Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego


Recommended Posts

Hejka,

 

to co zaproponowała Asia klik wyglda fajnie

ja jeszcze ujednoliciłabym te malutkie ramki pod dzbanem

i jeszcze: ta galeria sie skupia tylko nad kanapą ? a co z pozostała częścią sciany?? nie bedzie łyso?

 

a tu inspiracja, trochę podobnie ja Ty planujesz

http://i15.photobucket.com/albums/a388/ElyMom/blog%20stuff/BLOG%20-%20series%20and%20regular%20posts/gallery-wall2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Classic! :)

 

kuchnia moim zdaniem fugi na biało i będzie elegancja francja. sama mam białe 30x60 z białą fugą

 

Chyba będę musiała w końcu jakoś ugryźć ten temat.

Asia,

czy małe zdjęcia na górze będą dobrze widoczne dla oglądających? I sorrki za wywrócenie dzieciaka do góry nogami

No właśnie, obawiam się, że jednak mniejsze muszą być bardziej na dole. Natomiast córka jest wariatka i często zwisa do góry nogami, więc w sumie jest ok :D

 

bez patentu Narendil to i tak by się nie obeszło

 

O-o... co to za patent??

 

Ves, dziękuję za inspirację :hug: Jednak w przypadku mojej galerii nieład (który proponowała też duś) raczej się nie uda, bo jest to moje rzymskie trio, które w sumie dominuje całą kompozycję i narzuca jej porządek nie wiem, czy jest sens je rozbijać. Cały czas myślę nad galerią. Powoli ją porządkuję - wymieniłam już ramy, które miały iść do wymiany. Powolutku do przodu, Wasze uwagi są bardzo ważne.

Galeria zasięgiem nie powinna wychodzić poza stoliczek z lampą (docelowo pod ścianą powinna stanąć zielona sofa, która jest dłuższa od szarej kanapy, więc nie powinno "wylatywać" poza obrys kącika do siedzenia. Galeria na tej ścianie wydzielałaby również właśnie kącik rekreacyjny od jadalnianego, w którym zostałyby w dużym oddaleniu, więc już w oderwaniu optycznym od galerii, tylko "Złodzieje truskawek".

 

A teraz to, co naprzeciwko galerii, a mianowicie słynna biblioteczka.

Właśnie dostałam wycenę regału Mexico. W rozmiarze 197cm wys. 210 cm. szer, niestety bez pionowych listew i pilastrów (czyli bez zdobień), wyłącznie cokół i korona kosztowałby razem z transportem gotowy, wstawiony do domu niecałe 2400. Całość z sosny, łącznie z plecami!

 

Wyglądałby mniej więcej tak, ale pionowe listwy to byłaby już moja broszka:

 

regal_mexico_reg_3_4.jpg

 

Niestety, ponieważ strasznie się napaliłam na ten regał z pionowymi listwami i pilastrami, musiałabym sobie te elementy sama dokupić i potem domalować (producent regału odsprzedałby mi farbę, żeby była identyczna). Nie ukrywam, że w takiej sytuacji Besta odchodzi w zapomnienie. Jedyne tylko, co mnie martwi, to że będzie troszkę niski... Ale z drugiej strony mogłabym na nim może ustawić jakieś ładne duże naczynia, sama nie wiem...

Jedyne, co mi tu przeszkadza, to za dużo krateczek, wolałabym mniej modułów, za to szersze. Ale gdybym zmieściła się w tej samej długości, to chyba cena zostałaby ta sama, więc może 4 x 50cm?

 

Żeby jednak już do końca wyczerpać temat, oto regał, który od dawna stoi w outlecie AD, jest o 1 tys. droższy, trochę zbyt kremowy, jak na mój gust i trochę zbyt falisty, no ale jest.

 

Oto on:

2013-09-18 15.24.44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui mnie w galerii brak jeszcze równowagi między pionek a poziomem, w każdej wersji nie jest to wyważone...ja mam nieregularną :) to prawda najlepiej układać na podłodze, ja się w IKEA rozkraczyłam :lol2:

 

Ten regał z AD nie :no: a sosna i malowanie na biało nie bardzo, sosna jest bardzo niewdzięczna, puszcza żywicę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, odnosiłam się do Twojej wcześniejszej propozycji, a ta kolejna byłaby taka (?):

 

[ATTACH=CONFIG]213196[/ATTACH]

Boki sie zgadzaja :) srodek zbyt poukladany ;)

ja jestem taka - po czesci musi byc rowno i symetria, a po czesci nieco szalenstwa, inaczej niz standardowo ;)

