Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Mi się bardzo bardzo podoba 3 szybowy w wersji białej (czarny/grafitowy trochę przytłaczający).

 

Jeśli chodzi o robale... moi rodzice trzymają w kotłowni drzewo i w salonie (kilka palików) i owszem zdarzają się robaczki wiosną, latem, jesienią ale bez przesady... żeby to jakoś życie uprzykrzało to bym nie powiedziała... Tak po prostu trzeba ruszyć tyłek z kanapy i wynieść delikwenta. Plagi robactwa nie ma.

 

Dla mnie każdy robal jest straszny, no nic trzeba będzie to przeżyć:p

Co do tego ciemnego kominka, to wydaje mi się, że jest przyciężkawy, bo mocniej obudowany niż ten poniżej - konstrukcja powinna być odrobinę delikatniejsza.

 

Ale mnie siem rozchodzi i te gilotyny i szubienice a nie o ilośc szyb.

Bierz ile fabryka dała...

Jak ma być piknie to co nam do tego...:rolleyes:

Robaków sie nie bój...przecież to nie szarańcza.

Palisz mu chałupę to co się dziwić, ze gośc wychodzi na ostatni spacer skazańca.

:lol2::lol2:Mari, jak Ty coś napiszesz to można boki zrywać. Faktycznie - chata idzie z dymem:p

 

hej ja za ocieplenie jakies chyba 140 m sufity/ skosy zaplacilam za material jakieś 11200 + 6400 robota. w tym wszystko regipsy, profile, osb na podloge na strychu, tasmy gipsy, grunty,wkręty, akryle, folia welna super mata 25 cm i z 40 innych pozycji na fakturze :-)

 

Kurcze, Ivy - to super cena! Jak słyszę, ile ludzie płacili, to włosy dęba stają:confused:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Włosy to chyba raczej wypadają !

Jak policzyłam ile chce miszczunio za ułożenie podłóg w całym domu, to mało wylewu nie dostałam.

Pracę czasowo ocenił na tydzień, a cenowo na jedyne 16.000.

Rzucam robotę i idę kłaść dechy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja o kominku

 

 

mając drewno w salonie - robali nie ma, no może jeden ale bez przesady, a też jestem na tym punkcie wrazliwa, tzn po 4 roku mieszkania w domu jestem mniej wrażliwa:D

 

ja mam kominek panoramiczny otwierany do góry, moim zdaniem zajebisty bajer i nie zamieniłabym na żaden inny, nie mam żadnych problemów, użytkuję 4 rok, palę cały sezon, zobacz ofertę kominków fondis, mój to ulys 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw pisze potem myślę, czy ty w ogóle rozważasz otwierany do góry?

 

Bardzo fajny Reni - przy tak dużym przeszkleniu głównie właśnie biorę pod uwagę otwieranie typu gilotyna. To chyba to samo, co otwieranie do góry? Czy może do góry otwiera się pod jakimś kątem?

A masz rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu? Mam nadzieję, że my też będziemy palić codziennie - obyśmy złapali bakcyla.

 

Ostatnio mam jakiegoś doła, bo mam wrażenie, że mam fanaberie - ocieplenie poddasza pianą - rewelacja jak dla mnie - jestem zachwycona, tym bardziej że jest to piana kanadyjska = mięciutka, nie pękająca, oddychająca, nie chłonąca wilgoci - miodzio normalnie. Oczywiście cena odpowiednio wyższa niż wełny:(

 

Kolejna sprawa - kominek - gdyby drzwiczki otwierały się w bok, mogłabym sporo zaoszczędzić - zastanawiam się tylko, gdzie jest granica oszczędzania - jeśli drzwi będą otwierały się w bok, to przy tej wielkości szyby i ustawianiu sprzętów w salonie będzie to niewygodne:mad:

 

Więcej mam takich dylematów - na przykład podłoga - jeśli wybiorę dechy w całym domu, to będzie to koszt 50-60 tys (z robocizną), jeśli tylko na parterze, to ok 20 plus panele na piętrze. Pytanie - czy nie będę tego później żałować? Skoro kocham dechy, to czy siedząc pół dnia w gabinecie na piętrze(mając widok na moją ukochaną pustkę, jakiś fajny żyrandol) nie będę się stukać w czoło, skąd mi się ten wąż w kieszeni wziął?

 

Znajomy mówi - popatrz, jak żyją Żydzi - są oszczędni ale domy mają wypasione - to jest twierdza - ma być tak, jak chcesz - spędzasz tam większość życia.. Ma rację cholera - w końcu buduje się na długie lata..

A dzieci w Afryce głodują - wiecie o co chodzi:(

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałaś z tą Afryką . Jak masz za co to robisz jak Ci się podoba.

Wyrzuty sumienia nic tu nie dzadzą. A jak zrobisz tańszym kosztem, to wpłacisz pieniądze jakiejś biednej rodzinie w Afryce?

chyba raczej nie .... Rób tak ,żeby było Wam wygodnie , bo to Wasz dom na całe życie . Jak teraz nie pomyślisz to za kilka lat będziesz poprawiać, chociaż i tak po zamieszkaniu często jest tak , że człowiek myśli sobie .że kilka rzeczy jeszcze można było inaczej zrobić...

