Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Drzwi zrobiłabym przesuwne. Harmonijkowe zawsze wyglądają tandetnie, potrafią sie tez blokować.

 

Harmonijkowe też mogą wyglądać bardzo przyzwoicie:

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/fa/99/f3/fa99f3f241073d7b1c8637054c0edaeb.jpg

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/74/5b/92/745b926d5e04b1a93e9f403e1894858c.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/ac/bf/08acbfc81aa80544e67d7e135fc15e31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesli wytniesz Smykowi taki kawał z pokoju i postawisz szafę jak proponuje Asia, to zaslonisz okno. Zrobi sie tam mały zakamar.

Pokoj będzie powycinany jak labirynt przez porozstawiane meble.

 

Szafa nie byłaby aż tak głęboka jak na moim rysunku, więc i "zakamar" tak by nie wyglądał...

 

Chloe, a widzę, że oryginalnie masz już wytyczone miejsce na pralkę w łazience. Może pralkę zostawić tam gdzie jest, a w tym pomieszczeniu tylko ustawić suszarki. Takie wygodne i poręczne. Więcej miejsca do powieszenia prania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, a widzę, że oryginalnie masz już wytyczone miejsce na pralkę w łazience. Może pralkę zostawić tam gdzie jest, a w tym pomieszczeniu tylko ustawić suszarki. Takie wygodne i poręczne. Więcej miejsca do powieszenia prania...

 

No właśnie o tym samym pomyślałam.

Czytasz mi w myślach ? Telepatia ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a co powiesz na to:

chloe-pralnia3.jpg

wiem że troszkę zawijas wyszedł w gościnnym ale już tłumaczę... to nie jest pokój codzienny więc uważam, że to nie przeszkadza, poza tym czasem ludzie mają w pokojach jakieś filary bo coś tam zabudowane :D na pokój młodego weszłabym tylko tyle by schować pralkę i suszarkę we wnęce, a we wnęce w gościnnym ustawiłabym szafkę na proszki, bo gdzieś musisz trzymać :) no i z tej szafki opuszczaną deskę do prasowania (ciemny róż)... sznurki do suszenia podwiesić pod sufitem

 

no i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wytniesz Smykowi taki kawał z pokoju i postawisz szafę jak proponuje Asia, to zaslonisz okno. Zrobi sie tam mały zakamar.

Pokoj będzie powycinany jak labirynt przez porozstawiane meble.

Uważam, ze nie powinnaś powiększać pralni aż tak bardzo. Wystarczy tyle żeby pralka i suszarka sie zmieścily obok siebie.

Ja bym pomyślała raczej o podniesieniu sufitu w pralni max do góry nawet po sam dach. Do tego dobra wentylacja, najlepiej wymuszona. Drzwi zrobiłabym przesuwne. Harmonijkowe zawsze wyglądają tandetnie, potrafią sie tez blokować.

 

Pesteczko, tak jak napisała Asia, ta szafa nie byłaby aż taka duża ale wiem, o co chodzi - już w kuchni miałam ten problem, że wysoka zabudowa zasłoniłaby światło, nauczyłam się na próbach w sweet homie;)

 

Będziemy mieli wentylację mechaniczną,myślałam też o świetliku w garderobie, przy okazji mogłabym zrobić i w pralni.A tak w ogóle, to nie wiem, czy zauważyłyście ale w tym pomieszczeniu mam wyłaz na dach:bash:

 

Harmonijkowe też mogą wyglądać bardzo przyzwoicie:

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/fa/99/f3/fa99f3f241073d7b1c8637054c0edaeb.jpg

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/74/5b/92/745b926d5e04b1a93e9f403e1894858c.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/ac/bf/08acbfc81aa80544e67d7e135fc15e31.jpg

 

To fakt- nie wiem też, czy uda się zrobić przesuwne, bo wolałabym, żeby przesuwały się w środku pralni, a nie na zewnątrz i pewnie zabraknie miejsca, żeby się schowały ale z drugiej strony najważniejsze jest, żeby mieć co zamykać - to jest być albo nie być dla pralni - mogę się poświęcić;)

A te harmonijkowe też są całkiem całkiem - mogłabym jedne z nich przygarnąć.

 

Szafa nie byłaby aż tak głęboka jak na moim rysunku, więc i "zakamar" tak by nie wyglądał...

 

Chloe, a widzę, że oryginalnie masz już wytyczone miejsce na pralkę w łazience. Może pralkę zostawić tam gdzie jest, a w tym pomieszczeniu tylko ustawić suszarki. Takie wygodne i poręczne. Więcej miejsca do powieszenia prania...

 

Tu mnie masz - wciąż o tym myślę - faktycznie w łazience było wygospodarowane miejsce dla pralki, bo nie było w planach suszarni - waham się - wolałabym nie mieć tej pralki w łazience, a jeśli już, to będzie musiała być w szafie, bo jej nie zniesę:p

 

Chloe, możesz pokazać rzut całego piętra ?

