Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie pokoju od A do Z


olciaz1

Recommended Posts

Robisz ten pasek z taśmy malarskiej, Panowie w sklepie powinni wiedzieć która ma słaby klej. Po malowaniu i po wyschnięciu sufitu i tego odcięcia na ścianie !!! bo to ważne ! naklejasz tą taśmę malarską, szerokość zależy od Ciebie. Żeby kolor nie wszedł Ci pod taśmę możesz po tej taśmie przeciągnąć białą farbą. No i jedziesz kolorem. Pierwsza warstwa, czekasz do wyschnięcia i na to druga warstwa farby. Taśmę zrywasz jak farba jest jeszcze mokra, bo później masz problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Polozylam druga warstwe gladzi na ten sufit gdzie byly te progi. Jest lepiej duzo lepiej ale jednak w nie ktorych miejscach ciut widac. Moglam to rozciagnac bardziej ale sie jakos bala , moze nie tyle co balam ile na dluzej odleglosci nie potrafie ta packa zaciagnac tak zeby bylo idealnie a poprawiac po zaciagnietym to dopiero jest sztuka:) . Ktos kto nie bedzie wiedzial ze tam to bylo nie dopatrzy sie bo musialby wiedziec to ode mnie .

 

Zeusrulez jak zwykle twoje porady były w 100% przydatne i trafne . W Pon zaczynam przedpokój , a malowanie tego na weekendzie . Narodzil sie w glowie nowy pomysl na zrobienie w przedpokoju szafy heheh . Zeus ogarniasz cos w tej dziedzinie ??

 

 

filar ktory wygladal tak

http://zapodaj.net/2cc34b737b52f.jpg.html

 

wygladaj juz tak. Jakies 30 min temu polozylam 2 warstwe gladzi

http://zapodaj.net/5b9083c1439d9.jpg.html

 

jak pozbyc sie tegp pylu ze scian i sufitu bo tak sie zakurzylo , ze to jest masakra przy tym docieraniu . biale wszystko na maxa a chce zagruntowac? Czy to musi byc wymyte wyczyszczone super pieknie ?

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na przyszłość, może odkryjesz w sobie drugi zawód. Jak szpachlować ? Najprościej Ci to wytłumaczę na ścianie i taką samą technikę obierasz przy suficie.

Szpachlujesz od góry do połowy ściany pas o szerokości np. 50 cm, głaskasz to aż jest wyszpachlowane i teraz od dołu łączysz. Czasami trzeba zebrać się w sobie bo połączysz tylko warstwy które są mokre. Jeśli ten pas na górze wyschnie (bo zrobiłaś całą ścianę tylko do połowy) to nie połączysz idealnie góry z dołem. Zawsze mokre z mokrym. Dlatego sufity trochę gorzej się szpachluje niż ściany, bo nie podzielisz sufitu na dwie połowy (no chyba, że to pomieszczenie dwa na dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybiek odpowiedzi. Czyszczac wyczailam dwa spuchniecia w rogach poprostu mnie ominely. zerwalam szpachelka zagruntowalam teraz . nie mam juz ani szpachli ani Ap start, mam mase naprawcza AP light i mam gladz szpachlowa gotowa AP finisz. czym zapchac te dziury . wielkosci jedna denko od sloika litrowego druga wieksza. 15cm na 10 ????? musialam to przebic bo pewnie i tak by peklo :( oczywiscie odpadlo do samego betonu

 

albo na raz masa naprawcza ta light tak grubiej zeby bylo rowno albo gladzia tym finiszem jedno z dwóch , nie wiem co lepsze

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybiek odpowiedzi. Czyszczac wyczailam dwa spuchniecia w rogach poprostu mnie ominely. zerwalam szpachelka zagruntowalam teraz . nie mam juz ani szpachli ani Ap start, mam mase naprawcza AP light i mam gladz szpachlowa gotowa AP finisz. czym zapchac te dziury . wielkosci jedna denko od sloika litrowego druga wieksza. 15cm na 10 ????? musialam to przebic bo pewnie i tak by peklo :( oczywiscie odpadlo do samego betonu

 

albo na raz masa naprawcza ta light tak grubiej zeby bylo rowno albo gladzia tym finiszem jedno z dwóch , nie wiem co lepsze

 

Raczej nie zrobisz tego na raz. Ale na pierwszą warstwę naprawcza, później finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie zrobie na raz. lepiej dac naprawcza a pozniej finisza czy myslisz o tym , ze nie bedzie gladko i bedzie widac po pierwszej warstwie. wkurzylam sie na maxa ale to i tak by spadlo z czasem a tamte wszystkie tak pieknie mi sie poszpachlowaly ze prawie nic nie widac

 

Bo tego nie da się zrobić na raz, żeby było gładko. Tak już jest. Dlatego jeśli szpachlujemy, robimy to w dwóch warstwach, pierwsza wyrównująca no i druga. Może i uzyskałabyś to w jednej warstwie ale to na innym materiale typu multi - finish.

Najpierw naprawcza - niech wyschnie, później finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a mozliwe zeby grunt wyplukiwal mi gladz. bo w nie ktorych miejscach mi przebija kurde ciemne . wiem , ze to zakryje ta podkladowa ale chyba tak byc nie powinno co ? gdzie moj blad?

