Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Ja tylko na szybko - Pesteczko - właśnie od dawna myślę o tym, żeby rozparcelować jakąś lampę:D

Te kule, które mi wysłałaś mają ciemną oprawkę - połączenie z kloszem - to szczyt moich marzeń - czerń albo antracyt nawiązywałyby nienachalnie do okien albo/i obudowy kominka. Jeśli nie uda mi się takich dostać, do może kupię chociaż czarny kabel?

 

Muszę popatrzeć na realizację Wojgoca:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Im później tym lepiej.

Budynek porządnie osiądzie, wyschnie i montaz czegokolwiek będzie bezpieczny.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie wiosna....także luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

Adin, dwa....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, wiesz że ja z tych, co nie lubią czekać:p

 

Miałam namiary jeszcze na dwóch panów- z jednym umówiłam się jutro, z drugim spotkam się najdalej w sobotę - i mają czas w okolicach drugiej połowy maja i w czerwcu.

 

Plan prac budowlanych:

 

3-8 02 okna i brama garażowa

 

w międzyczasie ekipa alarmowa, na którą się jeszcze nie zdecydowaliśmy

 

10.02 elektryk 3-4 tygodnie

12-14 02 planowany montaż konstrukcji schodów

3. 03 (lub wcześniej, jeśli się da) tynki 2-2,5 tygodnia

24.03 układanie ocieplenia na podłodze (3 dni)

27.03 -1.04 rurki od c.o.

2.04- wylewki (kilka dni)

 

schnięcie 2-3 tygodnie

może dałoby się tu wcisnąć firmę od reku, co, klimy i odkurzacza

tuż przed lub po świętach (załóżmy że po 24.04 wkracza piana od poddasza) - 2-3 dni plus 1-2 dni na opadnięcie pyłu.

 

G-k - nie mam jeszcze ekipy - chciałabym, żeby zaczęli od razu, jak skończy piana, czyli pod koniec kwietnia- na początku maja - nie wiem, ile potrwa zabudowa ale pewnie 1-2 miesiące.

 

Wychodzi na to, że jeśli wykończeniówka może wkroczyć jeszcze w trakcie zabudów g-k, to kafelkowanie może się zacząć w drugiej połowie maja.

 

Na dniach trzeba wybrać firmę, która zrobi kominek, bo musi sobie zrobić przepusty do GWC przed tynkami

 

Co dalej? Wczesną wiosną chciałabym zrobić elewację i wyprostować ogród.

Mam namiary na dobrego stolarza od zabudowy kuchni, szafek, garderób itd. Zostaną parapety, podłoga taras (nie wiem, czy w tym roku zdążymy)

Co jeszcze? Pewnie o czymś zapomniałam.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, ale szeroko zakrojona akcja.

Brakuje mi tylko, szczegółowego grafika godzinowego ;)

 

Mam pytanko...schody przed tynkami ?????????????????

Wylewki - schnięcie 2 - 3 tygodnie ?????????????????????

:o

Z kim to konsultowałaś ?

Dzwoniłam do gościa od wylewek i tynków. Powiedział, ze zanim wejdę z robieniem podłóg, trzeba odczekać ze 3 MIESIĄCE i to też, jesli wiosna będzie ciepła i słoneczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, ale szeroko zakrojona akcja.

Brakuje mi tylko, szczegółowego grafika godzinowego ;)

 

Mam pytanko...schody przed tynkami ?????????????????

Wylewki - schnięcie 2 - 3 tygodnie ?????????????????????

:o

Z kim to konsultowałaś ?

Dzwoniłam do gościa od wylewek i tynków. Powiedział, ze zanim wejdę z robieniem podłóg, trzeba odczekać ze 3 MIESIĄCE i to też, jesli wiosna będzie ciepła i słoneczna.

 

Tydzień - dwa schnięcie, żeby można było chodzić, 2-3 tygodnie, żeby można było wejść z ekpią od piany (piana nie wejdzie, kiedy jest zbyt wilgotno). Kafelki można kłaść znacznie szybciej, niż panele, czy dechy - do tych trzeba całego procesu wygrzewania podłogówki, trzeba zrobić odkrywkę w kilku miejscach, bo bez tego żadna ceniąca się ekipa nie zacznie pracy. Ja liczę, że dechy będą się kładły w okolicy lipca - na samym końcu - po łazienkach, a być może w trakcie montażu szaf. Jeśli wylewka nie wyschnie dostatecznie, żeby mogła wejść wykończeniówka, wpuszczę najpierw panów od reku, pieca itd.

