Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Ja bym dostosowała oświetlenie do stołu stojącego na codzień. Tych wieloosobowych imprezek nie ma znowu aż tak wiele, a wtedy w pozostała 355 dni w roku patrzeć na taką asymetrię tylko po to, żeby w pozostałych 10 gości nie raziła :no:

 

Ja mam dokładnie układ 1 i 2 z tym, że jeden punkt świetlny. Mieszkam już rok. Imprezy z zpompą wymagającą stołu jeszcze nie było :lol2: Będzie w tym roku wigilia - jak dobrze pójdzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrezygnowałam z multicytatu, bo zająłby całą stronę:lol2:

Karolina, o niczym innym dzisiaj nie myślę, jak właśnie o oświetleniu nad tym stołem - musimy mieć jakieś wspólne synapsy, bo to już nie pierwszy raz:p

Właśnie Asiu, trzeba jakoś tak pokombinować, żeby lampy w ten stół trafiły. Myślałam o 2 szt lub o jednej takim "rozciągniętym jamniku". Problem w tym, że nie do końca wiem, gdzie ten stół stanie - może na przykłąd będzie bazdziej z lewej strony, żeby nie było go widać jako najważniejszą rzecz od wejścia? Najważniejsze ma być okno.

 

Zaciągnęłam M. do kompa, zmusiłam do obejrzenia inspiracji (biedak się nasiedział:lol2:) i takie coś mu się podoba:

 

http://img440.imageshack.us/img440/985/spge.jpg

 

.. w kwestii doświetlenia. Jesteśmy zgodni, więc nie ma co dumać, tylko trzeba ustalić, gdzie te punkty będą.

Co do tych kul Asia, strasznie jestem w nich zakochana - nie wiem, czy znajdę coś na swoją kieszeń ale te nad stół "drops" najlepiej zobrazuje ulubione tutaj powiedzonko - MUST HAVE;)

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że skoro będziemy mieć podwieszane sufity, to będzie łatwiej przesunąć kabelek niż gdybyśmy chcieli to zrobić w zwykłym suficie. Nie będzie kucia, zrobi się dziurkę, przeciągnie, zalepi i git. Jest to pierwsza zaleta podwieszanego sufitu, jaką udało mi się dostrzec, bo generalnie ich nie lubię.

 

Siedzę od rana i "projektuję" instalację. Tu gniazdko, tam gniazdko.. wszystko po to, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie przed spotkaniami z elektrykami, bo od jutra trwa CASTING;)

--

Coraz bardziej widzą mi się takie rozwiązania - chyba zastosuję w innych pokojach:

http://img833.imageshack.us/img833/3605/7xy8.jpg

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem, że najlepiej dostosować do codziennego życia - ale np my mamy dość liczną familię i wystarczą rodzice i rodzeństwo (z połówkami) i robi nam się ponad 15 osób :o

ja też lubię halogeny, plafony - ogólnie lubię wysoko pod sufitem oświetlenie, by mi nie latało koło głowy jak chodzę :) albo jak dzieciaka podnoszę to muszę uważać by nie walnął głową w żyrandol... oł noł noł noł :no:

 

chloe wersja 1 z pośrodku pokoju jeszcze dwoma ( czyli dwa rzędy po 3 sztuki - no wiesz symetria :-P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrzcie na coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]226930[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]226931[/ATTACH]

Drugie foto z większą ilością halogenów - nie wiem, ile ich potrzeba, żeby doświetlić salon

 

Chloe, a po co Ci doświetlać tą linię wzdłuż okien? Wg mnie do wersji pierwszej powinnaś dorzucić jeszcze linię taką jak masz pod oknami tylko po drugiej stronie. Jasno mówię?Inaczej do wersji 2. dodałabym halogeny przeciwległe do tych spod linii okien :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki Aniu - właśnie o coś takiego mi chodziło.

 

Spójrzcie proszę na wersję 4 - pojechałam na budowę i z tego, co widzę, drugi rząd wylądowałby przy kominku - jeśli ten będzie zabudowany do góry, to nie będzie to ładnie wyglądało.

