Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narożnikowy zawrót głowy - wszelkie rady mile widziane ;)


Korozja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 615
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

honer a ja mam pytanie co masz na ścianie ? bo ja za swoją kanapą chcę położyć cegłopodobne Stegu Pharma czy coś podobnego innej firmy i zastanawiam się czy poradzę sobie sama z kładzeniem żeby nie zwiększać kosztów robotników.

I jeszcze pytanie odnoście materiału mustang, parę postów wyżej pisałam, czy da się go w ogóle jakoś czyścić ?

i ten kolor 4 też super, nie wiem na który bym się zdecydowała muszę zamówić próbki :)

 

1. Na ścianie mamy płytki cegłopodobne. Kładliśmy je razem z żoną, ogólnie szybko szło i nawet nie tak ciężko. Nam sie te płytki Stegu nie podobały bo one miały od razu fugę i z bliska widać szczeliny. My z kolei chcieliśmy mieć taki efekt starej cegły, aby płytki nie były równe jak od linijki. Cenowo też wyszły zdecydowanie taniej niż te z marketów.

My położyliśmy te płytki: http://allegro.pl/stara-cegla-biala-sniezna-biel-plytki-producent-i5037306190.html

A tutaj "poradnik" jak położyć cegłe: http://www.imindesign.pl/stara-cegla-dekoracyjna-jak-polozyc/

 

2. Co do czyszczenia tkaniny to jeszcze nie wiem, bo narożnik mamy kilka dni i plamy jeszcze nie ma :)

 

3. Jeśli chodzi o wybór materiału, to my pojechaliśmy do zwykłego sklepu meblowego gdzie mieli mnóstwo próbek tkanin Fargotex i sobie na większych kawałkach porównaliśmy kolory, więc obeszło się bez malutkich próbników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja ze swojej strony polecam systemy modułowe, tym bardziej jak ktoś ma problem z konkretnymi rozmiarami narożnika. Do tego rewelacyjny materiał (tkanina) carabu...

Nobla temu kto to wymyślił. Przy dwójce dzieci, 3 i 6 lat na narożniku lądowały soki, ketchup, czekolada itp. Wszystko schodzi i nie ma śladu...

Ja zakupiłem narożnik Capri firmy Elegante. Bardzo dobra jakość wykonania (dzieci sobie skaczą), wzornictwo to oczywiście rzecz gustu.

 

P.S. Nie wiem czemu zdjęcia są do góry nogami.... :(

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez kolo100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na ścianie mamy płytki cegłopodobne. Kładliśmy je razem z żoną, ogólnie szybko szło i nawet nie tak ciężko. Nam sie te płytki Stegu nie podobały bo one miały od razu fugę i z bliska widać szczeliny. My z kolei chcieliśmy mieć taki efekt starej cegły, aby płytki nie były równe jak od linijki. Cenowo też wyszły zdecydowanie taniej niż te z marketów.

My położyliśmy te płytki: http://allegro.pl/stara-cegla-biala-sniezna-biel-plytki-producent-i5037306190.html

A tutaj "poradnik" jak położyć cegłe: http://www.imindesign.pl/stara-cegla-dekoracyjna-jak-polozyc/

 

2. Co do czyszczenia tkaniny to jeszcze nie wiem, bo narożnik mamy kilka dni i plamy jeszcze nie ma :)

 

3. Jeśli chodzi o wybór materiału, to my pojechaliśmy do zwykłego sklepu meblowego gdzie mieli mnóstwo próbek tkanin Fargotex i sobie na większych kawałkach porównaliśmy kolory, więc obeszło się bez malutkich próbników :)

 

Dzięki za odp i masz rację w stegu z bliska widać łączenia ale myślałam wybrać je właśnie z powodu fug bo nie wiedziałam czy sprostam kładzeniu a co dopiero fugowaniu. Ale faktycznie nie wydaje się to skomplikowane :) Co do ceny myślę, że jednak może wyjść podobnie biorąc pod uwagę dodatkowo białą farbę ( bo stegu już od 33 zł można znaleźć ) ale chyba zrobię tak jak Ty i skuszę się na tą samą. Rozumiem, że wy z żoną kładliście wg tej instrukcji ? I jeszcze ile więcej trzeba zamówić płytek ( chodzi mi nie o zapas na przycięcia ale ile z nich jest uszkodzona czy nie nadaje się do położenia )

