Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ się dzieje u Ciebie :wiggle: :wiggle: :wiggle: Gratki :wave:

 

Dzięki, sama już nie wiem, czy się w tym wszystkim łapię;)

 

NO więc tak - pan od gazu zaparł się i zrobi nam kanalizę w tej samej cenie, co pan ze ZWiKu:wave: 1300 w kieszeni, więc się cieszę:)

Wybraliśmy pana od tynków.

Jutro oględziny drogi oraz ustalenia co do drenażu na tejże;)

I projektantka też jutro.

 

Siadam do pracy, bo za dwie godziny muszę skończyć projekt, a jeszcze nie zaczęłam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podjechałam na budowę- zachodzę, a tam murują się ściany działowe:jawdrop: Wszystko fajnie, tylko miały się zacząć murować za dwa tygodnie, więc nie przyniosłam ze sobą zmian do projektu. Być może gdzieś się pomyliłam o kilka cm, zaraz to ustalę ale mam wnękę w kuchni i powiększoną łazienkę:yes:

 

Pomieszczenia przed zmianami:

http://img27.imageshack.us/img27/9207/ztob.png

 

i po:

http://img607.imageshack.us/img607/4536/qqfn.png

 

Dziękuję za pomoc - bez Was nie umiałabym dzisiaj podjąć decyzji, a tak byłam przygotowana:)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ czas niebezpiecznie się kurczy, dumam nad pralnią. Kontynuując wątek sprzed kilku stronic najbardziej widzi mi się wersja taka:

 

http://img855.imageshack.us/img855/3906/948o.png

 

http://img27.imageshack.us/img27/38/15pc.png

 

Do szczęścia brakuje mi z pół metra , wtedy mogłabym wstawić szafkę na kosz pod blatem ale ostatecznie łazienki są tylko o krok, każda będzie miała swój kosz ma brudną bieliznę, więc dam radę. Zastanawiam się, czy zmieści mi się szafka wisząca. Pod nią chciałam dać sznurki ale nie wiem, czy te 80 cm pomiędzy wystarczy? Ostatecznie mogą zostać same sznurki podciągane do sufitu, a półka na jakieś płyny może być na wąskiej ściance po lewej stronie od drzwi. Ewentualnie można by zrobić jedną szafkę wiszącą i sznurki. Co sądzicie?

Zrobiłam też opcję suszarki nad pralką ale wtedy mam za mało blatu do składania rzeczy.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem. Przepraszam, że dopiero teraz... Z tą pralnią to nie di końca kumam na czym polega dylemat :eek: osobiście mam pralnię w kilkunastometrowym pokoju. Mam tam 3 stojące suszarki i nie wpadłabym na potrzebę blatu do składania. Skoro kosze na pranie możesz umieścić w łazience (co z reszta wydaje mi się wygodniejsze - raz na tydzień przenieść do pralni kosz z praniem, niż po każdym myciu latanie z posegregowanym praniem, co czyste w prawej raczce, co brudne - w lewej ;) :bash:)

 

Ja składam pranie na suszarce od razu je ściągam :)

 

Tobie doradzilabym bardziej znalezienie miejsca na pranie po wyschnięciu, a przed prasowaniem... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo może trochę bardziej zakumalam ;) bardziej mi się podoba wersja z suszarką odchylaną od ściany. Względnie taka harmonijka jak w blokach za oknem się kiedyś wieszalo. Sznurki pod sufit wydają mi się strasznie nieporęczne. :bash: Ale...! Z drugiej strony z tymi sznurkami przyoszczedzisz sporo przestrzeni na dole a i prania więcej zmieścisz. Bo na tych przyściennych suszarkach kompletom pościeli na przykład może być ciasnawo chyba, co?

 

Na czym Ci bardziej zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo może trochę bardziej zakumalam ;) bardziej mi się podoba wersja z suszarką odchylaną od ściany. Względnie taka harmonijka jak w blokach za oknem się kiedyś wieszalo. Sznurki pod sufit wydają mi się strasznie nieporęczne. :bash: Ale...! Z drugiej strony z tymi sznurkami przyoszczedzisz sporo przestrzeni na dole a i prania więcej zmieścisz. Bo na tych przyściennych suszarkach kompletom pościeli na przykład może być ciasnawo chyba, co?

 

Na czym Ci bardziej zależy?

