Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja - projekt małopolska


Recommended Posts

Witam,

jestem nowym na forum dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. :)

Jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego (stan surowy).

1. Czy na tym etapie jest możliwa instalacja wentylacji mechanicznej? Czy jest to już za późno? Czy kanały wentylacyjne powinny być umieszczone w ścianach nośnych? Zaznaczam, że nie mam żadnych wylewek i tynków porobionych.

2. Chciałem zapytać, czy możecie polecić mi jakąś firmę zajmującą się wentylacją mechaniczną w okolicach małopolski. Jeśli jest jeszcze taka możliwość to chciałbym zapytać o projekt i o cene takiego przedsięwzięcia.

 

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne doświadczenia, 99% instalacji robię właśnie w domach w stanie surowym lub projektowanym. W domach istniejących unikam robót, ponieważ robi się bardzo trudno, koszty wysokie, a zwykle ze względów konstrukcyjnych nie da się wykonać instalacji idealnie, trzeba iść na różne kompromisy, które obniżają parametry instalacji.

Najlepiej już na etapie projektu skonsultować się z firmą od montażu wentylacji, aby wykonać projekt, zaplanować miejsce na szacht, zostawić potrzebne otwory w płycie itp.

Koszt zależy od wielkości domu i skomplikowania instalacji, ale wynosi nieco tylko więcej niż koszt budowy kominów WG i ich obróbki na dachu (choć ten etap u Ciebie jest już pewnie zakończony...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kominy już stoją. Po prostu trochę za późno zacząłem się interesować WM. Nie mam jeszcze tynków i wylewek dlatego myślę. że jeszcze na tym etapie dałoby się co nieco poukrywać.

Ponawiam pytanie: czy moglibyście mi polecić jakąś firmę która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem WM? Najlepiej z okolic Krakowa:)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...