Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oswajanie domku czyli poprawianie wszystkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam się :)

Właśnie doczytałam do końca i muszę przyznać że czyta się was jak "film akcji" chciałam napisać :p no jak dobrą książkę. Ciągle w pełnym napięciu i oczekiwaniu co dalej. Miałam nie czytać całości ale mnie wciągłoooo, tylko nogi się ostały.

Lu piękne te twoje metamorfozy, jestem pod wrażeniem. Jestem też pod wrażeniem jak świetnie sobie radzisz, pracujesz, wychowujesz dzieci w tym jedno małe, zajmujesz się domem, ogrodem i jeszcze masz czas na malowanie biblioteczki i inne takie, no i jeszcze forum. Kolejna supermenka na forum jaką poznałam. Podziwiam i zazdraszczam :)

Czekam na zdjęcia szafki w korytarzu z niecierpliwością.

Tak na marginesie to chyba twoje najmłodsze to rówieśnik mojego Bubusia (styczeń 2013)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, to bardzo miłe, co napisałaś :hug:.

Faktycznie, moje najmłodsze jest z marca.

 

Wklejam zdjęcie robocze szafy. Górne drzwiczki jeszcze do zamontowania. Uchwytów jeszcze nie mam, więc nadal wszelkie sugestie mile widziane.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=265521&d=1402821331

DSC_1543.jpg

Roboczo na zdjęciu ustawiona pierwsza lampa z Westa (czekam jeszcze na dwie). I tu dylemat: na początku pisałam, że chciałabym tutaj czarną prostą latarenkę (i kupiłam, ma przyjść pod koniec miesiąca), ale ten plafon, który właśnie przyszedł, rozwalił mnie zupełnie! Na zdjęciu może nie prezentuje się obłędnie, ale mnie się baaardzo podoba. I co? Latarenka? Czy ten plafon? To jest satynowany nikiel, prawie w ogóle się nie świeci, tylko lampa dała taki mocny efekt.

 

Po drugiej stronie zawisła ponownie literka W, sklejona i tym razem przyklejona na klej montażowy. Na próbę zawisła też okrągła ramka, jest też owalna, ale galeria trochę później.

Aha, jeszcze o szafie. Bok planuję wykończyć... Pisałam już? :rolleyes:... Planuję wykończyć drzwiczkami do szafek kuchennych IKEA. Mają akurat szerokość 40 cm, czyli tyle co szerokość boku. Myślę o tym, żeby je tam zamocować (przykleić, wzmocnić wkrętami wkręcanymi od środka szafy). Byłoby ładne wykończenie. Myślałam o tych (ale chyba będę je musiała pomalować i tak farbą, żeby miały jednolity, pełny kolor)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/laxarby-drzwi__0163347_PE318561_S4.JPG

 

Poza tym chciałam zameldować, że jestem pełna nowych pomysłów. Planuję szybką akcję cywilizacyjną w ostatnim pokoju na poddaszu oraz ulepszenie małej pralni/spiżarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]265521[/ATTACH]

 

Aha, jeszcze o szafie. Bok planuję wykończyć... Pisałam już? :rolleyes:... Planuję wykończyć drzwiczkami do szafek kuchennych IKEA. Mają akurat szerokość 40 cm, czyli tyle co szerokość boku. Myślę o tym, żeby je tam zamocować (przykleić, wzmocnić wkrętami wkręcanymi od środka szafy). Byłoby ładne wykończenie. Myślałam o tych (ale chyba będę je musiała pomalować i tak farbą, żeby miały jednolity, pełny kolor)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/laxarby-drzwi__0163347_PE318561_S4.JPG

 

 