 

Sorki za OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja kupiłam ostatnio piękny narożniczek z zakładu w moim mieście. Jest krwistoczerwony, bo salon utrzymany mam w czerni i bieli, a dodatki właśnie w odcieniach czerwieni. Pięknie dopełnia całość. Ja osobiście wolę, kiedy siedzisko jest twarde. Im twardsze tym lepiej. Mi duzo lepiej się śpi na twrdszyc powierzchniach, tak samo jak mojemu mężowi. A wiadomo przecież, że to zawsze po jakimś czasie lekko "siądzie", czytaj wyrobi się i będzie miękcej. Chodzilam swego czasu trochę za meblemi i jest coś takiego jak pianka wysokoelastyczna, która mi osobiście kojarzy się z jakąś watą w środku i raczej nie chciałabym mieć takiego zastosowania w domu. Narożnik co prawda funkcję spania ma praktycznie nieużywaną, bo przede wszystkim z myślą o gościach, ale jak kupiliśmy, to dwa dni spaliśmy w salonie w celu przetestowania ;p

A tu moja wielka krowa w wersji granatowej (2 godziny męczylismy się z wniesieniem, panowie musieli go trochę porozkręcać, bo był powiększany, sorrki panowie ;p ) duży naroznik venus bez pampersów copy.jpg sochackymeble.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam,

Ja ze swojej strony polecam systemy modułowe, tym bardziej jak ktoś ma problem z konkretnymi rozmiarami narożnika. Do tego rewelacyjny materiał (tkanina) carabu...

Nobla temu kto to wymyślił. Przy dwójce dzieci, 3 i 6 lat na narożniku lądowały soki, ketchup, czekolada itp. Wszystko schodzi i nie ma śladu...

Ja zakupiłem narożnik Capri firmy Elegante. Bardzo dobra jakość wykonania (dzieci sobie skaczą), wzornictwo to oczywiście rzecz gustu.

 

P.S. Nie wiem czemu zdjęcia są do góry nogami.... :(

 

Piękna!

Napisz mi na priw gdzie kupiłaś i jaka cena oraz wymiary. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Azusa, czy udalo Ci sie zebrac jakies informacje nt Rosini Divani? Ja tez od kilku m-cy szukam cos na ich temat, jestem w kontakcie z ich przedstawicielem handlowym, ale nadal nie wiem czy to dobra firma i jak wygodne sa ich sofy. Co sadzisz? Pozdrawiam

 

 

Słuchajcie, czy ktoś ma jakieś opinie o włoskiej firmie Rosini Divani?

 

Trafiłam na ich narożnik, który spełnia w jakiejś części moje wymagania, a od polskiej firmy importera dostałam stosunkowo tanią ofertę na wykonanie tej sofy w skórze. Nie mam jednak możliwości obejrzenia tego w naturze, nie trafiłam też w necie na informacje o tym producencie, więc trochę się obawiam....

 

http://www.rosinidivani.it/2012/ENG/argentario.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze szare narozniki kroluja prawie u wszystkich:-) I nic dziwnego, pieknie wygladaja i do wszystkiego pasuja, sama bylam zdecydowana, zeby sobie taki sprawic... prosty, jasnoszary o przyjemnym dla oka odcieniu i na to jakies fajne poduchy w bardziej zdecydowanych kolorach. Teraz mam metlik w glowie i zmienia mi sie cala koncepcja bo zakochalam sie w turkusowych naroznikach, boje sie tylko czy to nie bedzie chwilowe zauroczenie i czy nie znudzi mi sie szybko, czy bedzie pasowal do wnetrza (na scianie za naroznikiem biala cegla, boczna sciane moglabym zostawic biala lub pomalowac na szaro, podloga - cieply, sredni dab). Doradzcie cos, czy fajne tez narozniki czy jednak nie? Ponizej wklejam zdjecia tych, ktore najbardziej wpadly mi w oko...

