Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dwa stropy wylewane czy jeden?


Recommended Posts

witam,

prosiłabym o wyrażenie swojej opinii na temat stropów, a mianowicie chodzi o to, że buduję dom piętrowy i mam w projekcie 2 stropy wylewane co wydaje mi się podraża koszt budowy i co z resztą budowlaniec powiedział przy wycenie robocizny, natomiast z drugiej strony kierownik budowy mówi, że robić 2 wylewane bo on zrobił jeden wylewany drugi drewniany i sciany mu teraz popękały.... jakie jest wasze zdanie, zastanawiam się nad tym oczywiście ze względy na koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Też mam dom piętrowy i również w projekcie były dwa stropy wylewane.

Ostatecznie zrobiłem strop nad pierwszym piętrem drewniany - co do kosztów, to szczerze przyznam nie jestem pewien czy wylewany tak bardzo podraża.

Przy drewnianym na pewno koszty rozkładają się w czasie - konstrukcja w pierwszym etapie, później ocieplenie i zabudowa z płyt GK.

 

Co do tego pękania ścian - hmmm.. mi też co prawda popękały, ale ja powiedziałbym, ze bardziej z uwagi na fakt, że dom osiadł - bądź co bądź jest to dom piętrowy, duża masa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz projekt i co jest wyżej.

Koszt przy drewnianym jest mniejszy ale nie są to jakieś kolosalne różnice. Ściany pękać nie mogą przez to że strop drewniany..chyba że kierownik mówił o suchych tynkach.

Koszty robocizny to jest różnica może 2 tysięcy...najlepiej daj wykonawcy niech da ci wycenę w dwóch opcjach..strop drewniany też trzeba zrobić dobrze i dochodzą elementy mocowania belek itp, więc różnice nie będą duże, jeżeli wyjdą mu spore różnice tzn. że nie umie zrobić drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zrobić dwa stropy żelbetowe - drugi strop monolityczny zepnie ci ściany piętra czego nie zapewni drewniany, równomiernie rozłoży obciążenia z dachu i ogólnie "usztywni" budynek a jego koszty znikną w ogólnych kosztach domu. Swoją drogą ładny domek - nie to co większość dziś budowanych "szałasów".

Co do kosztów - 20 tys to za samą robotę jak sądzę, jeżeli tak to dość sporo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 to normalna cena.

Na parterze bierze się około 7 tysięcy za 100m2..tutaj zbrojenie dwukierunkowe to i więcej zabawy trochę.

Za schody na piętro to 2 tysiące.

Koszt drugiego stropu z uwagi na wysokość jest większy ....10 tysięcy. W sumie to dało 19 tysięcy ..na mój region a na warszawę to nawet mało te 20, a koszt całego domu z więźbą to jakieś 55 tysięcy. Dach jest prosty...może i faktycznie jakby więźbę zrobić z wiązarów deskowych to by wyszło taniej a pry okazji strop powstanie, potem tylko g-k podwójnie zrobić to i pęknięć nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do mojego domu, to Twój jest większy i skomplikowany, cena robocizny jeśli brutto za całość-super.

Musisz spisać bardzo dokładną umowę za etapy robót i płatności za etapy, kary dla obu stron.

Trzeba zawrzeć trochę klauzul, np poznanie przez ekipę warunków gruntowych, projektu itp itd.

 

 

no właśnie dostałam ofertę na 55tys z położeniem blachodachówki i zastanawiałam się czy to dobra cena i czy nie szukać taniej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...