Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Witaj Chloe :bye: „upolowałam” Cię u Amglad i wessało mnie.

 

 

ha i mam ja zasługi ku potomności - za mną przyszła Pesteczka, a lepszego doradcy miec nie mogłaś:)

Tym bardziej się cieszę:wiggle:

 

lukasz69karolina Witaj:-)

Nie wiem, jak to wyjdzie ze słupkiem, mam tylko nadzieję, że będzie dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Umowa na prąd podpisana:D

Przyłącze wody sprawdzone, jutro możemy podpisywać umowę

Czekam na dwe wyceny od panów gazowników - jeden podał kwotę 4 tys. za doprowadzenie 70 m rury (w tym geodeta) plus 1500 za rozprowadzenie rur wewn. budynku (czyli w naszym przypadku tylko do kotłowni). Do tego dochodzi opłata do gazowni i robi się ładna sumka. No nic, tego nie unikniemy - kwestia tego, kto nam poprowadzi ten gaz..

 

Po rozmowie z projektantką jestem trochę skołowana:confused: Nadal nie wiem, jaki będzie styl wnętrza, właściwie najlepiej wiem, czego nie chcę. Nie chcę postarzanych mebli, decoupage'u, tradycyjnej kuchni ani tradycyjnych łazienek. Tak więc kuchnia będzie w stylu niewiadomym, zmierzającym w stronę nowoczesności. Łazienki nowoczesne z odrobiną glamour ale tylko w dodatkach - jeśli nam się znudzi, łatwo będzie można zmienić styl. Salon będzie eklektyczny - chyba. Coraz bardziej skłaniam się ku kominkowi z portalem - nie marmurowym. Może z piaskowca?

Czy możecie podpowiedzieć, z czego jeszcze można zrobić fajną obudowę? Nie lubię marmuru. Może trawertyn? Jak się uda, wieczorem przetrząsnę wątek kominkowy. Ciekawe, czy taki portal z piaskowca albo trawertynu to droga zabawa?

Szukałam fajnych inspiracji, nie przeładowanych.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, a na jaką wielkość wkładu kominkowego zdecydowaliście się? Jaki masz komin? Zacznij od tego i od funkcji, którą ma kominek spełniać – czy ma tylko cieszyć oko, czy też również grzać. Poza tym jeśli miałby grzać, to jaką powierzchnię - czy tylko salon, czy może też resztę domu. W jaki sposób grzać – czy ma to być wkład powietrzny, czy ma to być tzw. ciepły kominek, czy też z DGP. Bardzo ważne jest miejsce, gdzie będzie się znajdował i ile przestrzeni masz do dyspozycji. Podobnych pytań mogę Ci zadać znacznie więcej.

 

Nie zaczynaj od szukania obudowy, bo potem będzie masa problemów. Zanim projektantka coś ci zaproponuje, zrób dobry wywiad w możliwościach wkładów i warunkach, które trzeba spełnić, by wszystko pasowało. Materiały, których powinno się użyć budując obudowę też są „nie od macochy”. Vide Julianna i jej kominek. Na forum kominkowym znajdziesz jeszcze co najmniej kilka osób, które wpadły z kominkami po same uszy, bo zaufały „fachowcowi” albo zaczęły przygodę z kominkiem od niewłaściwej strony.

 

Jeśli podobają Ci się portale polecam jako inspiracje http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces Tu kamienne portale są wzorowane na przepięknym rzemiośle np. z XVII wieku.

17thcentury-french-A-th.jpg To pierwszy z brzegu przykład jest z francuskiego wapienia, czyli taki nie do końca marmur

 

 

Jeśli chodzi o trawertyn, to jest to specyficzny kamień, ponieważ jest „dziurawy” (mam go w łazience i sama te dziury wypełniałam specjalnym materiałem). Dlatego nie każdą formę portalu można z niego zrobić.

1361260259-the-medina.jpg Ten jest z piaskowca i można też wykonać tę formę z trawertynu.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, a na jaką wielkość wkładu kominkowego zdecydowaliście się? Jaki masz komin? Zacznij od tego i od funkcji, którą ma kominek spełniać – czy ma tylko cieszyć oko, czy też również grzać. Poza tym jeśli miałby grzać, to jaką powierzchnię - czy tylko salon, czy może też resztę domu. W jaki sposób grzać – czy ma to być wkład powietrzny, czy ma to być tzw. ciepły kominek, czy też z DGP. Bardzo ważne jest miejsce, gdzie będzie się znajdował i ile przestrzeni masz do dyspozycji. Podobnych pytań mogę Ci zadać znacznie więcej.

