Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

takie okno co częściowo jest na blacie a częściowo nie ma lucka6 :WP_20130625_007.jpg

a np jakby pociągnąć wysoką zabudowę do okna prawie i w niej ukryć drzwi do spiżarki (miałyby front jak reszta szafek - niewidzialna spiżarka :D ), otwierane do środka? wtedy lodówka mogłaby być bliżej zlewu

sama nie wiem czy to dobra myśl - ale tak na szybko mi przyszło chloe.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Kolorystyka wstępna, pewnie będą zmiany:yes:)

 

http://img18.imageshack.us/img18/5586/s8f4.jpg

hej :)

 

Chloe masz duza kuchnie i kilka wejsc do niej (w tym spizarka) i nie bedzie idealnego trojkata

pomysl, czy taki uklad bedzie dla Ciebie funkcjonalny

 

dla mnie ulozenie wyspy jest ok, w druga strone chyba nie bylo by wygodnie w odniesieniu do zlewu i plyty i ja osobiscie mialabym wrazenie niedopracowanej kuchni (tez przerabialam inne ustawienie wyspy, za sugestia kolezanek i mnie nie pasowalo)

domyslam sie, ze ciag szafek bedzie na calej dlugosci od naroznika, do naroznika, bez przerwy przy scianie , a blaty rowno z parapetem ?

 

czekam na wizje projektantki, moze przerob powyzsza wersje i ustaw wysoka zabudowe - bedzie co porownywac

jak wiesz, ja przerabialam wiele pomyslow, a i tak ten moj pierwszy wymyslony uklad zostal wdrozony (roznica tylko w ustawieniu krzesel, ale u mnie wyznacznikiem byla szerokosc kuchni) ...... i powiem Ci, ze jestem zadowolona, bo jest tak, jak chcialam

 

proponuje zrobic kilka wersji, kilka ustawien, kolorow itp - dzieki temu bedziesz wiedziala, czego na prawde nie chcesz :) to znacznie ograniczy dylematy :)

 

ja musze sobie cos zwizualizowac, by byc pewna, ze to jest wlasnie to, czego szukam, lub odwrotnie - to jest to, czego wiem na pewno, ze nie chce miec i nie bedzie mi w takim pomieszczeniu dobrze

 

kazda kobieta ma swoje przyzwyczajenia, kazda doskonale ogranizuje sie w swoim miejscu, choc dla innej jest to uciazliwe

decyzji nie podejmiesz w jeden dzien, ale uwagi dziewczyn warto przekladac na wizualki, chocby po to, by sie przekonac, co jest dla Ciebie tym strzalem w 10-tke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie okno co częściowo jest na blacie a częściowo nie ma lucka6 :WP_20130625_007.jpg

a np jakby pociągnąć wysoką zabudowę do okna prawie i w niej ukryć drzwi do spiżarki (miałyby front jak reszta szafek - niewidzialna spiżarka :D ), otwierane do środka? wtedy lodówka mogłaby być bliżej zlewu

sama nie wiem czy to dobra myśl - ale tak na szybko mi przyszło [ATTACH=CONFIG]213245[/ATTACH]

Myslałam o tym, mam nawet wstępny rzucik ikeowski;) Problem polega na tym, że właśnie to małe okienko ma wgląd na wjazd na działkę - dlatego żal mi tego miejsca, niemniej jednak nie wykluczam tej ocji. I też myślałam o spiżarce jakby w szafie - siedzisz w mojej głowie Karolina:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

Chloe

domyslam sie, ze ciag szafek bedzie na calej dlugosci od naroznika, do naroznika, bez przerwy przy scianie , a blaty rowno z parapetem ?

Tak jest, nie chciało mi się blendy wstawiać. Blat będzie jednocześnie parapetem.

 

czekam na wizje projektantki, moze przerob powyzsza wersje i ustaw wysoka zabudowe - bedzie co porownywac

jak wiesz, ja przerabialam wiele pomyslow, a i tak ten moj pierwszy wymyslony uklad zostal wdrozony (roznica tylko w ustawieniu krzesel, ale u mnie wyznacznikiem byla szerokosc kuchni) ...... i powiem Ci, ze jestem zadowolona, bo jest tak, jak chcialam

 

proponuje zrobic kilka wersji, kilka ustawien, kolorow itp - dzieki temu bedziesz wiedziala, czego na prawde nie chcesz :) to znacznie ograniczy dylematy :)

Święta racja Słonko - jak się nie wie, czego chce, ale wie się, czego nie chce, to już jest jakiś punkt zaczepienia:lol2:

Wiem, że nie chcę szafek narożnych ani wyspy wzdłuż;-)

 