 

Zawsze konsultuję takie sprawy z fachowcami (przeważnie z trzema, zanim podejmę decyzję;) )

 

A schody koniecznie przed tynkami, bo stopnie będą wystawać ze ścian i panowie zrobią tam wielkie AŁA - dlatego konstrukcja przed tynkami, a docelowe stopnie dopiero po podłogach:yes:

 

Tak już mam Mari, że lubię, jak dużo się dzieje - terminy ustaliłam z zapasem (ok 1 tydzień na każdą ekipę), bo przeważnie coś się obsuwa;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, ale szeroko zakrojona akcja.

Brakuje mi tylko, szczegółowego grafika godzinowego ;)

 

Mam pytanko...schody przed tynkami ?????????????????

Wylewki - schnięcie 2 - 3 tygodnie ?????????????????????

:o

Z kim to konsultowałaś ?

Dzwoniłam do gościa od wylewek i tynków. Powiedział, ze zanim wejdę z robieniem podłóg, trzeba odczekać ze 3 MIESIĄCE i to też, jesli wiosna będzie ciepła i słoneczna.

 

zależy jakie wylewki- zwykła czy anhydryt ? czy wygrzewane przez podłogówkę czy "same" itp ...

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralinko, nie martw się - problem jest, gdy chcesz kłaść dechy - z nimi nie wolno się spieszyć.

 

Moje zapasy wkurwu są niewyczerpalne - na co dzień pracuję z kilkoma takimi ekipami i od nich nauczyłam się przekląć, kiedy trzeba (jak nie ja ale tak właśnie robię) - sami faceci - także muszę być konkretna i zorganizowana, bo inaczej puściliby mnie z torbami ale lubię to;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może robią tak: [ATTACH=CONFIG]240426[/ATTACH] ??

to jest na mega sucho :D i już następnego dnia można śmiało chodzić :)

fotka wylewki u mnie :)ylko małego kawałka, bo byłam na budowie rano i panowie dopiero zaczynali puzzle

 

 

chloe pokaż fotkę bramy!! :popcorn:

 

Pewnie tak - u mnie będzie na zwykło:P

 

Nie mam fotki bramy, tylko małego kawałka, bo byłam na budowie rano i panowie dopiero zaczynali puzzle. Ale obiecuję, że jutro cyknę, bo jestem umówiona z kafelkarzem, czyli zaliczę budowę:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na szybko - Pesteczko - właśnie od dawna myślę o tym, żeby rozparcelować jakąś lampę:D

Te kule, które mi wysłałaś mają ciemną oprawkę - połączenie z kloszem - to szczyt moich marzeń - czerń albo antracyt nawiązywałyby nienachalnie do okien albo/i obudowy kominka. Jeśli nie uda mi się takich dostać, do może kupię chociaż czarny kabel?

 

Muszę popatrzeć na realizację Wojgoca:yes:

 

Wojgoc nie ma wątku. Ja wrzucałam mu wizuale na wątku Tatarak. Napisz mu priva. Myślę, że Ci pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapomniałam o nich :lol2:- pewnie dlatego, że mamy się nie spieszyć, bo zalecają montaż po elewacji. Tak czy siak trzeba będzie w tym miesiącu zamówić:yes:

 

My tez mielismy drzwi montowane po elewacji.... ale musielismy dookola drzwi zrobic opaske... i dopiero teraz na wiosne ta zostawiona opaske pokryjemy tynkiem.,.. :sick:

 

p.s. w zaleznosci od firmy wykonujacej zamowienie na drzwi czeka sie w granicach 5tygodni.. radze zamawiac czym predzej :D

 

ps,2 jezeli drzwi beda wstawione przed robieniem tynkow itp... polecam czuwanie i rzucenie hasla-bedzie rysa, odkupujecie nowe ;)

moje zostaly obite przez tynkarzy.. gdzie drzwi specjalnie zamknelismy na klucz i kazalismy im chodzic drzwiami tarasowymi (tansza ich wymiana niz drzwi frontowych w naszym przypadku) jednak zrobili swoje gdy zniknelismy z pola widzenia...a pozniej zgonili wine na inna ekipe, ktorej tego dnia nie bylo :p

opiernicz z grubsza przez mojego meza.. ale coz.. drzwi obite o tynk :(

 

 

Hejka w poniedzialkowy wieczor :D:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...