Nie zaczynaj od szukania obudowy, bo potem będzie masa problemów. Zanim projektantka coś ci zaproponuje, zrób dobry wywiad w możliwościach wkładów i warunkach, które trzeba spełnić, by wszystko pasowało. Materiały, których powinno się użyć budując obudowę też są „nie od macochy”. Vide Julianna i jej kominek. Na forum kominkowym znajdziesz jeszcze co najmniej kilka osób, które wpadły z kominkami po same uszy, bo zaufały „fachowcowi” albo zaczęły przygodę z kominkiem od niewłaściwej strony.

 

Jeśli podobają Ci się portale polecam jako inspiracje http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces Tu kamienne portale są wzorowane na przepięknym rzemiośle np. z XVII wieku.

[ATTACH=CONFIG]208633[/ATTACH] To pierwszy z brzegu przykład jest z francuskiego wapienia, czyli taki nie do końca marmur

 

 

Jeśli chodzi o trawertyn, to jest to specyficzny kamień, ponieważ jest „dziurawy” (mam go w łazience i sama te dziury wypełniałam specjalnym materiałem). Dlatego nie każdą formę portalu można z niego zrobić.

[ATTACH=CONFIG]208634[/ATTACH] Ten jest z piaskowca i można też wykonać tę formę z trawertynu.

 

Wklejam skrawek rzutu parteru

http://img18.imageshack.us/img18/1464/6i9f.png

W projekcie mam "• system kominowy Schiedel Rondo Plus 18+W, 50 x 36 cm, śr. 18 cm do kominka zamkniętego; montowany jako konstrukcja samonośna, oddzielona od elementów budynku; przewód zwieńczony płytą przykrywającą impregnowaną z wierzchu i stożkiem kominowym na pierścieniu centrującym; wysokość komina ponad dach minimum 1,0 m"

Kominek miał być z płaszczem wodnym ale już wiem, że z tego rezygnujemy. Funkcja raczej ozdobna, dlatego nie skupiałam się na jego paramentach grzewczych. Coś mi wspominał wykonawca, że 18 powinnam zamienić na 20. Będę o tym rozmawiać z kierownikiem.

 

W projekcie akurat tak jest wymyślone, że komin nie biegnie w salonie, tylko w magazynku. Mam nadzieję, że to widać? W związku z tym wydaje mi się, że wielkość kominka będzie można dobrać do wielkości pomieszczenia - nie ograniczają nas ściany, skosy itp. ale ponieważ jestem w tej materii laikiem, chyba faktycznie najpierw migiem zrobię wywiad.

 

Pestko, bardzo dziękuję za cenne rady! I za linka, bardzo się przyda:hug:

 

Problem w tym, że projektantka musi coś zaproponować, a ja muszę zatwierdzić, ponieważ koncepcja ma powstać teraz. Oczywiście będzie można nanosić zmiany ale coś tam niech się już dzieje. Swoją drogą wydawało mi się, że wybór portalu (oczywiście wstępny) to prosta sprawa, a tu pomyłka:no:

 

EDIT: Piękne te obudowy!!! Pestko, jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podobają te portale. Dobry kamieniarz zrobi każdy wzór jeśli otrzyma zdjęcie. Portal do kominka, o ile pamiętam robiła na zamówienie Admete. Ma więc jakieś doświadczenie i też możesz podpytać.

 

To co tutaj napisałaś o parametrach i planik wklej do wątku kominkowego http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w/page286

Ja bym zdunów forumowych poprosiła o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Podpytaj też na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Raczej dobrze pamiętam, że nie może być to bliżej sufitu niż 11 cm. To ma znaczenie dla zabudowy wkładu.

Eniu, Forest-Natura, Daniel SIS, Margot albo Bohusz na pewno odpowiedzą jeśli zaznaczysz, że pilne. Ostatnio wątek ciut śpi, bo zduni pracują, ale odpowiadają chociaż rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podobają te portale. Dobry kamieniarz zrobi każdy wzór jeśli otrzyma zdjęcie. Portal do kominka, o ile pamiętam robiła na zamówienie Admete. Ma więc jakieś doświadczenie i też możesz podpytać.

 

To co tutaj napisałaś o parametrach i planik wklej do wątku kominkowego http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w/page286

Ja bym zdunów forumowych poprosiła o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Podpytaj też na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Raczej dobrze pamiętam, że nie może być to bliżej sufitu niż 11 cm. To ma znaczenie dla zabudowy wkładu.

Eniu, Forest-Natura, Daniel SIS, Margot albo Bohusz na pewno odpowiedzą jeśli zaznaczysz, że pilne. Ostatnio wątek ciut śpi, bo zduni pracują, ale odpowiadają chociaż rzadziej.

