Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy


Recommended Posts

Gruzu mie oddawaj nikomu.:no::no::no::no::no::no::no::no: Przyda Ci się z pewnością do utwardzenia jakiejś powierzchni, albo lepiej zrób z niego podkład pod górkę w ogrodzie lub wyniesiona rabatę. Zawsze to mniej ziemi trzeba będzie nawozić.

Nieco pofalowanego terenu przydaje urody. :wiggle:Będą na tym mogły rosnąć trawy ozdobne, jakieś krzewy niskie i sporo bylin. Może się takie miejsce okazać najładniejszym fragmentem ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie. Jak wyrzucisz, natychmiast okaże się, że potrzeba i kasę będziesz wykładać ;)

 

Na zachętę wyniesiona rabata u mojego guru

2012-15wrzesien_u_Staszka-IMG_2728.jpg

2012-15wrzesien_u_Staszka-IMG_2715.jpg

 

Ogród o zróżnicowanych poziomach

landscape_garden60.jpg

 

Trawy ozdobne na wyniesionej rabacie

Ornamental grasses within border plantings.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojemniku w zasadzie znalazło się wszystko oprócz gruzu - tego nie mam. Nic nie rozwalaliśmy, nie przestawialiśmy ścian - jedyne co, to mam małą kupkę połamanych dachówek. U mnie jest 260 m drogi do utwardzenia, także wszystko pochłonie ziemia. Mamy już nawiezione jakieś 120-140 ton kruszonego betonu (droga jest już utwardzona), a potrzebne będzie jeszcze ze 100. Ogród będzie jednopoziomowy (chyba) z wyjątkiem ostrego kąta na końcu - tam będzie podniesiony teren, drzewka i chaszcze, a różnica terenu będzie stanowiła ławkę, bo tam będzie miejsce na grilla i imprezy pod chmurką. Projekt jest w trakcie prac - może byłoby coś już ale siostrę (ona to robi) wyciągnęłam na upuszczanie krwi, więc sobie wczoraj odpuściła.

 

Mam na działce za dużo gliny - na razie trzymam, bo nie wiem, o ile podniesiemy teren ale glina to kiepskie podłoże, więc pewnie trzeba będzie ją wywieźć i nawieźć coś, na czym zechce rosnąć trawa i jakieś krzaczki.

 

Jestem zmęczona jak koń po westernie - najbardziej bolą mnie palce - od wyciągania kamieni - łopatą nie szło ale małe rączki dały radę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się waż mówić źle o glinie :)

Sama oczywiście jest do niczego, bo za ścisła i jak mokro to źle, i jak sucho też źle.

Ale jeśli wymieszasz po 1/3 gliny + ziemi ogrodniczej (albo kompostowej) + piasek, to będziesz mieć ideał.

Glina świetnie (najlepiej) przechowuje składniki pokarmowe. Najwolniej się wypłukują.

 

Kamienie też się przydadzą. Swietnie komponują się z trawami ozdobnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani się waż mówić źle o glinie :)

Sama oczywiście jest do niczego, bo za ścisła i jak mokro to źle, i jak sucho też źle.

Ale jeśli wymieszasz po 1/3 gliny + ziemi ogrodniczej (albo kompostowej) + piasek, to będziesz mieć ideał.

Glina świetnie (najlepiej) przechowuje składniki pokarmowe. Najwolniej się wypłukują.

 

Kamienie też się przydadzą. Swietnie komponują się z trawami ozdobnymi.

 

A widzisz, czyli dobrze, że nie pozbyłam się tej pryzmy:D Ja mam teraz na działce góry skaliste - poważnie - koniec ogrodu to niemal skarpa. Na prawo od garażu też - wszystko dlatego, że robiliśmy korytowanie drogi i podjazdu. No i dom jakby nie było też trochę miejsca zajął;)

 

Kamienie wszystkie zostawiam - mam nawet kilka takich naprawdę dużych - największy jest ten:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/844/3ese.jpg

 

Waży kilka ładnych ton - ponieważ nie mamy na działce drzew, a chciałam zrobić dziecku domek na drzewie, to może zrobię mu na skale?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcę się z zazdrości :wiggle:

 

Widzialam w necie fajne domki zrobione na pniach drzew, które wkopano w ziemię. Jak znajdę, to Ci wkleję.