Ja robię tańszym kosztem , bo nie mam za co ;) Ale JA wolałabym przeznaczyć zaoszczędzoną kase na coś innego ,np wycieczkę czy jakiś wypad z dzieckiem .

Takie to dylematy budowlane . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloe, takie rozterki to ma chyba każdy.

Nie mówie to o Onasisie..of kors ;)

 

Powiem Ci tak....

Moim skromnym zdaniem, są rzeczy na które warto a nawet powinno się wdac więcej pieniędzy.

Zaoszczędzisz na materiałach budowlanych to wydasz potem na ogrzewanie.

Zrobisz dach z blachodachówki i zaoszczędzisz na izolacji, to będziesz miała kostnicę w zimę i saune w lato.

Dasz kiepskie podłogi ( które się najbardziej niszczą), to albo co kilka lat będziesz robiła wymianę (koszty, zamieszanie, bajzel, chaos) albo będa straszyć dopóki nie uzbierasz na nową...lepszą.

Analogicznie...są równiez rzeczy, które mozna zrobić po taniości.

Sorki, ale nie ograniam schiz klamkowych, przełącznikowych, farbowych....

Wiadomo, sa gusta i guściki, ale tu akurat mozna zaoszczędzić biorąc coś z niższej półki co często wcale nie odbiega jakościowo od tych droższych ( nie mówie tu o paździerzach).

Jestem miłośnikiem naturalnego, starego, nie wyglancowanego, więc jasne że doradzę DECHY PO CAŁOŚCI.

Dla mnie osobiście, najwazniejsza jest spójność.

Nawet panele, linoleum, płyty OSB...jak maja być to wszędzie.

Jestem wrogiem takiej sztukaterii....dół gres, schody drewno, góra panele a w łazienkach hu wie co jeszcze.

 

Jak finansujecie budowę ?

Jaki macie budżet ?

Czy istnieje zagrozenie, ze jesli nadmiernie się szarpniesz na poczatku urządzania, to finalnie czegos zabraknie ?

Bez czego jesteś w stanie zyć ?

 

Nie odpowiadaj na te pytania. Zadaj je sobie samej.

 

Jeśli budżet ogromny, to rób wszystko na wypasie. Dom to nie tylko noclegownia, ale tez inwestycja. Różnie w życiu bywa....czasem trzeba cos sprzedać.

Atrakcyjnie urządzony dom, ma wieksze szanse zbytu...zresztą sama wiesz.

 

Jedyne do czego się czepne i stale będę marudzić w tym temacie to spójność i łagodna baza.

To zawsze będzie modne, daje późniejsze możliwości szybkiego przearanżowania, odświeżenia, gdy sie znudzi, opatrzy, wyjdzie z "mody".

 

Co do kominka...

To Twój dom, Ty będziesz uzytkować, patrzeć,cieszyć się romantycznymi wieczorami z mężem i lampka wina w ręku.

Jasne, ze musi byc cudny, boski i najpiekniejszy na całym swiecie, ale czy jest tyle wart ?

Może coś prostszego i tańszego a np. obudowa na wypasie....

Sama musisz sobie odpowiedziec na to pytanie, podliczając Wasz budżet.

Jesli Was stać, to bierz i niech banan nie schodzi z Twojej twarzy.

Dom ma cieszyć, jego urządzanie ma byc radochą, powinien byc miejscem do którego chętnie sie wraca.

 

No to się naprodukowałam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochane:hug::hug:

 

Wcięło mi całego posta, a muszę już wychodzić, więc napiszę tylko tyle - dzięki Wam zrozumiałam, że muszę porozmawiać z samą sobą

http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/liebe/d010.gif

 

Tylko sie nie pobijcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też popieram ale jak słyszę pakuj w dół bo tam są goście :eek: to zadaję sobie pytanie czy dom dla gości czy dla nas, bo na 80 przypadków, przyjdzie laska popatrzy na twoją drogą drewnianą podłogę i powie, jakie piękne panele, nie widziałam takich, drogie????:D

 

jesli kogoś stań to buduje na wypasie, ale niestety co tanie to drogie i tak jest z wszystkim, wszystko ma swoje wady i zalety, nie ma złotego srodka, musisz ty wiedzieć co dla ciebie jest ważne, ja nie zaakceptuję tanich mebli, łazienki, drzwi, podłóg, i nie chodzi nawet o to czy to panele bo tez są drogie na rynku, to ty musisz wiedzieć na czym ci zależy a na czym nie, nikt raczej nie zwraca uwagi na kontakty ja uparłam sie na szklane, nikt ich nie zauważa a ja je uwielbiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania

ja mam takie same podejscie

Na dole sie robilo znacznie lepiej i juz

A na gorze zrobilam panele bardzo dobrej jakosci bo szkoda mi bylo 30.000 na podlogi o jakich marzylam - czyli orzech amerykanski

A panele wyszly rewelacyjnie i juz :)

 

ps. a BRW wcale nie est tanie hahahaha jakosc beznadziejna a ceny bardzo wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...