Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Tylko do łazienek , bo nie wzięliśmy z ościeżnicą regulowaną ( czyli z obu stron drewniane wykończenia ) a normalną . Od korytarza będa wyglądały tak samo wszystkie drzwi ,ale w wc i łazience będą dojechane płytki do samych drzwi.

Uff, bo już się przestraszyłam, że trzeba będzie drzwi szukać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chloe jaka masz pow dachu do ocieplenia??

ja mam docelowo 30cm uni mata w dwóch warstwach pow dachu 140m wełna wyszła 3600zł

 

Nie mam przy sobie dokładnych danych ale dachu będzie ok 160 m.

Kori, a docieplacie sami, czy zlecacie firmie? Bo mnie właśnie chodzi o koszt z robocizną - czytam, że 40 zł/m2 przy wełnie to standard. A ja chcę pianę kanadyjską i dobrze byłoby wiedzieć, ile za tę przyjemność przepłacam;). Oczywiście parametry cieplne itd. będą inne, dlatego rozważam plusy piany (izolacyjność) oraz minusy - cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w cenie nie pomogę...

 

a jeśli chodzi o drzwi, to mój Ł dziś oświadczył że jak się gipsowanie skończy to można by drzwi wstawić :o no i bym coś poszukała... byłam więc w komforcie i drzwi bez klamki 1200zł :o dużo :(

ja myślałam, że drzwi to będzie ostatni punkt, już po zrobieniu pomieszczeń praktycznie na gotowo - a ten mi wyskoczył z takim pomysłem...

 

ale go odwiodę od tego zamysłu bo się zastanawiam czy nie dać ciemnych drzwi jednak :D a to będę wiedziała dopiero jak już cokolwiek wnętrza będą zaczęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pisałam, że przymierzamy się do kominka? Od jakiegoś czasu zawracam głowę różnym sprzedawcom i wychodzi mi tak - jeśli chcę mieć drzwiczki typu gilotyna, to powinnam wybrać kominek z wyższej półki cenowej. Już któryś raz słyszę, że jeśli drzwiczki mają być na bok, to mogę spokojnie kupić dajmy na to Arysto ale jeśli wezmę z Arysto gilotynę, to czeka mnie wielokrotne smarowanie i zacinanie się szyby:(

 

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/822/k62k.jpg

 

Mam obawy, że jeśli przesunę odrobinę kominek w stronę okna (coby się siedzący na sofie nie przegrzali), to będzie on słabo widoczny, dlatego wciąż rozważamy kominek narożny:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/843/h9vd.jpg

 

 

A zauroczyło

nas (wbrew moim wszelkim wyobrażeniom) to:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/585/ob5r.jpg

Najchętniej w takim wydaniu, grafitowym wydaniu (z tym że zabudowa do sufitu):

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/843/da3u.jpg

 

i wersja biała:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/32/6xdf.jpg

 

Karolina, te ościeżnice to jakieś szaleństwo - droższe niż drzwi:mad:

 

Przejdźcie się gdzieś jeszcze, może będzie taniej? I nie teraz najlepiej;)

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe, pomysł z kominkiem fajowy, tylko czy jest sens płacić za bajer, ktory w sumie niewiele wnosi ?

Ja bym brała coś maksymalnie najprostszego co by uniknąc późniejszych usterek.

Co z tego, ze kominek masz.....w reklamacji :sick:

Co do wygladu absolutnie się nie wypowiadam. Rzecz gustu.

Mówię tylko o techniczno obsługowych niuansach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe to mamy podobny dylemat kominkowy:-)

ja nie wiem czy z gilotyną czy otwierany na bok

i też kombinuje z ciemną zabudowa kominka

Pokrewna dusza, hihi;)

 

Chloe, pomysł z kominkiem fajowy, tylko czy jest sens płacić za bajer, ktory w sumie niewiele wnosi ?

Ja bym brała coś maksymalnie najprostszego co by uniknąc późniejszych usterek.

Co z tego, ze kominek masz.....w reklamacji :sick:

Co do wygladu absolutnie się nie wypowiadam. Rzecz gustu.