Ten głaz jest boski. Zrobiłabym spływ wody na niego i obsadziła azaliami, rododendronami, a jako tło brzozy z jakimiś iglastymi.

Wejmutki np. rosną szybko. Moja 8 latka, sadzona jako 150 cm chudzina, wyrównała już niemal wzrost ze szczytem dachu nad salonem. I jest pięknym grubaskiem, pod którym jesienią zebrałam 72 maślaki w dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszyłam, jak go wykopaliśmy - w ogóle jestem zaskoczona, bo u nas jest tego sporo -u sąsiadów podobnie.

 

Mnie się podoba to, że jest tak ładnie ścięty - można się na nim położyć albo zsunąć, w sam raz dla dziecia - chyba podaruję mu tego kamolca na dzień dziecka:p

 

Chętnie przyjmę inspiracje domkowe. Przy okazji podpytam stolarza, czy zrobi mi taki i za ile;)

 

Miałam jeszcze jechać do salonu łazienkowego ale taka jestem padnięta, że nie mam na nic siły - regeneruję się przed powrotem młodego;)

 

Wieści z budowy:

 

Elektryka na wykończeniu - odgromienie już pięknie zrobione - wszystko zakopane - zostało tylko przeniesienie centralki do garażu, a w środku 2 łazienki.

 

Alarm się zakończył (to znaczy działa już drugi tydzień ale skończyło się wyprowadzanie kabli wszelakim łącznie z przewierceniami na zewnątrz)

 

Kabli mamy teraz milion srylion, a jeszcze w nocy dośniła mi się jedna lampa, więc musieli dorobić.

 

Dzisiaj weszła ekipa od klimy i wentylacji - robią sobie przepusty i skończą w okolicach środy, czyli razem z elektrykiem.

 

W czwartek wchodzą tynki. Miały być od środy ale mają obsuwę.

 

Zamówiliśmy styropian na podłogę - jest już i czeka na znak, kiedy chcemy odebrać - obstawiam, że za jakiś miesiąc.

 

W środę zamawiam drzwi.

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak lekko, żadne podpory :no:

Szukałam w zeszłym roku domku, bo mój J. ma w perspektywie budowę domku, a u nas najgrubsza jest wierzba, 30 cm średnicy. Wyszperałam taki jeden postawiony na wkopanym pniu. Sztuka cała, że ten kawał drzewa był taki chytry, że miał rozlorzyste grube konary. Wszystko ścięto na równo i na nich, na platformie był domek.

Pech, że nie pamiętam pod jaką nazwą zapisałam, bo znalazłabym natychmiast. Tam były w komplecie nawet rysunki techniczne. Ściągnęłam to z amerykańskiego portalu stolarskiego. Mam nadzieję, że znajdę.

Póki co na początek coś dla przyszłych piratóweclectic-outdoor-playsets.jpg

Zabavne-igraonice11.jpg

Pirate-Ship-Tree-Playhouse-By-Daniels-Wood-Land-5.jpg

Pirate-Ship-Tree-Playhouse-By-Daniels-Wood-Land-6.jpg

Peter-Christensen-Final-Presentation.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie drzwi :popcorn:?????

 

mów, bo ja u siebie nadal nie wiem jakie brać :(

zarąbistą masz bramę garażową (której zazdroszczę!!!) to może drzwi ściągnę z Ciebie chociaż :-P hihi

 

Wejściowe ma się rozumieć - o wewnętrznych nie mam nawet ochoty pomyśleć:p

 

Drzwi jak drzwi - kolekcja rycerska CAL (kolor antracyt), z jednym naświetlem bocznym. Różne opinie na temat Cala są ale serwis zapewnia ta sama firma, co wstawiała nam okna, także nie mam obaw. Teraz w mieszkaniu mam Gerdę i już 3 razy naprawiali nam taki myk, co montuje się zamiast łańcucha - porażka. Same drzwi super ale nie mam ochoty oglądać już serwisantów;)

 

 

A nad jakimi się Karolina zastanawiasz? Coś by się podoradzało :rolleyes: ;) :lol2:

 

Chloe - idziesz jak torpeda (zauważ, że to dużo lepiej i szybciej niż "jak burza" ;))

 

Asia, myślisz? Bo mnie się zdaje, że ostatnio jakoś wszystko wolniej idzie..

 

Jutro jadę na obchód kiblowy - coś się musi wyklarować, bo mam już głowę kwadratową:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...