 

edit

troche przysialam paniki bo fakt starlo mi sie ale na koncach tych dziur które szpachlowalam ale w zostalo wszystko tak jak trzeba. mysle , ze podkladowa farba zalatwi to male nie dociagniecie . Czyli kazda szpachle ciut grubiej i wiecej musi zachodzic .

 

edit ten grunt jednak wsycha i sciana robi sie biala w malenkich czesciach na samych rogach tylko przebija

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej staram sie zeby wyschlo wszystko i dokladnie robie. naprawcza polozylam. niby na opakowaniu jest napisane , ze za 2h gotowa . ale dziury byly glebokie do betonu takze dam jej czas do 12 w nocy i poloze AP finisz a jutro kolo 11 przetre papierkiem i klade podkład.

 

Zeus jak myslisz bedzie sie trzymac to, nie odpadnie? musialam tamto zerwac bo byly banie z powietrzem i tak by puscilo. Ta masa niby jest na kazda dziure grunt dalam to chyba dobrze wszystko.

 

edit

 

ta masa naprawcza jest taka sobie bo bardzo lekka jakby tłusta i zle sie naklada, roluje sie itd. mialam w rancie okna dziurke od rolety i na poczatku nia to zakleilam. tam sie sprawdzila bo stukalam w to ostatnio super zwiazala idealnie nic nie peklo wypelnila extra. oby na suficie sobie tez poradzila. dam na to grubiej Finisza i bedzie wygladac super ciekawe jak to wszystko bedzie trzymac

 

 

minelo 1.5h a ta masa dalej glaicha. 2h producenta mozna sobie w buty wsadzic

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wiem ,ze sypkie to zaden problem a nakladaja sie dobrze i na nastepne pomieszczenia zero gotowcow

 

edit

zwracam honor tej masie naprawczej z AP. Jedyny minus to napewno to , jak producent rekomenduje za 2h gotowa do obróbki bo nie jest to wiarygodny czas. Wszystko inne czyli wypelnienie dziury latwosc w obróbce na wielki plus i efekt. Wydaje mi sie , ze usunac to kiedys bedzie wielkim problemem. Ten produkt jest godny polecenia bo sie sprawdza w 100%

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem. Jaka technika malowac sufit bo idzie mi to zdecydowanie gorzej niz sciany. Chodzi mi o to ze nie wiem jak zaczac przy rantach sufitu. najpierw zaczelam walkiem w poprzek a pozniej od tych miejsc od strony okna w glab pokoju . doszlam do polowy i z drugiej strony tak samo a na koncu od okna na maxa ile dalam rade. zastanawiam sie czy przy rantach nie bedzie tego widac ze zaczynalam malowanie bo nie idzie tego o tak zaczac tylko zawsze trzeba jakos musnac ten start? nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi

bardzo mocno trzeba walek przyciskac czy tylko tak luzno brac

 

edit

jaka przyczyna odejscia farby moze byc. wczoraj na próbę pomalowalam kolo grzejnika maly kawalek. dzis znowu go pomalowalam na gotowo i chyba troche przemoczylam czyli za duzo razy gora dol a malo tego zaczelam od tego miejsca a walek mialam mokry bo byl myty dzien wczesniej. zeszla mi szpachla i farba , zostala na wałku poprostu.jeden tylko kawaleczek w calym pokoju 2cm na 0,5 i to na samym dole , no ale zawsze . co bylo nie tak?

a moze to goracy grzejnik zrobil swoje bo wczoraj wlączylam, choc to od grzejnika jakies 20cm

Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit malujesz od krótszego boku. Zawsze łączysz mokre z mokrym. Dlatego uda Ci się to kiedy zaczynasz od krótszego boku sufitu. Możesz sobie najpierw zrobić obrysówkę, czyli pędzlem w rogu i mniejszym wałkiem trochę sufitu i trochę ściany (odcięcie o którym pisaliśmy wcześniej). Jak to już zrobisz dookoła, lecisz cały sufit.

Tym kawałkiem gładzi się nie przejmuj. Widocznie błędy wykonane podczas pierwszego malowania (ileś lat temu) wychodzą teraz, tak już bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze jakis czas temu udzielal sie przedstawiciel albo doradza Sniezki tu na forum . Mam takie pytanko no chyba , ze ktos mial taki przypadek albo wie. Kupilam w sklepie Sniezki farbe z Barw Natury. Po otworzeniu kilka mm wody na gorze a farba gesta jak smietana , tak gesta ze jakies 20min zeszlo mi zeby ja doprowadzic do stanu używalności . Jako , ze braklo mi niestety farby bo watpie zeby z litra umalowac 10m kwadratowych sciany dokupilam ta sama farbe ale w markecie Praktiker. Mam go pod samym domem takze stwierdzilam , ze bez sensu gonic na drugi koniec miasta. Otwieram farbe z Praktikera a tam normalna farba ktora na upartego mozna by bez mieszania klasc juz na sciany. Dlaczego taka roznica w konsystencji farby ?Farbe ze sklepu musialam wcierac zeby bylo ok a z Praktikera sam wałek po scianie sobie malowal :) ?? Edytowane przez olciaz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może farba stała zbyt długo w sklepie śnieżki.

Wiem jedno, że przy dobrych farbach, nie ma takiego czegoś jak 1/10 czy też 2/10 wody. Zawsze to wygląda jak farba a nie jak woda. No ale tak już to jest można kupić za 50 zł i za 200 zł patrz np. tikkurila (czy jeszcze lepiej)

 

Pozdrawiam i raz jeszcze powodzenia życzę :-)

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...