Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego


Recommended Posts

Lui dzięki za podpowiedź w sprawie gąbko-pędzli:stirthepot: Kupiłam dziś zestaw i faktycznie są zaje...... Zdjęcia komody pokaże, ale jak będzie gotowa na tip-top. Jutro pomajuję ją drugi raz, w niedzielę będzie trzecie i mam nadzieję ostatnie malowanie. A teraz spadam szukać w sieci gałek do komody:cool: Jeszcze raz serdecznie dziekuję:hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vesilko, dziękuje za podpowiedź. Właśnie kupiłam na Allegro dwie ramki z odzysku - okrągłą i owalną, zobaczymy, co z tego wyjdzie :) Jeśli nie będą dostatecznie czarne, trzeba będzie je pomalować.

Potrzebuje kopa do zakupu szafy do przedpokoju :)

 

Bardzo mi się teraz marzą porządne drzwi wewnętrzne. Te, które mam teraz, są biedniutkie straszne i, co tu dużo mówić, brzydkie. Można sobie wstawiać kryształy i złoto do domu, z brzydkimi drzwiami i podłogą nic się nie wskóra na dłuższą metę.

Zanim jednak drzwi, muszę zrobić ogrodzenie i tutaj też potrzebuje kopa.

 

Od jakiegoś czasu myślę o kolorach, bowiem:

nasz dom nie ma jeszcze skończonej elewacji. Jest dach w kolorze... no właśnie... wina? czerwonego wina? Nie umiem określić koloru naszego dachu. Jedyne, co umiem o nim powiedzieć, to że chciałabym, żeby był inny :rotfl::rotfl:

 

No więc jest sobie ten dach w kolorze czerwonego wina, jakiegoś wyblakłego burgunda i rynny ton w ton.

Spojrzałam raz jeszcze na rynny. To może być bakłażan z dużą ilością czerwieni.

Do tego są 2 kominy z klasycznej cegły w klasycznym ceglanym kolorze.

Elewację planuję pomalować na bardzo jasny piaskowy beż.

Podjazd jest wyłożony kostką, która nazywa się beż, ale w rzeczywistości jest blado-czerwona.

 

Pytanie o cegły na ogrodzenie. Macie pomysły? (kolor farby na elewacji to tylko propozycja, dach, kostka i zieleń już jest)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=263680&d=1401871390

kolory elewacji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna galeria, fajna literka ;)

fajne lustro!!

ja bym właśnie to lustro przemalowała na biało, a pod nim postawiła ławeczkę....

mogłaby to być nawet skrzynia z siedziskiem (otwierane, tapicerowane wieko)

wtedy w środku jeszcze miejsce na przechowywanie...:cool:

 

http://www.wt-studio.pl//administrator/components/com_bystryshop/photos/main_folder_4/folder_31/20120621_150448_d_(1).JPG

 

http://www.led-shop.pl/dom2/sofa1.JPG

 

Galeria nie jest jeszcze skończona. Chętnie dodałabym tam parę małych rameczek, bardzo chętnie okrągłe lub owalne, ale nie mogę nigdzie nic ciekawego znaleźć. Byłabym wdzięczna, gdybyście coś podpowiedziały.

 

czytam, że już kupiłaś....

nie wiem czy masz gdzieś w pobliżu Pepco.... tam czarnych, owalnych, tanich.... dużo :D

 

pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lui, bardzo elegancka literka. I świetny pomysł na wkomponowanie jej w galerię :)

 

Szkoda, że nie wisi (razem z obrazem pod) ciut bardziej w prawo (czytaj symetrycznie względem lampy), ale jeśli to jeszcze nie koniec kompozycji oraz jeśli nie jesteś - jak ja - freakiem na tym punkcie to już siedzę cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna galeria, fajna literka ;)

fajne lustro!!

ja bym właśnie to lustro przemalowała na biało, a pod nim postawiła ławeczkę....

 

Dzięki Catti!

Lustra nie przemaluję, o nie :no: cały w nim urok właśnie taki. Natomiast pod szukam ładnej ławeczki, zgadza się :yes: mam już jakiś jej zarys w wyobraźni, ale muszę poczuć, to coś, gdy ją zobaczę.

 

Tutaj chodzi mi po głowie... uwaga... navy z małym akcentem koralowym do połączenia ze ścianą, która - chyba to widać - jest w tonacji gold. Na lustrze wisi teraz roboczo torba papierowa w kolorze navy, z czerwonymi uszami i powiem Wam, że te kolory pasują tam idealnie!

 

Lui, bardzo elegancka literka. I świetny pomysł na wkomponowanie jej w galerię :)

 

Szkoda, że nie wisi (razem z obrazem pod) ciut bardziej w prawo (czytaj symetrycznie względem lampy), ale jeśli to jeszcze nie koniec kompozycji oraz jeśli nie jesteś - jak ja - freakiem na tym punkcie to już siedzę cicho :)

 

Dzięki Dropku! :)

Uwaga słuszna, ale żeby stanąć na wprost galerii i namierzyć oś, trzeba się naprawdę nagimnastykować. Tak normalnie, na co dzień, widzimy galerię tylko pod kątem, dlatego brak symetrii w ogóle jest niezauważalny.

