Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

My tez mielismy drzwi montowane po elewacji.... ale musielismy dookola drzwi zrobic opaske... i dopiero teraz na wiosne ta zostawiona opaske pokryjemy tynkiem.,.. :sick:

 

p.s. w zaleznosci od firmy wykonujacej zamowienie na drzwi czeka sie w granicach 5tygodni.. radze zamawiac czym predzej :D

 

ps,2 jezeli drzwi beda wstawione przed robieniem tynkow itp... polecam czuwanie i rzucenie hasla-bedzie rysa, odkupujecie nowe ;)

moje zostaly obite przez tynkarzy.. gdzie drzwi specjalnie zamknelismy na klucz i kazalismy im chodzic drzwiami tarasowymi (tansza ich wymiana niz drzwi frontowych w naszym przypadku) jednak zrobili swoje gdy zniknelismy z pola widzenia...a pozniej zgonili wine na inna ekipe, ktorej tego dnia nie bylo :p

opiernicz z grubsza przez mojego meza.. ale coz.. drzwi obite o tynk :(

 

 

Hejka w poniedzialkowy wieczor :D:bye:

 

Ten sam powód Meliska, co podałaś - drzwi jak najpóźniej, żeby nie pouszkadzali. Tynki na pewno będą przed drzwiami - zamówimy pod koniec lutego, a przyjadą pewnie w kwietniu - będziemy i po tynkach i po wylewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a Ja mam pytanko do wszystkich tu klepiących.

Dziewczynki, jak Wasm wyceniali schody ?

Na allegro, znalazłam sporo ofert dotyczących sprzedaży schodów, usług w postaci kladzenia podłóg i robienia schodów, desek itp.

Jakiś gościu napisał, że bierze 60 zł za 1 schodek.

To duzo czy mało ?

Jak myslicie to materiał z robocizną czy tak słono wyliczył swoja łaskę ?

Nic tam nie pisze, a dzwonić nie będę, zeby nie robić z siebie wariata.

Na razie robię rekonesans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Mari, nie wiem czy to drogo, czy tanio:/

U mnie jest wycena za całość, poza tym jest kupa szkła i stelaż w ścianie, także nie ma jak porównać.

 

Dzisiaj na budowie ciężko- niedawno wróciłam, bo mieliśmy zonka z otworami okiennymi - wszystko rozbiegało się o nieścisłość w projekcie - wszędzie została podana wysokość h o, co budowlańcy zinterpretowali jako wysokość otworu, a okniarze jako wysokość okna:bash:

 

Co tu robić - okien nie podetną, więc trzeba podciąć ścianę, a tam w narożnikach betonowe słupy:mad: Wypożyczalnie sprzętu mają małe fleksy -sama mam mały, więc na nic mi się zda. Kierownik poczarował, wykopał spod ziemi ekipę z innej budowy i tną. Będą wstawiać dalej:)

 

Tymczasem obiecana brama garażowa:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/36/65v5.JPG

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki nie widać :(

 

no ale w czym problem z tymi oknami??? bo ja nie zakumałam nic z tego opisu

 

Już poprawiłam:yes:

 

Problem był taki, że otwór był za mały na okna:sick: Niby drobiazg, a jednak ważne - myślę że to błąd w interpretacji, głównie błąd projektowy - nieścisłość pociągnęła za sobą komplikacje. Na szczęście na dole mamy tylko 3 okna na tej wysokości, także wszystko powinno już być ok. Cisnienie mi się jednak podniosło, żeby nie było;)

 

Przycinanie:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/802/gxl1.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/853/ykof.jpg

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli brakowało tych kilku cm na piankę montażową???

a to zamawialiście okna z wymiarów projektu??

 

do nas przyjechali i sami każdą dziurę mierzyli sobie sami przed zamówieniem okien

 

edit

piękna brama! fajne te przetłoczenia ma :)

 

kurna, że moja takich nie ma :( ale u mnie Ł wybierał :-P

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli brakowało tych kilku cm na piankę montażową???

a to zamawialiście okna z wymiarów projektu??