 

nie moge teraz "pobawic" sie w paincie, wiec wrzuce przerozne inspiracje :)

a patent Narendil pamietam i tez sobie kiedys zgapie ;) bo mam idealne miejsce nad schodami :)

 

poki co pomysly na galerie :)

 

http://4.bp.blogspot.com/_R883OUqapZo/TOqjJQU0QOI/AAAAAAAAAGY/dzJu68LVP24/s1600/designers+attic+blogspot+com_thumb%255B1%255D.jpg

 

http://4.bp.blogspot.com/_vTDUNoUptEQ/TKUdwcm3-uI/AAAAAAAABxY/tikVd0ZEIO8/s1600/img74l.jpg

 

http://2.bp.blogspot.com/-Q2kZ4MiH0RI/T0l43Ys_ywI/AAAAAAAAEU8/OAc-pbR4bhg/s1600/Dans+le+Townhouse_Frames_Gallery+Style.jpg

 

http://www.tocofi.com/wp-content/uploads/2012/08/digital-photography_black-frame-photo-display.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui mnie w galerii brak jeszcze równowagi między pionek a poziomem

 

O masz ci babo placek... ok, spojrzę na to i spróbuję dopracować.

 

Ten regał z AD nie :no: a sosna i malowanie na biało nie bardzo, sosna jest bardzo niewdzięczna, puszcza żywicę :rolleyes:

 

Też myślę, że AD nie.

Natomiast zastrzeliłaś mnie sosną. Oni nie pomalują mi tego regału na biały jednolity kolor, tylko akrylem na kolor pół-kryjący. W ich palecie jest pokazany próbnik z przecierkami, ale ja bym wzięła bez przecierek. Trochę mi już zaczyna z głowy dymić z powodu tego regału :confused:

 

Slonko, dwie pierwsze oraz ostatnią - sztandarowe galerie - znam na pamięć. :) Ale i tak dziękuję. Ja chcę zatrzymać wszystkie obrazki, które mam, bo mam je nie z przypadku. To jest MOJA galeria :) Natomiast rzeczywiście, mogłabym pomyśleć nad dodaniem jeszcze jakichś elementów nieobrazkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko Lw :) nie odebralam tego zle ;)

 

prawda, ze lustro czad ? :D sama o tym mysle ;)

ale poki co zbieram ramki :) troche ich mam ;) a ze zdjeciami bede miala problem, bo uwielbiam fotografowac, wiec na kompie mam tysiace zdjec :)

 

sluchaj - a masz miejsce na 2 galerie ?? wtedy mozna by rozdzielic te zdjecia na 2, a w jedna wkomponowac lustro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu wszystko na mnie :(

Doradziłam tylko...Czy Ja kogoś pod ścianą z rencyma do góry trzymam ?

Pewnie, ze to jej galeria i zrobi jak będzie chciała.

 

Nadal podtrzymuje co wyżej a wizki Lui, sa świetnym dowodem na to :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luizko przyszłam zostawić pozdrowionka :hug:

 

Widzę że obrady idą pełną parą :wiggle: i przepraszam że nie biorę czynnego udziału, a tak bym chciała :bash:, ale nie mam czasu na wnikliwe czytanie :( i będę miała więcej czasu dla siebie - czyli na fm :lol2:

Za dużo na głowie, za dużo obowiązków w ostatnich miesiącach......ale może już za miesiąc wszystko się ustabilizuje i sporo spraw pokończy :)

 

:bye: :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete - dzień dobry :)

 

Duś - ty masz mętlik, a co ja mam powiedzieć? Zaraz Wam zacznę awatary przestawiać na stronie, taki mi odruch przestawiania obrazków został.

 

Vesilko - dziękuję ślicznie za koniki. Gdybyś widziała moje biurko, zobaczyłabyś, że mam już pod dłonią dwa malutkie szkice. Rozpracuję to morskie cudo :) Rozglądałam się już za ramkami. Bo ja to bym chciała takiego dużego, na prostokątnym (wydłużonym w pionie) polu, tak jak na tamtej inspiracji, którą wkleiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lw ja tez juz mam metlik ;)

 

pokazalas 4 propozycje - w zadnej nie bedzie malych ramek ??

 

napisz duze cyferki, zeby bylo wiadomo, ktora wersja jest ktora ;) w kazdej jest cos fajnego, ale chyba sama nie jestes do zadnej przekonana co ? ;)

 

ale wiesz ......... namieszam troche i poczekam na wersje z lustrem ;) czyli 2 galerie ;) bo mi samej to chodzi po glowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...