 

kazda kobieta ma swoje przyzwyczajenia, kazda doskonale ogranizuje sie w swoim miejscu, choc dla innej jest to uciazliwe

decyzji nie podejmiesz w jeden dzien, ale uwagi dziewczyn warto przekladac na wizualki, chocby po to, by sie przekonac, co jest dla Ciebie tym strzalem w 10-tke ;)

Tu Cię zmartwię - zastanawiam się nad tym co najmniej od stycznia:bash:

 

Prawda jest taka, jak pisze Reni - kuchnia jest niesymetryczna i to okno sprawy nie ułatwia ale wyspa będzie na pewno, to wiem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, jak pisze Reni - kuchnia jest niesymetryczna i to okno sprawy nie ułatwia ale wyspa będzie na pewno, to wiem;-)

zgadza sie, nie ulatwia

ale spojrz na te okna nie jak na "utrudnienia" w wyborze projektu kuchni, ale jako ogromny atut estetyczny :)

 

i pamietaj - chcesz wyspe ? marzysz o niej ? nie odpuszczaj :) masz mozliwosci :)

 

nie zmartwilas mnie tym, ze od stycznia myslisz o kuchni, ja sama nad swoimi projektami glowilam sie dlugo :) ale wiedzialam czego nie chce ;)

pamietam za to, gdy na FM rozwazalysmy z dziewczynami rozne ustawienia i przewinal sie etap by zrobic duzy polwysep, to pamietam, ze jedna z dziewczyn napisala mi, ze fajny, duzo miejsca, ale jedyny minus, ze nie zrealizuje swojego marzenia o wyspie

i te slowa pamietam jak dzis :) a marzenia sa po to, by je spelniac :)

 

mam nadzieje, ze wszystko dopasujesz :)

 

ja mam pytanie - czy na scianie po prawej stronie - patrzac na Twoja wizualke na wprost wysokiej zabudowy - jest mozliwosc ustawienia tam slupkow ?? wtedy wyspe przysunac blizej spizarki i po lewej stronie od wejscia nie robic szafek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest odległość do okna przy blacie ? Czy wygodnie się je otwiera ?

 

Myślę o tym,żeby cześć okien była nieotwierana - całe lewe okno (mniejsza cześć musi być fixem z uwagi na niewielkie gabaryty), także jako uchylne zostałoby na przykład to okno po prawej.

Nie spędza mi z powiek kwestia mycia okien - i tak na górze znajdą się takie, które musi myć wyspecjalizowana firma, także i z tym sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i pamietaj - chcesz wyspe ? marzysz o niej ? nie odpuszczaj :) masz mozliwosci :)

 

(...)

pamietam za to, gdy na FM rozwazalysmy z dziewczynami rozne ustawienia i przewinal sie etap by zrobic duzy polwysep, to pamietam, ze jedna z dziewczyn napisala mi, ze fajny, duzo miejsca, ale jedyny minus, ze nie zrealizuje swojego marzenia o wyspie

i te slowa pamietam jak dzis :) a marzenia sa po to, by je spelniac :)

 

mam nadzieje, ze wszystko dopasujesz :)

Nic dodać, nic ująć:cool:

 

ja mam pytanie - czy na scianie po prawej stronie - patrzac na Twoja wizualke na wprost wysokiej zabudowy - jest mozliwosc ustawienia tam slupkow ?? wtedy wyspe przysunac blizej spizarki i po lewej stronie od wejscia nie robic szafek ??

Myślę, że można, choć dla mnie to trochę gorsza opcja (znaczy nie tak to sobie wyobrażałam;) ), bo lodówka byłaby daleko od spiżarki

 

Wieczorem postaram się wstawić wizualki do tego, co napisała Karolina

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałam o tym, mam nawet wstępny rzucik ikeowski;) Problem polega na tym, że właśnie to małe okienko ma wgląd na wjazd na działkę - dlatego żal mi tego miejsca, niemniej jednak nie wykluczam tej ocji. I też myślałam o spiżarce jakby w szafie - siedzisz w mojej głowie Karolina:yes:

:) :) cieszy mnie to :) :)

lodówka nie dochodziłaby dokładnie do samego okna, więc widok przez nie być miała zawsze... choć może faktycznie ciut za blisko wysoki mebel;) więc wykminiłam inaczej:

a może tak: chloe1.JPG

zamalowane czerwone to wysoka zabudowa - w niej ukryte drzwi do spiżarki... za drzwiami już normalne niskie szafki jako blat roboczy (na ekspres do kawy na stałe może stać)... nie wyspa tylko półwysep szeroki na 120cm, za którym z tyłu jest barek śniadaniowy

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) cieszy mnie to :) :)

a może tak: [ATTACH=CONFIG]213299[/ATTACH]

zamalowane czerwone to wysoka zabudowa - w niej ukryte drzwi do spiżarki... za drzwiami już normalne niskie szafki jako blat roboczy (na ekspres do kawy na stałe może stać)... nie wyspa tylko półwysep szeroki na 120cm, za którym z tyłu jest barek śniadaniowy