 

do nas przyjechali i sami każdą dziurę mierzyli sobie sami przed zamówieniem okien

 

edit

piękna brama! fajne te przetłoczenia ma :)

 

kurna, że moja takich nie ma :( ale u mnie Ł wybierał :-P

Pomiary były robione dwa razy, z tym że u nas otwory miały jeszcze dostać podmurówkę - niektóre ekipy robią otwór na ileś tam wysokości pustaków, a wymiar podciągają na sam koniec no i podciągnęli -na h otworu, a nie okna:lol2: I nie dojdziesz, kto ma rację - oczywiście nie ma racji projektant, bo zrobił błąd ale teraz nie ma co płakać, tylko ciąć;)

 

Dzięki - fajnie że Ci się podoba - mnie się właśnie to nietypowe segmentowanie spodobało ale najbardziej podoba mi się teraz kolor:rotfl:

 

Właśnie się zozientowałam,że na górze nie mam podwieszanych sufitów:lol2: Dobrze, że coś mnie tknęło, żeby obejrzeć przekroje -wszystko to, ponieważ zaczęłam kastingi z wykonawcami od wykończeniówki. Dzisiaj jeden, w sobotę drugi i chyba na tym poprzestanę - mam jeszcze jednego z polecenia ale nie mogę czekać do lipca:sick:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja mam pytanko do wszystkich tu klepiących.

Dziewczynki, jak Wasm wyceniali schody ?

Na allegro, znalazłam sporo ofert dotyczących sprzedaży schodów, usług w postaci kladzenia podłóg i robienia schodów, desek itp.

Jakiś gościu napisał, że bierze 60 zł za 1 schodek.

To duzo czy mało ?

Jak myslicie to materiał z robocizną czy tak słono wyliczył swoja łaskę ?

Nic tam nie pisze, a dzwonić nie będę, zeby nie robić z siebie wariata.

Na razie robię rekonesans.

 

hmmm ciezko powiedzic za co ta cena , chyba lepoej zadzwonić i zapytać ;-) pytanie tez jalich schodow dotyczy-szerokosc itp

 

Chloe brama super ;-) okna...niestety tak czasem bywa , dobrze ze dalo sie jakos szczęśliwie małym kosztem poprawić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama kapitalna ! w kolorze oczywiście jedynym słusznym :rolleyes:

Zonk z oknami...lepiej późno niż później...

Sufitów nie masz ?

Chloe, Ty jeszcze nic nie masz :lol2:

:rotfl::rotfl::lol2:

 

hmmm ciezko powiedzic za co ta cena , chyba lepoej zadzwonić i zapytać ;-) pytanie tez jalich schodow dotyczy-szerokosc itp

 

Chloe brama super ;-) okna...niestety tak czasem bywa , dobrze ze dalo sie jakos szczęśliwie małym kosztem poprawić :-)

 

Oby kolejne okna były już bezzonkowe, bo osłabnę;)

Jutro podjadę na budowę i zobaczę, jak panom idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA widze ze nie tylko u mnie byly przeboje z oknami

kochana u mnie pan od okien sam mierzyl i zle zamowil

jedno okno mialam podcinane, jedno domurowane a na balkonowe czekalam dodatkowy miesiac bo musial poprawic - zrobil o 10 cm za niskie..... tego juz nie podarowalam

 

luzuj taki lajf :wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe sliczna brama ;) moje kolory :)

wspolczuje stresu z oknami :( dobrze, ze dalo sie podciac ...... sprawdzalas czy w kuchni nie bedzie za nisko wzgledem blatow ???

 

super, ze masz taki szczegolowy plan !!!! a do lipca czekac na plytkarza, to za dlugo ...... a moze ma klienta, ktoremu sie nie spieszy i moglby zamienic ???

Dzwoniłam do gościa od wylewek i tynków. Powiedział, ze zanim wejdę z robieniem podłóg, trzeba odczekać ze 3 MIESIĄCE i to też, jesli wiosna będzie ciepła i słoneczna.

Marimag a Ty nie masz wylewek ?

wiesz czas schniecie zalezy od rodzaju wylewki ...... my mamy anhydrytowa i juz nastepnego dnia mozna bylo chodzic, a w krotkim czasie mozna bylo klasc plytki

- także muszę być konkretna i zorganizowana, bo inaczej puściliby mnie z torbami ale lubię to;)

no dokladnie :) jakbym o sobie czytala (bez przeklinania :) ) ...... ale tez na wszystkim musialam sie znac, bo inaczej rozne rzeczy panowie byliby w stanie mi wcisnac

ale na poczatku, pozniej nauczyli sie, ze chodze z miarka i rysunkami i wszystko mam od A do Z obmyslone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA widze ze nie tylko u mnie byly przeboje z oknami

kochana u mnie pan od okien sam mierzyl i zle zamowil

jedno okno mialam podcinane, jedno domurowane a na balkonowe czekalam dodatkowy miesiac bo musial poprawic - zrobil o 10 cm za niskie..... tego juz nie podarowalam

 

luzuj taki lajf :wiggle::wiggle:

 

A już myślałam, że tylko umnie tak - z tym że akurat uważam to za błąd w projekcie. Tutaj na pewno jest plus gotowych projektów - takie problemy są wyłapywane i kolejni nabywcy mają już wszystko ok. U nas było więcej takich drobiazgów ale wybaczam wszystko, bo bryła i układ są takie, jak chciałam:)

 

Chloe sliczna brama ;) moje kolory :)

wspolczuje stresu z oknami :( dobrze, ze dalo sie podciac ...... sprawdzalas czy w kuchni nie bedzie za nisko wzgledem blatow ???