Zrobiłam takie "coś"

http://img209.imageshack.us/img209/8231/hadw.png

 

Powinnam zrobić jeszcze jeden rząd? Nie za dużo tej dobroci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam powiedzieć że zaglądam tu codziennie ale ja jestem tak mało przestrzenna że w takich rysunkach co gdzie i jak ni pomogę :(

 

Zaglądaj jak najczęściej - przy wykończeniówce to ja będę do Ciebie wpadać, bo czuję, że nikt mi takich cudeniek nie zrobi, jak Ty:)

 

--

Nie do wiary ale nadal dumam nad salonem:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa od utwardzenia drogi wybrana - mają zacząć w pierwszym tygodniu grudnia. Cieszę się bardzo, bo nie ma już jak do nas dojechać:bash:

 

Jestem po spotkaniu w elektrykiem nr 1. Jutro nr 2 i trzeba podjąć decyzję. Czas nagli, ponieważ trzeba przeciągnąć przyłącze do środka budynku, a to musi być zrobione przed utwardzeniem drogi.

 

Jutro zaczynają się prace nad więźbą.

 

Jedyne, co dzisiaj nie wypaliło, to pan od gazu i kanalizy - miał wczoraj dokończyć prace, a do teraz się na budowie nie pojawił:-x Ponoć zaraz będzie. Ciekawe... Jutro będę miała okazję zobaczyć, czy wywiązał się z przyrzeczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akcja WIĘŹBA - były zawirowania, bo człowiek od konstrukcji stalowej zabrał panom od reszty więźby kilka kartek i zrobił się problem. Ostatecznie dowiozłam swoją konstrukcję, a wszelkie niewiadome wyjaśniają się już na linii więźba - konstruktor.

 

Elektryk nr 2 również dostał pozytywną decyzję. Poczekam na wycenę i trzeba będzie coś zdecydować.

 

Zamówiłam w końcu świetliki tunelowe!

 

Umówiłam się na pomiar z firmą, która wykona nam schody.

 

Jutro kolejny pracowity dzień.

 

Aaaa - pan od gazu w końcu po sobie posprzątał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie tu ostatnio ale zaczynają mi się rodzić pomysły na poszczególne pomieszczenia! Bardzo się cieszę - długo nie miałam weny i bardzo czekałam na moment, kiedy coś ruszy. I ruszyło. Zaczynam myśleć o sypialni i gabinecie. Po tym, jak Pesteczka podała linki do lamp inspirowanych, coś zaczęło mi się klarować. I nie bez zasług pozostaje Asiazett, której mięta wbiła mi się do głowy do tego stopnia, że w myślach pomalowałam już ściany gabinetu:p

 

Dziewczyny, polecacie jakąś stronę z niedrogimi oprawami halogenowymi (pojedyncze, podwójne, poczwórne), a najlepiej jeszcze z oświetleniem LED? Co nie spojrzę, to drożyzna..

 

I załapałam doła, bo ledwie ogarniam kilka Waszych wątków i wyleciałam zupełnie z tematu w Vip clubie:bash: Czy człowiek budujący ma kiedyś wolny czas? No ma, czy nie?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,

moja droga masz dzieci?

Trochę Cie podglądam wiec pora się przywitać.:wiggle:

Witaj,rozgość się:wiggle:

Mam synka dwuletniego;) Synka, pracę, dom na głowie, proza życia;)

 

Dzięki Aniu, zajrzę tam (jeśli jeszcze mnie tam nie było). Co do wnętrz, nie mam żadnych nowych wizualek i nie będę mieć, jeśli sama sobie nie zrobię, bo nie oddam mojej ukochanej chatki jakiejś obcej osobie do upiększania:P Postanowione już - tą przyjemnością nie będę się dzielić, nawet choćbym miała ducha wyzionąć - jesteście tylko WY i ja:lol2:

 

Współpraca zakończysię na etapie wizualizacji kuchni, choć trwa to tak długo, że sama już coś mam w głowie. Doszłam do wniosku, że projektant za bardzo mi nie pomaga, bo tylko jedno pomieszczenie wygląda odrobinę inaczej, niż sama narysowałam. ALE dobrze się stało, bo to rozwiązanie lepsze od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana jestem chora - chora na TO:

http://img855.imageshack.us/img855/1048/97bp.jpg

zobaczyłam na WE i teraz nie mogę o niej zapomnieć:cry:

I MUSZĘ ją mieć. I nie pytajcie, co z nią zrobię, bo jeszcze nie wiem:no: Szukam w sieci ale przeważnie są potrójne albo w złocie, a mi potrzebny jest chrom:bash: Czy ktoś mnie ocali?:rolleyes:

 

Jednak ciągnie mnie do klasyki, ciągnie. Co zwycięży?;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...