Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do tych drewnianych krzeseł, które są dość wyraziste ( przez krzyżak) , ciężko będie cos dobrać.

Ja juz zgłupiałam.

Nie wiem w jakim kierunku galopujesz na tym szalonym koniu.....:o

 

Nie umiem Ci doradzić....ale kibicowac będę :)

Czy szukasz czegoś w tak żarówiastych kolorkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iw :)

a te? http://s.sklep.meble.pl/gfx/sfmeble/sklep_oferta/215552/lkare_design_pop_art__fun_elegance_barock_fotel_zie_403362280.jpg

 

bo widzę, że idziesz w zielone :)

 

ps. lampa przepiękna....

mnie podoba się taka eknięta ;)

(a na pierwszym zdjęciu świetnie zgrała się z karniszem ;) )

 

no i nie pisałam, ale galeria wyszła genialnie i choć było ładnie, to teraz jest baaardzo ładnie!

gratuluję :)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie poprawiłam na większe :)

 

 

Opis produktu

Stworzony z pasją, pełen gracji i wdzięku fotel firmy Kare Design wzbudza apetyt na słodkie lenistwo. Usiądź, odpocznij... Kawa, herbata a może wino?

Ten urodziwy fotel to najlepsze miejsce aby choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i podarować sobie chwilę tylko dla siebie.

Niezwykle miękka tkanina, pikowane oparcie, stylizowane nóżki i soczysta zieleń tapicerki wyróżnia go spośród innych mebli.

 

Materiał: Aksamit, nogi: drewno gruszy.

Kod: 2053

Producent: Kare Design

 

ci, to umieją zachęcić człowieka :D :D

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, nie gadaj, doradzaj, nie wycofuj się :)

 

Catti, witam u mnie i dziękuję za tyle miłych słów :)

 

Idę w zielone i nie idę ;) Lubię zielony i jeśli miałby gdzieś dobrze zagrać, to jest mile widziany. Dziewczyny ostatnio sugerowały mi szmaragdowy. Najpierw krzyknęłam, że jak to, dlaczego!? Skąd? A potem ze zdumieniem stwierdziłam, że mam u siebie dość dużo szmaragdu :o A potem zaczęłam jeszcze przeglądać inspiracje, które baaardzo mi się spodobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui a moją propozycję zasłon już przetrawiłaś? ;) :popcorn:

 

Tak, krzesła na szczyty tapicerowane, z oparciem po łuku, z MG na przykład, pewnie nie znasz sklepu :lol2:

'

:rotfl::rotfl::rotfl: Pierwsze słyszę, ale może sobie wygoogluje, o co chodzi :rotfl:

 

Zasłony, otósz pomysł bardzo dobry, nawet dobrze mi znany. Próbowałam zrobić coś takiego sama, w sypialni nawet, ale mi brzydko wyszło. Dzisiaj już myślałam o tych zasłonach, po Twoim poście i zastawiałam się, czy jestem w stanie ugryźć temat po raz drugi we własnym zakresie, czy raczej powierzyć to fachowcowej-krawcowej ;)

A co do koloru krzeseł - co byś sugerowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana białe proste to jest dobry kierunek, ale tamten model jest jednak zbyt koślawy, te ciemne z MG są bardzo zgrabne! kolor obicia można wybrać dowolny...

 

Ven, chyba masz rację, zaczekam na biblioteczkę. Jeśli chodzi o kanapę/ sofę to docelowo chciałabym mieć tutaj coś z funkcją spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ;)

Gdybym wyrobiła się finansowo, kupiłabym nową kanapę, z funkcją spania + dwa lekkie fotele na przykład. Ale teraz tylko gdybam, bo kanapa i fotele to dalsza przyszłość. Najpierw biblioteczka, potem stół i nie wiem czy przypadkiem nie drzwi wcześniej, bo się napatrzyłam na takie jedne! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui, konik piękny (podziwiam za talent i jego wykorzystywanie)

 

Lampa sama w sobie jest super i robi wrażenie.

 

Ale - wybacz - z zachwytami nad całością zaczekam na aranż docelowy ;)

Teraz jest zbyt chaotycznie

zbyt ciasno

zbyt dużo wszystkiego.

 

Być może to kwestia perspektywy, z jakiej było robione zdjęcie, ale lampa w takim ujęciu i w obecnym otoczeniu przytłacza i zdaje się zwalać na głowę. Ale nie bój, nie bój - mam dobrą wyobraźnię i wiem, że jak już pozbędziesz się tego i owego, a w zamian dasz tamto i owamto, to będzie pięknie.

 

Jeśli chodzi o fotelo-krzesła na szczyt stołu, to ten ostatni typ jest chyba najlepszy. Jeśli planujesz wyrazistą w kolorze sofę, to nie szalej z kolorami i i bogatymi dodatkami w innych miejscach - szara tapicerka rozjaśnia i uspokaja całość. Od razu zrobiło się czyściej i ładniej, a lampa odzyskała królewską pozycję.

 

PS. O matko, jaki obłędny, jesienny widok za oknem! Nie dziwię się, że nie potrzebujesz ti-wi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbe, jesteś głosem mojego sumienia :rotfl:

Dziękuję, że wpadłaś, bo już się bałam, że wzgardziłaś moim zakątkiem!

 

Kolejnym krokiem do oczyszczania i wyrzucania będzie (paradoksalnie) wstawienie biblioteczki i mam nadzieję, że wprowadzi ona ład do pokoju. Zdaję sobie sprawę, że efekt ładu uzyskam dopiero po jej przemalowaniu na biało, wiec najpierw zrobi się jeszcze większy kolorystyczny misz-masz, ale potem powinnam zacząć wychodzić na prostą. Ciężki kredens straci kilka kilogramów (mam nadzieję) po zdjęciu z niego książek, którymi jest wypchany, w zamian dostanie lekką i (znowu: mam nadzieję) ładną aranżację.

 

Największym wyzwaniem jest dla mnie porządek z kanapami. W domu jest nas pięcioro, do tego goście od czasu do czasu, którzy co prawda zazwyczaj siedzą przy stole, ale czasami lubią też przycupnąć na miękkim.

W związku z przewagą liczebną dzieci w domu, warto byłoby zapewnić im miejsce do walania się po miękkim, one to uwielbiają. Byłoby dobrze i praktycznie i rozsądnie, gdyby siedzsko-legowiska mogły się zmienić w zapasowe miejsce do spania dla gości.

Zakładając, że dwa krzesła byłyby tapicerowane z małymi boczkami, mogłabym uznać, że już mam dwa, w miarę miękkie miejsca siedzące. Kanapa powinna być trzyosobowa. Obecna jest dwuosobowa, ale jeśli ma być tylko jedna kanapa, to raczej większa niż mniejsza... Widziałyście gdzieś zgrabny narożnik, który nie byłby landarą i nie zabijałby ceną? Ten u Narendil jest ładny, ale jak dla mnie ma za bardzo rozbudowane boki.

Bo może to byłoby dobre rozwiązanie? - Lekki narożnik i jeden fotel? Może powinnam skasować obecne kanapy i zacząć życie od nowa? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić nóżki na czarne...

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/soderhamn-sofa--osobowa-i-lezanka__0154870_PE312890_S4.JPG

 

Albo ta (zmienić jej nóżki i ozdobić listwami tapicerskimi - gwoździkami)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/karlstad-sofa--osobowa-i-lezanka__0134211_PE290119_S4.JPG

Edytowane przez **lw**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...