Dziękuję:)

Dlatego właśnie okniarze dzwonili, bo wiedzieli, że tam mam kuchnię i to może być ważne:yes:

Słoneczko - chodziło właśnie o okna kuchenne - chciałam,żeby blat był na gotowo na 90 cm (żeby nie robić parapetu, tylko mieć blat do samego okna, a przy tym wymiarze wychodziło 94 cm,

 

super, ze masz taki szczegolowy plan !!!! a do lipca czekac na plytkarza, to za dlugo ...... a moze ma klienta, ktoremu sie nie spieszy i moglby zamienic ???

Pan niestety ma budowę domu zięcia, także raczej nic nie poprzesuwa - zaproponował mi, że może przyjechać na początku maja izrobić, co zdąży, a resztę skończyć w lipcu, jednak sam stwierdził, że to nie będzie dla mnie komfortowe, dlatego umówiłam się na spotkanie z innymi polecanymi panami. Ten pierwszy robi również zabudowy g-k, może się na niego zdecyduję - robi pozytywne wrażenie i jest konkretny, jak ja:p

 

 

no dokladnie :) jakbym o sobie czytala (bez przeklinania :) ) ...... ale tez na wszystkim musialam sie znac, bo inaczej rozne rzeczy panowie byliby w stanie mi wcisnac

ale na poczatku, pozniej nauczyli sie, ze chodze z miarka i rysunkami i wszystko mam od A do Z obmyslone ;)

 

A wiecie, że jest coraz więcej kobiet budujących?:) Uważam, że świetnie się do tego nadajemy:yes:

 

Pomyślicie, że jestem szalona ale ostatnio nawijam z kierownikiem po 40 minut dziennie na telefonie:sick: Rozkminiamy ocieplenie poddasza, wentylację pomiędzy folią a pianą, porównujemy lambdy, nasiąkliwość, palność itp. Mówie Wam - choroba psychiczna;) Nadmieniam, że dwie godziny spędziliśmy na budowie ale widać nie wystarczyło.. Nie mogłabym mieć takiego kierownika tylko od podpisywania - umarłabym z ciekawości i głodu wiedzy:lol2:

 

U mnie okna też drażliwy temat... były niby od znajomego z polecenia ....:mad::mad::mad:.. okazało się, że na dzień dobry 3 szyby miały mocne szramy i oczywiście do wymiany.... Nie mówiąc już, że co drugie okno ma małe ryski, których nie uznał:mad:. Ale przynajmniej mnie popamięta, bo takiej jazdy nikomu nie zrobiłam( aż byłam pod własnym wrażeniem:D:D). Nawet byłam u adwokata bo chciałam to inaczej rozwiązać... dla zasady...

 

U nas murarze zostawili za duże otwory, nawet o 20 cm :o , więc trzeba było domurować:yes:.

 

Mnie też by szlag trafił - zawsze coś może się zdarzyć - pęknie szyba albo coś się nie zgadza ale jeśli to staje się regułą, to krew człowieka zalewa - tym bardziej, że okna to ak duży wydatek:mad:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe boska brama :) Wy miałyście problemy z oknami, a ja mam teraz problem z drzwiami , bo muszę nadrabiać wszystkie drzwi w domu:( Okazało się jesienią , że otwory są po ok 10-20 cm za wysokie :mad: Przed płytkarzem musimy wstawić do łazienek drzwi i będzie zabawa z tym :( ehh

Buu.. to ból..

 

Aniqa, czy ja dobrze rozumiem, że najpierw musisz mieć drzwi, a potem kafelki?? A czemu tak? A nie mogą być drzwi na końcu - już po podłogach?:confused:

 

Dziewczynki, chciałam zapytać ile Was kosztowało plus minus ocieplenie poddasza? Na dniach będziemy się decydować i przydałoby się mieć rozeznanie w różnych materiałach - możecie na privka dać znać, jeśli to tajemnieca;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...