 

Zależy mi przede wszystkim, żeby jak najmniej musieć wieszać i prasować. Przyznaję bez bicia, że prawie nigdy nie prasuję, nienawidzę tego i albo wieszam ubrania tak, żeby nie trzeba było prasować albo oddaję do prasowania. Na szczęście rzadko chodzimy w koszulach;)

 

Ta harmonijka to też jest myśl - zajęłaby mało miejsca:yes:

 

Chodzi mi o to, czy upierać się przy szafce nad blatem, czy nie robić histerii i dać same sznurki?

 

Aaa... pościeli nie zamierzam tam wieszać - wysuszy się w bębnie, co najwyżej sweterek z lamy:p

 

Cały czas zastanawiam się, czy nie jestem szalona, że robię taką mini pralnię:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, żelazko to wróg :p Też mało co prasuję. Najczęściej podprasowuję ociupinkę mojemu jakąś koszulę, która się zagniotła.

 

Chloe, przenyśl ile masz płynów i proszków do prania i daj sobie spokój z tymi szafkami. Ja mam wprawdzie sporą pralnię, ale na środki do prania wystarcza mi tyle miejsca co 1/4 powierzchni blatu małej pralki. Sznurki z poziomymi poprzeczkami spuszczane z sufitu do suszenia tego co musi samo wyschnąć na wieszakach są dobre. Reszta jak mówi Asia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, żelazko to wróg :p Też mało co prasuję. Najczęściej podprasowuję ociupinkę mojemu jakąś koszulę, która się zagniotła.

 

Chloe, przenyśl ile masz płynów i proszków do prania i daj sobie spokój z tymi szafkami. Ja mam wprawdzie sporą pralnię, ale na środki do prania wystarcza mi tyle miejsca co 1/4 powierzchni blatu małej pralki. Sznurki z poziomymi poprzeczkami spuszczane z sufitu do suszenia tego co musi samo wyschnąć na wieszakach są dobre. Reszta jak mówi Asia.

 

Czyli nie jestem sama;) Dziękuję za info o szafce - ona właśnie najbardziej mieszała w koncepcji.

 

No to w moim rozrachunku wszystko się zgadza. Mini pralnia, mini prasowalnia :p

Co postanowiłaś?

 

Asia, Twoje podsumowanie wpisów uświadomiło mi, że decyzja została już podjęta:rotfl:

 

Dzięki bardzo -czyli tak - pralka obok suszarki, nad tym sznurki. I koniec - chyba że w "praniu" okaże się, że miejsca jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będzie ekspres i wszystkie duperele, które można schować - kawa, herbata, ręcznik papierowy itd.

Szafka będzie niewidoczna dla oka - zlicowana ze ścianą.

no faktycznie - tak ustalałyśmy :) będzie extra... pamiętam mój profesjonalny rysunek kieszonki na ręcznik papierowy :lol2:

 

a pralnia - no cóż... wg mnie za mała :-P no ale jak suszarka bębnowa będzie to faktycznie powinno dać radę... ostatecznie będziesz w gościnnym (gdy wolny) rozstawiała suszarki z większogabarytowym praniem :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie - tak ustalałyśmy :) będzie extra... pamiętam mój profesjonalny rysunek kieszonki na ręcznik papierowy :lol2:

 

a pralnia - no cóż... wg mnie za mała :-P no ale jak suszarka bębnowa będzie to faktycznie powinno dać radę... ostatecznie będziesz w gościnnym (gdy wolny) rozstawiała suszarki z większogabarytowym praniem :D hehe

 

Dokładnie - uchwyt na papier został zauważony i doceniony:)

Mała ta pralnia ale cóż - taka już się ostanie. Za to sznurków zamierzam używać jak najmniej - co tylko się da, pójdzie do suszary. Przyjaciółka mówi, ze to jest najlepszy sprzęt domowy - wrzuca tam niemal wszystko i wyciąga pachnące oraz nadające się do założenia bez prasowania:wave:

ojtam ,ojtam dobrze ze jest kat na pralke i suszarke i ze nie musi stac w lazience ,a z praniem to latem na tarasik a zima i tak sie najwiecej suszy w bebnowej bo tak to gnije a nie schnie przynajmniej u mnie

Tak jest - latem wyskoczę z gatkami na ogródek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...