Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

hmmmmm te szklane balustrady wymiatają... boskie!!

 

mi osobiście niebardzo podoba się miejsce łączenia szyb (przy spoczniku)... w momencie gdy nie będzie na szkle ppchwytu to nie będzie się tak rzucać w oczy, że to są dwie różne wysokości i się nie schodzą... więc ten pochwyt tu razi wg mnie... dałabym go na ścianie (dla dziecka głównie)... gdy podrośnie zdemontujecie, dziury załatacie, pomalujecie i będzie marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jako właścicielka podobnej balustrady się wypowiem...

 

Poręcz dla dziecka przy ścianie to niezależnie od wyglądu - lepsze rozwiązanie :yes:. Nasze szkło od balustrady jest chyba za cienkie (nie robione przez profesjonalistę, więc tą kwestię ;)) przez co delikatnie chwiejne. To od razu uczyliśmy dzieciaka, że od szkła to z daleka. Jak na balustradę weszła poręcz to szkło jest stabilniejsze, a my mamy wiecznie brudną balustradę, bo te małe (mniejsze od chińskich) rączki są WSZĘDZIE! Już w 5 minut po jej umyciu ;) Tak więc organizując sobie życie łatwiejszym - polecam poręcz zamontować na ścianie, tak jak sugerują poprzedniczki :) dla wygody, bezpieczeństwa, spokoju i czystości :yes: ;)

 

Ale już zupełnie inna kwestia jest taka, że mi się drewniana poręcz na krawędzi szkła podoba baaardzo (dlatego właśnie taką mam ;P). Z tym, że wtedy to już bez tych pionowych wzmocnień jak na inspiracji... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, chwieje sie przede wszystkim przez to, że nie ma pionowych słupków, które napinają szkło.

Tafle sa mniejsze i aż tak nie pracują.

 

Tu się więcej nie wypowiem bo :

- być może tak jak Asia Z masz fun z takiego rozkminiania ;)

- lubisz czesto latac ze scierka ;)

- nie znam sie

 

Owco, opalaj futerko ;) Milego wypoczynku.

Zdradz , gdzie jedziesz ?

 

Sorki za brak polskiej czcionki, ale wziela sie i zesrala.

No jajca !

Mam skandynawski alfabet ! :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, chwieje sie przede wszystkim przez to, że nie ma pionowych słupków, które napinają szkło.

Tafle sa mniejsze i aż tak nie pracują.

 

To się zgadza.

 

Tu się więcej nie wypowiem bo :

- być może tak jak Asia Z masz fun z takiego rozkminiania ;)

 

I to się zdadza. Hehe :rotfl:

 

Wracając do balustrad... pomimo, że powyższe się zgadza, to nie oznacza, że nie można i inaczej. Można montować takie balustrady i bez poręczy i bez palików :yes: Obczaj to w centrach handlowych. Wiąże się to zwyczajnie z grubością zastosowanego szkła, które im grubsze tym droższe. Grubo droższe... I dlatego trzeba się ratować innymi drewnianymi podporami. Bądź względnie komuś się to jeszcze może podobać (tak jak mi nałożona poręcz, a Chloe paliki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak jak tu ?

 

http://www.schody-chudzinski.com/wp-content/uploads/2012/08/balustrady-szklane-007s-new.jpg

 

Porecz dalabym jeszcze bardziej odstajaca, masywniejsza, dzieki czemu szyba bedzie w tle i nie bedzie tak narazona na rece i opieranie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właścicielka podobnej balustrady się wypowiem...

 

Poręcz dla dziecka przy ścianie to niezależnie od wyglądu - lepsze rozwiązanie :yes:. Nasze szkło od balustrady jest chyba za cienkie (nie robione przez profesjonalistę, więc tą kwestię ;)) przez co delikatnie chwiejne. To od razu uczyliśmy dzieciaka, że od szkła to z daleka. Jak na balustradę weszła poręcz to szkło jest stabilniejsze, a my mamy wiecznie brudną balustradę, bo te małe (mniejsze od chińskich) rączki są WSZĘDZIE! Już w 5 minut po jej umyciu ;) Tak więc organizując sobie życie łatwiejszym - polecam poręcz zamontować na ścianie, tak jak sugerują poprzedniczki :) dla wygody, bezpieczeństwa, spokoju i czystości :yes: ;)

 

Ale już zupełnie inna kwestia jest taka, że mi się drewniana poręcz na krawędzi szkła podoba baaardzo (dlatego właśnie taką mam ;P). Z tym, że wtedy to już bez tych pionowych wzmocnień jak na inspiracji... :/

Asia - to mi wystarczy - też właśnie pomyślałam - mniej łap koło szyby, mniej sprzątania:P

 

Tak , nick od pseudonimu :D

I tu wlasnie chcialam wrzucic

Ania, Ty szalona Owco:lol2:

 

Moim zdaniem, chwieje sie przede wszystkim przez to, że nie ma pionowych słupków, które napinają szkło.

