Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

 

No może bez przesady z tą ilością punktów świetlnych - chodzi mi o to, żeby nie było ciemnych placków (czyli trzeba dobrze obliczyć i dobrać moce żarówek)

 

głownie chyba pytanie jakie żarówki - jaka moc oraz czy ruchome oczka w halogenach ?? wtedy można mniej, chciaz dobre sterowanie strefami przy włącznikach może pozwolić na uniknięcie sali operacyjnej nawet przy nadmiarze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Postaram się takim razie kupić takie punkciki, żeby można było kierować strumień światła - dzięki Ivy!

 

Co do ilości, chciałabym nie za dużo - lepiej już większe skupiska - podwójne, czy poczwórne, a mniej.

 

Robię właśnie dla kierownika poglądowy rysunek - o ile w części na lewo od schodów nie mam problemu z usytuowaniem źródeł światła, to bliżej okna już tak:(

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/bu6h.png

 

Mam też problem z kuchnią - wcześniej na wyspie nie planowałam płyty, więc miały być jakieś dwie fajne ozdobne lampy, a teraz to już nie wiem, gdzie mogę upchnąć coś poza halogenkami? (edit. już widzę, że część halogenków z kuchni wywalę - napaćkane jest, a doszły światła boczne, więc nie będzie ciemno. Plus oświetl. główne, tylko nie wiem, gdzie i jakie)

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/202/k35d.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/197/j8ic.jpg

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się Chloe zastanów mad tymi halogenami.

My ćwiczyliśmy temat oświetlenia salonu reflectorkami halogenowymi I zmieniamy wsio na ledowe żarówki. Mam 20 punktów stałych wokół ścian I pod centralną belką. To na powierzchni 50m2. Ma być jeszcze zaj...ty żyrandol z żarówkami żarowymi, ale to od wielkiego dzwonu tylko. To co świeci na razie d... nie urywa ilością światła.

Mnie lubię rodzaju światła jakie dają halogenowa, szkodzi mi na oczy. Poza tym prąd zajada jak żyrafa tatarak. Nowoczesne ledy dają więcej możliwości i oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się Chloe zastanów mad tymi halogenami.

My ćwiczyliśmy temat oświetlenia salonu reflectorkami halogenowymi I zmieniamy wsio na ledowe żarówki. Mam 20 punktów stałych wokół ścian I pod centralną belką. To na powierzchni 50m2. Ma być jeszcze zaj...ty żyrandol z żarówkami żarowymi, ale to od wielkiego dzwonu tylko. To co świeci na razie d... nie urywa ilością światła.

Mnie lubię rodzaju światła jakie dają halogenowa, szkodzi mi na oczy. Poza tym prąd zajada jak żyrafa tatarak. Nowoczesne ledy dają więcej możliwości i oszczędności.

 

Pesteczko, ale takie coś:

http://www.ledatec.pl/index.php?strona=189&id_kat=226

 

jest już ok, czy chodzi Ci o to, żeby były listwy ledowe?

 

Coś mi nawet elektryk wspominał,że lepiej, żeby założyć ledy zamiast halogenków i chyba o to samo mu chodziło - koszty..koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencji w lampach nie będzie, jesli te podłogowe czy stołowe zrobisz skromniusie jak panna na wydaniu.

Białe klosze i transparentna podstawa, obronią się zawsze.

Tu naprawdę wrzuciłabym na luz.

 

Otrzymałam jakiś forumowy tytuł :jawdrop:

Skąd ? Jak ? WHY ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencji w lampach nie będzie, jesli te podłogowe czy stołowe zrobisz skromniusie jak panna na wydaniu.

Białe klosze i transparentna podstawa, obronią się zawsze.

Tu naprawdę wrzuciłabym na luz.

 

Otrzymałam jakiś forumowy tytuł :jawdrop:

Skąd ? Jak ? WHY ?????

No ale powiedz Mari, nie należał Ci się tytuł?:cool: I jaki ładny i długi, lepszy niż jakiś tam profesor zwyczajny:lol2::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

NIE !

 

Gdzie mi do Pesteczki, Elfir czy innych PRAWDZIWYCH doradców.

Ja się snuję, rzucam hasło i tyle, a dziewczyny i wizki i inspiracje i wyszukują...

Chyba jakas pomyłka w adresie :(

 

Mari, a gdzie jest napisane, że to musi być najlepszy doradca w dziedzinie projektowania?? To nie pomyłka, o nie:p

 

dziewczyny podgoncie do przodu losowanie ?wedle mojego zdania to pesteczka powinna byc 1 sza:yes:

 

Pralinko, podlinkuj, co? Bo nie mogę znaleźć tego ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum muratora to chyba w takiej tematyce nagradzają...a może sie mylę ? :o

Przecież tu są prawdziwi ludzie - jedzą, chodzą, mają dzieci. To, że budują albo przesuwają krzesła, to tylko część składowa życia. Murator już dawno wyszedł z ram poradnika budowlanego.. A Hyde Park? A przepisy kulinarne? Nie marudzić - cieszyć się, że zasłużyłaś:D:lol2::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum muratora to chyba w takiej tematyce nagradzają...a może sie mylę ? :o

Przecież tu są prawdziwi ludzie - jedzą, chodzą, mają dzieci. To, że budują albo przesuwają krzesła, to tylko część składowa życia. Murator już dawno wyszedł z ram poradnika budowlanego.. A Hyde Park? A przepisy kulinarne? Nie marudzić - cieszyć się, że zasłużyłaś:D:lol2::hug:

 

Poza tym kto, jak nie Ty zrobiłaś mi 10 opcji kuchni, hmm?? To nie jest doradztwo w zakresie projektowania?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...