 

Wszystko fajnie, tylko że to jest tak, jak napisała Słonko - to już nie pokrywa się z marzeniami - bo wyspa, a w zasadzie pólwysep jest wzdłuż;)

 

Jak wrócę do domu, wstawię wizualki z półwyspem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zabudowaniu lewej strony i włączeniu drzwi od spiżarni w ciąg wysokiej zabudowy zostaje już tylko opcja półwyspu (kolorystyka z koszmaru ale chciałam, żeby było widać, co jest zabudową - granat, co lodówką -szary, a co ścianami - zieleń majtkowa):

 

 

http://img11.imageshack.us/img11/2757/w1o0.png

http://img46.imageshack.us/img46/7301/wbm7.png

 

W wersji powyżej okno po lewej stronie jest niemal całkowicie zasłonięte, a tego nie chcę.

 

Zrobiłam drugą wizualizację z szafką narożną i odsuniętą lodówką (jak to mówi mój znajomy d... nie urywa):

http://img600.imageshack.us/img600/889/yiyl.png

 

http://img812.imageshack.us/img812/5799/v2v4.png

 

No i nie ma już wyspy..

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie chcę mieć krzeseł po jednej stronie:( Tu jest właśnie mój pies pogrzebany - pragnienie: wyspa - NIE PÓŁWYSEP oraz krzesła TYŁEM do wejścia - o ja szalona, jak tego dokonam?:bash:

 

Dorzucam jeszcze wersję - odpowiedź na pytanie Słonka - wysoka zabudowa po prawej stronie:

http://img13.imageshack.us/img13/6225/pfxd.png

 

Wychodzą za małe odległości pomiędzy słupkiem po prawej a wyspą (70cm, czyli nie otworzę porządnie lodówki), po lewej 80 cm - też mało - tą opcję odpuszczam ze względu na brak możliwości technicznych.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe szkoda, ze za malo miejsca bedzie, bo mi sie ta wersja ostatnia podoba :)

jaka duza wyspe planujesz ?? serio tak ciasno sie zrobi ??

No tak mi wyszło:bash: Szkoda, bo też mi się podoba, czytelny układ, bez udziwnień.

pozostaje Twoja wersja lub wersja projektantki - jesli mozesz ja wrzucic to porownamy

Wklejałam ją chyba na samym początku tylko coś słabo widać - muszę poprawić albo zrobić wizualizację.

 

Przy tym ostatnim układzie wyspa musiałaby mieć góra 140 cm szerokości, żeby wygodnie się przechodziło i otwierało drzwi. Na rysunkach jest przyjęta szer. 180 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo też mi się podoba, czytelny układ, bez udziwnień

widzisz jak ja Cie rozumiem :) znam te rozterki ........

 

 

Wklejałam ją chyba na samym początku tylko coś słabo widać - muszę poprawić albo zrobić wizualizację.

to ten obrazek, gdzie zabudowa stoi za krzeslami ??

 

Przy tym ostatnim układzie wyspa musiałaby mieć góra 140 cm szerokości,

a nie moze byc taka ?? masz sporo miejsca w głąb kuchni, wiec moglaby byc szersza np 140cm x120 ......... no chyba, ze nie chcesz takiej zblizonej do kwadratu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak ja Cie rozumiem :) znam te rozterki ........

 

 

 

to ten obrazek, gdzie zabudowa stoi za krzeslami ??

 

To jest pomył projektantki - tak mnie ciekawi, że poprosiłam o wizualizację:popcorn:

 

 

a nie moze byc taka ?? masz sporo miejsca w głąb kuchni, wiec moglaby byc szersza np 140cm x120 ......... no chyba, ze nie chcesz takiej zblizonej do kwadratu :(

 

Tu mnie masz- nie chcę kwadratu:yes: ALE może da się coś pokombinować - np 160 cm szerokości?

 

Poniżej na szybko zrobiona moja wersja:

http://img853.imageshack.us/img853/7704/p0fm.png

Też nie ideał ale jakoś najbardziej ją widzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej na szybko zrobiona moja wersja:

http://img853.imageshack.us/img853/7704/p0fm.png

Też nie ideał ale jakoś najbardziej ją widzę;)

jest dobrze :) lodowka co prawda nie jest "pod reka" ale jesli dla Ciebie to nie problem, to nie ma co wiecej kombinowac

 

a jaka odleglosc zrobilas miedzy wyspa a ciagiem szafek ??

 

mowisz, ze w "mojej" wersji mogalby byc wyspa 160cm ?? ale czy te wolne 20 cm cos da ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...