Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Chloe znasz takie rolety-żaluzje? Nazywają się zdaje się silluette blinds albo cellular shades.

Są jakby podwójne. Są zaciemniające, albo przepuszczające światło. Dodatkową zaletą jest, że można je opuścić niżej i wtedy góra okna jest odsłonięta.

Pozwalają sterować światłem.

 

ultraglide_livingroom.jpg

Cellular-Shade-single-blackout.jpgBeechwood F17-955.jpg

 

Drewniane też są z tą opcją opuszczania, ale przy Twoich wielkich oknach będą pewnie zbyt ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivy na pewno zartowala :):):)

 

a jeszcze nie chodzilam po tym powiem Ci w lecie. Wprowadzilam sie w grudniu :)

 

Musiałam się upewnić, bo może ja jakieś podejście mam niedobre.

 

Właśnie ciekawa jestem jak te płyty betonowe będą się nagrzewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie be efektu, bo dojdzie 30 cm wylewki , a na górze odejdzie 15 (sufit podwieszany, zeby okno było wysokości ściany) ale coś już widać:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/n362.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/850/8dnn.jpg

 

Ja pierdykam, ale piękne okno. Jakie ma wymiary i z czego jest robione? Cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tu czekamy :popcorn::popcorn:

 

Najpierw muszę ulubione dzienniki poprzeglądać:D

 

Młyn pieruński sama sobie zgotowałam - uzgadniam pianę na ocieplenie poddasza (i pogodzenie tego z wentylacją:bash: ), kafle w głównej łazience (dla świętego spokoju klepnęłam akceptację, najwyżej ostatecznie zamienię dane płytki na inne w tym samym rozmiarze), Jakieś rowy mi się na działce kopią melioracyjne omalże, wkroczył elektryk (kazał za 4 dni przynieść wstępny projekt oświetlenia i gniazdek w ogrodzie - szalony - chyba muszę przestać spać:evil:), kończy się montaż alarmu, ubezpieczam chatę i wybieram drzwi wejściowe.

 

Także wesoło jest dziewczynki:bash::bash::bash:

 

Jednak to nie koniec - wraca ekipa od dachu zrobić odgromienie, pan deszczówka poprawia rury spustowe i wybieramy ekipę od wykończeniówki.

 

Przypomniało mi się, że muszę rozejrzeć się za stolarzem, bo co lepsi mają już terminy wakacyjne:sick:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe wracając do okna, to z jakiej masz firmy to narożne okno i jaki model, myślałam, że tak dużych nie da się zrobić z drewna ze względu na ciężar, a tu proszę :) Jak nie masz nic przeciwko to podeślij mi na priva cenę tego cudeńka. Resztę okien też masz wysokich na 265 (myślę o tych balkonowych)? Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszczynko, tylko to jedno okno ma 265, pozostałe kończą się na 2,4 m. Takiego wymiaru nie można uzyskać w pcv, dlatego jedno okno mam drewniane. W wersji aluminiowej też jest taka możliwość. Okno waży ok 400 kg. Całość zamawiałam w MS okna ale z uwagi na to, że nie robili jeszcze Hs'a z ruchomym słupkiem, jest on wykonany przez Urzędowskiego. Okna z ruchomym słupkiem wykonuje też Sokółka ale z tego co się orientuję, robią takie montaże głównie na targi - mało jest takich szaleńców, jak ja, którzy chcą testować nowinki na sobie.. Tym bardziej że cały dom wymaga wtedy zmian konstrukcji i jest to kosztowne widzi mi się. Problemów jest całe mnóstwo - teraz muszą dobrze pokombinować, żeby odpowiednio ocieplić dwuteownik, po wiadomo, że stal paskudnie wypuszcza ciepło z domu..

Zaczęłaś już budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej...jak milo :rolleyes::hug::hug:

 

Jak mijaja dzionki?

dawno mnie nie bylo.. nie ukrywam...

wszedzie sie paletam a tutaj mi umknelo :eek:

 

Im sooo sorry :hug:

 

Melisko, nic nie szkodzi, ja też nie wyrabiam na zakrętach;)

 

A idzie jakoś -mam nadzieję, że dzieć zaraz zaśnie i będę miała wolną chwilkę. Ponadrabiam dzienniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witać wiosna idzie, bo to już drugi wątek, gdzie goszczą moje płoty :)

 

Tak wyglądał pierwszej wiosny po zapleceniu

IMG_2269.jpg

 

Taki był od zewnątrz przed pierwszym strzyżeniem

Wierzba_02-6maj2012.jpg

 

Tu widok czerwcowy po ostrzyżeniu

2012-4czerwiec_rabata_na_gorce.jpg

 

A tu w pełni swej bałaganiarskiej urody

IMG_2959.jpgI jeszcze widok zimowy

Miskanty_przy_plocie(9grudzien2012).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witki wierzbowe są elastyczne. Łatwo się ukorzeniają wsadzone w ziemię pod warunkiem, że mają dość wilgoci. Po zapleceniu mają tę właściwość, że rozrastają się wolno, chociaż nowe-młode pędy rosną niezwykle, nawet 5-6 mb w sezonie.

 

Można sobie w ogrodzie upleść wysokie lub niskie płotki i to bardzo eleganckie, zrobić labirynt, żywą altanę. U Jagny i Petera wklejałam fotki:

WIERZBA-modelowe zaplecenie.jpg WIERZBA-furtka+labirynt.jpg WIERZBA-altana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...