Serdeczne dzięki, skopiuję i podpytam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dziennik budowy, pozwolenie też już prawomocne:cool:

Jest i woda na działce :wave:

Pozostaje omówić szczegóły, dlatego jutro na tapecie wykonawca.

Muszę też zadzwonić do firmy okiennej nr 3, bo nadal nie mam wyceny:mad:

 

Trzeba zmienić kilka rzeczy w projekcie (może nie tyle w projekcie, co w wykonaniu). Sama oczywiście na to nie wpadłam - po rozmowach z firmą od ogrzewania i innymi fachowcami wpisuję, co następuje:

~przy wylewkach chcemy zamienić **

anhydrytowa KNAUF FE 50, gr. 8 cm na zwykłą, cementową

analogicznie w każdym miejscu

 

~Konstruktorka właśnie usuwa nam z narożników okiennych wszystkie

ceowniki, będzie wzmacniała, co trzeba. Najwięcej pracy będzie przy

oknie w salonie - mam nadzieję, że uda się to - powstaje aktualnie

jakaś konstrukcja wzmocnieniowa. Jest szansa, że słupka nie będzie

wcale.

~ Nie wiem, co z kominem, napisałam do kierbuda, jak to widzi.

 

~ Schody będą drewniane na konstrukcji stalowej - wszystko już uzgodnione

z potencjalnym wykonawcą - mamy zadzwonić, jak będą ściany, koniecznie

przed tynkami

 

~ Rzuciłam też hasło - rów/odwodnienie -podjazd mamy długi, sporo kostki będzie przed garażem - obawiam się, że możemy mieć jezioro, więc lepiej pomyśleć o tym zawczasu. Kanalizacji deszczowej na ulicy nie ma, będzie pewnie za kilka lat, a ja nie chcę płynąć do domu łodzią:no:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zapomnieć - kominki forma oszczędna, bardziej nowoczesna. Ponieważ wciąż biję się z myślami, jaki ostatecznie ten kominek będzie, załączam- tutaj nie zginą. Czas zweryfikuje, co możemy mieć.

 

http://img856.imageshack.us/img856/7364/ibuv.jpg

http://img837.imageshack.us/img837/7127/tvuw.png

http://img546.imageshack.us/img546/2695/bz28.png

 

(Houzz)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiliśmy dzisiaj w nadzorze zamiar rozpoczęcia robót - termin 9.09, choć raczej umowny

Kierownik przejął obowiązki

Zgłoszenie poszło również do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ponieważ działka znajduje się częściowo na skraju strefy archeo (WII) Nie mamy na działce stanowiska archeologicznego. Mimo że to szczere pole, na którym rosną, a raczej rosły maliny, obowiązek jest:p

Co mi tam zawsze ciśnienie podniosą:mad:

Dzwonię, że wybieram się do nich z pismem o planowanym rozpoczęciu prac, a oni mi na to, że mam wystąpić najpierw o wytyczne i trwa to miesiąc:(( Przecież ja już mam te wytyczne (a w nich jak byk napisane - zaopiniowane pozytywnie, zgłoszenie nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem prac). Załączyłam na wszelki wypadek, razem z Wypisem i Wyrysem z Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz zagospodarowanie działki. Zapomniałam niestety większej mapy, jutro doniosę:(

Niech już wykopią tą dziurę – będę spokojniejsza.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą - przewidywany termin postawienia SSO koniec grudnia 2013.

O ile konserwator się nie odezwie, ruszamy 10.09.2013 Po zrobieniu wykopów jeszcze chwilę poczekamy z zalewaniem, jakby ktoś od zabytków jednak się zreflektował.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, SUPER. I miejsce piękne.

A archeo się tak nie przejmuj. Mają określony czas na odpowiedź, a potem to już sobie mogą popatrzeć tylko. Ja z wykształcenia archeolożka :wiggle:

Dziękuję, uwielbiam to miejsce :)

Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz:-)

--

Harmonogram zadań na najbliższe dni:

ogarnąć sprawę klimy - multi-split jak mniemam (jedna jednostka plus 3 urządzenia); kotła kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania (dobrze współpracującego z podłogówką)

zagadnienie- rekuperacja---> na szczęście coraz mniejsza niewiadoma;)

odkurzacz centralny

spotkać się z firmą od ogrzewania, klimy, reku itd i przeanalizować propozycje

 

Harmonogram na najbliższy miesiąc:

  • wybrać dachówkę
  • rozejrzeć się za kominkiem a następnie dobrać go do możliwości komina
  • dowiedzieć się, co z drenażem działki
  • ustalić układ funkcjonalny kuchni i łazienek na górze---> projektantka
  • nie zwariować

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...