Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

ja bym chętnie poszła, ale u nas glizdom trzeba by zapewnić opiekę - ale z tym to już różnie bywa...

poza tym mój nie chce zbyt wydawać teraz na przyjemności, by ładować całą kasę w materiały... jak zobaczył że 5stów wydałam na buty zimowe dla lasek to prawie mi na zawał zszedł :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A do nas przychodzą znajomi. Warunek na wejście - przebranie :D Chyba powinnam już się rozglądać za czymś ;)

 

A swoją drogą to sporo nas - domatorów. My nigdy nigdzie nie chodzimy na masowe imprezy. Myślałam, że tylko my ;) No to :hug:

 

Fajny pomysł, będzie wesoło już od pierwszego wejrzenia:)

 

Osobiście nie przepadam za Sylwestrem - imprezkę robimy w 2 dzień świąt, a poszaleć można zawsze - nie konkretnie 31 grudnia;)

 

Pralinka - oby dotrwały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniqa - mam taką wizkę:

 

http://img42.imageshack.us/img42/2941/ipzx.jpg

 

Chciałam, żeby było jasno ale coś mi się trochę odwidziało - albo podłogę zrobię ciemniejszą albo ścianę z kibelkiem i bidetem..

 

---

Druga łazienka będzie grafitowo-biała ze srebrnymi dodatkami, dlatego tą chciałam w brązo-kawo-szarościach (czy ja mówię z sensem?:bash:)

 

A łazienka na dole będzie miała albo grafikę albo panel szklany albo jakieś inne ustrojstwo, bo ma tylko jedną reprezentacyjną ścianę. Tą łazienką najmniej się martwię, mimo że robię ją sama ale wizja jest;)

 

Najgorzej z tą dużą - na wizce nie widać ale po prawej stronie jest jeszcze wnęka, a w niej kabina.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe ja dałabym ciemniejszy ściankę z kibelkiemi np tą z lustrem , ale dziewczyny będa zaraz krzyczec , że robisz z kibelka ołtarzyk :lol2:

Ja w swojej łazience ciemną mam wannę w mozaice oraz kibelek właśie i tyle.

 

:lol2:

Oj tam, oj tam - jeśli będzie mi dana jeszcze jedna ciąża - może będę się przed tym kibelkiem modlić;)

 

Czyli mogłoby tak być:D Najważniejsza i tak będzie wanna - reszta to próba złapania równowagi - żeby nie było mdło.

 

Przeglądam dzisiaj kibelki i bidety. Znalazłam też dosyć tanią wannę do przysypialnianej łazienki - koło modo - cena dobija do 700 zł. Czyli jest dobrze:)

 

Czy wszędzie stosujecie stelaże podtynkowe?Do każdej umywalki? W sumie uzbierałam ich osiem. U mnie muszą być dwa niskie, bo kibelek i bidet będą przy oknie, dodatkowo w łazience na dole też by się przydał niski, bo wtedy będę miała półeczkę nad umywalką. Kwestia do uzgodnienia. Policzyłam, że jedna łazienka (nie wliczając głównej oraz uwzględniając wersję pesymistyczną) to koszt do 20 tys.:bash: A główna to już harakiri:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to patrzcie:

bidet 1200 (bo liczę ze stelażem, a ten już 700, bo niski,czyli nietypowy)

wc kompakt (to samo) 1200

wanna 700 plus nóżki plus bateria liczę do 1000 (robiłam remont łazienki w zeszłym roku i nam się zawidziała taka zwykła ale ładna i już było 850 mniej w kieszeni)

umywalka 500-700, bo u mnie jedna duża 80. Szafka pod nią na zamówienie(tu kosztów nie znam ale najmniejsza nie jest i ma wstawkę z kwarcytu, oraz dwie szuflady) Policzyłam 2500 (bo 3000 wyniosła mnie nieco większa ale prostsza przy wspomnianym remoncie)

Grzejnik do 1000 (może 300, może 800)

10 dekorów to już 1600:bash:

Do tego 2-3 metry kwarcytu o gr. 3cm (1900 za metr)

Kafle podłoga, kafle ściany - razem ponad 4 tys. przy obranym wariancie

lustro 500, rama naklejana na wewnętrzną część ze 200?

lampki plus lampa stojąca1500 (mam jedną dużą, 3 małe wiszące, do tego kilo ledów i jeszcze halogenki)

roleta 300?

