Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narożnikowy zawrót głowy - wszelkie rady mile widziane ;)


Korozja

Recommended Posts

Brać co ci się podoba i zaakceptować, że po pewnym czasie nie będzie wyglądało idealnie ;) (no może kanapy za 10 tyś. bym nie wzięła ;) ). Swoją drogą moje koty są w miarę przyzwoite, za to kot mojej mamy porobił jej dziury na wylot.

Generalnie wolę życie z kotami i dziurami niż bez kotów i bez dziur ;)

 

Na moje koty nie ma mocnych.:lol2:Podrapaly juz dosłownie wszystko- wypoczynek ze skory sofe z allcantary tapetę winylowa komodę drewniana a drapaka nie ruszają....Bestie!!! :p

 

Moje są mega grzeczne w takim razie - kanapę szanują i co najwyżej się na niej wykładają i kotłują :)

 

Wyżywają sie na fikusie i wycieraczce do butów - ma już dziury na wylot :)

 

Też wolę mieć nieidealnie niż nie mieć kotów :) Łazienka ma miejsce, żeby wygodnie postawić kuwetę, w ogrodzie zimowym będzie koci ogród :) Uwielbiam moje futra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 615
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Test gotowy, ale przyznam, że było bardzo trudno go zrobić na skrawkach tkanin wielkości 2x2 cm

 

Ketchup, nutella, zielona herbata, długopis....

 

001.jpg003.jpg

 

 

Wyprane w ciepłej wodzie z dodatkiem mydełka na plamy

 

008.jpg

 

 

Najlepiej udało się sprać tkaniny mineva i infinity, ale nie idealnie. Mam nadzieję, że przy większej powierzchni byłoby łatwiej. Tak czy siak carabu HP wypada na 1 miejscu. Cenowo także - carabu ok 100 zł /mb, mineva od 52 zł/mb, infinity ok 60 zł /mb.

 

Dostałam wycenę z caya design - narożnik 270 cm x 220 cm z funkcją w tkaninie carabu HP - wynosi 6926 pln – 10% 6233pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalt stanęło w końcu na takiej kanapie (ty\ko szarej)

http://www.brwsofa.pl/uimages/katalog/foto/PETER_MEGA_LUX_3DL_M3152G_M3159G_ARANZ.jpg

Kanapa ma 130cm szerokości i jest "trochę" duża do naszego pokoju, ale usiedliśmy i już nic potem nie było takie wygodne ;) Chodziliśmy dookoła niej 3 tyg. i szukaliśmy czegoś innego, ale wiecie jak to jest jak coś się spodoba ciężko to sobie wybić z głowy. Powierzchnia spania 174cm... to większe niż moje łóżko ;) Teraz mam problem co pasuje do takiej kanapy, no i muszę znaleźć wąski długi stolik. No cóż czasami trzeba wybrać sercem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu faktycznie taniej, bo też darmowa wysyłka... no trudno my mamy już zamówioną, pocieszam się, że jak będzie coś nie tak łatwiej robić awanturę na miejscu ;) Teraz mam jakieś 6 tyg. żeby się zastanowić co do niej pasuje i co zrobić z resztą pokoju. Wariaci będziemy robić wszystko pod kanapę ;) A propos kotów i materiałów to taki jakby szeroki sztruks, teraz mam coś podobnego tylko z 2 dekady starsze ;) i po 1 nie zaciągają się nitki po 2 zawsze można przyciąć do długości tych włosków więc mam nadzieję, że się sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z narożnikami Poldem/Emmohl? Poszukuję narożnika z funkcją codziennego spania - nie jestem w stanie wygospodarować w mieszkaniu miejsca na łóżko. Ostatnio w jednym z salonów natrafiłem na tą firmę. Część z jej narożników oferuje chyba całkiem sensowne rozwiązanie o nazwie "system nowa". To chyba jakaś wersja "belgijki" lub "mechanizmu włoskiego" ale tak czy siak otrzymuje się płaską powierzchnię do spania na materacu piankowym o grubości 12 cm. Wygląda to mniej więcej tak:

nova.JPG

Akurat jest to narożnik Vinotti ale posiada ten sam system. Stelaż wydaje się solidny, materac oferowany jest w 3 wariantach twardość i ma zdejmowany pokrowiec. Powierzchnia spania to max 160 x 200 (są jeszcze 120 x 200 i 140 x 200). Wszystko dość sprawnie działa i wydaje się wygodne ale wiadomo jak to w salonie 5 minut testów to nie to samo co przespana na tym noc. Minus to cena - dla mnie lekko zaporowa ale jeżeli jest to na tyle wygodne na jakie się wydaje to jakoś to zniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga do testów :)

 

na kanapie tkanina jest przytapicerowana, więc z praniem nie będzie tak łatwo (odkurzacze piorące wiele nie pomogą)

ścieranie będzie jedyną formą "prania" zwracajcie uwagę czy coś się po takim ścieraniu plamy nie mechaci !

Piu

jestem pełna podziwu :)

 

No właśnie:(

Piu, świetna robota. Dzięki, że się z nami podzieliłaś swoimi spostrzeżeniami.

Niestety mój wniosek: przy niszczycielskiej sile mych córek chyba muszę zapomnieć o tkaninie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej by się sprawdził jakiś ciemny, melanżowy kolor, u mnie w granacie, by nie było widać śladów po długopisie ;)

Ja mam teraz uszyte poduszki-nakładki, coś w tym stylu...

 

http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/41/62/56/64/4162566447

 

 

Wypełnione tapicerską owatą, tkanina typu alcantara. Piorę na okrągło, świetnie się sprawdzają. Szyła mi je krawcowa, ale teraz zamówiłabym od razu z narożnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucę do pralki, to w dobrym płynie schodzą wszystkie plamy, a nie jest to oryginalna alcantara, tylko jakaś zwykła altara.

Niestety z tapicerką na meblu już nie jest tak łatwo :no: Próbowałam wyczyścić fotel w tej tkaninie i totalna lipa. Dopiero jak zdjęłam pokrowiec (na zamek) i wrzuciłam do pralki, jest jak nowy. Nie wiem tylko, czy uda mi się go ponownie założyć :rolleyes: Pokrowca na materac IKEA już nie udało mi się normalnie założyć, musiałam go rozpruć ;)

 

Mam nowe próbki i kolejne fotki :

 

001.jpg002.jpg004.jpg007.jpg008.jpg

 

 

Kremowe carabu przypomina najbardziej wełniany filc. Nano flock ma najbardziej wyrazistą strukturę skórki i jest najgrubsza, zarazem najmniej plastyczna.

 

Jak znajdę chwilę, zrobię kolejne testy z mazidłami, tuszami itp. Tym razem próbki mam spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narożnik w carabu, chyba w tym kolorze pierwszy z prawej na zdjęciu piu. Mam go od listopada, sprawuje się świetnie. Mimo, że dość jasny kolor nic na nim nie widać, a jak już to schodzi od przetarcia wilgotną (bez żadnych środków) szmatką. Ostatnio narobiłam plamek czerwonym winem, a że było ciemnawo to nawet nie zauważyłam:rolleyes: Bez problemu sprałam następnego dnia:)

Ps. Mam dziecko sztuk 1, ale spokojnie może robić za 3:lol2:

Edytowane przez angy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...