuszą kuszą... ale u mnie nie będą pasować, więc odpuszczam... liczę na Ciebie Anetko :D

 

powiem Ci w sekrecie :-P że ja u siebie też chcę kilka takich starych cacuszek :) stół jadalniany właśnie :) tylko ja prostokątny i kilka komódek...

więc myślimy podobnie :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz szczena opadnie 10cio krotnie :lol2:

 

Czesc Chloe :rolleyes: ja juz nozkami przebieram zeby to wszystko zobaczyc, ajjjj :D

Hihi, ja też przebieram - jak to rozkaproszone dziecko omalże tupię;)

 

super te pionowe kominki :) oj kuszą kuszą... ale u mnie nie będą pasować, więc odpuszczam... liczę na Ciebie Anetko :D

 

powiem Ci w sekrecie :-P że ja u siebie też chcę kilka takich starych cacuszek :) stół jadalniany właśnie :) tylko ja prostokątny i kilka komódek...

więc myślimy podobnie :wave:

 

O, cieszę się - myślałam już, że z lamusa jestem:p

Czekam na efekt u Ciebie, bo na pewno będziesz pierwsza:)

 

Co do kominka, to trudna sprawa - bardzo mi się podoba ale czy zrobię pionowy? Kto wie - kiedyś nie chciałam słyszeć o antracytowych oknach:no::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wiem czy będę... ogólnie plan jest taki by za rok już mieszkać (jakoś latem) ale w niewykończonym domu, na niektórych tymczasowych meblach - więc może być różnie z wykończeniem na tip top :(

 

hehe forum działa cuda, co nie :) antracyt górą!! :)

 

U nas też pewnie tak będzie. Coraz poważniej myślę też o przerwie "technologicznej", czy jak jej tam. SSO ma być zrobiony do końca grudnia, okna pewnie będą w połowie stycznia (wstawimy albo od razu albo może w lutym, zależy od temperatury). Pomyślałam, żeby elektryk wszedł w lutym, w marcu tynki. W międzyczasie rury od reku i odkurzacza. CZyli wychodzi na to, że będzie 1-2 miesiące przestoju. Nie wiem, jak to jest z wykończeniówką ale chciałabym się wprowadzić do świąt Bożego Narodzenia (tym następnych oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...