 

O czymś zapomniałam?

Oczywiście jest to wariant PESYMISTYCZNY I bez zamienników. Pewnie skończy się na tym, że kafle będą tańsze, może też grzejnik i liczę na oszczędności przy bateriach. ALE ile to będzie? Na bateriach 1000, na kaflach z 1500-2000, lampy z 500? Mogę też kupić gotową szafkę - tu zdecydowanie przytnę koszty. Jak by nie liczyć 15 tys. pójdzie.Na dole będzie taniej: kibelek plus stelaż, gotowa kompozycja szafkowo-umywalkowa, do tego odpływ liniowy, szyba zamiast kabiny, panel szklany lub grafika, kafle po 100 zł za metr (czyli ze 14 m) i wszystko. Lampa plus coś nad lustrem. Bateria za dwie stówki. Tutaj 10-12 tys. Też niemało..

 

To się tylko tak wydaje, że zrobi się coś za grosze.. Mam nadzieję, że nie zrozumiałyście mnie źle - ja nie zamierzam szaleć ale jestem uświadomiona. Gdyby przyszła tu na pogawędkę jakaś projektantka, to kapcie by nam pospadały - ostatnio moja koleżanka wykańczała 2-pokojowe mieszkanie z panią projektantką i ta wymyśliła jej oświetlenie za 28 tysięcy:jawdrop: Oczywiście skończyło się na ostrej wymianie zdań i sugestii,żeby pani zrobiła to u siebie:evil:

Może dziewczyny, które skończyły już swoje łazienki się wypowiedzą? Zostanę zjedzona?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe nie pocieszę Cię, tak to mniej więcej wychodzi. Łazienki + kuchnia pochłaniają najwięcej kasy. Coś się moze uda oszczędzić, Ja swoje zrobiłam ciut taniej, ale to się udało coś taniej kupić, to płytki jakieś akurat pasujace z wyprzedaży były i wyszło mniej, ale też nie mało. Ale co można zrobić taniej ? Chyba tak się nie da, bo potem to coś w zamian denrwuje do pierwszego remontu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tak patrzę na te Twoje wyliczenia i...

ale kafle 100zł za metr?

no to nieźle :)

ja biorę z przedziału 30-55zł :)

tylko w naszej łazience pozwoliliśmy sobie na lekkie szaleństwo kafelkowe - ale reszta sprzętu będzie kupowana za rok/dwa dopiero - rozkładamy koszta

 

 

powiedz ile chcecie zrobić przed wprowadzeniem??? bo wygląda na to że każde pomieszczenie na tip-top :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja swoją małą te ztak policzylam i wyszlo mi jakies ...2500 kafle..poszalalam z tymi co karolina ale inne juz po 45 zl..brodzik 800, kabina 800, bidetka 400 bateria 800 kibelek +Stelarz 1000 umywalka +szafka 1000 + bateria 200 + halogenki 210 + farba + Rrobocizna, klej, fugi i inne pierdolety. laziwnka 120 x 360 malenstwo.

Chloe warto poszukac ofert z dobra ceną bo na niby pierdoletach można duza różnice zrobić. ..na tej tylko lazience u mnie te same halogeny zamiast ze spotline po 200 mam po 70 z żarówkami , plytki zamiast po 229 z pierwszej wyceny po 169 - 11 metrow...i nawet na takim malenstwie jest roznica na drobiazgach.

a wanne modo 170x 75 kupilqm za 525 zl/ transport gratis -czekam na nią ale juz 200-300 taniej niz pisalas ma nozki w zestawie tylko syfon do dokupienia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe nie pocieszę Cię, tak to mniej więcej wychodzi. Łazienki + kuchnia pochłaniają najwięcej kasy. Coś się moze uda oszczędzić, Ja swoje zrobiłam ciut taniej, ale to się udało coś taniej kupić, to płytki jakieś akurat pasujace z wyprzedaży były i wyszło mniej, ale też nie mało. Ale co można zrobić taniej ? Chyba tak się nie da, bo potem to coś w zamian denrwuje do pierwszego remontu. ;)

 

Czyli jakoś specjalnie nie przesadziłam? Buu... wolałabym się mylić..