 

Cegły na ogrodzenie...

ja nie wiem co Ci sie podoba ale ja byłam bardzo napalona na dakama castillo brąz, pisałam o nich tu, są też w odcieniu czerwonym. Mam nadal te kilka płytek co mi przysłali z dakamy, jak bedziesz chciała to Ci moge wysłać.

 

Vesi, bardzo Ci dziękuję za namiar!

Właściwie najbardziej chodzi mi o zestawienie kolorystyczne - jakie dać kolory do dachu, który ma kolor trudny i do kostki, która ma kolor, jaki ma - jaki kolor elewacji i jaki kolor cegieł w ogrodzeniu?

 

A teraz uwaga: niech żyje babska niekonsekwencja :wiggle::wiggle::wiggle:

Kupiłam kolejne dwie lampy na Weście.

 

PL-MI908WWAIT4APL-1-product.jpgPL-MI908WWAIT4MPL-1-product.jpg

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=263957&d=1402046253

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=263958&d=1402046254

 

Jedna pójdzie do przedpokoju, druga do kuchni, dlatego plafon, który kupiłam wcześniej, pójdzie na górę albo do zwrotu :)

 

W przedpokoju będzie się działo, ponieważ wczoraj kupiłam Besty, z których zamierzam złożyć szafę, zgodnie z zapowiedzią. Przyjdą jutro.

 

Uwaga: macie jakieś sugestie co do uchwytów? Nie kupiłam jeszcze żadnych...

 

Przypominam, co planowo ma być:

 

1014076_10202226673441055_1977989171_n.jpg

Edytowane przez **lw**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luizo idziemy w podobnym kierunku :) Ja mam już cegły na podmurówkę kupione - powiem Ci bardzo droga impreza, ale mogę podpowiedzieć gdzie taniej. Za tydzień mają panowie wchodzić. Sztachety chcę przemalować na biało. W przedpokoju planuję podobną szafę, chociaż nie wiem czy na wymiar nie będę musiała robić.Uchwyty dałabym jakieś małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się :wave:

 

kupiłaś lampy... fajne :)

taką chyba chciałaś latarenkę, to cieszę się, że się udało!

wczoraj zapomniałam ci napisać, że superowe u siebie pokazała basiaimirek z Domu w lubczyku....

zerknij...

 

Tutaj chodzi mi po głowie... uwaga... navy z małym akcentem koralowym do połączenia ze ścianą, która - chyba to widać - jest w tonacji gold. Na lustrze wisi teraz roboczo torba papierowa w kolorze navy, z czerwonymi uszami i powiem Wam, że te kolory pasują tam idealnie!

 

zdjęcie moja droga!

zdjęcie...

 

:popcorn:

 

a potem machniesz sobie jakieś koralowce do ramek w wolnej chwili, boś zdolna bestia jest i będzie pięknie :)

 

http://2.bp.blogspot.com/-79D5-lZtL18/U4tVVBGIl7I/AAAAAAAA3cY/k1sIfJBeOVE/s1600/9%252C8.jpg

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimam pojęcia jaka elewacja będzie pasować do czerwonego dachu; psosin ma takie zestawienie. Ogrodzeniem nawiązałabym do elewacji, ja taki miałam pierwotny plan na własne ogrodzenie, ale skończyło sie na wyburzeniu słupków betonowych i wstawieniu metalowych, te trzy słupki na froncie mam obłożone tynkiem jak elewacja, tylko mi wykonawca źle odcień dobrał, jak to facet... daltonista ;)

 

Ciekawa jestem co tam wykombinujesz z tej Besty :popcorn: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomość z ostatniej chwili:

 

k[cenzura]a m[cenzura]ć spadła literka W i połamała się na 3 kawałki

oczywiście, skleję ją, skleję (chyba proszę już więcej nie chronić)

 

światło gasło już 6 razy = brak internetu = nie można pracować (mam na myśli pracę zarobkową)

klienci dzwonią i każdy chce coś malutkiego na już w sumie 4 malutkie rzeczy, które nie są malutkie, a termin goni,

 

Kocham Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gospodynię i dziewczyny.

 

zabieram głos w sprawie szafy z Besty - zrobiłam z tych frontów szafę w sypialni do sufitu i na całą długość ściany (ok.4,20 m). Fronty - biała besta z czarną gałką, korpus - biały od stolarza.Gałki czarne mam wszędzie wyśrodkowane, bo stwierdziłam, że jednak wybieram wygląd kosztem wygodnego otwierania. Na pewno wygodniej się otwiera skrzydło z gałką przy krawędzi, ale tragedii nie ma. Zamieściłabym chętnie zdjęcie tu w wątku, ale niestety okazuje się to ponad moje umiejętności, a z imageshackiem nie mogę się dogadać, może spróbuję wysłać zdjęcie na priv.

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lilutku :)

Bez zdjęcia nie liczy się :rotfl::rotfl::rotfl: Więc czekam, może być na priva i zaraz potem publikuję.

Bo oczywiście smaka nam narobiłaś

 

Vesi, dziękuje - jak zwykle jesteś nieoceniona!

Jjjano - miło Cię widzieć :)

 

Robimy głębokie wdechy i wydechy... (za radą Diany ;) )

 

Helloooo Catti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...