Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oscie?nice drzwi nad podloga czy na niej ?


Anula73

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w przededniu montowania drzwi. Mam posadzki betonowe, na ktore poloze deske trojwarstwowa (parkiet wolominski) i plytki ceramiczne.

Zastanawiam sie czy powinnam oscieznice postawic na obecnym poziomie podlogi betonowej czy tez przyciac je na poziom docelowy parkietu lub plytek, ktore poloze pozniej.

Wydaje mi sie ze w efekcie koncowym oscieznica nachodzaca na parkiet lub plytki wyglada lepiej i jest lepsza w sprzataniu niz parkiet lub plytki podocinane do oscieznicy. Przy tym drugim wariancie zawsze gdzies tam sie krzywo utnie i trzeba bedzie klajstrowac fuga czy czyms. Ale moze sie myle (?)

Jesli przyjme wariant pierwszy to czy da sie przyciac zamontowana do samej posadzki betonowej oscieznice na 1-2 cm nad nia, tak aby wsunac pod nia parkiet lub plytki? Czy sa takie pily z raczka przekrecona na jedna strone a z drugiej tylko ostrze ?

 

Bede wdzieczna za informacje,

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to zrobilam. Poprzycinalam oscieznice na 3 cm dluzsza niz drzwi. BYly 5 cm dluzsze. Mam zamiar polozyc parkiet 14mm + 5,5 mm podkladu tekturowego. Tym spsobem bede miec 1,05 mm nad podloga. Ale mysle ze ten podklad troche sie ulezy ze 2mm, wiec bedzie 1,25. I mam watpliwosci czy to aby nie za duzo (???)

 

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zakładasz ościeżnic jak już ułożysz podłogi? My tak robiliśmy - najpierw gres, potem do tego dopasowaliśmy ościeżnice. Tam gdzie miały pójść wykładziny panowie zostawili 1 cm odstępu pomiędzy podłogą a ościeżnicą, żeby można było włożyć tam wykładzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie dylematy jeszcze przede mną, ale w mieszkaniu mam zamontowane ościeżnice powyżej poziomu paneli i jest to dość uciążliwe w czyszczeniu. Przestrzeń pomiędzy panelami panowie budowniczowie wypełnili czymś białym co teraz się wykrusza. Po pięciu latach wygląda fatalnie i nie daje się doczyścić. Ble. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...