Śliczne te fronty Besty. Szafa wyszła super. Jeśli chodzi o wykończenie boku, to może raczej weź coś z kuchennych paneli maskujących? Te fronty ramsjo (dawnego ramsjo; nie wiem, jak teraz się nazywają) są z bejcowanego drewna i kolor nie jest śnieżnobiały, jak besta, a raczej szarawy, z prześwitującymi słojami. Mam te fronty w kuchni - uwielbiam je i zawsze uważałam za najładniejsze ikeowe fronty kuchenne, ale z bestą chyba nie zagrają. Nawet jeśli byś je pomalowała, to będzie widać, że bok jest na siłę sztukowany, bo same fronty mają inne frezy, niż besta. Tymi bocznymi panelami kuchennymi maskowałam u siebie bok szafy PAX i wyszło super. Są znacznie cieńsze niż fronty i można je przycinać. Pewnie nie kupisz takiego na całą wysokość szafy (najwyższe mają 240cm), ale jeśli weźmiesz dwa niższe i łączenie dasz w miejscu, gdzie kończą się drzwi szafy, to nie będzie źle. A jak będziesz wykańczała górę, tj. połączenie szafy z sufitem? Robisz jakąś "koronę" czy zostawiasz szparę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie jest szafa :yes:

całkiem zgrabnie wyszła, choć wysoka jest jak komin ;)

a próbowałaś bez tej nadstawki?

nie wiem czy nie wyglądałaby zgrabniej kończąc się na linii drzwi....

u mnie pierwsze projekty też tak zakładały.... potem szafa miała być właśnie do wysokości drzwi, a nad drzwiami półki od ściany do ściany...

problem się rozwiązał obniżeniem sufitu, ale u mnie na środku przedpokoju jest belka konstrukcyjna, która to obniżenie wymusiła niejako :cool:

 

Bok planuję wykończyć... Pisałam już? :rolleyes:... Planuję wykończyć drzwiczkami do szafek kuchennych IKEA. Mają akurat szerokość 40 cm, czyli tyle co szerokość boku. Myślę o tym, żeby je tam zamocować (przykleić, wzmocnić wkrętami wkręcanymi od środka szafy). Byłoby ładne wykończenie. Myślałam o tych (ale chyba będę je musiała pomalować i tak farbą, żeby miały jednolity, pełny kolor)

 

jestem ciekawa jak ci to wyjdzie.... :)

ja bym się chyba bała....

może zadzwoń najpierw do jakiegoś stolarza i wypytaj go jak to najlepiej zrobić od strony technicznej, bo fronty to taka "twarda" z jednej strony decha... laminowana najczęściej... śliska, gładka..... no i nie wiem czy dobierzesz odcień? :eek:

a jak wyjdą minimalne szpary?? będziesz musiała je zaszpachlować, zeszlifować i pomalować....

myślę, że czeka cię z tym huk roboty :D

 

ja mam na górze w przedpokoju szafę małżowską, która została wykonana jako niespodzianka :eek: podczas mojej nieobecności :bash:

no nic! stoi :D

bok dość szeroki nieźle mnie wnerwiał..... przy ostatnim remoncie go otapetowałam na jednolity kolor ze ścianami....

 

rozumiem, że ten bok ci się nie podoba.....

a gdyby zamiast tych frontów przykleić tam lustro?

albo jakiś ładny wieszak na klucze?

 

nie myśl, że chcę cię od pomysłu tych frontów odwieść.... ale boję się, że nie wyjdzie tak jak planujesz :hug:

 

lampa fajna.... wieszaj jak ci się podoba i pasuje!

mam pytanie o dywanik/chodnik, na którym stoi do zdjęcia :)

skąd ci on i jakie ma wymiary?

 

Poza tym chciałam zameldować, że jestem pełna nowych pomysłów. Planuję szybką akcję cywilizacyjną w ostatnim pokoju na poddaszu oraz ulepszenie małej pralni/spiżarni.

 

:wave:

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne te fronty Besty. Szafa wyszła super. Jeśli chodzi o wykończenie boku, to może raczej weź coś z kuchennych paneli maskujących? Te fronty ramsjo (dawnego ramsjo; nie wiem, jak teraz się nazywają) są z bejcowanego drewna i kolor nie jest śnieżnobiały, jak besta, a raczej szarawy, z prześwitującymi słojami. Mam te fronty w kuchni - uwielbiam je i zawsze uważałam za najładniejsze ikeowe fronty kuchenne, ale z bestą chyba nie zagrają. Nawet jeśli byś je pomalowała, to będzie widać, że bok jest na siłę sztukowany, bo same fronty mają inne frezy, niż besta. Tymi bocznymi panelami kuchennymi maskowałam u siebie bok szafy PAX i wyszło super. Są znacznie cieńsze niż fronty i można je przycinać. Pewnie nie kupisz takiego na całą wysokość szafy (najwyższe mają 240cm), ale jeśli weźmiesz dwa niższe i łączenie dasz w miejscu, gdzie kończą się drzwi szafy, to nie będzie źle. A jak będziesz wykańczała górę, tj. połączenie szafy z sufitem? Robisz jakąś "koronę" czy zostawiasz szparę?