Mówię tylko o techniczno obsługowych niuansach :)

 

 

Mari, u mnie właśnie ta trzecia szyba coś by wniosła - kominek mam w takim sobie miejscu i gdybym zrobiła trójstronny, to widać by było ogień również, kiedy zasiądziemy do stołu.. Cena holender prawie taka sama jak dwustronnego, bo wkład droższy ale o połowę mniej kamienia. Mam wyliczone ceny i to kwestia 1500 zł, może nawet mniej.

 

Mari, właśnie nie myślę o bajerze, tylko o względach praktycznych - jeśli dam kominek z 1 szybko, będzie musiał być możliwie blisko sofy, a wiadomo że trochę ciepła da i komuś może nie być przyjemnie;), natomiast dwustronny mogę kawałek odsunąć - będzie lepiej widoczny niż jednostronny, a nie będzie tak grzał w plecy;)

Fanaberią może być co najwyżej ten trójstronny ale rożnica w cenie (biorąc pod uwagę montaż, rozprowadzenie DGP i obudowę) wręcz kosmetyczna..

 

Aaa.. dziewczyny, które użytkują kominek dłużej niż sezon - czy nie macie robali przy składziku na drewno? Już któraś osoba odradza mi trzymanie większej il. drewna przy kominku, bo to może ładnie wygląda, a od wiosny zaczynają się robale:jawdrop:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe piekna brama i nie ukrywam, ze kolor rowniez mi sie podoba :D

co do okien to wyglada na to, ze beda ciut wieksze ;) dobrze ze sie dalo podciac otwory w dol, ale wina lezy w tych co brali pomiar okien.. nie czarujmy, ale oni tez potrafia sie pomylic... murarze zrobili wg projektu, a ci mieli gotowe otwory.. ich blad.

 

Kominek... wow piekny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe piekna brama i nie ukrywam, ze kolor rowniez mi sie podoba :D

co do okien to wyglada na to, ze beda ciut wieksze ;) dobrze ze sie dalo podciac otwory w dol, ale wina lezy w tych co brali pomiar okien.. nie czarujmy, ale oni tez potrafia sie pomylic... murarze zrobili wg projektu, a ci mieli gotowe otwory.. ich blad.

 

Kominek... wow piekny:yes:

Melisko, murarze zrobili na 94 cm, a powinno być 90:/ Jednak panowie od okien mogli się trzeci raz przejechać, także co - lejemy podupkach?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A zauroczyło

nas (wbrew moim wszelkim wyobrażeniom) to:

 

 

Najchętniej w takim wydaniu, grafitowym wydaniu (z tym że zabudowa do sufitu):

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/843/da3u.jpg

 

i wersja biała:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/32/6xdf.jpg

 

Piekny ;) nie dziwie sie, ze Cie zauroczyl ;) jesli masz tak, jak ja, to juz kazdy inny to nie bedzie ten ;)

pamietam moje poszukiwania kominka ....... nie pałam miloscia do zwyklego wkladu obudowanego nidą ...... Kominek musi miec to cos :)

kiedys zachwycil mnie dwustronny u Rasi, ale u mnie na taki nie bylo miejsca ...... i jak znalazlam moja koze to wiedzialam, ze tylko ta i nie inna ;)

 

za jakosc i design sie placi ...... jestes bardzo przekonana do tej gilotyny ? nie lepiej zainwestowac w ten powyzej ? zwroc tylko uwage na szybe, by latwo sie czyscila, bo sie pozniej zameczysz :(

 

ale jesli zbierasz glosy, to z przyjemnoscia glosuje z tym ze zdjec powyzej :)

 

odnosnie ocieplenia nie pomoge, bo nam robila jedna ekipa wiele rzeczy i trudno mi teraz odszukac ile bylo za ocieplenie dachu

Sprawdz co bejmuje ta cena, czy tez przybijanie folii, plyt itp, kazdy robi inaczej

 

dobrze, ze okna w kuchni beda pasowaly :) jak to trzeba wciaz trzymac reke na pulsie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie siem rozchodzi i te gilotyny i szubienice a nie o ilośc szyb.

Bierz ile fabryka dała...

Jak ma być piknie to co nam do tego...:rolleyes:

Robaków sie nie bój...przecież to nie szarańcza.

Palisz mu chałupę to co się dziwić, ze gośc wychodzi na ostatni spacer skazańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...