Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za życzenia świąteczne i noworoczne! :)

 

Święta spędziłam odcięta od internetu. Nie odpoczęłam, bo jak można odpocząć, kiedy trzeba ogarnąć cały ten zamęt z prezentami, wystrojem, jedzeniem, pakowaniem, wyjazdem, powrotem.

Jak wrócę do zwykłego poziomu zmęczenia ;) , napiszę więcej.

Kanapa: mam nadzieję, że się robi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szoczek :o

Do głowy by mi nie przyszło, żeby:

a) wyściełać szuflady papierem zapachowym - ja tylko antypoślizgowa mata w szafie z butami i w kuchni w każdej szufladzie.

b) skrapiać cokolwiek a tym bardziej papier toaletowy :o :o :o

Całe życie się człowiek uczy, muszę spróbować :)

Właśnie przeczytałam i też zrobiłam wielkie oczy :o

ale mydełka upycham po szufladach i półkach :p

 

Hej LW :bye:, co słychać u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, po długim milczeniu odzywam się.

W środę teoretycznie powinna być kanapa. Oczywiście strasznie jestem ciekawa, jak wyjdzie i jak zagra z całością. Kupiłam też stojącą lampę, ale muszę do niej dokupić odpowiedni abażur i, niestety, naprawić. Zgodnie z opisem (wylicytowałam na A.) powinna była mieć nową instalację elektryczną, ale nie ma i oprawka, w którą się wkręca żarówkę, jest uszkodzona.

 

 

Właśnie przeglądałam zdjęcia. Święta już odeszły w daleką przeszłość, ale wkleję, a co tam.

 

Oto inspiracja, którą postanowiłam w tym roku wykorzystać.

 

1536478_10201736389944274_1024791363_n.jpg

 

A oto co mi wyszło:

 

1010608_10201736378863997_1255127748_n.jpg

 

I jeszcze białe cyklameny, o których wspominałam. Wiem, przygniotłam dwa listki. No... trudno ;)

 

1546106_10201736380984050_666838617_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, znacie mój pokój na dole. Jaki dałybyście abażur do tej lampy? Biały czy ciemny? A może biały z czarną lamówką? Czarny ze srebrną? Cały czarny... chyba zbyt ciemny...

To jest zdjęcie od sprzedawcy. Dał do niej groteskowy malutki abażurek. Przymierzałam biały z MG, ale wygląda mi blado... Przymierzałam taupe z Leroya (ma brzydki kształt), ale odnoszę wrażenie, że ciemniejszy jest lepszy.

Na razie wiem tylko tyle, że potrzebuję czegoś o średnicy dolnej 40 cm

Macie sugestie?

 

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/38/50/18/71/3850187149_6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarości docelowo nie przewiduję w pokoju, chociaż... owszem, zastanawiam się nad szarymi krzesłami z MG. Szary fotel jest tylko przejściowo, docelowo hm... chyba będzie jasno-szary... a może zaszaleję i dam jakiś kolor? Jeszcze nie wiem. Kanapa - zimny piaskowy jasny beż.

Lecę zrobić fotki z "przymiarkowymi" abażurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze parę słów o kolejnym elemencie do pokoju: stół.

Wiem, że z tym problemem boryka się teraz kilka dziewczyn z forum.

Mam nadzieję, że z kanapą w pokoju zobaczę dokładnie, ile jeszcze mam miejsca i na co mogę sobie pozwolić. Ostatnio coraz częściej oglądam okrągłe stoły, chociaż po ich rozłożeniu, kiedy robi się z nich owal, jedyną opcją na dostawienie czegoś jeszcze byłoby ustawienie drugiego stołu do jednego z boków. W ten sposób trzeba byłoby siedzieć przy konstrukcji w kształcie litery T. Myślicie, że to sensowne ustawienie przy większej liczbie gości? W taki sposób traci się możliwość posadzenia gości na całym długim boku stołu, czyli odpadają 3 miejsca na rzecz dodatkowych miejsc przy dostawionym stole, załóżmy, że przy dodatkowym siedzi 5 osób, ale od głównego odpadają 3, czyli po dostawieniu dużego stołu zyskuję tylko 2 dodatkowe miejsca - bez sensu.

Nie mogę mieć okrągłego stołu :(

Ale mam wrażenie, że przy okrągłym wygodniej usiądzie 5 osób niż przy prostokątnym... Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luizo, okrągły stół też mi się podobał. Nawet bardzo. I u mnie też by pasował. Niestety odpadł ze względów praktycznych. W tej chwili przy moim prostokątnym bez problemu siada 6 osób. Gdy zakładamy dostawkę jest miejsce dla 8. Niestety z okrągłym tak by się nie dało, bo całkowicie zablokowałabym sobie przejście do salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui is back! :wave: :hug:

 

 

Jakie miłe powitanie :hug:

 

Kolor kanapy: jasny piaskowy zimny beż :rotfl:

 

Stół na co dzień 5 osób, po rozłożeniu jak największy. Ostatnio miałam obiad na 12 osób. Myślę, że optymalnie byłoby, gdyby po rozłożeniu mogło się zmieścić 10 osób. Wyjściowo powinien mieć ok 140 cm długości, wkładka minimum 60 cm, to daje miejsce dla 8 osób, ale 2 wkładki po 60 cm to jest ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...