 

wiesz tak patrzę na te Twoje wyliczenia i...

ale kafle 100zł za metr?

no to nieźle :)

ja biorę z przedziału 30-55zł :)

tylko w naszej łazience pozwoliliśmy sobie na lekkie szaleństwo kafelkowe - ale reszta sprzętu będzie kupowana za rok/dwa dopiero - rozkładamy koszta

 

 

powiedz ile chcecie zrobić przed wprowadzeniem??? bo wygląda na to że każde pomieszczenie na tip-top :):)

 

Karolina, nie wiem, ile zrobimy przed wprowadzeniem- chciałabym wyjsć z większości "brudnych" prac, czyli dobrze byłoby te łazienki skończyć.

Co do cen kafli, to rzucam taką uśrednioną - można trafić na okazje (polecam śledzenie gazetek z Leroy) - ostatnio była przecena kafli z 69 zł na 34 albo 36. Na tych kaflach nie Leroy nie miało żadnego zarobku, poza tym że był to naprawdę dobry wabik. Piszę Wam takie rzeczy, bo tak jak mówiłam wcześniej - branża remontowa to cześć mojej pracy. Widzę te promocje i wiem, które są oszukiwaniem klienta z przekreślaniem nieistniejących wcześniej wysokich cen, a kiedy faktycznie się opłaca.

Jeśli chodzi o kafle, to wolę kupić droższe, a mniej - tak jak pisałyśmy kiedyś - nie kafelkujemy pod sufit, jeśli da się tego uniknąć. Jeśli dostanę coś taniej, kupię na pewno:)

 

Tak to właśnie wychodzi z tymi kosztami łazienki. Szybciutko policzyłam sobie koszt mojej małej łazienki - 3,77 m2. Wyszło mi ponad 8 tysi. Oczywiście liczyłam tylko wykończenie. Chyba z ciekawości policzę też dużą.

 

Chloe, policzyłaś też robociznę?

 

Robocizny nie policzyłam jeszcze, bo nie mam fachowca - Asia, a pamiętasz, jaki to koszt? Czytałam, że 50-60 zł za 1m2 kafli, za punkt przyłącza też pewnie sporo. Na razie mam tylko kafelkarza do kotłowni i garażu - do łazienek raczej się nie nada, bo wykonuje tylko proste prace.

 

Za dużą (21 m2) wyszło mi jakieś 16 000 zł o ile niczego nie pominęłam...

 

To i tak ładny wynik Asia! U mnie koszty zrobi wanna wolnostojąca ale będę szukać taniej. Drugi duży koszt do kabina we wnęce:/

niestety ja swoją małą te ztak policzylam i wyszlo mi jakies ...2500 kafle..poszalalam z tymi co karolina ale inne juz po 45 zl..brodzik 800, kabina 800, bidetka 400 bateria 800 kibelek +Stelarz 1000 umywalka +szafka 1000 + bateria 200 + halogenki 210 + farba + Rrobocizna, klej, fugi i inne pierdolety. laziwnka 120 x 360 malenstwo.

Chloe warto poszukac ofert z dobra ceną bo na niby pierdoletach można duza różnice zrobić. ..na tej tylko lazience u mnie te same halogeny zamiast ze spotline po 200 mam pyo 70 z żarówkami , plytki zamiast po 229 z pierwszej wyceny po 169 - 11 metrow...i nawet na takim malenstwie jest roznica na drobiazgach.

a wanne modo 170x 75 kupilqm za 525 zl/ transport gratis -czekam na nią ale juz 200-300 taniej niz pisalas ma nozki w zestawie tylko syfon do dokupienia ;-)

 

O, czyli też Ci się MODO spodobało?:) Właśnie widziałam wczoraj 170 za 500 zł z hakiem i poważnie myślę o tym, żeby już kupić. Na 15 takich rzeczach mam za darmo wannę wolnostojącą:jawdrop:

A, i lamp będę szukać w okazjach:)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...