 

O, żyjesz! :) To dobrze.

Właśnie dokładnie o tym wykończeniu myślałam. To się teraz nazywa LAXARBY. Oglądałam też te panele maskujące, ale pomyślałam sobie, że fronty będą wyglądały ładniej, bardziej ozdobnie... No sama już nie wiem. Tak czy inaczej, trzeba to będzie pomalować. Cała reszta z oferty kuchennej to kolor kremowy, nie biały.

I tak, chcę zrobić koronę :yes;, a raczej otoczyć to listwami przysufitowymi, bo, jak widać, została szpara.

 

no nareszcie jest szafa :yes:

całkiem zgrabnie wyszła, choć wysoka jest jak komin ;)

a próbowałaś bez tej nadstawki?

nie wiem czy nie wyglądałaby zgrabniej kończąc się na linii drzwi....

 

Nie,nie, tu jestem zdecydowaną przeciwniczka mebli kończących się w powietrzu. :no: Marnacja przestrzeni. Mnie ten komin nie przeszkadza, tym bardziej, że nasze pomieszczenia są bardzo niskie i chętnie je optycznie wydłużę.

 

Lustro z boku to byłaby jakaś myśl, a nawet jeszcze bardziej zaczyna mi się podobać hasło tapeta... :stirthepot:

 

lampa fajna.... wieszaj jak ci się podoba i pasuje!

mam pytanie o dywanik/chodnik, na którym stoi do zdjęcia :)

skąd ci on i jakie ma wymiary?

 

Nie mogę :bash: Kupiłam następną lampę. Którąś w końcu odeślę.

Oto kolejna do kolekcji

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=265547&d=1402827426

 

PL-MI908WWAJ0TMPL-1-product.jpg

 

Dywanik to IKEA. I wylatuje stamtąd, bo nie umiem go czyścić. Bardzo mi się podobają te dywaniki, ale są niepraktyczne. Tutaj też chętnie usłyszę pomysły: łatwy do utrzymania w czystości dywanik do przedpokoju, najchętniej z czarnym akcentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę :bash: Kupiłam następną lampę. Którąś w końcu odeślę.

 

śliczna :)

znaczy tamta pierwsza też ładna, ale ta podoba mi się bardziej :yes:

to będziesz miała dylemat :p jak jeszcze latarenki przyjadą :D

 

fajny ten dywan... taki neutralny

a co z nim nie tak ? plamy zostają?

szkoda, że niepraktyczny :(

 

widziałam ostatnio zdjęcia jednej ze ścian w przedpokoju wytapetowanej białą tapetą w czarne kropki....

próbowałam znaleźć zdjęcie, ale zapomnij :bash:

musisz użyć wyobraźni, ale w tym wypadku to chyba nietrudne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iw lampa piękna, a co do dywanu, to rozumiem, mam ten sam u chłopaków w pokoju, czyścić się go nie da, moczyć nie można, mi napadało kiedyś na niego przez niedomknięte okno, mało że plama od deszczu - czyli samej wody to jeszcze się skurczył....szkoda, bo wizualnie super, ale tak to jest z siazalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iw lampa piękna,

 

Tzn. ta ostatnia? Okrągła?

 

 

Ostatnio chodzi mi po głowie (w kontekście kolorów do dużego pokoju, bo wciąż na nic się nie mogę zdecydować...) ...chodzi mi po głowie zieleń z granatem

 

http://www.veranda.com/cm/elledecor/images/Wx/ver-redd-on-color-1.jpg

 

http://7thhouseontheleft.com/wp-content/uploads/2012/03/marchmoodboard.jpg

 

http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/a6/56/eb/a656eb37b161da83de1e14a1b34d3a20.jpg

pinterest

 

 

16748_original.jpg?1353604271

W MG są takie stoliki i męczą mnie od jakiegoś czasu...

