Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki do domu dwu-lokalowego


Bandur_otw

Recommended Posts

Witam,

 

Chchiałbym prosić o pomoc w wyborze kominka, a właściwie dwóch do nowego domu dwu-lokalowego (instalacje C.O. są oddzielne). Głównym kryterium jest cena i razem z materiałami na wykończenie nie może przekroczyć 20k zł (z 8% VAT). Co "wiem": 2x naczynko przelewowe, 2x sterowniki, 2x wężnownica, wymiennik ciepła z dwoma pompami

 

Lokal1 - 96m2 (parter - 59m2, piętro - 37m2)

Salon - 29m2

podłogówka około 21m2

kotłownia - mały grzejnik

 

Lokal2 - 114m2 (parter - 56m2, piętro - 58m2)

Salon z otwartą kuchnią: 37m2 (kuchnia niecałe 8m2 podłogówka)

Łącznie podłogówka około 25m2

garaż - mały grzejnik

 

Wysokości obu lokali nie przegraczają 2,8m na parterze i 2,7m napiętrze.

 

Czytałem, że bardzo ważne jest dobranie kominka do powierzchni jaką ma ogrzać i lepiej wziąć za słaby, niż za mocny. Problem w tym, że w tym sezonie kominek będzie jedynym źródłem ciepła i (pewnie jak każdy) chciałbym żeby był idealny i w przystępnej cenie co jest nie realne, dlatego proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Na jakiej podstawie Twoi sąsiedzi stwierdzili, że to dobry nabytek. Mieli przedtem inny? Podobnie interesuje mnie dlaczego twierdzisz, że wkłady ze sklepu w necie są lepsze od tych w supermarkecie?

 

Ja nie kinga2323, ale odpowiem co nami kierowało w wyborze zakupowym.

 

Brak rankingu palenisk na Muratorze!

I szukanie opinii znajomych "co u nich sprawdziło się w praktyce".

- w sklepach, każdy swój komin chwali, więc...

- lokalny kominiarz i zdun w jednym - piece kaflowe fajnie stawia, ale strop na max 100-120kg, więc ...

- ci "ludowi majstrowie" co stawiają z genetycznych umiejętności, TANIO, to radzą też tanie paleniska,...bo innych nie znają

 

Dla nas wyrocznią były opinie znajomych z północy, z okolic podbiegunowych, więc - Jotul.

Czy dobrze, czy źle, nie wiem. Jest lekko, ciepło, w miarę bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...