 

Dolce-poziom_1601131.jpgimages.jpgindeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloga ma cieply odcien, bardzo duzo zalezy od aktualnego swiatla dziennego, tak sie mniej wiecej prezentuje w sloneczny dzien, nie wiem czy to odpowiedni odcien do turkusowej tapicerki;)

[ATTACH=CONFIG]311150[/ATTACH]

 

To oczywiscie kwestia oswietlenia, zdjecia, monitora i roznych czynnikow, ale mi osobiscie ta podloga wydaje sie dosc zolta, dlatego uwazam, ze kanapa jesli mialaby byc turkusowa, to jednak w odcieniu wpadajacym raczej w blekit. Inaczej moze sie tak zdarzyc, ze osiagniesz efekt 'brudku'.

 

http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/14/34/27/940/sofa-w-salonie-kolorowe-propozycje-z-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze szare narozniki kroluja prawie u wszystkich:-) I nic dziwnego, pieknie wygladaja i do wszystkiego pasuja, sama bylam zdecydowana, zeby sobie taki sprawic... prosty, jasnoszary o przyjemnym dla oka odcieniu i na to jakies fajne poduchy w bardziej zdecydowanych kolorach.

 

Właśnie, szare pasują do wszystkiego, są neutralne, można zmieniać dodatkami całe wnętrze. Turkusowy czy inny zdecydowany kolor już są bardziej zobowiązujące, nie poszalejesz z kolorami zasłon itp..

Ale wiesz co, ja swoich kanap w kolorze bordo/fuksja nie zamieniłabym za nic. Dodają pazura, ożywiają beżowate wnętrze, zdecydowanie się wyróżniają. Na razie mi się nie znudziły. A jak tak się stanie, to parenaście domów ode mnie mam tapicera, wymienimy kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloga ma cieply odcien, bardzo duzo zalezy od aktualnego swiatla dziennego, tak sie mniej wiecej prezentuje w sloneczny dzien, nie wiem czy to odpowiedni odcien do turkusowej tapicerki;)

[ATTACH=CONFIG]311150[/ATTACH]

 

Turkusowe kolory nie będą przy tej podłodze jedynym kontrastem we wnętrzu, a takie było moje założenie. Zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloga ma cieply odcien, bardzo duzo zalezy od aktualnego swiatla dziennego, tak sie mniej wiecej prezentuje w sloneczny dzien, nie wiem czy to odpowiedni odcien do turkusowej tapicerki;)

[ATTACH=CONFIG]311150[/ATTACH]

Kredka

 

osobiście uwielbiam kolory, a turkusowy należy do moich ulubionych (patrz mój wątek w stopce :) ), ale u Ciebie wyjątkowo nie szłabym w zdecydowane i kontrastowe barwy :) Masz przepiękną, ciepłą podłogę, w której słoje są dosyć wyraziste i do tego ta śliczna, strukturalna, ceglana ściana... Moim zdaniem te dwa elementy wystarczą, by nadać wnętrzu charakteru. Dałabym spokojne, neutralne, naturalne barwy, coś jak w tym salonie IKEA

http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20133/seating/20133_cols46a/20133_cols46a_01_PE342033.jpg

 

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/tools/coli/roomset/20133_cols46a/

 

 

Jeśli turkusy i zielenie, to pastelowe, delikatne, w dodatkach :) (np. poduszki, szkło, fotel)

 

 

Ładnie by tu też wyglądał szarobeżowy, lniany kolor...

 

 

Awesome-white-brick-wall-plan-for-kitchen-and-living-room-also-dining-room-interior.jpeg

 

 

Awesome-white-brick-wall-interior-with-wide-large-glass-window.jpg

 

 

Większość firm szyje z tkanin Fargotexu, bez problemu znajdziesz właściwy odcień, matowy albo mieniący się w świetle ..http://fargotex.pl/fargotex/cameleon-magic-home/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...