 

 

http://whitelineninteriors.files.wordpress.com/2012/12/oceanblue-greenlivingroomwhitelineninteriors-net.png?w=912&h=688

 

 

http://liftupthyneighbor.com/wp-content/uploads/bfb61__emerald-green-gold-and-navy-for-2013.png

Tu jest wszystko dość ciemne, ale to zdjęcie ma w sobie coś zachwycającego!

 

http://www.mochatini.org/wp-content/uploads/2012/10/1125968626595775_mC73InaF_c.jpeg

 

http://cdn.designrulz.com/wp-content/uploads/2012/02/green-blue-designrulz-00343.jpg

Edytowane przez **lw**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i drugi wybór lampowy bardzo mi się podoba. Też zwróciłam uwagę na te produkty. Mamy takie same oko. Plafon odpadł, bo nie miałabym gdzie go powiesić (już i tak za ten w kuchni suszy mi głowę, że nie pasuje i trzeba będzie wymienić), kule (sztuk 2) ewentualnie nad blat, jednak mój nie dał się namówić. Jeszcze nie dojrzał do takiego dizajnu ;) Nie mogę się doczekać aranżacji u Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, żyjesz! :) To dobrze.

 

Do września (jakoś tak) funkcjonuję jako zombie, więc nie wiem, czy można to nazwać życiem ;)

 

Właśnie dokładnie o tym wykończeniu myślałam. To się teraz nazywa LAXARBY. Oglądałam też te panele maskujące, ale pomyślałam sobie, że fronty będą wyglądały ładniej, bardziej ozdobnie... No sama już nie wiem. Tak czy inaczej, trzeba to będzie pomalować.

 

Nieeeee.... daj spokój z tymi frontami z boku. Będzie widać, że sztukowane i kombinowane, nawet po malowaniu. Daj gładki panel. Pomysł z tapetą niezły, ale zostaw to na koniec, jak już będziesz wiedziała, jakie wzory i kolory masz w otoczeniu.

 

 

 

Dywanik to IKEA. I wylatuje stamtąd, bo nie umiem go czyścić. Bardzo mi się podobają te dywaniki, ale są niepraktyczne. Tutaj też chętnie usłyszę pomysły: łatwy do utrzymania w czystości dywanik do przedpokoju, najchętniej z czarnym akcentem.

 

Zamiast jutowych/sizalowych polecam bawełniane, ale takie bardzo grubo plecione, nie szmaciaczki. Bajecznie się to czyści (można prać w pralce, jeśli się zmieści), nie osypują się żadne farfocle.

 

Dzisiaj w pewnym sklepie zobaczyłam dość podobny, takiej samej grubości i dłuuuugo dumałam, czy kupić, czy nie. Kurczę, chyba jutro rano po niego polecę, będę miała zapasowy ;). Z myślą o Tobie cyknęłam fotkę, bo może podpasuje? Wprawdzie nie jest czarny, ale jeśli będziesz zainteresowana, to zdradzę na uszko, gdzie można go kupić i za ile. Wymiary 90x150

 

dywanik.jpg

 

 

 

Ostatnio chodzi mi po głowie (w kontekście kolorów do dużego pokoju, bo wciąż na nic się nie mogę zdecydować...) ...chodzi mi po głowie zieleń z granatem

 

http://www.mochatini.org/wp-content/uploads/2012/10/1125968626595775_mC73InaF_c.jpeg

 

 

Zachwycające!

(powiedziała ta, która nie ma ani jednej zielonej rzeczy w chałupie - poza kwiatkami w doniczkach ;))

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej barbe-cue :) tekst o zieleni w Twoim domu - :lol2: czy w swoich poszukiwaniach dywanowych nie natrafiłaś przypadkiem na bawełniany, ale jednolity w beżowo-szarej tonacji najlepiej z czarną ramką dookoła? i czy mogłabyś zdradzić skąd pochodzi ten, który wrzuciłaś? Lui przepraszam za prywatę - mam nadzieję, że się nie obrazisz za wykorzystywanie Twojego wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...