Tafle sa mniejsze i aż tak nie pracują.

 

Tu się więcej nie wypowiem bo :

- być może tak jak Asia Z masz fun z takiego rozkminiania ;)

- lubisz czesto latac ze scierka ;)

- nie znam sie

 

Owco, opalaj futerko ;) Milego wypoczynku.

Zdradz , gdzie jedziesz ?

 

Sorki za brak polskiej czcionki, ale wziela sie i zesrala.

No jajca !

Mam skandynawski alfabet ! :jawdrop:

Spoko, Mari, wygląda na to, ze potrafię czytać po skandynawsku;)

 

A gdyby tak jak tu ?

 

http://www.schody-chudzinski.com/wp-content/uploads/2012/08/balustrady-szklane-007s-new.jpg

 

Porecz dalabym jeszcze bardziej odstajaca, masywniejsza, dzieki czemu szyba bedzie w tle i nie bedzie tak narazona na rece i opieranie sie.

 

Jeszcze takie...

 

http://www.perfectschody.com.pl/wp-content/blogs.dir/14/files/schody-dywanowe-merbau/03-schody-dywanowe-merbau-balustrada-tafla-szklana.jpg

 

Tu mnie zrozumieli :D

 

http://budujesz.info/pliki/image/artykuly/wykonczenie-wnetrz/duze/wewnetrzne-schody-szklane272.jpg

 

Mari (Aniu), mnie się bardzo podobają te balustrady - ta druga w ogóle jest w opcji u mnie, z tym że psują mi koncepcję w osobistym domu - chciałabym, żeby w tym miejscu było widać tylko stopnie i mój super-hiper żyrandol, którego nie mam:lol2: Jeszcze się taki nie narodził;)

Postanowione jednak - balustrada przy ścianie i całkiem możliwe, że taka niewidoczna (np. biała). Aaa.. szyba dopiero od 3 stopnia - to będzie hardcore dla dziecia. Pocieszam się, że za rok będzie sprawniejszy i jak mu przyjdą do głupie rzeczy, to chociaż równowagę utrzyma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dobrze....

Juz nic nie mowie :p

 

Propozycja tylko taka luzna....

Ale piękna propozycja - nawet dwie piękne, jeśli mi to osądzać:wiggle:

 

Wiecie, jak to jest, gdy baba się uprze... Zaraz przypomina mi się stale powtarzany u nas tekst "Kobieta nigdy nie wie, czego chce ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu" (Jean-Paul Sartre):lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u kobiet, to jest mniej wiecej tak....

 

http://forum.wiara.pl/download/file.php?id=714

 

 

Ja nie mam czesci mozgu ! :wtf:

:lol2:

 

U mnie jest jeszcze "ośrodek kontroli kierującego" (prosto, w lewo, zwolnij, czemu tedy) - znienawidzony nawet przez właścicielkę tegoż:p

"Daty i rocznice" zostały wyparte i zastąpione chipem w telefonie.. Czyli mam dziury w mózgu??:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałam się...

Jaki ze mnie PROSTY typ :(

 

[ATTACH=CONFIG]229585[/ATTACH]

 

Ale za to jaki szlachetny:yes: I wrażliwy na piękno- zobacz, ile miejsca zajęły żyrandole:D

 

--

Dzisiaj nie jem już prochów, a nadal kręci mi się w głowie - obstawiam przepracowanie - rzuciłam więc dzisiaj pracę - robię bigos i idę do kosmetyczki:cool:

 

Droga dojazdowa dzisiaj nie dała rady i nadal mieszkamy na bagnach:bash: Jutro wjeżdża dachówka i będzie musiała wjechać pieszą siłą roboczą:(Właśnie czekam na info od wykonawcy, czy ma kogoś, kto to zrobi, czy mam sama organizować. Buu..

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...