 

Już szukam:

(usunęłam, nie było nic widać)

 

no a co powiesz na to:

[ATTACH=CONFIG]223402[/ATTACH]

wiem że troszkę zawijas wyszedł w gościnnym ale już tłumaczę... to nie jest pokój codzienny więc uważam, że to nie przeszkadza, poza tym czasem ludzie mają w pokojach jakieś filary bo coś tam zabudowane :D na pokój młodego weszłabym tylko tyle by schować pralkę i suszarkę we wnęce, a we wnęce w gościnnym ustawiłabym szafkę na proszki, bo gdzieś musisz trzymać :) no i z tej szafki opuszczaną deskę do prasowania (ciemny róż)... sznurki do suszenia podwiesić pod sufitem

 

no i jak??

 

No więc tak - na pewno sznurki - będą idealne, bo zmieści się na nich sporo prania - pralka i suszarka po prawej - podoba mi się - zaraz usiądę i sobie rozrysuję tę opcję:) Co do miejsca na proszki itp. to trochę mi go brakuje ale w sumie dużo nie potrzeba - ostatecznie gdzieś się upchnie, choć fajnie by było, żeby znalazło się dla nich miejsce. Deska do prasowania dla mnie mało istotna, bo tego nienawidzę i prasuję od wielkiego dzwonu - wystarczy, że znajdzie się dla niej 10 cm - żeby ją gdzieś wsunąć złożoną - na wszelki wypadek.

A takie ułożenie w sypialni gościnnej też jest w porządku - to moja opcja druga - z tym że musiałabym wtedy odrobinę powiększyć ten pokój (nie ma jeszcze ścian działowych, więc to raczej nie problem - piszę RACZEJ, bo mam przecież galimatias z sufitami, różnymi wysokościami i nie wiem, czy czasem gdzieś tam nie czają się heby, które ma zasłonić ta właśnie ściana)

Aaa.. Układ funkcjonalny łazienek jest nieaktualny.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem, że pralka i suszarka nie wejdą tak, jak narysowałaś, Karolina, bo w świetle muru wychodzi tam 120 cm, a jak dojdą tynki, to będzie jeszcze mniej:( Jest jakiś cień szansy, że murarze kopną się na korzyść pralni ale do tej pory byli bardzo dokładni w pomiarach (z wyjątkiem jednego okna). Ewentualnie może stać suszarka na pralce.

 

Na bazie tego, co napisałyście zrobiłam takie coś - mam nadzieję, że widać:

 

http://img43.imageshack.us/img43/9753/9hjp.png

 

Jeśli ten winkiel po prawej stronie w pokoju tylko częściowo zabrałaby pralnia (czyli jakieś 30-35cm), to zostałoby miejsce na szafę.I teraz tak - przesuwać drzwi do pokoju w lewo, czy nie?

 

Gdyby potraktować powstały winkiel jako atut pomieszczenia, można by zrobić łóżko na skrzyni (z miejscem na zabawki) i nawet kawałek je obudować (taki stelaż dookoła zagłówka albo zamiast niego). Nie wiem, czy piszę z sensem? Postaram się znaleźć jakąś inspirację ale nie natknęłam się jeszcze na to, co mi chodzi po głowie.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do domciu, ale skonana jestem. Mama ma 88, ale ja wymiękam przy niej :(

Pewnie zajrzę do kompa, to najskrobię co mi chodzi po glowie

Odpocznij sobie:)

 

Rzuty:[ATTACH=CONFIG]223529[/ATTACH]

Lepszej jakości nie uzyskam, bo nie mam opcji edycji pdf-u, a jest ze wszelkimi danymi osobowymi, takżelepiej, żeby się po sieci nie pałętał

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari - tak, dół. Niestety indywidualny i za bardzo nie bazowaliśmy na jakimś konkretnym. Po prostu rysowałam, jak mi pasuje względem stron świata, a jak wszedł dół, komponowaliśmy do tego górę. Jeszcze może siostra mi coś przerobi w autocadzie ale nie wiem, kiedy to będzie, bo właśnie wyjeżdża. Dól jest chyba najbardziej podobny do "Z Fasonem" Projektów z Wizją ale szczerze mówiąc też średnio się do niego ma. A góra to już podobna zupełnie do niczego..

http://http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-fasonem-1

--

Edit.

O, jeszcze w kawałkach mogę powklejać, choć też mogę dzisiaj nie zdążyć.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS, chciałam sobie ściągnąć te rzuty co by popatrzeć, nałożyć jeden na drugi i coś mądrego powiedzieć, i klops :( Parter po powiększeniu, żeby coś było z napisów czytelne, nieostry, a dół znaczek pocztowy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak :wave:

Puzzle poproszę...PUZZLE !

 

No ni czorta nie widzę, co jest gdzie, jakie metraże i gdzie ścianki oraz piony :(

A tak chciałam sie inteligentnie wypowiedzieć :lol2::lol2::lol2:

 

Próba pierwsza:

 

 

Jeszcze wkleję z image:

Parter -lewa górna część (salon, kuchnia, przy niej spiżarnia, to drugie małe do mini łazieneczka; przy schodach garderoba)

..

 

Lepiej widać tak, wklejam dalej:

Parter -prawy dolny róg

..

 

Prawej strony nie ma co wklejać - tam jest garaż

 

Widać?

 

Sam salon:

..

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...